Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 31 sonuç

Konu: Her tür takımda "BAŞARI" arayanların taktiği: 2-3-1-2-2

Thumbs up Her tür takımda "BAŞARI" arayanların taktiği: 2-3-1-2-2

merhaba arkadaşlar bu taktiği ilk olarak fm11 serisinde denemiştim eskişehirspor ile ve bir hayli başarılı olmuştum daha sonraları taktik üzerinde oynamalar yapıp 12 serisinde denedim orda da başarılı oldum ve işte 13 serisinde tutmaz diyordum başka taktiklere yönelmiştim ama tilki ve kürkçü dükkanı hesabı başarıyı yine kendi taktiğimde bulabildim işte diziliş ve fikstür;

Diziliş;

Takım Komutları;

Maçlar;

daha sezon bitmedi dolayısıyla bu kadarını paylaşabildim, bayern ve athletic hezimetlerinin nedeni ilk maçlarda avantaj sağladığım için tatile gitmiştim asistan sağolsun mahvetmiş bizi

Taktik Hakkında Bilgi;

Taktik her takıma göre odaklanabilir bir taktikdir. taktiğin en önemli ihtiyacı 2 stoperinizin hızının 13 ve üstü olmasıdır. diğer pozisyonlar da ise takıma göre ayarlanabilir ama stoperlerin iyi olması gerekiyor ve ayrıca Dos bölgesindeki oyuncunun da savaşçı ruhu olmalı. Bunların dışında diğer bölgeler takımdan takıma değişebilir küçük takımlarda oyun anlayışı kontrol yapılılabilir. Dediğim gibi her şey takıma bağlı taktiği takıma göre oynatabilirsiniz. Örneğin; fikstürde görmüşsünüzdür Real Madrid'de çok gol yiyorum nedeni ise hücum oyuncularım çalışkan değil dolayısıyla pres yapmıyorlar ben de o nedenle hücum oynayıp yediğimden fazla gol atıyorum
    ayrıca kariyere Madrid'de başlamadım Beşiktaş'ta başladım sonrasında Bayern, 3 ay Man.Utd ve son olarak tek amacım olan Madrid

taktiği deneyen arkadaşlar olursa yorumları görmekten mutluluk duyarım, umaraım ben de tuttuğu gibi deneyenlerde de tutar

İNDİRME LİNKİ
    http://rapidshare.com/files/3653961206/destroyer.tac

Deneyenler taktik hakkında yorum yazarlarsa memnun olurum arkadaşlar

Taktiği Roma takımında denemek istiyorum, bakalım tutacak mı. Sonuçları yazarım.

Taktikle yaptığım ilk maçtı. Takım ceza sahası önünde rakip takıma çok pas şansı çok tanıyor. Kanatlar defansa yardımcı oluyor fakat orta alan için bir çare bulunlalı diye düşünüyorum. İlk maç için hemen sonuç vermeyebilir tabi ki. Bir kaç maç daha oynamayı düşünüyorum.

orta alan için alternatif olarak zor maçlarda tek forver de yapabilirsin

taktikle 2. sezonum takım iyice alıştığı için savunmayı daha iyi yapmaya başladı, 24 haftada 91 gol attım son 14 hafta takım şımardı 3 mağlubiyet son 8 haftada geldi işte puan durumu;

Nesil
    2006
    Yer
    Balıkesir

real ile tktik dnmk ne kdr dgru bilmiorm..

taktiği real madrid ile denemedim, beşiktaş ile bu seride önceki serilerde ise eskişehir,spartak moskova gibi takımlar ile denedim şu an Madrid'te olduğumdan dolayı bunları koyabiliyorum 3 yıldır paylaşmayı düşündüğüm bir taktik

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Linki yeniler misiniz, indiremiyorum, taktik denemeye alacağım
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Akşama kadar yenilemiş olurum

Eline Sağlık

Yine inmiyor mediafireye felan atar mısın

en yakın zamanda atıyorum arkadaşlar kusura bakmayın

Evet benzemiş taktiklerimiz ancak top rakipteyken 6 adamla savunma yapmak biraz handikap olabilir. Çünkü amrller ve fovetler takım savunmasına katılmıyorlar. Diğer yandan mesela gsde kweuke burak ikilisi yapıp melo ön libero selçk orta saha çolak ve amrabat amrl, de cegle eboue ofansif bek yaparak bu taktik dehşet işleyebilir. Çok gol atar gs böyle.

Hocam tempoyu çabuk yapınca pas hataları artmıyor mu hızlı top dolaştırmaktan dolayı.

ben amr ve aml bölgesindeli oyuncalara pres emri veriyorum zaten sıkıntı olmuyor, top kaptırma olayı da kullandığım takımın kalitesine göre tempoyu değiştiriyorum, zaten taktiğin özelliği yediğinden çok atmak defansı oturttuğun zaman da hiç yemeden atmak

Quote Originally Posted by cengavs View Post
    ben amr ve aml bölgesindeli oyuncalara pres emri veriyorum zaten sıkıntı olmuyor, top kaptırma olayı da kullandığım takımın kalitesine göre tempoyu değiştiriyorum, zaten taktiğin özelliği yediğinden çok atmak defansı oturttuğun zaman da hiç yemeden atmak
    Kendi taktiğimde ligi 2. seneden itiabaren çok rahat almaya başladım. 4-5 hafta önce şampiyon oluyorum. Ama senin bu taktik de çok cazip. Özellikle büyük takımlar çok fantastik sonuçlar alabilirler(ben de çok gol atmaktan zevk alanlardanım)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

o oyunculara 1-1-0-9 bile oynatsan sampiyonluga oynarlar

Quote Originally Posted by okocha6 View Post
    Kendi taktiğimde ligi 2. seneden itiabaren çok rahat almaya başladım. 4-5 hafta önce şampiyon oluyorum. Ama senin bu taktik de çok cazip. Özellikle büyük takımlar çok fantastik sonuçlar alabilirler(ben de çok gol atmaktan zevk alanlardanım)
    aynen çok gol atıyo her takım bu taktikle
    Quote Originally Posted by el.nino View Post
    o oyunculara 1-1-0-9 bile oynatsan sampiyonluga oynarlar
    bu sadece elşmde olan takımdaki resimler kardeş sevillayla da aynı başarıları aldım barça, madridi deplasmanda devirdim

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Bu taktik için herhangi bir kenar talimatı kullanıyor musun yoksa "3 puan alın da ne yaparsanız yapın" diyerek mi sahaya sürüyorsun oyuncuları?

Quote Originally Posted by Bonzi View Post
    Bu taktik için herhangi bir kenar talimatı kullanıyor musun yoksa "3 puan alın da ne yaparsanız yapın" diyerek mi sahaya sürüyorsun oyuncuları?
    Ben hiç kenar talimatı kullanmıyorum. Takımın iyiyse gerek de yok zaten. Önemli maçları 90 dakka oynamak daha mantıklı(ligdeki en yakın rakibinizle ya da şampiyonlar ligindeki önemli maçlarda) Devre arası konuşmalara gitti aklım , kenar talimatı kullanıyorum bazen tabi.
    Last edited by okocha6 : 02.Mart.2013 at 01:48

-çizgiye inmeden orta yapın her maç kesinlikle talimatım diğer bir olay kullandığım takım ve orta sahaya göre ayağa pas yap topu kanatlara yolla kullanıyorum forvetim pivot ise ceza sahasına uzun oyna talimatını da veriyorum

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Sezonun yarısından fazla bir süre bu taktiği uyguladım. GS ile Türkiye liginde işe yarıyor ama Avrupa'ya açılınca verim alamadım ben. Bir de gol yemeden biten maçım olmadı hiç.

Gol yediğin çok doğru ama özelliği zaten yediğinden fazla atmak, ben avrupada başarısız olmadım bu taktikle hiç hangi takımda denediğini sorabilirmiyim?

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Galatasaray'ın başındayım. Avrupa'da grup maçaların dayken standart 4-4-2 taktiğini kullanıyordum, gruplardan çıktığımda bu taktiğe döndüm. Birinci ön eleme ve Çeyrek final maçlarım oldukça sıkıntılı geçti (4 maçın 2 tanesi penaltılara kaldı), yarı finalde de Manchester City 4-3 ve 7-0 skorları ile indirdi aşağı.

Sıkıntı aslında şu da olabilir; ilk mesajda da dediğim gibi sezonun başından beri kullandığım bir taktik değildi bu, sezonun ortasına doğru uygulamaya başladım. İlk kez uyguladığımda (Kasım-Aralık dönemi) takımın bu taktiğe uyumu yaklaşık olarak %60-70 gibi bir şeydi. Takımın bu formasyona tam uyum sağlaması ise Nisan sonuna tekabül ediyordu. Şimdi sezon tatilindeyiz, oyuncular döner dönmez bu taktiğe ağırlık vericem, bakalım neler olacak.

uyum süreci çok etki yapıyo takım defansına, ancak 2 stoperin çok ızlı ve çevik olmalı bu çok önemli yeni sezondaki sonuçlarını bekliyorum

bu da taktiğimin en büyük başarısı kupalar haricinde ;

iki takımda as kadro eze eze oynadık ilk yarı 9 atıp ikinci yarıda bir tane atabilmemiz beni kahretti

haklı olabilirsin ancak şu da var ben daha o takıma yeni gitmiştim 2.sezonumdaydım ayrıca 2019 da sadece ben gelişmemiştim barcelonanın kadrosu da azımsanacak bir kadro değildi sonuç olarak, oyundaki ilk sezonlarımda da bu taktikle başarılı oluyorum zaten

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri