Sayfa 2 / 5 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 147 sonuç

Konu: Nannar's Mentality 2013 yayında

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Güncellemeden sonra iyi olarak gösterilen hiç bir taktiğin devamlılığı ve işlevi olmuyor. Benimde eski serlerinde hazır taktik alıp üzerine kendi taktiğimi import edişimde tarih oluyor malesef.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2006
    Yer
    kediye kafa attığım yerde

Fm2013'de tek bir taktik ile yıllarca giidlmiyor mutlaka 3 taktik olmalı birbiirne yakın şekilde yoksa olmuyor ilk sene nannarın taktiği ile ligi süpürdüm ş.ligi çeyrek final ikinci sene ilk yarı sonu 15 puan 1. ile fark oldu D:

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

klasik taktikler tarihe karışacak sanırım bu seriyle beraber. o yüzden ben 3'lü modern taktik hazırlayacağım. biri normal oyun için, ikincisi geriye düştüğümüz maçlarda hücum için,diğeri ise daha çok savunmaya yönelik olacak. o zamana kadar bununla idare edin
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

nannar kardeş ne kadar iyi taktik hazırlarsan hazırla, maç motoru kötü ve oyun genel anlamda dengesiz, lig liderine beş atan takım ertesi hafta aynı taktik ve aynı 11 ile lig sonuncusundan 3 tane yiyip maçı kaybetmez, tamam futbolda her an her şey değişebilir tamam ama böyle bir olay dünyanın hiç bir liginde olmaz 100 maç yapsan sadece 1 kere yenileceğin takımlar seni barcelona gibi oynayıp sahada sürklase ederek evire çevire yeniyorlar, bunun taktikle ilgisi olduğunu sanmıyorum, sadece 4-5-1 taktiği kontrollü futbol ve dengeli takım anlayışı ile başarılı olunuyor, ancak bu taktik ile başarı sağlayabildim, o da beşinci olması beklenen bursayı üçüncü yaptım, 21. haftada galatasaray ile aramda sadece bir puan fark varken ve oyuncular taktiğe alışmış her şey yolunda giderken seri mağlubiyetler ve beraberlikler başladı anlattığım şekilde, oyun gidişata göre bir senaryo yazıyor ve sen ne yaparsan yap o senaryoyu değiştiremiyorsun, bu bazen senin için iyi olurken bazen çok kötü sonuçlar doğuruyor, zaten takıma kanatları kullan dememe rağmen maç sürekli ortadan oynanıyor, yani senin takımının kontrolünü bile yapay zeka üstleniyor ve kendi kafasına göre oynatıyor, şampiyonlar ligi grubundan namağlup çıktığım galatasary ile yine aynı taktik ve aynı oyuncularla farklı bir kariyerde hemde ilk seferinden daha kolay bir grupta sadece 1 puan alıp sonuncu olarak ayrıldım, böyle anlatmakla bitmeyecek saçmalıklarla dolu oyun

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

bahsettiğin saçmalıklar yüzünden hem turnuvadan hem de turksportal liginden çekildim. Kariyerde ispnya 3. liginde takım yönetiyorum. genelde küçük takımlarda saçma sapan goller atılır ve yenir.alt liglerde böyledir yani. ama eğer üst liglere tırmandığımda da bu durum değişmezse kariyeri de kapatırım...

Quote Originally Posted by nannar View Post
    bahsettiğin saçmalıklar yüzünden hem turnuvadan hem de turksportal liginden çekildim. Kariyerde ispnya 3. liginde takım yönetiyorum. genelde küçük takımlarda saçma sapan goller atılır ve yenir.alt liglerde böyledir yani. ama eğer üst liglere tırmandığımda da bu durum değişmezse kariyeri de kapatırım...
    beni anladığın için çok mutlu oldum, teşekkürler, similasyon oyunlarında önemli olan grafikler değil oynanabilirliktir ve kullanıcı dostu olması önemlidir, bana zevk vermeyen ve sürekli kaybetmem için çaba sarf eden ve rakip benim yaptığım hataları yapmıyorken, beni sürekli hata yapmaya zorlayan bir oyunun başarılı olduğunu idda edemem, 2012 13ten çok daha iyi bir oyundu her açıdan, si games oyunu ilerleteceğine geriletmiş

Default 2012 neresi iyi?

bir defans oyuncusuyla yakın direkte attırdığın 20-30 gollemi iyi.. messi ve ronaldodan dah fazla gol ve asist yapan griezmanmı gerçekçi..yoksa ligi her zamn yüz golden fazla gol atarak şampiyon olmakmı iyi. ve bunlar için hilleye bile gerek duymadan herkezin yapabilmesimi güzel. arkadaşlar yapmayın lütfen. bazı saçmalıkları kabul ediyorum ama 2012den kat ve kat daha güzel ve gerçekçi bir oyun olmuş..

ben gerçekçilik aramıyorum ki gerçekçilik arasam gider real madridin barcelonanın maçlarını izlerim, uğraşmam fm oynamak ile, bu oyun gerçek değil, oyunun özelliği odur zaten gerçekte yapamayacağın şeyleri yapabilmek

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Ben aslında gerçekçilik arıyorum.Fakat gerçekte geripasa dileriyle kayan bir kaleci görmedim.FM 2013'te maç motoru çok kötü.Onun dışında herşeyi gayet güzel

evet deplasmanda man city ve man utdyi yenmeyi başaran arsenalin stoke cityden ikisi kendi kalesine olmak üzere üç yemesi ve peter crouchun ceza sahası dışından alt 90'a golü atması ve stokeun adete barcelona gibi oynaması çok gerçekçi, bu arada senin yönettiğin takım sürekli aptalca hatalar yaparken, hiç transfer yapmamana rağmen, karşında ki en sıradan takım bile sanki 5 yıldır birlikte oynuyormuşcasına hiç hata yapmadan oynuyor, kendi yönettiğimiz takım sürekli pas hatası yaparken, rakip takımlar adeta hepsi birer barcelona gibi çılgınca ve hatasızca paslaşıyor, senin şutlarının hiç birisi kaleyi bulmazken ki orta saha oyuncularının hepsinin şu özelliği en az 14 rakip takımın sağ beki adeta bir dani alves gibi 30 metreden 90'a asıyor, bu mu gerçekçilik ve ne yaparsan yap nasıl bir taktikle sahaya çıkarsan çık ve nasıl komutlar verirsen ver takım senin dediğin gibi değil kendi bildiği gibi oynuyor hemde taktik uyumu %100 iken, kullanıcının yaptığı ortalar bir türlü yerini bulmuyorken rakip takımların attığı kırk elli metrelik uzun toplar yerini buluyor, yan toptan gol bulmak adete mucize iken rakipler her maç en az bir yan toptan gol buluyor, kimse bana derinliği şöyle ayarla yok stoperlerden biribi durdurucu yap falan demesin, aklınıza gelebilecek her türlü defansif varyasyonu denememe rağmen rakip takımların ki bazen bu takım lig sonuncusu oluyor yan toptan leblebi gibi gol atmasını engelleyemiyorsun bu ve bunun gibi saçma sapan hatalarla dolu oyun ve bu hataları, yapay zekanın yönlendirdiği takımlar hiç ama hiç yapmıyor, sürekli aynı hatalar gerçekleşiyor isterseni üçüncü lig takımı alın isterseniz liginde şampiyonluğa oynayan bir takım alın, isterseniz arsenali alın hep aynı golleri yiyorsunuz, bu mu gerçekçilik
    Last edited by Daimon Lupus : 12.Aralık.2012 at 15:44

ben böyle saçma oyun görmedim arkadaş, 70 tane farklı taktik uyguladım hiç birisi bir işe yaramadı

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Hocam indireceğim fakat siteye girmiyor farklı bir link yok mu ?
    malatyAdana!

Nesil
    2007
    Yer
    Isparta

ben bu taktikle oynayinca mac icindeki hizli taktikler kismi kayboluyor onu nasil acacaz tekrar acaba

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

klasik taktikte ayarlandığı için onlar kaybolur.normal bir taktik kullanırsan geri gelir...

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by Papi44 View Post
    Hocam indireceğim fakat siteye girmiyor farklı bir link yok mu ?
    yükleyelim başka yere...

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

http://www.sendspace.com/file/5zjdko

Yalnız ben daha iyisini yaptım ya Modern taktik düzeninde yeni bir taktik ürettim.Yakında onu da yayınlarım

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Teşekkürler sonuçları paylaşacagım hocam
    malatyAdana!

Nesil
    2007
    Yer
    Isparta

klasik taktikte ayarlandığı için onlar kaybolur.normal bir taktik kullanırsan geri gelir...
    ben bu yeni oyunda acemi kaldım 2 senedir oynamıyordum dediğiniz tam anlayamadım ama kafamda bişey canlandı becerebilirim belki bi de 3 ayrı taktik yapacağım demişsiniz onu ne zamana yaparsınız

Smile

hocam taktiğini bekliyorum merakla yeni kariyere başlayacağım

Nesil
    2007
    Yer
    Isparta

hocam ben beceremedim bu hazir taktik olayini baska bi arkadasinkini denedim onda yaptim sizinkinide tekrar denedim beceremedim beni bi aydinlatsaniz bu konuda taktik c isareti var o klasik anlamina geliyo galiba

bu taktik olayı benimde canımı çok yaktı hangi takımla kariyer açsam ( küçük ve orta ölçekli takımlar ) hangi taktiği denesem ve hangi oyuncuyu alsam hiçbirşey farketmeksizin kötü oynuyorum. Anlayamadım bir türlü başarılı olamıyorum. 97-98 cm zamanından beri oynuyorum ve 14-15 sene içinde ilk defa bu sene hemde iki kere kovuldum. En son 14-15 sezonunda ingiltereden stokela başladım para çoktu forvete realden Higuain aldım. Her maç büyük küçük takım demeden en az beş altı net pozisyona girip atamıyodum adamlar bi kere gelip gol atıyorlardı ve sonunda kovuldum Şimdi sinirlenip liverpoolu aldım ve farklı bir taktikle oynuyorum eğer bundada başarısız olursam kesinlikle oyunda bir sorun vardır. Arkadaşların dediklerine katılıyorum oyunda gariplikler çok fazla inş bi dahaki yamada düzelir.

Nesil
    2007
    Yer
    Isparta

bana şu klasik taktik olayını bi anlatırmısınız kenar talimatlarını veremiyorum

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

klasik taktik dediğimiz diziliş eski tarz taktik,sizin bahsettiğiniz kenar talimatları klasik taktikte aktif değil. modern taktik kullanmanız lazım. (okların görünmediği )

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Hocam bana taktik yapmayı öğretebilir misiniz ?

Nesil
    2007
    Yer
    Isparta

klasik taktik dediğimiz diziliş eski tarz taktik,sizin bahsettiğiniz kenar talimatları klasik taktikte aktif değil. modern taktik kullanmanız lazım. (okların görünmediği )
    o zaman ben bu taktiği kullanamayacağım yeni bi taktik bulmam gerek galiba teşekkür ederim yardımınız için

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post
    Hocam bana taktik yapmayı öğretebilir misiniz ?
    taktik yapmak basit fakat asıl olan işleyen ve başarılı taktik yapmak.bunun da tek bir yönü yok ki. kadro kalitenden,oyuncuların özelliklerine ve bulundugun lige kadar birçok değişken var...

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Hocam çok gol yiyorum taktikle kesin galibiyet gözüyle çıktığım maçların bazılarını ya berabere kalıyorum yada kaybediyorum genellikle defansın arkasına atılan toplardan ve yan toplardan gol yiyorum kontra diyebiliriz yani neredeyse hep kontradan gol yiyorum ne yapmalıyım ? Sonuçlarda şöyle

malatyAdana!

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Taktiğin eksiği o zaten.Savunma arkasına çok top yiyorsunuz. Biraz zaman sabretmeniz lazım,yakında daha iyi işleyen bir taktik yayınlayacağım inşallah

Taktiğin eksiği o zaten.Savunma arkasına çok top yiyorsunuz. Biraz zaman sabretmeniz lazım,yakında daha iyi işleyen bir taktik yayınlayacağım inşallah
    bekliyoruz

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

maç motoru ğişmiş...yeniden çalışmak lazım taktik işini de... hafta sonu vaktim olursa bakcağım

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri