Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
61 ile 72 arası toplam 72 sonuç

Konu: Elim Kolum Bağlandı - Transfer

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Ama ben sahsen bu gibi ucuk durumlarin olmasindan cok da memnunum cunku gercekten hic bir sekilde kolay kolay takimindan ayrilmayacak oyunculari yansitmak artik mumkun.
    Ben seninle aynı fikirde değilim. Kolay kolay takımdan ayrılmayacak oyuncuları yansıtmak demek 212M TL geri teklifle değildir. Ömrü hayatımda da böyle bir durum görmedim. Düşünsene şuan Galatasaray Fenerbahçe'den Krasic i istedi 25M TL verdi. Aziz Yıldırım da ben oyuncuyu satmayı düşünmüyorum geri teklif yapın 150M TL ... Yani adam satmayı düşünmüyorum diye 150 M TL teklif yapıyor ? En oluruyla söylüyorum bu oyunda transfer için soruşturma yaptığında 'Teklifiniz reddedildi' cevabı almaktır. Hani böyle yansıtmak nedir yani yansıtmak nedir bi kere oyun yapıyorsun onu da oyunu alanlar düşünsün bize ne gibilerinden bi durum çıkıyor ortaya...

Yani ne güzel demişsin bende bu forumda kaç kez okudum Serdar Aziz saçmalığı diye. Adam kulübüne bağlı, başkan adam gibi başkan. Yani sigames oraya;
    - 'Bursaspor Kulübü olarak hiçbir şekilde Serdar Aziz'i satmak istemiyoruz.' yazdıramıyorsa (hatta üstüne de Serdar Aziz basın toplantısı yapsın gelmek istemiyorum diye <gerçek hayattan örnek vereyim Alper Potuk Fenerbahçe> ),
    - 'Bursaspor kulübü olarak teklifi yeterince uygun bulmuyor reddediyoruz' yazdıramıyorsa veya geri fiyat çekemiyorsa,
    - 'Bursaspor kulübü transfer teklifini kabul etti' yazdıramıyorsa sigames

Bi de şunları çok okuyorum forumun genelinde madem bu kadar şikayet ediyorsun oynama gibilerinden yazanlar var. Ben bunları söylemezsem başkalarının da umrunda olmazsa nasıl geliştiricekler bu oyunu ? Ben ilk mesajımda yazdığım gibi yetkili birileri var yani bunu değiştirebilicek veya bunları onlara aktarabilecek ama işte size de oyunun şu hali mantıklı geliyorsa zaten ne bi güncelleme çözer bu işi ne de fm14. Bizde yazarız buraya maksat muhabbet olsun.

Nesil
    2012
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by amanosa View Post

...
    Yani ne güzel demişsin bende bu forumda kaç kez okudum Serdar Aziz saçmalığı diye. Adam kulübüne bağlı, başkan adam gibi başkan. Yani sigames oraya;
    - 'Bursaspor Kulübü olarak hiçbir şekilde Serdar Aziz'i satmak istemiyoruz.' yazdıramıyorsa (hatta üstüne de Serdar Aziz basın toplantısı yapsın gelmek istemiyorum diye <gerçek hayattan örnek vereyim Alper Potuk Fenerbahçe> ),
    - 'Bursaspor kulübü olarak teklifi yeterince uygun bulmuyor reddediyoruz' yazdıramıyorsa veya geri fiyat çekemiyorsa,
    ...

Aynen katılıyorum.

Nesil
    2012
    Yer
    Wien/Vienna

Ben seninle aynı fikirde değilim. Kolay kolay takımdan ayrılmayacak oyuncuları yansıtmak demek 212M TL geri teklifle değildir. Ömrü hayatımda da böyle bir durum görmedim. Düşünsene şuan Galatasaray Fenerbahçe'den Krasic i istedi 25M TL verdi. Aziz Yıldırım da ben oyuncuyu satmayı düşünmüyorum geri teklif yapın 150M TL ... Yani adam satmayı düşünmüyorum diye 150 M TL teklif yapıyor ? En oluruyla söylüyorum bu oyunda transfer için soruşturma yaptığında 'Teklifiniz reddedildi' cevabı almaktır. Hani böyle yansıtmak nedir yani yansıtmak nedir bi kere oyun yapıyorsun onu da oyunu alanlar düşünsün bize ne gibilerinden bi durum çıkıyor ortaya...

Bi de şunları çok okuyorum forumun genelinde madem bu kadar şikayet ediyorsun oynama gibilerinden yazanlar var. Ben bunları söylemezsem başkalarının da umrunda olmazsa nasıl geliştiricekler bu oyunu ? Ben ilk mesajımda yazdığım gibi yetkili birileri var yani bunu değiştirebilicek veya bunları onlara aktarabilecek ama işte size de oyunun şu hali mantıklı geliyorsa zaten ne bi güncelleme çözer bu işi ne de fm14. Bizde yazarız buraya maksat muhabbet olsun.

[B]bu yazdiklarinin Altina imzami atiyorum Kardes...Forumlar ne icin var Bilgi alisverisi vs...ama bazi kisiler var ki sanirsin Sigagames adamlari Istemiyorsan oynama gibi laflar kardesim adamlar oyunu original alin demesini biliyorlar dunyada ne Kadar fm asigi varsa kesin diyorum %65-75 kadari fm 13 den memnun degil cogu yabanci Forumlarda insanlar diyor Sigagames rakibi olsa böyle oyun cikartma tesebbusunde bile bulunmazdi diye...

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Geçen sene oyun Türkçe olsun diye 10.000 kişi toplanmak için kampanya yapıldı. Seneye de almamak için kampanya yapalım bakın birdaha böyle saçma bir oyunu piyasaya sürüyorlar mı? Ben bu oyunu 2008 de oynamaya başladım ve en çok hoşuma giden hersene biraz daha gerçekçi olmasıydı. Ama bu sene oyun sanki daha önce hiç çıkmamış gibi, firma ilk defa bu oyunu yapıyomuş gibi saçmalıklarla dolu. Birde bu saçmalıkları savunanlar var o daha kötü.

Bu yıl oyunu transfer hariç beğeniyorum ( 2B oynadığım için maç motoru sıkıntı olmuyor ) Özellikle antrenman falan daha anlaşılır olmuş. Ancak bu yıl benim en büyük sıkıntım çalıştıracak takım bulamamak. Genelde işsiz başlarım ama bu sene nedendir bilmem zevk vermedi bana. Ardından direk Fenerbahçe ile anlaştım ama o da zevk vermedi. İlginç.

Nesil
    2003

Aziz Yildirim'in Arda icin 25 milyon Euro teklif ettigi haberleri dolaniyordu. O zaman Galatasaray'in paraya da ihtiyaci vardi. Bu transfer oldu mu?

Ayrica yazdiklarimin icinden bazi seyleri atlayip sonuc cikartmak da pek dogru degil.

Ne yazmistim?

Oyunun ozellikleri, baskanin ozellikleri ve transfer kodu transferin gerceklesmesi veya gerceklesmemesini ve fiyatlari etkileyen nedenler.

Mesela Genclerbirliginden oyuncu alirken, Bursaspor kadar sorun yasiyormusunuz acaba? Yasamamaniz lazim cunku Ilhan Cavcav oyuncuyu paraya donusturmeye daha sicak bakan bir baskan olarak yansitildi. Ibrahim Yazici ise daha hirsli, oyuncuyu paraya cevirmekten daha cok basariyi kovalamaya niyetli bir baskan olarak yansitildi.

Bu da oyuncu icin isteyecegi fiyati etkiliyor. Belki de Ibrahim Yazici bu kadar hirsli bir baskan olmamali ki oyuncu satmaya biraz daha sicak baksin.

Ayrica Serdar Aziz oldukca sadik bir oyuncu. Onun kadar sadik olmayan bir oyuncuyu transfer etmeye calistiginizda ne oluyor?

Serdar Aziz oldukca atipik bir ornek bu nedenle. Hem sadik/paragoz degil. Hem zaten cok sevdigi kulupte oynuyor. Hem de baskani oyuncu satma konusunda cok para isteyen bir baskan. Ozellikle Turk oyuncular icin. Ustelik bir de bu oyuncu kendi alt yapisindan yetistirmis oldugu bir oyuncu.

Neyse, bence transfer kodunda cok fazla sorun yok. Ama eski transfer koduyla cikan gariplikleri ortadan kaldirmak icin veritabaninda yapilmis bazi degerlendirmelerin degismesi dogru olabilir. Mesela Ibrahim Yazici'nin biraz daha hirsli olmasi, mesela Serdar Aziz'in potansiyelinin bu kadar yuksek olmamasi, mesela Serdar Aziz'in kulubune bu kadar sadik olmamasi gibi.

Oyunda futbolcular hakkinda konusarak, oyuncularin takima gelme konusunda nasil baktigini gormeniz mumkun. Transfere sicak bakma, cok isteme, pek sicak bakmama ve hic istememe aciklamalrinin arasinda da ufak farklar var. Oyuncunun verdigi cevaba bakarak bunu cikarsamak da mumkun.

Hatta kulup yoneticilerinin bu tip aciklamalara karsilik soyledikleri de kulubun bu transfere nasil bakacagi konusunda da biraz bilgi veriyor.

Takimdan yollanmak istemeyen oyuncuyu almak ile gozden cikartilmis oyuncuyu almak arasinda biraz fark olmasi lazimdi ve artik var. Transfer artik diger takima teklif vererek degil, oyuncu hakkinda medyada aciklama yaparak basliyor. Buna biraz alismak lazim.

Nesil
    2012
    Yer
    Samsun

Aziz Yildirim'in Arda icin 25 milyon Euro teklif ettigi haberleri dolaniyordu. O zaman Galatasaray'in paraya da ihtiyaci vardi. Bu transfer oldu mu?

Ayrica yazdiklarimin icinden bazi seyleri atlayip sonuc cikartmak da pek dogru degil.

Ne yazmistim?

Oyunun ozellikleri, baskanin ozellikleri ve transfer kodu transferin gerceklesmesi veya gerceklesmemesini ve fiyatlari etkileyen nedenler.

Mesela Genclerbirliginden oyuncu alirken, Bursaspor kadar sorun yasiyormusunuz acaba? Yasamamaniz lazim cunku Ilhan Cavcav oyuncuyu paraya donusturmeye daha sicak bakan bir baskan olarak yansitildi. Ibrahim Yazici ise daha hirsli, oyuncuyu paraya cevirmekten daha cok basariyi kovalamaya niyetli bir baskan olarak yansitildi.

Bu da oyuncu icin isteyecegi fiyati etkiliyor. Belki de Ibrahim Yazici bu kadar hirsli bir baskan olmamali ki oyuncu satmaya biraz daha sicak baksin.

Ayrica Serdar Aziz oldukca sadik bir oyuncu. Onun kadar sadik olmayan bir oyuncuyu transfer etmeye calistiginizda ne oluyor?

Serdar Aziz oldukca atipik bir ornek bu nedenle. Hem sadik/paragoz degil. Hem zaten cok sevdigi kulupte oynuyor. Hem de baskani oyuncu satma konusunda cok para isteyen bir baskan. Ozellikle Turk oyuncular icin. Ustelik bir de bu oyuncu kendi alt yapisindan yetistirmis oldugu bir oyuncu.

Neyse, bence transfer kodunda cok fazla sorun yok. Ama eski transfer koduyla cikan gariplikleri ortadan kaldirmak icin veritabaninda yapilmis bazi degerlendirmelerin degismesi dogru olabilir. Mesela Ibrahim Yazici'nin biraz daha hirsli olmasi, mesela Serdar Aziz'in potansiyelinin bu kadar yuksek olmamasi, mesela Serdar Aziz'in kulubune bu kadar sadik olmamasi gibi.

Oyunda futbolcular hakkinda konusarak, oyuncularin takima gelme konusunda nasil baktigini gormeniz mumkun. Transfere sicak bakma, cok isteme, pek sicak bakmama ve hic istememe aciklamalrinin arasinda da ufak farklar var. Oyuncunun verdigi cevaba bakarak bunu cikarsamak da mumkun.

Hatta kulup yoneticilerinin bu tip aciklamalara karsilik soyledikleri de kulubun bu transfere nasil bakacagi konusunda da biraz bilgi veriyor.

Takimdan yollanmak istemeyen oyuncuyu almak ile gozden cikartilmis oyuncuyu almak arasinda biraz fark olmasi lazimdi ve artik var. Transfer artik diger takima teklif vererek degil, oyuncu hakkinda medyada aciklama yaparak basliyor. Buna biraz alismak lazim.
    Gelmek istemeyen oyuncuyu alabiliyoruz ama o ne olacak peki? Ya da gelmek isteyen oyuncunun temsilcisi görüsmeye oturmuyor, kötünün iyisini aramayı ve kılıf uydurmayı bırakmak lazım. Transfer politikası 13.1.3'e göre "çok az" daha iyi, artık satmak istemiyoruz diyorlar 300M € istemek yerine ama düzeltilmesi gereken şeyler var.

Transfer ve maç motoru hakkında oynayanları biraz dinleseler - biraz ama çok değil - işler düzelecek. Biraz diyorum çünkü Sigames dribling istiyoruz diyene "Her takımda bir Maradona olacak hatta 2!!" diyerek cevap verirse beğenmez millet.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Maegras View Post
    Gelmek istemeyen oyuncuyu alabiliyoruz ama o ne olacak peki? Ya da gelmek isteyen oyuncunun temsilcisi görüsmeye oturmuyor, kötünün iyisini aramayı ve kılıf uydurmayı bırakmak lazım. Transfer politikası 13.1.3'e göre "çok az" daha iyi, artık satmak istemiyoruz diyorlar 300M € istemek yerine ama düzeltilmesi gereken şeyler var.

Transfer ve maç motoru hakkında oynayanları biraz dinleseler - biraz ama çok değil - işler düzelecek. Biraz diyorum çünkü Sigames dribling istiyoruz diyene "Her takımda bir Maradona olacak hatta 2!!" diyerek cevap verirse beğenmez millet.
    Oynayanlari dinliyorlar. Dinledikleri icin transferler FM 2013'te degisti.

Mac motoru hakkinda da hic sanmadiginiz kadar dinliyorlar. Daha fazla dripling olsun diye birdenbire dripling fazlalasmadi. Orta saha oyunculari cok fazla pres yapip pozisyon kaybettigi ve gobegi cok fazla bos biraktigi icin onlarin presini dusururken, ayni zamanda dripling hizi yeterince dusurulmedigi icin gordugunuz sonuc ortaya cikti.

Bilincsiz soylenme ile bilincli elestiriyi ayirmak lazim.

Nesil
    2012
    Yer
    Samsun

Benim anlatmak istediğim her patch ile bir önceki duruma dönülmesiydi ki baska bir yerde zaten bahsedilmişti, 2. gelen patch 1. deki hataları düzeltmiyordu, oyunu ondan önceki duruma getirmişti.

Bizleri dinledikleri belli zaten ve dinlemek zorundalar. Çünkü biz müşterileriyiz. patch çıkartıyorlar sürekli ama insanlar bıktı aynı şeyleri tekrar tekrar yaşamaktan. Ben sonuca bakarım zaten ve 13.2'de sonuç iyi olsaydı 13.2.1 bu kadar çabuk gelmezdi.

Ayrıca bunun bilinçi olup olmamayla ne alakası var? Herkesin üslubu farklıdır birisi der ki 13.2 ile dribling sorunu ortaya çıkmış topu alan gidiyor, ben her takımda Maradona var derim.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Maegras View Post
    Benim anlatmak istediğim her patch ile bir önceki duruma dönülmesiydi ki baska bir yerde zaten bahsedilmişti, 2. gelen patch 1. deki hataları düzeltmiyordu, oyunu ondan önceki duruma getirmişti.

Bizleri dinledikleri belli zaten ve dinlemek zorundalar. Çünkü biz müşterileriyiz. patch çıkartıyorlar sürekli ama insanlar bıktı aynı şeyleri tekrar tekrar yaşamaktan. Ben sonuca bakarım zaten ve 13.2'de sonuç iyi olsaydı 13.2.1 bu kadar çabuk gelmezdi.

Ayrıca bunun bilinçi olup olmamayla ne alakası var? Herkesin üslubu farklıdır birisi der ki 13.2 ile dribling sorunu ortaya çıkmış topu alan gidiyor, ben her takımda Maradona var derim.
    Senin uslubunla ilgili bir sey yazmamistim. Bilincli elestiri yapanlari dinliyorlar cunku onlar da oyunun daha iyi olmasini istiyorlar. Ama bilincsizce soylenmeleri cok fazla dinlemiyorlar cunku bu soylenmelerin oyunu daha iyi yapacagini dusunmuyorlar.

2.0'dan sonra 2.1'in cikartmak zorunda kalmalarinin tek nedeni son anda bir sorunu daha duzelteyim deyip baska bir seyin bozulmasi. Bunu duzeltmek icin de, SI Cuma gunu 2 haftaligina tatile girmis olmasina ragmen, hemen duzeltip bu yamayi cikarttilar. Hic bir mecburiyetleri de yoktu bunu yapmaya. Ama musterilerini zor durumda birakmamak icin bunu yapiyorlar. Ozellikle avrupa'nin cogunun gelecek 2 hafta tatilde oldugunu goz onunde bulundurarak.

Bu tip hatalar olur. Mukemmel olmasi cok zor olan, hatta hemen hemen imkansiz olan, bir seyin pesinden kosarken kimse uzerinde calismayi birakmak istemez. Kendisine verilen surenin son anina kadar mucadele eder, daha iyisini yapmaya ugrasir. Bu da zaman zaman kotu sonuclar ortaya cikartir cunku son anda yapilan bir degisiklik hatali bir degisiklik olabilir.

Mac motoru su anda da mukemmel degil. Oyndaikca sorunlar gozunuze carpar. Ama Mart ayina kadar zevk alarak oynanabilecek bir mac motoru var su anda. Mart ayina kadar da biraz daha ilerletmek icin ugrasacaklardir. Gecmiste oldugu gibi.

Yamalarla ugrasmak istemiyorsan da, pekala oyunu Steam'den offline mod'da oynayip bu yamalarla hic hasir nesir olmayabilirsin.

Aradigin oyun hatasiz bir oyunsa, FM'den vazgecmek en iyisi. Cunku bu oyun hic bir zaman hatasiz olmayacak.

Nesil
    2012
    Yer
    Samsun

Senin uslubunla ilgili bir sey yazmamistim. Bilincli elestiri yapanlari dinliyorlar cunku onlar da oyunun daha iyi olmasini istiyorlar. Ama bilincsizce soylenmeleri cok fazla dinlemiyorlar cunku bu soylenmelerin oyunu daha iyi yapacagini dusunmuyorlar.

2.0'dan sonra 2.1'in cikartmak zorunda kalmalarinin tek nedeni son anda ( 1 )bir sorunu daha duzelteyim deyip baska bir seyin bozulmasi.. Bunu duzeltmek icin de, SI Cuma gunu 2 haftaligina tatile girmis olmasina ragmen, hemen duzeltip bu yamayi cikarttilar. Hic bir mecburiyetleri de yoktu bunu yapmaya. Ama musterilerini zor durumda birakmamak icin bunu yapiyorlar. Ozellikle avrupa'nin cogunun gelecek 2 hafta tatilde oldugunu goz onunde bulundurarak.

Bu tip hatalar olur. Mukemmel olmasi cok zor olan, hatta hemen hemen imkansiz olan, bir seyin pesinden kosarken kimse uzerinde calismayi birakmak istemez. Kendisine verilen surenin son anina kadar mucadele eder, daha iyisini yapmaya ugrasir. Bu da zaman zaman kotu sonuclar ortaya cikartir cunku son anda yapilan bir degisiklik hatali bir degisiklik olabilir.

( 2 )Mac motoru su anda da mukemmel degil. Oyndaikca sorunlar gozunuze carpar. Ama Mart ayina kadar zevk alarak oynanabilecek bir mac motoru var su anda.Mart ayina kadar da biraz daha ilerletmek icin ugrasacaklardir. Gecmiste oldugu gibi.

( 3 )Yamalarla ugrasmak istemiyorsan da, pekala oyunu Steam'den offline mod'da oynayip bu yamalarla hic hasir nesir olmayabilirsin.

( 4 )Aradigin oyun hatasiz bir oyunsa, FM'den vazgecmek en iyisi. Cunku bu oyun hic bir zaman hatasiz olmayacak.

1; İnsanların hoşuna gitmeyen bu, tabiki hatalar olur olmayacak değil, ama her patchde eskiden iyi çalışan bir şeyin bozulması iyi değil.

2; Ben maç motoru hakkında hiç sikayet etmedim desem yeridir, oyunu bırakacağım Martta oynarım diyen arkadaşlara da aksini söyledim hep. Ben zaten yavaş oynadığım için 13.2'de 10-15 maç anca yapmışımdır farklı bir deneyim oldu -Özellikle Gökhan Töre ile-

3; Patchleri beğenmeyenlerin yapabileceği en iyi şey de bu.

4; Hatasiz bir oyun yok, her oyunda bug veya düzeltilmesi gereken şeyler vardır. FM zaten şuan menejerlik oyunu olarak gerçeğe en yakını, database olarak en büyüğü. Ben severek oynuyorum, ama pek de seçenek yok zaten.

Neyse çok uzattım;

Bazen sadece maç motoru yüzünden çok saçma şeyler oluyor ve bizlerin kariyeri tepetaklak oluyor - kimisi sever, zorlanıyorum der.(ben 4-5 sakatlık olduğunda çok da üzülmedim aksine farklı bir deneyim oldu) kimisi bu ne biçim patch der kariyeri siler. Transfer de aynı şekilde.

Ama 1-2 patch daha gelince herşey düzelecek biliyorum

Nesil
    2003

Eskiden iyi calisan bir seyi bilerek bozmuyorlar tabii.

Kelebek etkisi diyecegim, pek uymayacak, ama durumun bundan cok farkli degil. Bir seyi duzeltmek, baska bir kac seyi kotu anlamda etkileyebiliyor oyunda. Daha iyi yapmaya calisirken, birden 1-2 adim geri donulebiliyor. Gercekten illet bir durum ama bunun pek kacari yok gordugum kadariyla.

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123

Mesaj Yetkileri