Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 39 sonuç

Konu: FM 2013 Grid System

21 çentikli bu grid sistemin asıl mentalitesi oyuncuların mentalite, yaratıcılık serbestlik, pas uzunluğu gibi değerlerini en iyi biçimde ayarlamamızı sağlamak olduğunu unutmayalım.

Bu paylaşımımda Football Manager üstadlarından tactikzz, oyundaki taktik sistemine yeni bir boyut kazandıran Grid Sistemi’ni FM 2013'e uyarlamaya çalıştım,üstelik grid sisteminin FM2012 de sadece klasik (oklu) taktik motoru mevcutken ben FM 2013 için hem Klasik Taktik motoruna hemde Normal Taktik motoruna uyarlamaya çalıştım

Sistemin normal taktik motorundaki görünüşü ve oyuncu rolleri

Sistemi çözmek için oyuncuların görevlerini,rollerini,sahanın genişliğini,pas öğrenmem gerekiyordu ve sahadaki dizilişi tam olarak anlayabilmem için FM'nin Analiz motorundaki ısı analiz verilerini kullandım ve elde ettiğim veriler send off taktiğinde defansın daha geride kurulmuş olması ve ortasaha oyuncularının savunma ağırlıklı oynamaları,kanatlarda oynayan beklerin ileriye fazla çıkmamaları,forvet kanatlarının gol atmaktan çok beklerin ve ortasaha oyuncularının paslarını alıp ilerde oyunu yönlendiren kişiler oldukları gibi bir çok veriler elde ettim .press taktiğinde defans çizgisi daha ilerde kurulu olup daha önde press yapan bir takıma bürünebiliyorsunuz.

takımımız geride kurulu olduğu için özellikle ortasaha oyuncularımızın oyunu ileri yıkarken kullandıkları isabetli kısa pasları ve aynı şekilde beklerimizin isabetli kısa paslarının sayısının fazla olması yüksek muhtemel kullanacağınız bu taktikte en az 400-500 pas arası pas trafiği ile her maçı tamamlıyacağınızın garantisini verebilirim.

isabetsiz paslarımızın büyük çoğunluğu direk yapılan uzun paslardan kaynaklanıyor olması sizin maç içinde oyuncularınıza daha kısa oyna bağırma talimatını kullanmanız gerektiğinin göstergesidir.

Sistemde geride oynayan oyuncularımız özellikle stoperlerimizin rakip savunma arkasına sık sık uzun paslar atarak forvet oyuncularımızı golle buluşturmaya çalışacaklar

savunma hattımızın ve oyuncularımızın top rakipteyken sahanın genişliğini kullanış şekli,defansımız önde basıp forvet kanatlarımızın da geri çekilerek rakip hucumcu kanatlarına alan daralttığını görebiliyoruz.

ortasaha oyuncularımız rakip oyuncuların nefes almasına izin vermiyorlar özellikle oyuncularımızın kendi yanı sahamızda müthiş bir press içinde olduklarının farkında olacaksınız

Beklerimiz çok nadiren ileri çıkacaklar ve bir bekimiz fırsat bulup ileri çıktığında diğer bekimiz geride kalarak savunma emniyetini almaya çalışacak.

umarım işinize yarar

Kurulumu:İndirdiğiniz rarlı dosyadan çıkan klasörleri Belgelerim>Sports İnteractive>FM13>Tactics dosyasına atıp kendi oyununuzu açarak kayıtlı taktiklerden indirdiğiniz taktiği seçip kullanabilirsiniz.

İndirmek için Tıklayınızhttp://www.mediafire.com/?3a2uymc12r5z35k

Yapımcısı :http://www.fmlegend.com - Bilal TATOĞLU
    Last edited by vivoperlei : 23.Aralık.2012 at 15:04

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

İnşallah yaramıyordur
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

13.2 yaması geldikten sonra maç motoru değişti biliyorsun, bu taktik güncellemeden sonra nasıl bir de uyguladığın takımlarda sonuçlar ne durumde? Emeğine sağlık

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İndirme linkinde problem mi var?
    FM Gazetesi

Nesil
    2012
    Yer
    Wien/Vienna

Denemekte fayda var ne Kadar Kendi Taktigimi kullanmayi huy edindiysemde bu taktigi denemek isterim fm 12 de denemistim Grid sistemini mumkunse Rar sifresini ozel mesajla yollayabilirmisin Hocam??!

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

arkadaşlar alternatif link şu anda çalışıyor onu deneyin

linkte abanma olabilir diye tekrar upload edip alternatif link ekledim arkadaşlar yanlız rar şifresi bir site adı olduğu için burda yayınlamam doğru olmayabilir özelden iletebilirim şifreyi isteyen olursa,ayrıca grid sistemini fm12 dende biliyorsunuzdur deneyip hiç beğenmediğim taktiklerden birisi açıkçası ama bir arkadaşımızın ricası üzerine fm13'e uyarladım taktiği klasik taktik motorunun yanı sıra normal taktik motorunada uyarladım buradada paylaşıp diğer oyuncularada yardımcı olmak istedim umarım işinize yarar gerçi pek sanmıyorum çok eksiği var bu sistemin özellikle geçen seneki sistemlerin bu sene pek işe yaradığını söyleyemem yinede kullanmak isteyen olursa deneyebilir ama sistem geçen seneki fm grid sisteminin birebir aynısı olduğunu tekrar belirteyim ilerleyen günlerde bu sistemin analiz ettiğim eksiklerini tamamlayarak ve ızgara şemasından da yararlanarak farklı formasyonlarda bir paylaşım yapabilirim

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

İlk Sonucu Ben Paylaşıyorum

Maç Bu Skor İle Bitti Ancak Yaptığım Pas Sayısı Çabuk Oyunu Seven Birisi Olarak Beni Çok Şaşırttı Takımın Yaptığı Pas Sayısı 623 523 ü İsabetli

bu seride oyuncuların taktiğe uyum sağlaması çok önemli sabırlı davranıp taktiğede uyum sağlıycak oyuncular kullanırsan oyunun ilerleyen bölümlerinde daha iyi sonuçlar alabilirsin

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

kesinlikle haklısın üstad ellerine kollarına sağlık diyorum

taktik bende kesinlikle işe yaramadı. 2.lig takımı eyüpsporu yönetiyorum 4 lig maçında 4 mağlubiyet hazırlık maçlarınıda koyarsak 8 maç 1 galibiyet 7 yenilgi. malesef 2012 deki gibi olmamış taktik tam bir hayal kırıklıgı denemeye değmez gibi duruyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

grid sistem modern taktikte işe yaramaz.
    (/s)

Quote Originally Posted by goosfraba View Post
    grid sistem modern taktikte işe yaramaz.
    modern taktikte derken? gerçek futboldaki taktikten mi bahsediyorsun? geçen senenin en moda taktiğiydide grid ondan soruyorum ve çok işe yarıyordu ama bu seride bende pek işe yarıyacağını tahmin etmiyorum sadece grid taktiğinin meraklıları için paylaşma gereği duydum henüz 2013 için bir grid sistemi yapılmadı çünkü

Burda gelip taktiği kendin hazırlamışsın gibi uyarladım diyosun yalanını yiym senin bi kere kendin yapsan rar şifresi yabancı forumun ismi olmaz

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Valla kendisimi uyarlamış başkasımı yapmış bilemeyeceğim ama benim çok hoşuma gitti.Devre arasına girelim sonuçları paylaşacağım.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

mutur ben çalıntı paylaşım yapmam kardeşim tanıyanlar beni bilir yinede görüşüne saygı duyarım,ayrıca cevap yazdığın için teşekkür ederim .Sigamesin taktik formuna bakarsan paylaşımı ordada görebilirsin kime ait olduğunu

Quote Originally Posted by semposezer View Post
    taktik bende kesinlikle işe yaramadı. 2.lig takımı eyüpsporu yönetiyorum 4 lig maçında 4 mağlubiyet hazırlık maçlarınıda koyarsak 8 maç 1 galibiyet 7 yenilgi. malesef 2012 deki gibi olmamış taktik tam bir hayal kırıklıgı denemeye değmez gibi duruyor.
    2012 deki grid ile bir farkı yok ama analizlerimde bende taktikte bir çok eksiği gözlemledim bu eksikleri giderip birdahaki paylaşımda çok farklı bir bomba paylaşım olacağına eminim

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by urwrdskkn View Post
    İlk Sonucu Ben Paylaşıyorum

Maç Bu Skor İle Bitti Ancak Yaptığım Pas Sayısı Çabuk Oyunu Seven Birisi Olarak Beni Çok Şaşırttı Takımın Yaptığı Pas Sayısı 623 523 ü İsabetli
    Bu profildemi sana ait? Sİ Forumlarında da aynı şekilde paylaşılmış.
    FM Gazetesi

hayır bana ait değil arkadaşa rica ettim sigamestede paylaş diye sonucu

2 aynı ip ile türksportalda üye olunmuyo diye biliyorum ayrıca

yok hocam taktik olmuyor Eyüpsporla denedim olmadı şuan Beşiktaşla deniyorum yine olmadı hep mağlubiyet hep mağlubiyet. siz stand of umu kullanıyosunuz yoksa presimi anlamadım yani grid sistemi 2012de böle değildi

imperatore nickli arkadaştan özür diliyorum

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

Bir dakika şimdi arkadaşlar bu benim kendi hesabımdır bu 1 (ralf) imperatore nin hesabı değildir bu 2 taktiği ilk kullanan kişi benim sonuçlarına şaşırdığım için paylaşma gereğini duydum buda 3 aksini düşünen var sa yöneticiler beni direk forum sitesinden süresiz uzaklaştırabilir herkes bilsin bunu

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

4 taktikten Normal Grid Stand Off taktiğini denedim ve söyleyebilirim ki aşırı derecede memnun kaldım işte sonuçlar;

Taktiği ilk kez 3-1 lik Maribor maçında kullandım.Son maçlara doğru gol sayısında azalma var çünkü rotasyon yapabilecek bir kadrom olmadığı için oyuncular çok yoruluyor.Yorgunluğa rağmen yine de kaybetmediler.Kadrom ise sadece 20 kişiden oluşuyor ve 3.sezonda olduğum içim 5 yabancı kuralından 3 yabancı oyuncum kadrodışı kalıyor alternatifimiz az yani.

Bu da ligde ki durumumuz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by urwrdskkn View Post
    Bir dakika şimdi arkadaşlar bu benim kendi hesabımdır bu 1 (ralf) imperatore nin hesabı değildir bu 2 taktiği ilk kullanan kişi benim sonuçlarına şaşırdığım için paylaşma gereğini duydum buda 3 aksini düşünen var sa yöneticiler beni direk forum sitesinden süresiz uzaklaştırabilir herkes bilsin bunu
    Merak ettiğim için sordum sadece Maksadım sorgulamak değildi.
    FM Gazetesi

mümkünse sigamesin forumundada paylaşabilirmisiniz arkadaşlar sonuçları

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Ben üye olmadığımdan paylaşamam hocam.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Hocam rar şifresin için mesajlara bakar mısın ?

gönderdim entolik analiz edip sonuçları gönderirseniz taktiği daha iyi bir şekilde geliştirmeme yardımcı olursunuz

Nesil
    2012
    Yer
    Wien/Vienna

Hocam rar sifresini Rica etmistim yollamamissin deneyip Sonuclari paylasmak isterim

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri