1 ile 22 arası toplam 22 sonuç

Konu: Türkiye Alt Ligleri Grafik Çalışmaları

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Default Türkiye Alt Ligleri Grafik Çalışmaları

Arkadaşlar Türkiye alt liglerinde oynayanlar için Logo, Forma, Yüz Paketi ve Stadyum fotoğrafları gibi eksiklikleri doldurmak adına güzel bir paket çıkaralım istiyorum. Gönüllü arkadaşlarla birlikte kısa sürede eksikleri halledebileceğimizi düşünüyorum.
    Şu an halihazırda yapılmış olan çalışmalar;

Logo: BAL'da dahil olmak üzere "metallic logos" paketinde var yani bu konuda çalışma yapmaya gerek yok.

Forma: Sadece STSL yapılmış durumda alt ligler için çalışma gerekiyor.

Yüz Paketi: Cut-Out megapack'in içinde bazı yüzler var ama alt ligler için neredeyse %90'ı eksik bu konuda ciddi bir çalışma yapmak gerekiyor.

Stadyum: Normal modda oynarken de steklo skini kullanarak stadyum'ları görebiliyoruz yani bu konuda da çalışma gerekiyor, şu anda yalnızca STSL için yapılmış ama alt ligler için de yapabiliriz.

* Bu çalışmaları sadece FM 2013 için değil gelecek serilerde de kullanmak için yapıyoruz, forma paketleri hariç diğer tüm grafikler her seride kullanılabilir.

*Kendim bilgisayarımda PS kurulu bile olmamasına ve hiç bilgim olmamasına rağmen biraz paintle vs uğraşıp denemeler yaptım,
    mesela Hasan Ali Kaldırım'ın megapack'teki yüzünü beğenmediğim için şöyle değiştirdim;

Çanakkale Dardanelspor'un da stadyumunu oyuna ekledim;

Yani kısacası PS hakkında biraz bilgisi olan ve bu konuda çalışmaya istekli olan arkadaşlar bu konu altından yapabilecekleri çalışmaları belirtsinler. Önemli olan uğraşmak istemek, eskiden beri bu konuda çalışmalar yapan tecrübeli arkadaşlar da aramıza katılırsa güzel şeyler çıkarırız ortaya.

FORMALAR

STSL Yapıldı Yapımcı: DiSco
    PTT 1. Lig Yapıldı Yapımcı: serkankeyvan ve Disco
    2. Lig Yapıldı Yapımcı: Yapılıyor Serkankeyvan
    3. Lig BOŞTA
    BAL BOŞTA

# Yapılacağı Stil : SS'12-13

YÜZLER

STSL Eksiklerin giderilmesi lazım
    PTT 1. Lig BOŞTA
    2. Lig BOŞTA
    3. Lig BOŞTA
    BAL BOŞTA

# Yapılacağı Stil : CUT-OUT

STADYUMLAR

STSL Yapıldı Yapımcı: Bilinmiyor
    PTT 1. Lig Yapıldı Yapımcı: serkankeyvan
    2. Lig Yapıldı Yapımcı: serkankeyvan
    3. Lig BOŞTA
    BAL BOŞTA
    Last edited by Sheriff : 29.Kasım.2012 at 02:19 Reason: TFF 2. Lig stadyumları tamamlandı

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Çok güzel bir düşünce. Ne var ne yok hepsini ayrıntılı bir şekilde belirtmişsin. Yardımı dokunacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Not: Konu grafik bölümüne taşınır sanırım.
    Sentugo.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

İyi çalışmalar dilerim. Alt liglerdeki oyuncuların fotoğrafları için bazı futbol sitelerinden (mackolik vs.) gibi yararlanabilirsiniz orada çoğu alt lig takımında oynayan futbolcuların resimleri mevcut.

Kolay gelsin.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Logolar var fakat Kasımpaşa ve Anadolu Selçukluspor gibi takımların yeni logoları yok.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Bende yardımcı olmak isterim cs5 bende mevcut Fotoshop'la upraşmak bana zevk veriyor... Hele Fm için ayrı bir zevk verir...

Yalnız çok fazla bilgim yok 2012 de kendim yapmıştım ama hazır bir dosya üzerinde resim ekleyerek yaptım bana sadece bir tane deneme sürümü verirseniz ve bi kerelik gösterirseniz yapabileceğimi düşünüyorum bende resimler üzerinde değişiklik yaparım ?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by cilqin View Post
    Bende yardımcı olmak isterim cs5 bende mevcut Fotoshop'la upraşmak bana zevk veriyor... Hele Fm için ayrı bir zevk verir...

