Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 67 sonuç

Konu: Editör Hakkında Bilgi Paylaşım ve Yardım Platformu

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Default Editör Hakkında Bilgi Paylaşım ve Yardım Platformu

Merhaba Arkadaşlar,

Sports İnteraktive'in bize sağlamış olduğu oyun öncesi editörünün kullanımını kolaylaştırmak adına bu bölümü açmak istedim. Editör geniş bir bölüm olduğu için bütün bölümün tanıtılması ve kılavuzlanması çok zaman alabilir, en güzeli soru-cevap yöntemiyle merak edilenleri cevaplamak ve göstermek olacaktır. Ayrıca Arzu ettiğiniz özel çalışmaları da burada isteyebilirsiniz, uygun görüldüğü takdirde çalışmalar sizin kullanımına sunulacaktır.

Öncelikle Editör Dosyamıza Nasıl Erişebiliriz ?

Evet, Merak Edilenleri ve Varsa özel veritabanı isteklerinizi bekliyoruz...
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Bunları biliyor musunuz ?

Antlaşmalar bölümü, oyun içinde organize olan 4 farklı oluşumun olduğu alandır.

European Union: Avrupa Birliği
    European Economic Area: Avrupa Ekonomi Alanı
    Cotonou: Benin'in en büyük şehri Cotonou'da Avrupa ülkeleri ve Asya, Karayip ve Pasifik ülkeleri arasında imzalanan bir ekonomik işbirliği anlaşmasıdır, adı buradan geliyor.
    Overseas territories act: İngiliz Denizaşırı Bölgeler

Bizleri pek ilgilendiren bir alan değil ancak bir ülkeyi Avrupa Birliğine ve serbest dolaşım alanına dahil etmek için bu bölümü kullanabiliriz. Öncelikle European Union yazan kısma tıklayıp önümüze gelen bu sayfada ;

Ekle diyerek ülkemizi dahil edebilir, daha sonra Ülkemizin üzerine tıklayarak Yabancı Olarak İşlem Görmeyecek Ülkeler>Ekle>Sözleşme>European Union

Diyerek, Ülkemizi Avrupa Birliğine dahil ettiğimiz gibi Avrupa Birliğine dahil olan ülkenin oyuncularına sınırlama olmadan oynama şansı tanıyabiliriz.
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Bunları biliyor musunuz ?

Ödüller her türlü organizasyon sonucunda Uluslararası Federasyonlar, Ulusal Federasyonlar, Lig birlikleri, Kulüpler, Medya vs tarafından Kulüplerden, Başkanlara, Oyunculardan, Antrenörlere kadar verilen prestij sağlayıcı unsurlardır.

Editörümüzde mevcut bir ödülün kıstasını değiştirebileceğimiz gibi sıfırdan bir ödül de yaratabiliriz. Yeni bir ödül yaratmak için Veritabanımızı yükledikten sonra sol alt köşede Ekle butonuna tıklarız ve karşımıza şöyle bir sayfa gelir.

İsim Ödüle vereğiniz tam adın yazıldığı yerdir "Türkiye'de yılın en iyi oyuncusu" Kısa Adı Ödülün ismini kısaltarak yazacağınız yerdir "Yılın en iyi oyuncusu" Kıta ödülün verildiği kıtayı belirtir "Avrupa" Ülke Ödülün verildiği ülkeyi belirtir "Türkiye" Turnuva ödülün verildiği organizasyonu belirtir "Süper Lig" İtibar en fazla 20 değer alan bu ödülün önem derecesini belirtir. Galibiyet İç İtibar doğrusu Ülkede kazandırdığı itibar olan terimin işlevi verilen ödülün Ulusal düzeyde ne kadar yankı buldurduğunu, Galibiyet Dünya İtibarı ise ödülün Dünya'da kazandırmış olduğu itibarın derecesini belirler, bu kısımlar 0-200 arası değer alır.

Gelelim Kurallar bölümüne, Burada ödülün verilme şekli ve kuralları dizayn edilir.

Ödül Alıcı Türü Ödülü alacak Ülke/Kulüp/Kişi'yi belirler. Önemlidir, Yılın en iyi oyuncusu ödülünü dizayn ederken burada Kulübü seçmek yanlış bir hamle olacaktır.

Ödül Tipi Burada alıcının bu ödüle nasıl eriştiğini belirleriz, En yüksek puan ortalamasını tutturmasıyla mı yoksa en çok golü atması yahut diğer kıstaslar.

Ödül Dönemi Bu kısımda ödülün ne zaman verileceği belirlenir, Bir turnuvadan sonra veya bir sezon ardından, bu bir yıl dönümü olacağı gibi bir kupanın bir turunda verilebilecek kadar indirgenebilir. İlan Tarihinde direk tarih vermek bile mümkündür.

Sıralama Sayısı'nda ödülü alacak kişi sayısı belirlenir, bu tek kişi olabileceği gibi 1.2.3. diye de sıralabilir.

Oylama Ödülün verilmesini herhangi bir topluluk üyelerine bırakma aşamasıdır. Oylama Biçimiyle beraber bu kişilerin tek oy hakkına veya puan usulüne göre verme şekli belirlenir. Kendi Oyuncularına Oy Kullanabilir seçeneğinin işaretlenmesi durumunda ödülde yarışan oyuncularına oy kullanma serbestliği sağlanır.

Uygulama bu ödülün kim tarafından organize edildiğini belirler. Federasyon, Medya, Oyuncular.

Esas Alınan bir uyruk kıstaslanmasıdır. Örneğin Yılın en iyi oyuncusu ödülünü oluşturdunuz ancak bunun sadece o ülkede oynayan ülke uyruklu oyunulara uygulanmasını istiyorsunuz, seçeneceğiniz Yerel Bazlılar olur.

Kullanılacak İstatistikler ödülün verilmesi için baz alınacak kriterlerdir, Gol kralı ama nerede ? Bir turnuvayı mı kapsıyor yoksa tüm turnuvaları mı ? bunu belirleyeceğiniz yer.

Önceki Kazanana İzin ödülü alan bir oyuncunun tekrar ödüle aday olup olmayacağını belirleyeceğiniz seçenek.

Ve son olarak Yaş kıstasları, Özellikle "Haftanın/Ayın/Sezonun/Yılın Genç Oyuncuları"nı belirlerken bir sınır koyacağınız yer.
    ...

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

Yıl değiştirme yapabiliyor muyuz? Ben Fm 2012'de yıl değiştirme istiyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Soruyu anlayamadım maalesef.
    ...

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Kendimiz özellik vererek nasıl oyuncu yapabiliriz ? Hani sizin yaptığınız vardı ya Turksportal takımı gibi ?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Akşam müsait olunca görsel bir şekilde geniş bir anlatımını yaparım.
    ...

Quote Originally Posted by antiochia View Post
    Yıl değiştirme yapabiliyor muyuz? Ben Fm 2012'de yıl değiştirme istiyorum.
    Yanlış anlamadıysam oyunun başlangıç yılını değiştirmekten bahsediyorsun, editörle mümkün değil ama başka bir şekilde yapılabiliyor mu bilemem.

bende editör yok?oyunum da orjinal ama klasör gözükmüyor

Nesil
    2006
    Yer
    Kırıkkale

steamden indirmek zorundasınız..

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Question Maç başlangıç saatleri?

Türkiye liglerinde yaşanan yabancı oyuncu kısıtlaması nedeniyle, bir arkadaşımdan kullandığı veri tabanını alıp oynamaya başladım (O'da internetten bulmuş). Oynarken fark ettim ki veri tabanında elden geçirilen tek şey yabancı sınırlaması değil aynı zamanda oynanan maçların günleri ve saatleri de olmuş. Şöyle ki;

- Lig maçlarının hepsi Pazar günü aynı anda saat 15:00'da başlıyor.
    - Şampiyonlar Ligi maçlarının tümü Çarşamba 19:45'te başlıyor.
    - Türkiye Kupası maçları aynı anda Çarşamba günü 20:00'da başlıyor.

Kısacası, bir turnuvaya ait o hafta oynanacak olan maçların sonuçlarını görmek için kendi maçınızın sonuçlanmasını bekliyorsunuz. Bu günlerin sabit olması durumu, sıkışık fikstürden doğan problemleri bir nebze olsun engellediği için işime geldi açıkçası.

Ama bu veri tabanındaki sıkıntı (en azından benim adıma) şu; Maçlarımı 3D olarak takip ediyorum. Haliyle lig maçlarının özetlerini izlerken öğlen saatlerine denk geldiği için sahanın bir kısmı gölgede bir kısmı güneşte kalınca pozisyonları takip etmek kimi zaman zorlaşıyor.

Acaba bu işlerden anlayan birisi kullandığım veri tabanını, turnuva fark etmeksizin (karşılaşmalar aynı şekilde, tek bir günde oynanacak kalacak biçimde) tüm maçların başlama saatini 20:00'a ya da 21:00'a sabitleyecek şekilde güncelleyebilir mi? Aslında güncellemek yerine, direkt olarak bunun nasıl yapıldığını izah edebilirseniz daha makbule geçer.

Kullandığım veri tabanı; http://rapidshare.com/files/90935414...i%20Limiti.rar

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by OrcunFB View Post
    Kendimiz özellik vererek nasıl oyuncu yapabiliriz ? Hani sizin yaptığınız vardı ya Turksportal takımı gibi ?
    Editör'ü açıp Veritabanını yükledikten sonra sol sekmelerde "Kişiler" yazan kısma tıklıyoruz.

Bu bölümde mevcut bir kişinin (Başkan, Menajer, Oyuncu, Personel, Hakem vs) bilgilerini ve özelliklerini değiştireceğimiz gibi yeni bir kişi daha oyuna ekleme şansına sahibiz. "Ekle" butonuna tıkladığımız zaman karşımıza, ekleyeceğimiz kişinin kim olacağı konusunda seçenekler çıkar. Bu bir futbolcu olacaksa "Oyuncu" Antrenör olacaksa "Oyuncu Olmayan" vs. gibi seçenekleri kullanabiliriz.

"Ekle" Butonuna tıkladıktan sonra karşımıza oluşturacağımız kişinin sayfası gelir.

Ayrıntılar Kişinin temel bilgilerinin yer aldığı kısımdır. Adı, Soyadı, Milliyeti, Ten Rengi, Doğum Tarihi gibi temel bilgileri girmemizi sağlar.

Sözleşme Oluşturacağımız kişinin hangi kulüp veya ülke takımına ait olacağını, Eğer bu bir "Oyuncu Olmayan" kişiyse o kulüpte hangi rolde bulunduğu belirttiğimiz kısımdır. Sözleşmenin detaylarını da burada belirleyebiliriz.

Kişilik Verileri Oluşturduğumuz kişinin karakter yapısını belirlemek, bildiği lisanları eklemek, Kariyer Planı ve Herhangi bir takım ve ülkede zaman geçirmişse eğer, bunun girildiği bölümdür.

Oyunculuk (Oyuncu Olmayan) Verileri oyun içinde yararlanacağımız en önemli bölüm buradadır. Çünkü oluşturduğumuz kişinin yetenek özelliklerini tamamen aktaracağımız yerdir. Bu bir futbolcuysa oynadığı pozisyondan, Teknik, Zihinsel ve Fiziksel özelliklerine, Bu bir personelse antrenörlük becerilerine vs sayısal değer gireceğimiz bölümdür. CA ve PA'nın önemli olduğunu, yeteneklerin 1-20 arası değer aldığını unutmamamız gerekiyor.

İlişkiler Oluşturulan kişinin kişi/kulüp beğeni ve nefreti bulunan özelliklerin girildiği bölümdür.

Oyunculuk geçmişi Kişinin daha önce oynadığı kulüplerin ve maç performansının girildiği bölümdür.

Oyunculuk dışı geçmiş Kişinin daha önce görev yaptığı kulüplerin ve rol performansının girildiği bölümdür.

Başarılar Elde edilen başarıların (Organizasyon başarısı) girildiği bölümdür.

Değişiklikler Yaptığınız tüm değişikleri gösteren bölümdür.

Not: Editör'den yaptığınız değişiklikler kayıtlı oyunlarınıza etki etmez, Yeni bir oyun açıp, oluşturduğunuz Editör'ü baz alarak oyuna başlamanız gerekiyor. Kayıtlı oyunlarda değişiklik yapmak için Gerçek zamanlı editörler kullanabilirsiniz. Bunlara bakmak için: http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=1367
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

@Bonzi

Maç başlangıç sürelerinin değiştirilmesinin tek yolu yeni bir "Ülke Kuralı Ekle" seçeneğinden geçer. Biraz zaman alan, titizlikle kuralların girilmesi gereken bir bölümdür, Çünkü sıfırdan bir sistem yaratmanız gerekiyor. Müsait bir zamanda "Ülke Kuralı Ekle" seçeneğinin kullanımı hakkında bilgilerimi paylaşırım.
    ...

editör dosyası yok bende nasıl indireceğim steamdan ?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by kingjack View Post
    editör dosyası yok bende nasıl indireceğim steamdan ?
    Steam'i aç ve ;

...

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    Steam'i aç ve ;

Teşekkürler

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Default Blyth Spartans'ın Olduğu Lig

Arkadaşlar geçmiş senelerde Blyth Spartans'ı oyunda alabiliyorduk. Fakat gerçekte lig düştüğü için FM'ye eklememişler. İnternette biraz araştırma yaptım herhangi bir eklenti bulamadım. Yardımcı olur musunuz?
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Quote Originally Posted by William Rookwood View Post
    Arkadaşlar geçmiş senelerde Blyth Spartans'ı oyunda alabiliyorduk. Fakat gerçekte lig düştüğü için FM'ye eklememişler. İnternette biraz araştırma yaptım herhangi bir eklenti bulamadım. Yardımcı olur musunuz?
    Hocam özelden gel var bende o lig 7.ligdeler 7-8-9. ligler yaması var bende

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

hey gidi blythım benim

Default editör kullananlar

arkadaşlar bu başlık altında editörde neler yaptıgınız anlatırmısınız yapamıyanlar için bilgilendirme olur. örneğin fenerbahcenin cezasını kaldırmak gibi yada yabancı kuralını düzenlemek gibi bazı şeyler.

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Default Editörden ülke kuralı değiştirme

Daha önceden açtıgım bi başlıkta bir arkadaş yeni ligler eklemeyle felan uğraşmadan yabancı sınırlamasını değiştirebilecegimizi söylemişti şimdi bakıyorum editörden bulamıyorum bilgisi olan var mı ?
    malatyAdana!

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Sıfırdan konu açmak yerine geçen sezonki konumuzu buraya taşıyorum, Editör hakkında merak edilen tüm sorulara bu başlık altına cevap verilecektir.
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    London

Avrupa cezalarını editörden değiştirebilecek miyiz acaba, baktım ama bulamadım ben

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by gfblugano35 View Post
    arkadaşlar bu başlık altında editörde neler yaptıgınız anlatırmısınız yapamıyanlar için bilgilendirme olur. örneğin fenerbahcenin cezasını kaldırmak gibi yada yabancı kuralını düzenlemek gibi bazı şeyler.
    Mesajınızı mevcut başlığımıza taşıdık, İlerleyen günlerde editör kullanımı hakkında hem tarafımca (ayrıca tecrübeli diğer arkadaşların da katkılarıyla) hem de sizlerden gelecek soru cevaplar üzerine yazılar yazılacaktır. Takipte olunuz.
    Quote Originally Posted by Papi44 View Post
    Daha önceden açtıgım bi başlıkta bir arkadaş yeni ligler eklemeyle felan uğraşmadan yabancı sınırlamasını değiştirebilecegimizi söylemişti şimdi bakıyorum editörden bulamıyorum bilgisi olan var mı ?
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=111505
    Şöyle bir yamamız vardı, Ülke kuralı eklemeden yabancı kontenjanını (en azından Avrupa kıtasındaki tüm ülke uyruklu oyuncuları) genişletiyordu. En kısa sürede 2014'e uyarlaması yapılacak ve yayınlanacaktır.
    ...

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Arkadaşlar editörün mevcut düzeninde bu değişiklikleri yapamıyorsunuz. Üstteki menülerden Kurallar içinde Gelişmiş Kurallara Çevir diye bir seçenek var. Onu aktive ederseniz bütün liglerdeki bütün kurallarla oynamanız mümkün oluyor (sanırım). Çok karmaşık. Epey incelemek lazım. Ben henüz yabancı formülünü bulamadım.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by xwerswoodx View Post
    Avrupa cezalarını editörden değiştirebilecek miyiz acaba, baktım ama bulamadım ben
    Editörden tüm cezaları kaldırıp denedim ama olmadı. Oyunun veritabanında özel bir ayarlama var sanırım, Editörden kaldırabilmek mümkün mü ? Şuan bilmiyorum, yine de kurcalamak lazım.
    Quote Originally Posted by di canio View Post
    Arkadaşlar editörün mevcut düzeninde bu değişiklikleri yapamıyorsunuz. Üstteki menülerden Kurallar içinde Gelişmiş Kurallara Çevir diye bir seçenek var. Onu aktive ederseniz bütün liglerdeki bütün kurallarla oynamanız mümkün oluyor (sanırım). Çok karmaşık. Epey incelemek lazım. Ben henüz yabancı formülünü bulamadım.
    O seçenek, herhangi bir kural eklediğiniz zaman Örn ; Lig kuralı aktif oluyor. Sanırım manuel olarak ayarladığımız sistemleri, sistematik bir hale getirmek için kısayol gibi bir buton. Sadece kural ekle ile ilgili bir yer kısacası.
    ...

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Editörden tüm cezaları kaldırıp denedim ama olmadı. Oyunun veritabanında özel bir ayarlama var sanırım, Editörden kaldırabilmek mümkün mü ? Şuan bilmiyorum, yine de kurcalamak lazım.

O seçenek, herhangi bir kural eklediğiniz zaman Örn ; Lig kuralı aktif oluyor. Sanırım manuel olarak ayarladığımız sistemleri, sistematik bir hale getirmek için kısayol gibi bir buton. Sadece kural ekle ile ilgili bir yer kısacası.
    Şu an yabancı sayısının ayarlanabileceği bir yer buldum (ya da ben orası olduğunu sanıyorum). Ayarladım, yeni oyun açacağım birazdan test için. Yeni kural ekleyerek açılıyor bu seçenek ama mevcut lig sistemi üzerinde de oynanabiliyor. Önceki serilerde olduğu gibi Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig'i silip, yeniden kurmadan mevcut ligler içindeki kuralları düzenleyebiliyoruz. Sadece BAL'dan itibaren altındaki amatör ligleri ekledim ve düzenlemelerini yaptım.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Oyunun başında 3. ligi nasıl açabilirim?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by feneraydin View Post
    Oyunun başında 3. ligi nasıl açabilirim?
    Editör'den Ülke Kuralı ekleyerek bunu yapabilirsin. Kural ekleme hakkında bilgilendirici bir rehber tarzında yazıyı ilerleyen günlerde yazıp paylaşacam.
    ...

Editör'den Ülke Kuralı ekleyerek bunu yapabilirsin. Kural ekleme hakkında bilgilendirici bir rehber tarzında yazıyı ilerleyen günlerde yazıp paylaşacam.
    Saolasın. Takım kadroları gerçek oyuncularından kurulu olacak di mi açtığımda?

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri