1 ile 9 arası toplam 9 sonuç

Konu: FM 2013 Swansea City İncelemesi

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Default FM 2013 Swansea City İncelemesi

Swansea City

Takımın Başkanı: Huw Jenkins

Stadyum: The Liberty Stadium

Takım hakkında genel bilgi:

Swansea City AFC, Swansea'de kurulmuş olan profesyonel Galli futbol kulübüdür. 2005'ten bu yana iç saha maçlarını oynadıkları Liberty Stadyumu'nu ragbi birliği takımı Ospreys ile ortak kullanmaktadırlar.

Swansea City ve taraftarları 17. yüzyıldaki denizcilerden gelen bir gelenekle 'Jacks' olarak bilinir. Ayrıca logolarında bulunan kuğu figüründen ötürü 'Kuğular' olarak da bilinmektedirler. 2011-12 sezonu itibariyle Premier League'e yükselme başarısı gösteren kulüp, böylece 100. yılında lig tarihindeki en büyük başarısını elde etmiştir.

Ayrıca Swansea City, Premier League'de yer alan ilk Galler takımıdır.

Stadyum Bilgisi:

Swansea City takımı oyunda Liberty Stadium'unu kiralık olarak kullanmaktadır. Stadyumun durumu oyunda "Çok İyi" olarak geçmektedir. 20745 koltuklu seyirci alabilen stadın yıllık kira ücreti 1.52M€'dur. Stadın kapasitesini genişletmek istiyorsanız yönetim ile konuşup stadın satın alınmasını talep etmeniz gerekiyor.

Tesis Özellikleri:

Kurumsal Tesisler: Orta düzey
    Antrenman Tesisleri: Orta düzey
    Altyapı tesisleri: Yeterli
    Altyapı kategorisi: 2
    Genç takım antrenörlüğü: Orta düzey
    Genç yetiştirme: Ortalama düzey

Ekonomik durum:

Oyun başlangıcında kulübün tahmini değeri 67M€.
    Yönetim de ortalama 22M€'luk yıllık maaş bütçesi ve 11.5M€'luk transfer bütçesi veriyor.
    Ki bu bütçe takımın eksik bölgelerini doldurmak, tamamlamak için pek yeterli değil.
    Ben elinizde iyi fiyatı olan ve sisteminize uymayan oyuncuları satmanızı ve kendi bütçenizi yaratmanızı öneririm.

Teknik Ekip

Teknik ekibin durumu çok iyi değil, hem koç eksiği var hem de mevcut personel çok kaliteli değil. Buna rağmen Asistan Erik Larsen gayet başarılı ve gelişim gösteriyor.

Takım Kadrosu

Oyun başlangıcında takımda çok yetenekli oyuncular var, takımın as oyuncuları ne kadar ligde kalmak için yeterli görünse de takviye şart. Özellikle forvet ve sol kanat mevkilerinde oyuncu eksiği var. Ayrıca Premier Lig'te başarılı olmak için çok iyi bir ortasaha hattı oluşturmak gerek.

Kaleciler:

Takımda 2 tane kaleci mevcut. Bunlardan Michel Vorm gayet kaliteli bir file bekçisi. Onun yedeği Tremmel 33 yaşında, yedek olarak ilk sezon için takımda kalabilir. Ben yine de satılık listesine - kiralık listesine bakmanızı ve sezon sonu bonservisi elinde olacak kalecileri takip etmenizi öneririm.

Savunmacılar:

Savunma hattındaki as oyuncuların çok kaliteli olduğunu düşünüyorum. İlk 1-2 sezonda Rangel - A. Williams - Chico - N. Taylor dörtlüsü sizi yeterince tatmin edecektir fakat savunma hattına ucuz yedek oyuncu transferi yapmanızı önermeden edemeyeceğim.

Ortasahalar:

Ortasahada takımın yıldızları dikkat çekiyor. Sağ kanatta Pablo Hernandez, forvet arkasında Michu ve ortasaha göbekte takımda kiralık olarak bulunan De Guzman takımın yıldızları olarak kabul edilebilirler. Gerçekte ne kadar Michu'nun golcü özelliğine alışmış olsak ta maalesef oyunda böyle bir durum söz konusu değil. Nathan Dyer ve Leon Britton da kaliteleriyle dikkat çekiyorlar fakat iyi bir sol kanat bulursanız Dyer'ı, taktiğinizde defansif bir ortasahaya yer yoksa Britton'u satarak para kazanabilirsiniz. Sol kanat ve göbek ortasahaya transfer yapmanızı öneririm ve evet, yedek oyuncular bu bölümde de biraz zayıf ve takviye şart.

Forvetler:

Geldik takımın en sıkıntılı bölümüne, eğer çift forvet oynayacaksanız çok büyük sıkıntınız var demektir. Çünkü takımda Graham dışında işe yarar bir forvet yok. Schecter, Leroy Lita gibi hızlı forvetlerimiz var, süpriz goller atabilirler ama bu oyunculardan istikrar beklemek saçma olur. Danny Graham ise hızı düşük olan güçlü, dayanıklı bir pivok santrfor. Forvet mevkiine kesinlikle 1 - 2 önemli takviye yapmanızı öneriyorum.

Taktik:

Oyuna başladığımızda takımın taktiği 4-2-3-1 olarak karşımıza çıkıyor. Kadroya baktığımızda da en uygun taktik olarak görünüyor. Gerçi ben kendi kariyerimde sürekli 4-4-2 formasyonuyla oynadım.

Genç Yetenekler:

Maalesef takımda işe yarar, gelecek vaadeden hiçbir genç oyuncu yok.

Yedek Kadro:

Yedek kadrodaki bazı oyuncuları yedek olarak as takıma katabilir, bazılarını da para kazanmak için satabilirsiniz.

Yazarın Notu:

Swansea City ile oyuna başladığınızda, herşeyi baştan yapılandırmak gerekiyor. Örneğin; takımın yardımcı kaptanı Alan Tate'i yedek kadroda, satılık listesinde buluyorsunuz. Tecrübesiz bir takım ve ilk sezonda düşmesi bekleniyor. Yetenekli oyuncular var ama kadronun çok ta eksiği var.

Swansea ile uzun soluklu bir oyun başlattığınızda zevk alacağınıza kefil oluyorum ve iyi oyunlar diliyorum.

İlham kaynağı olması açısından, şu an devam eden Swansea kariyerime göz atabilirsiniz:

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=111678

Esenlikle kalın, bol FM'li günler

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Paylaşım için teşekkür eder, devamını dilerim

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2007
    Yer
    Dublin

Elinize sağlık.

Remaining silent in the face of injustice is the same as supporting it.

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

evet swensea ile 5 yıllık bi kariyerim var ve hala oynuyorum.Ekrandaki kadrodan sadece williams,graham ve taylor kaldı ve çok zevkli bi tekım. eline sağlk.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by mpaker66 View Post
    evet swensea ile 5 yıllık bi kariyerim var ve hala oynuyorum.Ekrandaki kadrodan sadece williams,graham ve taylor kaldı ve çok zevkli bi tekım. eline sağlk.
    Rica ederim. Ve evet Williams ve Taylor seneler boyunca iyi iş çıkarıyorlar, ayrıca ben kaptan yapmıştım ikisini.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Paylaşım için çok teşekkürler bende bir Swansea City kariyeri açmayı düşünüyorum. bu incelemeyi kullanma şansımız varmı?

Eline emeğine sağlık.

FM 2008 Npower 1'den Premier Lig'e çıkardıgım takımdı kendisi Gerçekten ondan sonra takıma karşı bi sevgim başladı

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya / 07

Çok sağlam takım.2020'ye kadar oynadım.İlk sezondan beri takımda tuttuğum en az 5-6 oyuncum vardı.Michu , Dyder ve defansta 3-4 isim duruyordu hala.Her kese tavsiye ederim. 4-2-3-1 tt ile oynayın.

Mesaj Yetkileri