Yalnız çok fazla bilgim yok 2012 de kendim yapmıştım ama hazır bir dosya üzerinde resim ekleyerek yaptım bana sadece bir tane deneme sürümü verirseniz ve bi kerelik gösterirseniz yapabileceğimi düşünüyorum bende resimler üzerinde değişiklik yaparım ?
    Bu linkten nasıl cut-out yapabileceğini izleyebilirsin.
    http://www.youtube.com/watch?v=MqdWu-4vw_k

Bu konuda çok bilgim yok fakat zannediyorum template dosyası gibi bir şeye de ihtiyacın olabilir ama tam emin değilim, bu konuda tecrübeli arkadaşlar sana yardımcı olacaktır.
    Önerim mesela Bank Asya 1. Liginden herhangi bir takımı ele alıp tüm oyuncularının cut-out'a uygun fotoğraflarını bulup oyun içindeki id'lerini de not alıp başlayabilirsin. Cut-Out'a uygun fotoğraflar genelde kulübün kendi sitesinde olur. Kolay gelsin.

evet bir tane örnek template dosyası psd şeklinde kayıt olacak şeklinde olması gerek. cs'den açıp o dosyayı üzerinde değişiklikler yapacağım hatırladığım bunlar verdiğin linke bakacağım oradan çözerim. Sonra BANK ASYA'dan bir kaç takımı yaparım sonra burada bildiririm Teşekkürler...
    Last edited by cilqin : 19.Kasım.2012 at 15:01

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

evet bir tane örnek template dosyası psd şeklinde kayıt olacak şeklinde olması gerek. cs'den açıp o dosyayı üzerinde değişiklikler yapacağım hatırladığım bunlar verdiğin linke bakacağım oradan çözerim. Sonra BANK ASYA'dan bir kaç takımı yaparım sonra burada bildiririm Teşekkürler...
    Hocam şimdi biraz araştırma yaptım, cut-out tarzında yüzler için herhangi bir template olmasına gerek yokmuş sanırım, yani siz sadece oyuncu yüzlerini keseceksiniz herhangi bir efekt uygulamanıza gerek yok.

Nesil
    2003

Cok guzel bir calisma.

Eger ilerleyen yamalar oncesi kulup ID'lerinin listesi vs. gerekirse yardimci olabilirim.

Arastirma ekibine yeni katilan bir arkadas ozellikle Amator liglerdeki bazi kulup ve bilgi eksikliklerini gidermek icin calisacak ve veritabaninda eksik olan bir cok amator takimi ekleyecegiz (ayrica fazladan veritabaninda olan bazi takimlar da silinecek). Bu calismalarin sonuna yaklastikca eger eklenen Super Amator ve 1. Amator takimlarinin ID numaralari gerekirse bunlari yollayabilirim.

Quote Originally Posted by lakin1907 View Post
    Hocam şimdi biraz araştırma yaptım, cut-out tarzında yüzler için herhangi bir template olmasına gerek yokmuş sanırım, yani siz sadece oyuncu yüzlerini keseceksiniz herhangi bir efekt uygulamanıza gerek yok.
    Bende araştırma yaptım hocam eski yaptığım yöntemi kurcalayarak hatırladım. Hatta örnek olarak bu resim var elimde bununla yapmayı düşünüyorum.

Şuanda Universite okuduğum yerin takımıyla başlamak istiyorum Çaykur Rizespor.
    Sizin bana resimler için önerdiğiniz bir yer varsa varsa pm olarak yada konu altında link atarsanız mutlu olurum.

Perpetua Kardeşim süper amatör olarak da yaparım ID yi atarsan ve resim olarak nerden bulabilirim bu konuda yardımcı olursan onlara da el atıp yardımcı olmak isterim...

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Cok guzel bir calisma.

Eger ilerleyen yamalar oncesi kulup ID'lerinin listesi vs. gerekirse yardimci olabilirim.

Arastirma ekibine yeni katilan bir arkadas ozellikle Amator liglerdeki bazi kulup ve bilgi eksikliklerini gidermek icin calisacak ve veritabaninda eksik olan bir cok amator takimi ekleyecegiz (ayrica fazladan veritabaninda olan bazi takimlar da silinecek). Bu calismalarin sonuna yaklastikca eger eklenen Super Amator ve 1. Amator takimlarinin ID numaralari gerekirse bunlari yollayabilirim.
    Desteğiniz için teşekkürler Amatör liglerle ilgili çalışmaları alan olursa sizden yardım isteriz.

Bende araştırma yaptım hocam eski yaptığım yöntemi kurcalayarak hatırladım. Hatta örnek olarak bu resim var elimde bununla yapmayı düşünüyorum.

Şuanda Universite okuduğum yerin takımıyla başlamak istiyorum Çaykur Rizespor.
    Sizin bana resimler için önerdiğiniz bir yer varsa varsa pm olarak yada konu altında link atarsanız mutlu olurum.

Perpetua Kardeşim süper amatör olarak da yaparım ID yi atarsan ve resim olarak nerden bulabilirim bu konuda yardımcı olursan onlara da el atıp yardımcı olmak isterim...
    Hocam fotoğraflar için hangi kulübü yapıyorsan öncelikle o kulübün internet sitesine bakmanı öneririm, genelde tüm kadronun fotoğraflarını internet sitelerine koyarlar. Mesela Çaykur Rizespor için http://www.caykurrizespor.org.tr/index.php ana sayfada sol altta bulabilirsin tüm oyuncuların resimlerini. Tabi çok kaliteli değil eğer zamanın varsa oyuncuların isimlerini googleda aratıp daha kaliteli ve cut-out'a uygun fotoğraflar bulmayı da deneyebilirsin ama genelde kulüplerin kendi sitelerindeki fotoğraflar resmi bir şekilde çekildiğinden çok daha uygun oluyor bu iş için.
    Stile gelirsek bu gösterdiğin stil güzel ancak cut-out megapack'inin üstüne yaptığımız için bence hiç arkaplana falan gerek yok direkt oyuncunun yüzünü uygun ölçülerde(180*180 ve png olacak) kes ve kaydet.

Yalnız şimdi kontrol ettim mesela Ç. Rizespor'un kadrosunun %70i varmış zaten megapackte, önce megapackten kontrol edip olmayanların üzerine gidersen daha iyi olur.

Bir oyuncu megapackte var mı yok mu kontrol etmek için: http://www.2shared.com/document/-AnDc3pW/config.html bu linkten config dosaysını indirip içinde oyuncunun id'sini aratıp bulabilirsiniz.

Config dosyasında yazanlar Tamamlanmış olanlar mı ?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Config dosyasında yazanlar Tamamlanmış olanlar mı ?
    Evet. Ctrl+F ile ID numaralarını arayarak olmayanları yaparsan çok iyi olur.

Konu grafik bölümüne taşındı ve sabitlendi.

Çok güzel bir çalışma ellerine sağlık, bir çok kişi faydalanacaktır.
    Burak

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Konu grafik bölümüne taşındı ve sabitlendi.

Çok güzel bir çalışma ellerine sağlık, bir çok kişi faydalanacaktır.
    Teşekkürler yalnız burada genelde konu açılmadığı için daha görünür olması açısından Genel bölümünde kalabilirdi bence.
    Bir de ilk mesajda değişiklik yapamıyorum nedendir?

Nesil
    2005

Statların ID numaralarını nereden öğreniyoruz ? 3.ligi bir süre sonra yapmaya başlayabilirim.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by narakan1969 View Post
    Statların ID numaralarını nereden öğreniyoruz ? 3.ligi bir süre sonra yapmaya başlayabilirim.
    Editörden bulman gerekiyor hocam, oyun içinde çıkan takım ID'leri işe yaramıyor. Bu arada ilk mesajı düzenleyemiyorum ancak;
    PTT 1. Lig Formaları Bitti (Yapımcı: Disco ve Serkankeyvan)
    2. Lig A Grubu Formaları Bitti (Yapımcı: Serkankeyvan)
    diğerlerine devam ediliyor.

* Arkadaşların birbirlerinden haberleri olmadığından ikisi de yapmışlar.

* Bu arada biraz daha ilerleme katedebilirsek yavaş yavaş çalışmaları paylaşmaya da başlayacağız arkadaşlar ama sizin de biraz elinizi taşın altına koyup yardım etmeniz gerekiyor. Özellikle yüzler konusunda yardımlarınızı bekliyoruz.

Nesil
    2005

Editörden bulman gerekiyor hocam, oyun içinde çıkan takım ID'leri işe yaramıyor. Bu arada ilk mesajı düzenleyemiyorum ancak;
    PTT 1. Lig Formaları Bitti (Yapımcı: Disco ve Serkankeyvan)
    2. Lig A Grubu Formaları Bitti (Yapımcı: Serkankeyvan)
    diğerlerine devam ediliyor.

* Arkadaşların birbirlerinden haberleri olmadığından ikisi de yapmışlar.

* Bu arada biraz daha ilerleme katedebilirsek yavaş yavaş çalışmaları paylaşmaya da başlayacağız arkadaşlar ama sizin de biraz elinizi taşın altına koyup yardım etmeniz gerekiyor. Özellikle yüzler konusunda yardımlarınızı bekliyoruz.
    Kısa süre içerisinde başlayacağım Stadyum çalışmalarına. Yapmayan yoksa tabi.

Teşekkürler yalnız burada genelde konu açılmadığı için daha görünür olması açısından Genel bölümünde kalabilirdi bence.
    Bir de ilk mesajda değişiklik yapamıyorum nedendir?
    Grafik indirmek için grafik bölümüne bakar üyeler, burada daha çok talep olacaktır merak etme .)

Yapmak istediğin değişiklikleri Ö.M olarak bana gönderirsen ben değiştirebilirim.
    Burak

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by narakan1969 View Post
    Kısa süre içerisinde başlayacağım Stadyum çalışmalarına. Yapmayan yoksa tabi.
    Şu anda boşta hocam, nasıl yapacağını da biliyorsan başlayabilirsin.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

http://www.fm-base.co.uk/forum/kits/...asy-steps.html

@narakan1969 Config dosyası oluşturmayla ilgili buradan bilgi alabilirsiniz arkadaşlar.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

2. lig formaları tamamlanmıştır.

Mesaj Yetkileri