Anket Sonuçlarını Görüntüle: Küçük ülkenin yürekli gençleri devler liginde devlere karşı akibeti ne olur ?

Voters
13. You may not vote on this poll
  • Devler ligi devlerindir. Küçük ülkelerinde başarılar

3 23.08%
  • Bi dev olmasa da 3. olup Avrupa ligine kalabilirler

3 23.08%
  • Devlere kafa tutmak yürek işidir ve San Marinoda fazlasıyla mevcuttur fakat çeyrek finali göremezler

5 38.46%
  • Çeyrek Final

0 0%
  • Yarı Final

0 0%
  • Final

0 0%
  • Devlerin Devi

2 15.38%
Sayfa 1 / 17 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 510 sonuç

Konu: San Marino Devler Liginde Devlere Karşı |7.Sezon|

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Default San Marino Devler Liginde Devlere Karşı |7.Sezon|

Dünyanın en eski ülkerinden biri olan San Marino, 3 Eylül 301 tarihinde Dalmaçyalı Hristiyan bir taş ustası Marinus tarafından kurulmuştur. San Marino, resmi adı ile Çok Huzurlu San Marino Cumhuriyetidir. Güney Avrupa'da İtalya Yarımadası içerisinde Apenen Dağları'nın küçük bir tepesinde bulunan bir ülke. Hiçbir denize kıyısı olmayan ülke, Avrupa'nın beş mikro devletinden birisidir.

Bu kadar eski bir ülke olmasına rağmen 1986'ya kadar bir millî takım oluşturulamadı. UEFA'ya bağlı olan ülkeler arasındaki en küçük ülkedir. Nüfusunun (sadece 32 bin) az olmasının da etkisiyle millî takım herhangi bir başarı yakalayamamıştır. Nüfusunun az olması futbolcu havuzunun da olmaması demek. Halkın büyük bir bölümü tarımla uğraşmaktadır. Zaten milli oyuncuların da ana meslekleri futbolculuk değildir.

San Marino Milli Takımı bugüne kadar 116 maça çıkmış 1 galibiyet 5 beraberlik almıştır. 19 gol atarken 479 gol görmüştür kalesinde. Aldığı bu beraberliklerden birisi de Türkiye'ye karşı olmuştur. ilk kornerini bize amış, ilk puanlarınıda bizden almışlardır. 0-0 biten o maçta unutulmayan anlardan biride maçın sonlarına doğru hami mandıralı'nın frikiği sırasında spiker ümit aktan tarafından yaşatılmıştır.
    -Haydi hami madem gol atamıyoruz, şunların birkaçının böbreğini götür bakalım

O günden beri San Marino sempatizanıyımdır. Zaten bu zorlu göreve başvurmamda en önemli etkende budur. Daha işe başvurmadan kabul edildim orası da ayrı bir konu Ama işin daha zor olan kısmı ise bu zorlu görevi kendisinden aldığımız Giampaolo Mazzadır. Çünkü Milli takım ilk galibiyetini Mazza yönetiminden almıştır. 1998 den beri takımın başında olan Giampaolo 75 maçta 1 galibiyet 3 de beraberlik almıştır.

( Kuralları okudum kabul ediyorum )

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Kariyeriniz onaylanmıştır , başarılar dilerim.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    Kariyeriniz onaylanmıştır , başarılar dilerim.
    teşekkürler

Başarılar umarım uzun soluklu olur )

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Quote Originally Posted by RequiemS View Post
    Başarılar umarım uzun soluklu olur )
    teşekkürler ben bırakmadığım sürece kovacaklarını sanmıyorum Zaten beklentileri yok federasyonun

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Takımın yıldızı ve kaptanımız Andy Selva ile efsanemiz Bonini

32 000 nüfuslu San Marinomuz için bence yeterince büyük olan Olimpico Stadımız

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

İlk amacımız bu tabloyu geliştirmek en azından Giampoulo kadar başarılı olmak. Galibiyet ve beraberlik sayımızı artırmak istiyoruz. Ayrıca en büyük hedefimiz 2014 Dünya kupası elemelerinde grupta Moldova takımını geçmek.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Valla kıskanıyorum ben de açacağım bi' San Marino kariyeri

İşin zor kolay gelsin

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Quote Originally Posted by Dooki View Post
    Valla kıskanıyorum ben de açacağım bi' San Marino kariyeri
    önce el birliği ile San Marinomuzu hak ettiği yerlere taşıyalım

Quote Originally Posted by Arda Uzal View Post
    İşin zor kolay gelsin
    eyv kardeşim

Başarılar....

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Quote Originally Posted by hallederizBJK View Post
    Başarılar....
    teşekkürler.

Evet artık resmen göreve başlamıştık. İlk yapmam gereken iş ülke de futbolu yaygınlaştırmaktı. Zira futbolu hobi olarak yapan bir milli takımımız var.

Kaleciler
    mattia manzaroli, 21./ofis calisani,memur
    aldo simoncini, 26./muhasebeci
    federico valentini, 30./bankaci

Defans
    simone bacciocchi, 35./hastane memuru
    gianluca bollini, 32.sirket sahibi
    cristian brolli, 20. /ogrenci
    alessandro della valle, 30./bankaci
    marco muraccini, 21./ogrenci
    mirko palazzi, 25./futbolcu
    davide simoncini, 26./muhasebeci
    damiano vannucci, 35./body salonu var
    fabio vitaioli, 28. /bari var

Orta Saha
    fabio bollini, 29./sirket ortagi
    lorenzo buscarini, 21.ogrenci
    michele cervellini, 24.ogrenci
    enrico cibelli, 25.barmen
    matteo coppini, 23./isci
    alex gasperoni, 28.sirketi var
    pier filippo mazza, 24./ogrenci
    marco rosti, 23.ogrenci
    matteo vitaioli, 22. /bara ortak

Tüm kadroyu tek tek gezeceğim. Kimisini okulda ziyaret ederken kimisinin iş yerine gitmek durumundayız

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

evet gençler bomba bir haberle dönüyorum serravalleye san marino artık italyada da mücadele edecek

Milli takımda köklü bir revizyon yapmayı düşündüm ve yaşlı oyuncuları çağırmayıp yerlerine gençleri seçecektim. Seçecektim seçmesine ama 32 000 nüfuslu yerde bu kolay olmayacaktı elbette. Tüm takımı gezmek ve oyuncu aramak için saravelle sokaklarını içten içe " ah bide klüp yönetsek san marino genclerine antrenman yaptırıp geliştirebilme fırsatım da olurdu. Milli takımın pilot takımı yapardık diyordum " Ama o da nesi saravelle sokaklarında gezerken arkamdan birisi italyanca seslenip birşeyler diyordu.

- Bay Diazzz
    + ......
    - Bay Diaazzz
    + Bende buraya yeni geldim kim tanıyacak diye aldırış etmiyordum. Oysa ki küçük bir ülkenin sadece şehrindeydim. ve arkama dönüp seslenen adamın yanıma gelmesini bekledim. Az biraz var olan italyancamlakonuşmaya çalışıyordum.
    - Bay Diaz öncelikle sizi kutlarım. Serravalleye hoşgeldiniz.
    +Hoşbuldum
    - Bay Diaz rica etsem benimle gelir misiniz? Sizinle tanışmak isteyen birkaç arkadaşım var.
    +Tabii ki.

Bende bu nazik daveti kabul ettim ve beni bir ofse götürdü ve kendisi dışarı çıktı. Ardından da içeriye birkaç kişiyle beraber girdi. Giyimlerinden bu insanların birer yönetici olduğunu kestirmek güç olmadı fakat kimdi bunlar?

- Bay Diaz şehrimize hoşgeldiniz. Milli takımımızın durumu ortada ve siz bu küçük ülkemizde böyle zor bir görevi alarak bizleri mutlu ettiniz.
    + Hoşbuldum. Ama bütün bunları söylemek için mi çağırdınız beni ?
    - Hayır tabii ki. Öncelikle size hoşgeldin demek istedik. Ardından da tanışıp size bir hususta danışmak istedik.
    + Özür dilerim biraz kabalık ettim. Sizi dinliyorum

Neyse onlarda milli takım için temennilerde bulunup kendi aralarında biraz fısıldaştıktan sonra tebessümle bana bir soru sordular.

- San Marino Milli takımının başına geçmeyi kabul ederek oldukça cesurca bir iş yaptınız bay Diaz. Serravelle şehrinde mi kalacaksınız yoksa ülkede fazla durmayacak mısınız ?
    + ??
    - Eğer şehrimizde kalacaksanız size bir teklifte bulunmak istedik. ve eğer kabul ederseniz oldukça seviniriz.
    + Konu nedir ?
    - Daha önce hiç araştırdınız mı San Marinoyu bilmiyorum ama ülkemizin futbol dünyasında gelişmesi için elimizden geleni yapıyoruz . Ligimizi kursak da milli takım düzeyinde halimiz ortada. Önceleri bizi kimse tanımıyor ve pek gelişim kaydedemiyorduk. Bizde bir çözüm arayışına girmiştik ve zaten italyadayız diyerek italya futbol federasyonuna bir teklif götürdük. Saolsun onlarda bizi kırmadı. San Marino isimli bir takımımız var şuan Seri C 'de mücadele ediyor. Biz düşündük ki belki siz San Marino Milli takımı ile beraber futbol takımımızı da yönetmeyi kabul edersiniz.
    +Öncelikle yanlış anladığımı düşündüm. Zira bunun gerçek olabileceğini aklıma hiç getirmemiştim. Fakat gerçekti. Dakikalar önce hayalini kurduğum klübü bulmuştum. Hem de serravalledeydi. Ve adı-rengi-kullandığı staad ve tesisler herşeyi San Marinoyla aynıydı. Çok mutluydum evet diyip direk sokağa fırladım. Heyecandan adamları orada öylece bırakmıştım.Ardından da çocuklar gibi serreavelle sokaklarında şarkı söyleyerek koşturdum.

Serravelle

Serravelle Kalesi

vee evim (:

Nesil
    2012
    Yer
    Rize

Başarılar inşallah uzun soluklu olur.

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Seri C1 - A Grubu

Görüldüğü üzere ülke takımımızı italyada oynamaya ikna etmişiz. San Marino Milli takımı ve lig takımı için en önemli nokta altyapı. Tüm gücümüzü oraya yönlendirip gelecek yıllarda başarı kazanmak istiyoruz. Önce futbol takımı ile italya sonra milli takım ile dünya da isim yapmak istiyoruz. Herkes San Marino diye bir yer olduğunu bilmeli.

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Quote Originally Posted by 53Erdogan View Post
    Başarılar inşallah uzun soluklu olur.
    Saolasın. Ülkenin durumu ortada canım sıkılır diyordum fakat italyada san marino diye bir takım olduğunu öğrenince inanılmaz mutlu oldum. Umarım dediğin gibi keyifli ve uzun olur (: Hepimiz San Marinoluyuz

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Yalnız kulübün alt yapısından San Marino'lu oyuncular çıkıyorsa çok iyi olur, gelecek yıllarda San Marino'ya yıldızlar yetişir.

takımda forvet yok

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Quote Originally Posted by Dooki View Post
    Yalnız kulübün alt yapısından San Marino'lu oyuncular çıkıyorsa çok iyi olur, gelecek yıllarda San Marino'ya yıldızlar yetişir.
    çıkıyor çıkıyor ilk dikkat ettiğim oydu

Quote Originally Posted by Smal View Post
    takımda forvet yok
    Onları eklemeyi unutmuşum prof olan bir iki oyuncu var biride forvet Andy Selva zaten kaptanımız herşeyimiz diğerleri yine işçi memur

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

ve Serravellede hareketlilik başlar. Çok fazla değişiklik yapamayacağız başlarda malum durumumuz ortada. Ama iyi bir asistan kazandık efsanemizi kattık aramıza.

Olamazzz gerilemişizzz (:

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Takımımız seri C 2 den bu sene yükselmiş ve dolayısıyla ilk hedefimiz bu sene tekrar düşmemek. Bunun içinde biraz transfer çalışması yaptık. Esas amacımızı gerçekleştirmek için önce klüp takımımızı üst seviyelere taşımalıyız ki tesislerimizi de geliştirelim gençlerinde dikkatini çekelim (:

Birçok kiralık oyuncu aldık hazırlık kampında tutmayanları tekrar göndeririz diye düşündük. Çünkü para vermeden gerçekleştirdik bu transferleri.

Hazırlık kampı biraz parçalandı. İtalya kupası ile sezonu çok erken açmak zorunda kalıyoruz. Ve ne yazık ki çok zor bir kura çekiyoruz. Sanırım kura bana hiç gülmeyecek (:

Muhtemelen elenip kampımıza devam edeceğiz (:

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Default Herşey San Marino için (:

Milli oyuncularla tek tek görüşüp varsa çocukları sağda solda tanıdıkları, kayınçoları her kim varsa kampa gelsin dedik. Hatta alışveriş yaptığım bakkal, kasap, manav abilerimizle de konuşup tanıdıkları ayağı topa değmiş her kim varsa buyursun velisiyle klübe gelsin bi çayımızı içsin dedik. Şimdi haber bekliyoruz kendilerinden bu kadronun içine birkaç san marino genci katabilirsek güzel olur

Gözüm bu çocukların üzerinde elinde top bulunan bizim Giampoulo Mazzanın torunudur biraz torpilli

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Serravellede yine sokak sokak gezerken mahallenin gençlerinin top oynadığını farkedip hemen izlemeye koyuldum. İçlerinde müthiş gençler var. Maç sonu hemen çektim kendilerini kenara umarım ikna edebilmişimdir.

Güzel bir kariyer oluyor uzun soluklu olursa efsaneleşir )

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Sunum çok başarılı. Umarım uzun soluklu olur. Başarılar

Hocam eğer bu kariyeri kapatırsan ayıp olur Öyküleyici anlatımın çok iyi. Fotoğraflarla bunu desteklemen ayrı bir güzellik. Kadronu tanıtmamanı yadırgamıyorum çünkü kimse 3 görsel sonra oyuncuları hatırlamayacak Devam edersin umarım.

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Quote Originally Posted by RequiemS View Post
    Güzel bir kariyer oluyor uzun soluklu olursa efsaneleşir )
    Tşklr. Oyunun zevkli hale gelmesi için en az 3-4 sezon geçmesi lazım şuan sadece averaj takımıyız işin gerçeği

Quote Originally Posted by baturalp View Post
    Sunum çok başarılı. Umarım uzun soluklu olur. Başarılar
    Eyv saolasın inşAllah uzun olacak

Quote Originally Posted by garez0066 View Post
    Hocam eğer bu kariyeri kapatırsan ayıp olur Öyküleyici anlatımın çok iyi. Fotoğraflarla bunu desteklemen ayrı bir güzellik. Kadronu tanıtmamanı yadırgamıyorum çünkü kimse 3 görsel sonra oyuncuları hatırlamayacak Devam edersin umarım.
    Teşekkürler. Devam edicek edicek epey keyif alıyorum inşAllah sizlerde okurken keyif alırsınız ve yorumlarla eşlik ederseniz daha da zevkli hale gelecektir kariyer.

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

İtalya Kupası
    1. Ön Eleme Turu

Kora kor mücadele ettik. Atanın kazanacağı türden bir maç oldu biz bulduklarımızı değerlendiremedik. Zaten en fazla 1 tur geçebilirdik. Oyuncularım lig için ışık saçıyor

Kampımıza kaldığımız yerden devam ettik

veee evet beklenen an geldi çattı ilk Milli Maçımıza çıkıyoruz rakip Suriye

Maalesef beklentilerimin altında kaldık. Ülke karışık haldeyken bu karışıklıktan kâr elde edelim dedik ama hüsranla sonuçlandı ASlında maça da çok iyi başlamıştık

Maçın başında bulduğumuz gol tüm oyun planımızı alt üst etti

Maçtan sonra basında çıkan haberlerden bir kaçı ;

Juan Diaz bu tepkiye kayıtsız kalmadı ve basına sert çıkıştı. " Genç varda oynatmıyor muyuz kardeşim ? Seni kadroya alsam oynar mısın ? " dedi. Ayrıca golü 19 yaşındaki genc forvetin atması Diazın yüzünü güldürdü.

Allah aşkına şu profile bakın en yetenekliymiş ? Git bi aynaya bak bide antrönör olacan günde 3 paket sigara içer gelir bana ahkâm keser herifin dayanıklılığa bakın

Oyunlarım da benim gibi. Yenildikçe mutlu olup rakibin psikolojisini bozuyoruz

Ha bu arada suriye adına maçın en iyisi olan Sanharib Malki'nin profile bi baktım Serravelle kalesine kapatmak lazım bu adamı iç karışıklık sırasında sanırım araya kaynatmışlar herifi

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Seri C-1
    1.Hafta

Bu yenilgiyi hiç mi hiç haketmedik istatistikler herşeyi özetliyor zaten. Takım uyumunu artırabilirsek daha ilk seneden üst sıraları zorlayabiliriz. Takımdan çok memnunum

Dünya Kupası Elemeleri
    1.Maç

Dünya Kupası Elemeleri
    2.Maç

Elemelere beklentimin üzerinde başladık 7-8 gollü mağlubiyetler yerine 4-5 gol yiyoruz. Kaleye şut çekebiliyoruz bence olağanüstü bir gelişme Türkiye'nin ingiltereye golü yok belirtmeden geçemeyeceğim Ayrıca oyuncularımın her yenilgide ayrı bir moral bulmaları her düşüşte daha yukarıya çıkacaklarıın sinyalini veriyor

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Bu oyuncu neyle beslenmiş çok merak ettim temiz hava çarpmış heralde

Bu arada İtalya Seri C de mücadele eden takımımızda bulunan San Marino'lu oyuncularım. Mahalle arası maç yaparken dikkatimi çeken gençler vardı. Maç sonrası konuştmuştum ve Gualandiyi aramıza kattıık İlerleyen sezonlarda sayı ve kalite'nin artacağını ümit ediyorum (: En azından sokak sokak gezmek yerine altyapımıza onlar gelecektir

Sayfa 1 / 17 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri