1 ile 5 arası toplam 5 sonuç

Konu: Takıma oyuncu alımı yapmak?

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Default Takıma oyuncu alımı yapmak?

Merhabalar;
    Öncelikle FM serisine FM2013 ile adım attığımı ve yeni olduğumu, bu yüzden neyin ne olduğunu, nasıl yapıldığını tam olarak kavrayamadığımı belirtmek isterim.

Rehberler arasındaki; Oyuncu Alım-Satım Rehberi ve 48 Ay Taksitli Transfer çalışmalarını okudum ancak bu sırada kafama takılan bir kaç durum oluştu.

1) Bir oyuncu satın almaya çalıştığım sırada, ödemesini taksitlendirmeyi nereden, nasıl yapabilirim? Sözleşmenin her tarafına baktım ama böyle bir opsiyon göremedim hiçbir yerde. Bu durumda da transfer gerçekleştirecek yeterli nakit param olmadığından doğru düzgün transfer gerçekleştiremiyorum.
    2) Kulübümde oynayan, kiralık bir oyuncunun kiralık sözleşmesini, (süresi dolmadan) uzatabilmem mümkün mü? Yoksa kiralama süresinin dolmasını ve kulübüne dönmesini bekleyip o şekilde mi kiralamam gerekiyor?

Sorduğum sorular belki çok basittir ve de yanıtları gözümün önünde duruyor olabilir ama dediğim gibi "çaylak" bir oyuncu olduğum için gözümden kaçıyor sanırım bunlar.

Not: Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Bonzi View Post
    1) Bir oyuncu satın almaya çalıştığım sırada, ödemesini taksitlendirmeyi nereden, nasıl yapabilirim? Sözleşmenin her tarafına baktım ama böyle bir opsiyon göremedim hiçbir yerde. Bu durumda da transfer gerçekleştirecek yeterli nakit param olmadığından doğru düzgün transfer gerçekleştiremiyorum.
    2) Kulübümde oynayan, kiralık bir oyuncunun kiralık sözleşmesini, (süresi dolmadan) uzatabilmem mümkün mü? Yoksa kiralama süresinin dolmasını ve kulübüne dönmesini bekleyip o şekilde mi kiralamam gerekiyor?
    1)

Resimde görüldüğü üzere, Ek Ödemeler kısmından "Ekle" ye bastığımızda karşımıza gelecek yerden, taksitli transfer seçeneğini seçip, 48 ay yapıyoruz.

2) Kulübünüzde oynayan, kiralık bir oyuncunun kiralık sözleşmesini, (süresi dolmadan) 1 hafta ya da 3 gün öncesinde gelen bir hatırlatıcı mesaj sayesinde uzatabiliyorsunuz. Ancak bu durumda oyuncunun bonservisini elinde tutan kulübün de oyuncuyu bir daha kiralamak istemesi falan lazım.
    Sentugo.

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Düşündüğüm gibi, cevaplar aslında gözümün önündeymiş ama çaylaklık başa bela. Teşekkür ederim yanıtlar için.

1) Hmm... "O aylık ödeme" opsiyonunu, oyuncu kiralama ile karıştırıp, her ay takıma ödeyeceğim tutar olarak algılamıştım. Taşlar yerine oturdu şimdi.

Peki bu durumda, satıcı olan takımın istediği bonservis'in tamamını mı seçmek lazım, yoksa orada da biraz pazarlık yapabiliyor muyuz?

2) Amiyane tabir ile yumurta kapıya dayanmadan kira süresini uzatamıyoruz yani (Oyuncunun bonservisini elinde bulunduran kulüp de onaylıyorsa tabi)? Uzun süre önceden işi sağlama almak iyi olacaktı ama neyse.

Eğer çok önemli bir oyuncu değilse kendi kulübü için, geri döndükten kısa bir süre sonra kiralık ya da satılık listesinde bulman mümkün. 4 yıldır benim takımda Ozan Tufan, satmıyorlar da, iki yılda bir kulübe gidiyor, bir hafta kalıyor geri geliyor

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Düşündüğüm gibi, cevaplar aslında gözümün önündeymiş ama çaylaklık başa bela. Teşekkür ederim yanıtlar için.

1) Hmm... "O aylık ödeme" opsiyonunu, oyuncu kiralama ile karıştırıp, her ay takıma ödeyeceğim tutar olarak algılamıştım. Taşlar yerine oturdu şimdi.

Peki bu durumda, satıcı olan takımın istediği bonservis'in tamamını mı seçmek lazım, yoksa orada da biraz pazarlık yapabiliyor muyuz?

Okumuş olduğunuz 48 ay transfer rehberinde yazıyor bu durum.
    Sentugo.

Mesaj Yetkileri