1 ile 7 arası toplam 7 sonuç

Konu: Steam Çevrimiçi Olmuyor

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Default Steam Çevrimiçi Olmuyor

İki gündür oyunu açıyorum fakat internetimin de olmasına rağmen çevimdışı bağlanmam gerekiyor. Bunun hakkında bilgisi olan var mıdır?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Eğer internet varsa Steam çevrimdışı olmaz. İnterneti kapatıp çevrimdışı olduktan sonra tekrar açmayı dene.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

regedit'i açıp,

HKEY_CURRENT_USER > software > valve

yolunu izle. ardından altta çıkan "steam" klasörüne tıkla. sağ taraftaki pencerede bir takım dosyalar gözükecektir.

adı "offline" olan dosyaya çift tıkla. orada yazan değer 1 ise onu 0 yap.

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by Aydin View Post
    regedit'i açıp,

yolunu izle. ardından altta çıkan "steam" klasörüne tıkla. sağ taraftaki pencerede bir takım dosyalar gözükecektir.

Tamamdır, dediklerinizi yaptım. Oyunu kapadığım zaman denerim. Teşekkürler.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Aydin View Post
    regedit'i açıp,

ben de yok offline klasörü ?

Default steam online olamıyorum

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=113232 şurada söylendiği gibi regedit'ten offline değerine baktım 0 ama çevrimiçi olmaya çalışırken steam yanıt vermiyor ibaresi çıkıyor. Ne yapmam lazım ?

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

steam'in çevrimiçi olamama sorununun bir kaç sebebi olabilir.

1-DNS ayarlarını değiştirdiyseniz
    2-genel internet problemi
    3-steam dosyalarında bozukluk
    4-işletim sisteminden kaynaklı sorunlar

1-DNS ayarlarını değiştirdiyseniz ada Hotspotshild gibi programlar çalışıyorsa bağlantı problemi yaşarsınız. DNS ayarlarını otomatik olarak ayarlarsanız sorun çözülecektir.

2-internet servis sağlayıcınızdan yada yurtdışı internet çıkışlarından kaynaklanan sorunlardır ki birçok kişi aynı problemi yaşayacaktır.

3-steam dosyalarında bozukluk nadiren de olsa olabilir.kurulu oyunlarınızın setup'ını alıp steam'i yeniden yüklemeniz gerekebilir.

4-Firewall yada antivirüs programı steam'in bağlantısını engelliyor olabilir,çözüm için kullandığınız antivirüs programının ayarlarına bakmanız gerekir.

bunların dışında yaşadığım bir diğer sorun ise iş yerinde steam serverları gibi bir çok java tabanlı sitenin modem ayarlarından engellenmiş olmasıydı.bazı iş yerlerinde ve belki okul,yurt gibi yerlerde verimliliği artırmak yahut internet kotasını doldurmamak için youtube,facebook,dailymotion vb. dizi-film izleme siteleri,mırc gibi programlar ve bunların bağlandığı serverlar engellenebiliyor.böyle bir durumla karşılaştıysanız yapacağınız birşey yok.sitelere girmek için Hotspotshild kullanabilirsiniz ancak steam'e bağlanamazsınız.

umarım az da olsa yadımcı olabilmişimdir.

Mesaj Yetkileri