1 ile 27 arası toplam 27 sonuç

Konu: En İyi Kariyer Taktiklerini Belirleyelim - Taktik Deneme

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Arrow En İyi Kariyer Taktiklerini Belirleyelim - Taktik Deneme

Merhaba arkadaşlar. Football Manager 2013 çıktığından beri bir çoğumuz taktikler yaparak kariyerlerinde başarı arıyor. Maç motorundaki değişimleri iyi gözlemleyip taktiğine yansıtanlar ise bu konuda bir adım öne çıkıyor.

Bu konuda, forumda bulunan taktikleri kendi belirleyeceğim 3 farklı takımda deneyerek 1 sezon boyunca kariyer oyunlarında kullanacağım. Paylaşacağım sonuçlar ise bu taktikleri kullanmak isteyenler için bir ön bilgi niteliğinde olacak.

Taktiklerin her birinin, deneneceği 3 takım, farklı güçlerde olacak. Örnek vermek gerekirse ; bir taktiği hem ligin şampiyonluk adayı olan takım ile, hem orta sıralarda bitirmesi beklenen bir takım ile, hem de küme düşmesi beklenen bir takım ile deneyeceğim.

Bazı Kurallar

- Taktikler, takımların orjinal haline uygulanacaktır, yani transfer yapılmayacaktır.
    - Maçların yönetimi asistanda olacaktır.
    - Maç antrenmanları, taktiğin konusunda herhangi bir özel talimat verildiyse, o şekilde çalıştırılacaktır.

Eğer özel olarak denenmesini istediğiniz, çeşitli forumlarda gördüğünüz veya kendi yaptığınız taktikler olursa bana bildirmeniz yeterli.

Konunun açılması için içerik ekibinden destek verenlere teşekkürler.

Bilgilendirme

- Tunguska1907 adlı üyenin ' Offence [PSV] ' başlığındaki taktiği denemeye alınmıştır. Üst düzey olarak Dortmund, orta sıra takımı olarak Nürnberg, küme düşmesi beklenen takım olarak da Augsburg kullanılacaktır.

- Ralf adlı üyenin ' Ralf Mentality | 13.2 ' başlığındaki taktiği denemeye alınmıştır. Üst düzey olarak Fenerbahçe, orta sıra takımı olarak Antalyaspor, küme düşmesi beklenen takım olarak da Karabükspor kullanılacaktır.

Last edited by futureless : 30.Ocak.2013 at 18:11
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Taktikleri sen mi seçeceksin yoksa biz mi istekte bulunacağız?

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Tunguska1907 View Post
    Taktikleri sen mi seçeceksin yoksa biz mi istekte bulunacağız?
    İstek olursa değerlendireceğim. Olmazsa ben seçeceğim.
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Benim taktiği denemeni isterim. 2.5 3 sezondur bu taktiği kullanıyorum çok iyi ilerliyorum. Merak ediyorum başka takımlarda nasıl olacak diye.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=112399

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

İlk mesaja bilgilendirme ve sonuçları ( spoiler olarak ) yazacağım.

Teşekkürler, takipteyim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yabancı forumlarda da vardı böyle projeler.1-2 taktikten sonra kendi taktiğimi de göndericem.Kolay gelsin.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Teşekkürler, takipteyim.
    Ben teşekkür ederim

Quote Originally Posted by Kaan Souza View Post
    Yabancı forumlarda da vardı böyle projeler.1-2 taktikten sonra kendi taktiğimi de göndericem.Kolay gelsin.
    Evet fm-base'de gördüm ben de. İlk taktik denememiz yarın biter, beklerim taktiğini

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

haydi kolay gelsin
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Benim taktiği denemeni isterim. 2.5 3 sezondur bu taktiği kullanıyorum çok iyi ilerliyorum. Merak ediyorum başka takımlarda nasıl olacak diye.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=112399
    Bence senin taktik Almanya ligi takımları için ideal taktik. Özellikle Dortmund için.

Quote Originally Posted by osman erbil View Post
    Bence senin taktik Almanya ligi takımları için ideal taktik. Özellikle Dortmund için.
    Kesinlikle. Dortmund'u görünce dedim bu taktik bu takıma süper gider. Şu an Psv'deyim ve sonunda mutlu sona ulaştım. Şampiyonlar ligi kupasını da aldım. Hücum futbolu sevenler için çok hoş. Ben gayet zevk alıyorum oynadığım oyundan.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Taktiğin Dortmund ile denenmiş hali ilk mesaja eklenmiştir.
    Last edited by futureless : 23.Ocak.2013 at 14:50

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Vaaay güzel ve yararlı bir konu başlığı olmuş Coşkun tebrik ederim. Bir çok kişinin işini görecek. Ama bir şey kafama takıldı; maçları sanırım asistana bırakıyorsun, yani tatil yapıyorsun. Bu ne derece yansıtır taktiğin başarısını?

Edit: Benim taktiği de deneyebilir misin
    FM Gazetesi

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Ralf View Post
    Vaaay güzel ve yararlı bir konu başlığı olmuş Coşkun tebrik ederim. Bir çok kişinin işini görecek. Ama bir şey kafama takıldı; maçları sanırım asistana bırakıyorsun, yani tatil yapıyorsun. Bu ne derece yansıtır taktiğin başarısını?

Edit: Benim taktiği de deneyebilir misin
    Senin taktiği sıraya aldım o zaman

Önceki soruna gelirsek. Taktik cidden iyiyse biliyorsun her türlü iş yapıyor. Yalnız taktiği aldığım gibi kullanıyorum, yani bak yukarıda Dortmund'la elde edilen sonuçları ekledim, çok ilginç skorlar aldı takım, fark yediği oldu falan baya. Ama defans çizgisi neredeyse sona yakın şekilde önde taktikte, genişlik ve tempo da öyle. Kullanan kişi taktiği takıma uyarladığı zaman daha başarılı olur yani. Ben sadece taktiğin en basit haliyle neler yapabileceğini göstermiş oluyorum. Biraz ilgiyle o taktik atıyorum şampiyon da olabilir yani, kullanacak olana bağlı.

bu taktiği de denersen memnun olurum sanırım benden başka bir referansa daha ihtiyacı var
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=112330

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by cengavs View Post
    bu taktiği de denersen memnun olurum sanırım benden başka bir referansa daha ihtiyacı var
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=112330
    Tercih ettiğiniz bir lig varsa söyleyin, ilk taktiğin denemesi bitti. Yarın diğer iki takımla olan sonuçlarını da yayınlayacağım. Ondan sonra yeni taktiklere geçeceğim.

İngiltere ligi hariç istediğin ligde deneyebilirisn kardeşim

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by cengavs View Post
    İngiltere ligi hariç istediğin ligde deneyebilirisn kardeşim
    İtalya Ligi taktiği gibi duruyor o Ona göre deneyeceğim onu.

Türkiye ve İspanya'da başarı garantisi veriyorum
    linki yeniledim işte;
    http://rapidshare.com/files/4232118461/destroyer.tac
    Last edited by cengavs : 23.Ocak.2013 at 21:46

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Tunguska1907 adlı üyenin ' Offence [PSV] ' konusundaki taktiğinin, Dortmund ile aldığı sonuçlar :

Spoiler: Dortmund 

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Tunguska1907 adlı üyenin ' Offence [PSV] ' konusundaki taktiğinin, Nürnberg ile aldığı sonuçlar :

Spoiler: Nürnberg 

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Her taktik için ayrı ayrı deneme konuları açılması uygun görüldüğü için, sonuçlar bu sayfadan paylaşılmayacaktır. İlk taktiğin deneme süreci bitmiş olup, taktik forumunda konusu açılmıştır.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Fenerbahçe ile çok başarılı olduğum,çok güvendiğim taktiğimi denermisin? Diğer takımlarda ne sonuç verecek çok merak ediyorum.
    Linki: http://s2.dosya.tc/server25/0mBEYF/4...cient.rar.html

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by howarda3 View Post
    Fenerbahçe ile çok başarılı olduğum,çok güvendiğim taktiğimi denermisin? Diğer takımlarda ne sonuç verecek çok merak ediyorum.
    Linki: http://s2.dosya.tc/server25/0mBEYF/4...cient.rar.html
    Tabii ki. Ancak şu an bir taktik deniyorum, sonra sırada bir tane daha var, ondan sonra da seninki olur sıraya alıyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by futureless View Post
    Tabii ki. Ancak şu an bir taktik deniyorum, sonra sırada bir tane daha var, ondan sonra da seninki olur sıraya alıyorum.
    Teşekkür ederim merakla bekliyorum sonucu

istediğiniz taktirde müsait olunca PM atarsanız bende size kendi taktiğimi gönderebilirim.

Hocam öncelikle çok yararlı bir konu olmuş da bu iş devam etmeyecek mi

Mesaj Yetkileri