Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 67 sonuç

Konu: Editör Hakkında Bilgi Paylaşım ve Yardım Platformu

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by feneraydin View Post
    Saolasın. Takım kadroları gerçek oyuncularından kurulu olacak di mi açtığımda?
    Eğer veritabanına girilmiş oyuncular varsa onlar sabit bir şekilde olur. Diğerleri maalesef oyunu kurduğumuz zaman "Oynanabilir takımlara oyuncu ekle" seçeneğini aktif ederek, regen oyunculardan oluşacak.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    Eğer veritabanına girilmiş oyuncular varsa onlar sabit bir şekilde olur. Diğerleri maalesef oyunu kurduğumuz zaman "Oynanabilir takımlara oyuncu ekle" seçeneğini aktif ederek, regen oyunculardan oluşacak.
    Yalnız bu sene üçüncü lig kadrolarını fm kendisi yapmis. Hatta bi arkadaştan darıca takım kadrosunu istemiştim. Yolladı bütün oyuncular vardı.

Bi de belki konuyla ilgili değil kusra bakma ama bi soru daha sorup seni rahat bırakıyim fm betayi oynayan arkadaş dediğim gibi bana üçüncü ligdeki darıca kadrosunu yolladı bütün oyuncular vardı. Fakat ben demoyu indirip baktığımda sadece üç dört oyuncusu gerçekti. Diyeceğim şu ki yine yama mi bekleyeceğiz yoksa kadrolardaki sıkıntı demodan mi kaynaklı? Çünkü beta oynayan arkadaşta hepsi vardı.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

@feneraydin

Demo'yu denemediğim için kesin bir şey diyemem ama belirttiğim gibi veritabanında oyuncular mevcutsa, vardır rahatlıkla oynayabilirsiniz. Oyunu kuracağınız zaman Veritabanı ayarlamalarında şunu yapın. Özel veritabanını seçin, Ülkeler kısmında Türkiye'yi seçin ve Türkiye'nin altındaki tüm seçenekleri "Ulusal düzeydeki oyuncular, Ünlü oyuncular, Ligdeki popüler oyuncular vs" aktif edin. Takriben 5-6 bin Türk oyuncu -Veritabanında kayıtlı olan herkes- oyunda aktif oluyor. Bu şekilde rahatlıkla kadrolardaki oyunculara erişebilirsiniz.
    ...

Saolasin hocam teşekkürler

oynadığımız oyunda editörde değişiklik yapabiliyormuyuz mesela takım bütçesi veya yabancı oyuncu ayarlaması gibi.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

merhaba ibrahim
    oyuncu eklerken takım veya ülkesini ekleyemiyorum o kısımları nasıl yapacağız yardımcı olur musun

Nesil
    2006
    Yer
    London

Takım kısmını sözleşme kısmına ekleyeceksin. Ülke için ise doğduğu ili seçtiğin zaman otomatik olarak ülkede seçilecek. Atıyorum doğum yeri: İstanbul seçersen Ülke Türkiye olacak.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

İstanbul falan o seçenekler görünmüyor veritabanı yükle dedim ama veritabanı ekranında da 0 kayıt bulundu diyor

burda da doğum yerini ekleyemiyorum

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

@_yoLcu_ doğum yeri yazan yerin en sağındaki aşağıya doğru ok yer alan bir buton var ya; ona basmayı denedin de olmadı mı, yoksa basmadın mı?
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2006
    Yer
    London

Ona basıp Ara'yı seçerek ilini arayıp bulacaksın

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by sinanes26 View Post
    oynadığımız oyunda editörde değişiklik yapabiliyormuyuz mesela takım bütçesi veya yabancı oyuncu ayarlaması gibi.
    Gerçek zamanlı editör programlarıyla bunu kullanabilirsin. "Real Time Editör" gibi sanırım yakın zamanda 2014 sürümleri çıkarılır. Burada üzerinde durduğumuz editör ise oyun öncesi, kayıtlı oyunlara etki etmiyor.

@Ahmet

Arkadaşların da söylediği gibi aşağıya doğru olan oklara tıklayıp tüm bölümleri istediğin gibi doldur, bölümlerin açıklamaları için ise bu yazıyı da okuyabilirsin. http://forum.turksportal.net/vb/show...3&postcount=12
    ...

arkadaşlar editörde sezona başladıktan sonra oyuncularla ilgili değişiklik yapabiliyormuyuz uyruk,yabancı sınırlaması veya takım bütçesi gibi konularda yoksa bu değişiklikleri oyuna başlarken mi yapmak gerekiyor?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by sinanes26 View Post
    arkadaşlar editörde sezona başladıktan sonra oyuncularla ilgili değişiklik yapabiliyormuyuz uyruk,yabancı sınırlaması veya takım bütçesi gibi konularda yoksa bu değişiklikleri oyuna başlarken mi yapmak gerekiyor?
    Her ikisiyle de yapabilirsin. Oyun öncesinde Football Manager Editör'ü kullanarak, Oyun içinde Real Time Editör veya FM Oyun İçi Editör programlarını kullanarak yapabilirsin.

Fm oyun içi editör bkz. http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=117250
    ...

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Mevcut liglerin üzerine Ülke Kuralı eklerken ne yaptıysam 1. Lig'den düşen takım sayısı ile 2. Lig'den yükselen takım sayısını eşleyemedim Gelişmiş Kurallar seçeneği ile. Editör üzerinde Kuralları test ederken hep 1. Lig'den düşen 3 takıma karşılık 2. Lig'den 2 takım yükseldiği yönünde uyarı alıyorum. Ligler, Play-Off'lar ayarlı 2. Lig'de. Ama 3 takım değil, 2 takım yükseliyor şeklinde görüyor. "Ekstra takım isteniyor=0" diye bir uyarı çıkıyor. 6+0+4'ü değiştirdim ama doğru olup olmadığını oyunda test edemiyorum bu yüzden.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

editörde mevcut yabancı kuralına nereden müdahale edileceğini bilen var mı? gelişmiş kurallara giriyorum ama yabancı kuralını bi türlü bulamadım...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by serwan View Post
    editörde mevcut yabancı kuralına nereden müdahale edileceğini bilen var mı? gelişmiş kurallara giriyorum ama yabancı kuralını bi türlü bulamadım...
    Ülke kurallarına girdikten sonra kuralları yeni baştan oluşturduğun ülke üzerinden tüm planlamaları yapabilirsin. Yabancı kuralı, Fikstür kurallarında belirlenir. Örn: Ligler>Spor Toto Süper Lig>Fikstür Kuralları

...

Oyuncuları transfer listesine koyabiliyor muyuz editörden ?

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

fikstür kurallarını yine değiştiremiyorum... editör güncellendi. gelişmiş kural bölümünde değişiklik yapıyorum test edince sorun yok. ama oyuna yansımıyor..
    yabancı kuralıyla oynuyorum bu arada

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by serwan View Post
    fikstür kurallarını yine değiştiremiyorum... editör güncellendi. gelişmiş kural bölümünde değişiklik yapıyorum test edince sorun yok. ama oyuna yansımıyor..
    yabancı kuralıyla oynuyorum bu arada
    Ben de daha önceki sorunları yine yaşamaya devam ediyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

6+2+2yi yapamıyoruz yani bi türlü istediğim tek değişiklik o oyunda. 5+0+3 ile oynanmaz bence. Oynansa da Şampiyonlar ligi filan alınmaz alanlara da inanmıyorum pek
    turksportal...

Nesil
    2006
    Yer
    06

Merhaba Arkadaşlar

Editörde yapmak istediğim bir çalışma var kafamda. Yardımcı olabilecek biri çıkarsa çok sevinirim , Taktik çalışması yapmak istiyorum oyunda bunun için editörden ;

-Test ligi olacak

-Ligde 13-14 takım olabilir

-Takımların birbirleriyle tamamiyle aynı olmasını istiyorum(Oyuncuları da dahil)

-Takımdaki oyuncuların birebir aynı olmasını istiyorum(Örneğin bir tane x oyuncusu oluşturduk diyelim 22 tane x oyuncusu olacak şekilde )

-Oyuncunun oynayabileceği mevkileri her yer olabilecek şekilde istiyorum

Özellikle klon oyuncu ve klon takım oluşturma olayını çözebilsem olayı kendim de bitirebilirim

Umarım anlatabilmişimdir. Bu konuda hazır bir çalışma bulamadım açıkçası. Böyle bir database çalışması taktik deneme açısından çok yararlı olacağını düşünüyorum.Hatta sonraki aşamada database'i sabit başlık şekilde forumda paylaşabilirsek taktik geliştirmek isteyenlerin işlerine yarayacağını düşünüyorum. Siz ne düşünürsünüz bu konuda ?

22. Default

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    Steam'i aç ve ;

Bende medyayı boş gösteriyo nedeni ne acaba ? Bende data editörü yüklicem

Nesil
    2013
    Yer
    Budapeste

Beyler okudum ama tam anlamiyla anlayamadigim bi olay var. Su yabanci kuralini diyelim ki 8+3 yapmak istiyorum ve hep öyle devam etsin istiyorum. Bunun icin yeni lig mi kurmam gerek yoksa STSL'nin kendi düzeninde editörden bunu degisterebiliyor muyum? Eger öyleyse nasil. SS'lerden baktim ama kavrayamadim.
    Last edited by GicaHagi : 01.Mart.2014 at 20:06

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Yeni Lig sistemi oluşturman gerekiyor. Biraz meşakatli bir iştir. Müsait bir vakitte nasıl yapıldığına dair açıklayıcı bir yazı hazırlarım.
    ...

Nesil
    2013
    Yer
    Budapeste

Tamamdir bekleyeyim o zaman bana da cok karisik geldi cünkü. Tesekkürler cevap icin.

Default Türk Futbolunu Zirveye Taşımak

Arkadaşlar herkese merhaba. Herkesin gönlünde yatan Beşiktaşın Fenerbahçenin Galatasarayın Avrupanın dev kulüpleri olmasıdır. Aynı zamanda ligimizin de bu takımları zorlayacak kalitede olması gerekir. Bunun için Türk futbolunu oyunda laliga premier lig seviyesine çıkarmak istiyorum. Ancak bazı düzenlemeleri yapamadım. Bu konuda yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Eklemek istediğiniz şeyleri lütfen paylaşın.

1- Ligdeki takım sayısını 20 yapmak. (Yapamadım.Editorde gözüküyor oyunda 18 takım kalıyor. )
    2- Süper ligdeki takımların tesislerinin geliştirilmesi.
    3- Ligde kulüplere verilen tv vb benzeri gelirlerin artırılması. (Yapamadım)
    4- Altyapıların muazzam sevide gelişmiş olması.
    5- Kulüplerin tamamının borçlarının silinmesi.
    6- Tüm kulüplerin ortalama 40.000 seyirci ile oynaması.
    7- Galibiyet ödüllerinin yükseltilmesi........(Yapamadım)

Default Super Lik Takım Sayısını 20 Yapmak

Arkadaşlar STSL deki takım sayısını 20 yapmak istiyorum. Editorden yapıyorum gerekli takım sayısını 20 yaptım hiçbir ligde oynamayan 2 takımı profesyonel yapım lige ekledim. Ama lig ekranında gözükmüyor. Mesela Harbokulu Ankara takını ekledim. Takıma tıkladığımda STSL de gözüküyor ama. Lig Listesinde gözükmüyor. Bilen varsa lütfen yardım etsin.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by xxdark View Post
    Arkadaşlar herkese merhaba. Herkesin gönlünde yatan Beşiktaşın Fenerbahçenin Galatasarayın Avrupanın dev kulüpleri olmasıdır. Aynı zamanda ligimizin de bu takımları zorlayacak kalitede olması gerekir. Bunun için Türk futbolunu oyunda laliga premier lig seviyesine çıkarmak istiyorum. Ancak bazı düzenlemeleri yapamadım. Bu konuda yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Eklemek istediğiniz şeyleri lütfen paylaşın.

1- Ligdeki takım sayısını 20 yapmak. (Yapamadım.Editorde gözüküyor oyunda 18 takım kalıyor. )
    İlk maddesi hariç hepsinin yapılmasını biliyorum ve yapılışı da gayet basit. Oyun içerisinden ister FMRTE, ister oyunun orijinal editörünü kullanarak yapabilirsiniz.

2. Süper Ligde bulunan takımların profillerine tek tek girerek tesislerin hepsini 20'ye yükseltin.
    3. Aynı şekilde kulüplerin profillerine tek tek girip, mali durum seçeneğinden gelirleri istediğiniz kadar yükseltebilirsiniz.
    4. Aynı şekilde tüm takımların profillerine tek tek girip tüm tesisleri ve koçların seviyesini 20'ye çıkarın.
    5. Mali durum seçeneğini seçerek kulübün mevcut borcunu silerek yapabilirsiniz.
    6. Takımların profillerine girip stadyum bilgilerinde takımların stadyum kapasitelerini yükseletebilirsiniz.
    7. Editör'e Spor Toto Süper Lig yazdıktan sonra genel bilgilerde onu da düzeltebilirsiniz.

Oyunun orijinal editörünün dil seçeneğini Türkçe yaparsanız zaten bu istediğiniz uygulamaları çok kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Oyunum orjinal değil nasıl temin edicez ?

Nesil
    2006
    Yer
    Kırıkkale

Quote Originally Posted by xxdark View Post

Bu dediklerinizin hepsi Editörden rahatlıkla yapılır ancak Türkiye Ligini bu şekilde zirveye oynatamazsınız eğer ülkedeki antrenör ve teknik direktörlere el atmadan..O muazzam bütçelerle paralar gereksiz ve kalitesiz oyunculara verilir..Bunun için şu yapılması gerekir Aynen İngilterede olduğu gibi çalışma izni yöntemini kullanarak Türkiye ligi daha kaliteli ve zirveye oynayan bir lig olur..

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri