1 ile 3 arası toplam 3 sonuç

Konu: FM 2013 Milan İncelemesi

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Default FM 2013 Milan İncelemesi

A.C Milan

Klüp Başkanı (Silvio Berlusconi)

Stadyum (San Siro)

Tesisler'in Durumu
    Antrenman Tesisleri: Üst düzey antrenman tesisleri
    Alt Yapı Tesisleri: İyi alt yapı tesisleri
    Kurumsal Tesisler: Üst düzey kurumsal tesisler
    Genç Takım Antrenörlüğü: İyi genç antrenörü
    Genç Yetiştirme: Oturmuş genç yetiştirme

Kulüp Hakkında
    Associazione Calcio Milan, yaygın kullanılan kısa ismiyle Milan; Milano, Lombardiya'da kurulan İtalyan futbol kulübü. 1899 yılında kurulmuş ve geçmişinin büyük bir kısmında birinci sınıf İtalyan futbol kulüpleri arasında yer almıştır.Bugünkü bilinen ismiyle UEFA Şampiyonlar Ligi'ni yedi kez kazanmıştır, yalnızca Real Madrid bu kupada Milan'dan daha başarılı olmuştur (9 kez kazanarak). Kıtalararası Kupa/FIFA Dünya Kulüpler Kupası'nı dört kez kazanmıştır. Yine bu alanda da bir rekora imza atmıştır. FIFA tarafından 2010 yılında " Tüm zamanların en başarılı klübü " olarak gösterilmiştir. Ayrıca FIFA yine aynı yıl içerisinde Alessandro Nesta 'ya demir pazubandı hediye etmiş ancak Nesta prensiplerine uymadığı gerekçesiyle bunu red etmiştir.Milan'ın diğer önemli başarıları arasında UEFA Süper Kupa'sı (beş kez) ve Kupa Galipleri Kupası (iki kez) bulunmaktadır. Ancak hiç UEFA Kupası'nda final oynayamamışlardır. (Yalnızca iki yarı final oynamışlardır.)

Takım en son 2011 yılında şampiyon olmuştur.Geçen sezon kupayı Juventus'a kaptıran Milan'ın asıl hedefi eski günlerine geri dönmektir.

Başkan Hakkında

1994 İtalya genel seçimleri öncesinde kurulan Forza İtalya politik hareketinin başkanlığını yaptı. 1994 yılında kısa bir süre (9 ay) başbakanlık yapmıştır. 2001'de tekrar görevi devraldı ve kurduğu ikinci Berlusconi hükümeti, İtalyan cumhuriyeti tarihindeki en uzun süreli hükümet oldu.

A.C. Milan spor kulübünün başkanlığını da yapmış ve İtalyanların sempatisini bu dönemde iyice kazanmıştır. Türkiye'de de, başbakan Erdoğan ile olan yakın ilişkileriyle tanınır. Türk başbakanın oğlunun düğününde şahitlik yapmıştır.

Stadyum ve Tesisler Hakkında

San Siro veya Giuseppe Meazza Stadı, Milano'da AC Milan ve Internazionale Milano'nun maçlarına ev sahipliği yapan staddır. AC Milan San Siro; İnter İse Guiseppe Meazza Stadı adını kullanmaktadır. UEFA'nın stadyum kriterlerine göre 5 yıldızlı bir stadyumdur. Kapasitesi 80.000'dir.

Ekonomik Durum Hakkında
    Kuşkusuz ki Milan gibi büyük ekiplere menejer olarak girenlerin en büyük kuvveti paradır, ancak Milan ile oyunun başında bu hayalleriniz suya düşüyor.

Transfer bütçesi olarak 2 Milyon € veriliyor.Yıllık 75.4 Milyon gibi bir maaş bütçemiz var. Ancak Milan oyuncu satarak paranızı arttırabileceğiniz bir takım.

Teknik Heyet Hakkında
    Teknik heyet konusunda bolluk göze çarpıyor, genel olarak iyi gözükse de bazıları ile yollar ayrılıp yerine sizin istediğiniz isimler alınabilir.

Kadro Hakkında
    Kale bölgesi Milan'ın büyük sorun teşkil eden bölge yaş konusu ve yetenek konusunda asla güven olmayacak bir yer.

Kesinlikle ve kesinlikle kaleci alınmasını öneriyorum, belki ilk sezon Abbiati sizi idare edebilir ancak 2. ve üzeri sezonlarda bir As kaleciye ihtiyacınız olacak.

İlk sezon Abbiati ve Amelia ismine güvenebilirsiniz para konusunda bir sıkıntı olduğundan.

Öncelikle stoperlere bir göz gezdirelim. 5 adet stoper bölgesinde oynayabilecek oyuncumuz mevcut.

As tercihiniz Mexes ve Zapata olabilir, ancak Zapata yerine Bonera ve Acerbi de eklenebilir.Bunlar da oldukça sağlam stoperler, ben yaşı gereği Yepes ile yollarınızı ayırmanız gerektiği düşüncesindeyim.

Ancak özellik olarak çok da kötü bir profili yok Yepes'in.

Beklere bir göz gezdirdiğimizde 4 adet bek oyuncumuz ve 2 adet bek oynayabilecek oyuncumuz bulunuyor.

Abate ve Antonini diğer beklere göre daha iyi bir profile sahip olsa da Didac da çok değerli bir oyuncu 23 yaşındaki oyuncu kesinlikle satılmaması gereken ve gerektiğinde şans tanınması gereken bir oyuncu aynı şekilde De Sciglio da öyle.

Gelelim ortasaha'ya öncelikle Merkezden başlayalım.

Ortasaha merkez bölgesi oldukça kalabalık bir bölge ve buradaki oyuncular genel olarak sağlam oyuncular. Bu bölgede bir sıkıntı yaşamayacağınız açıkça ortada. Ofansif anlamda Montolivo, Boateng sağlam oyuncular. Savunma yönünden ise seçenek çok bol De Jong, Ambrosini, Muntari, Nocerino gibi birbirinden değerli oyuncular var. Bana sorarsanız ilk tercihim De Jong olacaktır ..

Kanatlara baktığımızda ise 3 adet seçeneğmiz var. El Shaarawy sağ taraf için ideal seçim olarak gözüküyor, sol kanat'a ise Robinho seçimi daha ağır basıyor.

Constant da yedeklerde alternatif olabilecek bir oyuncu.

4 adet forvet oyuncumuz var, Pato ve Pazzini arasında seçim yapacağınızı düşünüyorum. Çünkü Niang geliştirilebilecek , Bojan ise bu seviyede bir forvet olduğunu düşünmediğim bir oyuncu.

Pato ve Pazzini arasındaki seçimi size bırakıyorum, çünkü sisteminize hangisi uyuyor ise onu oynatın. Ancak eğer elinizde tutar ve geliştirirseniz Niang gelecek sezonlarda iyi bir forvet olabilir..

Dileyenler Pato'yu satarak finansal bir gelir elde edebilir ancak ben bunu ilk sezon için önermiyorum ve kullanmanız gerektiğini düşünüyorum Pato'yu.

Taktik Hakkında

Bu dizilişi takıma uygun görüyorum, kısa pasa dayalı,tempo normal ile Pato'yu gol yollarında etkili kullanarak sonuca ulaşabiliriz. Robinho ve Shaarawy'i de pozisyona sokarak onlarında bitirici vuruşlarından faydalanabiliriz, özellikle Robinho'nun iyi oynatılması halinde çok gol bulabileceğini düşünüyorum..

Transfer Önerisi

Son olarak sizlere transfer önerisinde bulunmak istiyorum, tabii paranızın olmaması da ayrı bir olay.

Ancak takımdaki oynatmayacağınız ve yaşlı oyunculardan kurtularak maddi anlamda bir rahatlama yaşayabilirsiniz. Bana göre öncelikle transfer gerektiren yer kale ortasaha transfer yapılacak en son yer oyuncu bolluğundan dolayı.

Bir kanat daha alabilirsiniz eğer isterseniz takıma Robinho tam bir kanat oyuncusu değil, dileyen bir de kanat alabilir.

Başarılar...

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Ellerine sağlık Cenker devamını bekliyoruz : )
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2013
    Yer
    Coventry/UK

3. sezona geldim Milanla bence gerçekten zevkli bir takım. İlk sezonumda Abbate yi yolladım De Sciglio yu oynattım sürekli çok kaliteli bir oyuncu oldu. Patodan hiçbir şekilde verim alamadım sonunda bedelsiz yolladım. Robinho'yu bende sol açık denedim ama kesinlike verimli olmadı forvette her sezon çok fazla gol attı. Bu taktiğin benzerini kullandım ama amc yerine dmc kullandığım için Montolivo-Nocerino yanyana coştu arkalarında De-Jong çok iyi iş yaptı Boateng i ise Romaya sattım. 1. sezonumda genel transferler yapıp 2. sezonumda kale ve defansı 3. sezonumda ise forvet hattını düzene soktum rahat ettim. 3 sezon boyunca transferlerimi saymazsam en çok öne çıkan oyuncularım De-Sciglio, De Jong, Montolivo- Nocerino- El-Shaarawy ve Robinho oldu. Pato, Pazzini ve Boateng ise beni hayal kırıklığına uğrattılar.

Mesaj Yetkileri