Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 72 sonuç

Konu: Oyunu Yaşayarak Oynamak!

Nesil
    2006
    Yer
    İnegöl

Ufakken oynadığımız,kendimize göre elde ettiğimiz büyük başarıların tadı elbette her geçen seriyle birlikte azalıyor.İnsan fizyolojik açıdan büyürken psikolojik açıdan da büyüdüğü için mutluluk kalibresi oldukça değişiyor,ufak şeylerle mutlu olmayı bir kenara bırakıp neye sahip olsak yetinmemeye başlıyoruz.Efsane CM serisinden bugüne oyunu aralıksız oynarım,hayatımda da hep büyük bir yer kaplamıştır menejerlik oyunları.Cm03-04'ü oynarken yanılmıyosam 14 yaşındaydım,Ronaldo'nun Manchester'daki ilk senesi,Van Nistelrooy'un yanına Anelka'yı alıp genç Mexes'i de takıma monte etmenin verdiği tadı hala unutamam.Beşiktaş'ta Pancu'nun müthiş "curling shoot"ları.Todorov'lar,De la Cuesta'lar,Temur Reyizler,Rungratsamee,Roncatto,dünya futboluna bizim kazandırdığımız Pazzini-Montolivo ve aklıma gelmeyen 10'larca isim,bunları yazarken bile duygulandım aslında.

Benim için oyundan zevk almanın ilk kırılmaya başlandığı anlar CA-PA ve scout tarzı programları öğrenmem oldu ne yazık ki,Fm2005 ya da FM2006'da Nottingham Forest'i Premier Lig'e çıkarmıştım evde yarım saat sevinç çığlıkları atmıştım.Premier Lig'de ise yeterli takviyeleri yapamayıp dibe demir atmışken 20.haftada kovulmuştum.Oyunun tekniklerini bilmeden oynamak kesinlikle benim için en iyisiydi,şimdi küme düşme mücadelesi verecek takımlarla o heyecanı yaşamak istiyorum ama oyunu çözdüğümüzden midir yoksa oyunun kolaylaştığından mıdır o heyecanı bir türlü yaşayamıyorum.

Son yıllarda ise 3D ile birlikte oyundan aldığım keyif iyice dip yapmaya başladı,geleneğimdir hep 2D oynarım çoğu şeyi hayal gücüme bırakırım ama 3D geliştirilmek istenirken bana kalırsa 2D çok geriye gitti,maç içi gerçekçiliğinden o kadar uzaklaştı ki 2D sanki makinaya komut vermişsin saha içinde oynuyorlar gibi hissediyorum ne yazık ki.

Son 2 seriden itibaren scout kullanmayı kesinlikle bıraktım,gözlemcilerle olayı yürütüyorum bu bir nebze de olsa oyuna heyecan katıyor,doğal olarak yanılma payınız kalıyor bu da kolay başarıyı biraz zor kılıyor.Kadroyu geniş tutup kaliteli oyuncuları çok oynatamamak benim her zaman aldığım zevki azaltmıştır bu yüzden kadroyu genellikle dar ya da genç oyuncuların rotasyonu oluşturduğu geniş bir kadro olarak kuruyorum.Sırf çok yetenekli diye bir adamı almamaya çalışıyorum,kadroda eksik gördüğüm yer varsa oralara takviye yapıyorum

Taktik ve antremanı kesinlikle kendim yapıyorum,ister iyi ister kötü karşılığını ben almak istiyorum.Herkesin kullandığı oyuncuları açıkçası pek tercih etmiyorum bu da bir yerden sonra keyif vermiyor çünkü.

Aslında yılların verdiği tecrübeyle bununla ilgili çok uzun bir yazı yazabilirim ama şimdilik vaktim buna yetti,herkese bol keyifli oyunlar

Edit:Son olarakta şunu söylemem lazım ki efsane 7 kız kardeşli İtalya Ligi sezonlarını oldukça özlüyorum,müthiş çekişmenin bulunduğu o ligden aldığım keyfi herhangi bir ligden alamıyordum zamanında.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Bu arada bilmeyenler olabilir belki. Cm 00-01'de alt yazı ile gol sevinci yaşadığımızda çıkan o gol sesi şu an sahadan'da kullanılıyor

Gerçi bizimkisi daha uzundu 4-5 saniye sürüyordu ama sahadan'da onu editleyip kısaltmışlar.

İnter'i alıp Roberto Baggio'ya penaltı frikik taç kaptanlık ne varsa verip real'den 8 tane yediğimiz günler olduğu gibi,
    Siirt Jet pa'yı alıp Ceyhun Eriş'e free role verip kümede kaldığımız günler de oldu.. Turkiye liginin ilk çıktığı seriyi hatırlıyorum da ne sevinmiştim Siirt Jet-pa ile oynayacagım diye. Hatta Ceyhun bi keresinde santradan aldı gitti gitti attı o gün bir an önce okula gidip anlatmak geliyordu içimden.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bence birazda oynadığımız takım önemli. Ama o doğru takımı bulmak ne yazık ki kolay değil

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    Beni anlatmış resmen

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    forumda heralde beğen butonu olsaydı rekora giderdi bu en üstteki yılmaz vural benim zaten oyundaki profil resmim. konuya gelirsek ben de 2012ye göre daha az yaşıyorum çünkü oynanabilirlikten çok stres ediyo oyun. he bi de şu oyuna ne zaman ana avrat küfür etmelik bi sekme koyarlarsa o zaman harbiden keyif alıcam

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Ibo ozetlemis olayi

Yillardir oynuyorum oyunu, high schoolu bitirdik, college'den ayrildik, nisanlandik, evlendik , baba oldum ve halen ayni heyecani veriyor.

Luton kariyerimde, Championshipte playoff finalinde yasadigim heyecani daha onceki serilerde hic yasamamistim. Heyecanin gittigini dusunuyorsaniz, Lutonu 4 senede EPL'e cikartmaya calisin bakalim halen bir Aykut Kocaman olabiliyormusunuz

Bide bilgisayar basinda ister istemez mimiklerim oluyormus esim soyledi, fazla kaptiriom kendimi bazen.

Cakma Fatih Terim bakisim, Lutonla ilk yillarimda bence cok yapmisimdir bu ifadeyi.

Yarmalenko'nun bana attigi hat trick sonrasi

Man U macini 2-0 dan 3-2 ye getirince

Unitedi yendikten sonra

son dakika golu yiyecegini bilip o golu yedikten sonra

Nesil
    2006
    Yer
    Balıkesir

bende gol atınca bir sevinc oluyor ama öyle abartılı degil sadece yüzümde bir tebessüm olusuyor. ancak son dakikalarda gol yedigimde yada bir hata yaptıgında oyuncular defansdaki pas hataları özellikle o zaman deliriyorum sagı solu yumrukluyorum ya koltuk dayanmayacak bardak kırdıgım cok oldu cok sinirleniyorum..

Diğer serilerde heyecan oluyordu bende ama FM 13 hiç heyecanlandırmadı beni ve hiç zevkli gelmedi. Maç motorunu hiç beğenmiyorum belki ondandır oyunu açıp oynayasım gelmiyor. Önceden güne 10-12 saat FM oynarken şimdi 1 ay oyunu hiç açmadığım oluyor!

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Millet kafayı sıyırmış :d bende yalnız sanırdım kendimi. Ama yaşayarak oynamaktan kastım sinir vs değil, kendini oyuna kaptırmak. Elbetteki sinirlenmek ve gollere sevinmel oyunun içinde olan şeyler ama benim söylemek istediğim şey uzun yıllar oynayacak kadar devam etmek oyunda. Her anından zevk almak.
    FM Gazetesi

Quote Originally Posted by Bulstrap87 View Post
    bende gol atınca bir sevinc oluyor ama öyle abartılı degil sadece yüzümde bir tebessüm olusuyor. ancak son dakikalarda gol yedigimde yada bir hata yaptıgında oyuncular defansdaki pas hataları özellikle o zaman deliriyorum sagı solu yumrukluyorum ya koltuk dayanmayacak bardak kırdıgım cok oldu cok sinirleniyorum..
    Bardak mı? Ben lisedeyken cm 03-04 donemi sanırım. 4 kere üstüste plastik sandalye kırdım kolçaklılardan Babam bir gun cekti beni kenara sordu oglum sen nasıl beceriyorsun bunları kırmayı diye, cevap veremedim. Ertesi gün tabure almış getirmiş en azından bunları kır daha ucuz bunlar dedi

Nesil
    2006
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by davidvilla View Post
    Bardak mı? Ben lisedeyken cm 03-04 donemi sanırım. 4 kere üstüste plastik sandalye kırdım kolçaklılardan Babam bir gun cekti beni kenara sordu oglum sen nasıl beceriyorsun bunları kırmayı diye, cevap veremedim. Ertesi gün tabure almış getirmiş en azından bunları kır daha ucuz bunlar dedi
    sandalyeyi nasıl kırdın yahu ben allahtan koltukta oturuyorum yumruk atıyorum koltuga elime ne gecerse saga sola atıyorum allahtan ailem üst katta oturuyor 2-3 tane 6lı bardak seti ziyanım var

sakary Ali Misafir

Hazır konu açılmışken belirteyim, benim montörde delik açmışlığım var

14. Default

ben genellikle ciddi maddi zarar açmayacak eşyalarla haşır neşirim o bakımdan problem yok.

Quote Originally Posted by Bulstrap87 View Post
    sandalyeyi nasıl kırdın yahu ben allahtan koltukta oturuyorum yumruk atıyorum koltuga elime ne gecerse saga sola atıyorum allahtan ailem üst katta oturuyor 2-3 tane 6lı bardak seti ziyanım var
    Son dk gol/penaltı kaçınca ayı tepiniyor sandalyenin üstünde ondan

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Evlendiği halde fm oynayanlara imreniyorum. Umarım bende o kadar uzun zman dayanabilirim bu oyuna. Şuan uni 2. sınıftayım.
    Cm4 ile başlamıştım oyuna abime bakarak öğrenmiştim oyunu. 11 sene olmuş oynamaya başlayalı oyunu. Ancak son 2 senedir oyunu yaşayarak oynayamıyorum. Daha önceleri sabah kalk fm akşm yat fm. Millet bna sen kafayı yemişsin derdı. Sınfmda fm oynayan arkadaş vardı onla sabah akşam fm muhabbeti yapardık. O aşk bitti malesf. Umarım yeniden başlar.

Ben her Football Manager'da, gol ses dosyasını CM 4'ün gol sesiyle değiştiriyorum. Yoksa zevk alamıyorum.

03-04 den sonra bende de sıfır heyecan. Özellikle Fm 12 ve Fm 13 de sıradan olan birşeyler var , bir türlü o heycanı yakalayamadım. Özellikle son oyunda bir türlü tutturamadığım taktikler , antrenmandan sürekli şikayet gelmesi , 5 maç süper giderken 6. maç ve sonrasında kara büyü yapılmış gibi oynanması , sürekli kovulmam 12 de eksik olan bazı şeyler vardı , 13 eksikler üzerine kurulu bir oyun olmuş bence. Radikal bir değişim zamanı geldi bence.

FM2012 serisinde Napoli'yi yönetiyordum. Takımın üstüne o kadar titremiştim ki 3 4 senede toparladım. Ölü hale gelmiş Zlatan'ı almıştım takıma bedavaya. Yaşı kemale ermiş artık 35inde Ibrahimovic. Ne kadar verim alabilirsin ki böyle adamdan özellikler düşmüş filan. Ama kendisine sempati duyduğumdan aldım takıma yedekte dursun diye. Şampiyonlar ligine kasıyorum. Yarı final 2. maçında gol atmam lazım. Golü atarsam tur atlayacağım. Dakika 60 gol yok 70 gol yok dakika 80 forvet oyuncum sakatlandı elimde tek Zlatan var. Gol atmam lazım Zlatan değil gol dibindeki adama pas atacak halden yoksun. Artık uzatmalar verilecek dakika 89 ayağına ilk kez top gelen Zlatan öyle bir gol atmıştı ki evde depara kalktım 3 4 tur attım evde mutfak, banyo, salon. Bu kadar sevindiğimi hatırlamıyorum. Ardından uzatmaları yere diz üstü çöküp izlemiştim. Final maçı bile bu kadar heyecanlandırmamıştı.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Inter ile şöyle bir şey yaşamıştım 10 sene önce.

O son haftada kime yenildim hatırlamıyorum ama golü 80'lerde yemiştim. Yaz ayıydı ve üzerimde sadece t-shirt vardı. Şampiyonluğu son haftada kaptırdıktan sonra mustafa sarp stayla yapmıştım:

mustafa sarp'ın bu fotosunu görünce hep at abinin kıllı göğsüne lafı geliyo aklıma

Çok iyi konu olmuş. Çok güzel yorumlar var.Uzun uzun yazanları okumadım üşendim o yüzden kısaca bende şöyle söyleyeyim ;

Genelde FM kariyerime Galatasaray ile başlayıp Sampdoria yada Portsmouth da bitiririm. Bu yıl Galatasaray ile çok kolay oldu hedeflenen başarılarımı ilk yılda gerçekleştirince fazla zevk alamadım R.Madrid'e bile 4 atınca heyecanlı olmuyor Yabancı takımları yönettiğimdede Galatasaray'da ki o ruhu alamıyorum. Avrupai bir teknik direktör havasına bürünüyorum. Bkz: Hector Cuper, Aragones...

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

yaşayarak oynamak deyince aklıma geldi de 2 sene öncesi okuldan bi arkadaş "ben fm'i takım elbiseyle oynuyorum" demişti de iyi gülmüştüm

Şu an sürdürdüğüm kariyerimde Fenerbahçe ile oynuyordum ve şampiyonluk 5-6 yılda olduğu gibi yine son maça kaldı. Evimde beraberlik dahi yetiyordu ama 17. dakikada topu ağlarımda gördüm ve elim ayağım kesildi ani bir sıkıntı bastı içimi. Zaten gerçekte sürekli son maçlarda kaybediyoruz oyunda bu travmayı kaldıramazdım. Fakat ikinci yarıda Sow hattrick yapınca;

YILMAZ VURAL DEPARLI GOL SEVİNCİ

25. Default

Quote Originally Posted by Aydin View Post
    Inter ile şöyle bir şey yaşamıştım 10 sene önce.

O son haftada kime yenildim hatırlamıyorum ama golü 80'lerde yemiştim. Yaz ayıydı ve üzerimde sadece t-shirt vardı. Şampiyonluğu son haftada kaptırdıktan sonra mustafa sarp stayla yapmıştım:
    Ah ah bende yaşadım o kabusu, Allah düşmanımın başına vermesin... Son maçta şampiyonluğu kaybetmek çok koyuyor.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

86'da yediğim golle verdim şampiyonluğu.

Nazar değecek de demedim ki kendime.

Bi kaç sene önce Şampiyonlar Ligi finalinde son dakikalarda yediğim golle kupayı kaybetmiştim. O sinirle kasayı tekmelemiştim kasayı tekmeleyince ekran karardı birden sonra bilgisayarı tekrar açtığımda save 1-2 ay geride olunca o zamanki sinirim ŞL yi kaybetmekten bile daha öteydi

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Oyunun oyun olduğu bilinci ile oynuyorum çoğu zaman ama bir durum var ki gerçekleşmesi halinde beni benden alıyor.

90 dakikalık süre bitip de uzatma dakikaları (uzatma devreleri değil) oynanırken benim aleyhime olan kart, gol, sakatlık gibi hadiseler yaşandığı an da laptop'u duvara fırlatasım geliyor. 30 saniye sonra maç bitecekken bir bakıyorum takımın kilit oyuncusu 2 ay sakatlanıyor ya da sarı kart limitini doldurduğu için bir sonraki maç cezalı konuma düşüyor.

Quote Originally Posted by playeray View Post
    yaşayarak oynamak deyince aklıma geldi de 2 sene öncesi okuldan bi arkadaş "ben fm'i takım elbiseyle oynuyorum" demişti de iyi gülmüştüm
    Aslinda oynarken ne kufurler ne kufurler ediyoruz da burda seviyeli bi ortam var dile getiremiyoruz bi gun o kadar bagirarak kufur ettim ki babam duydu. Yine mi kizla kavga ediyosun demisti. Evet gibisinden tavirla gecistirip odama fm ye devam etmeye gecmistim

2000 yılından beri oyunu oynayan biri olarak bu seride gerçekten çok sıkılmıştım 1 aydır falan oynamıyordum, nba 2k13'de asso mod yapıyordum ama şu başlığı ve tüm mesajları okuduktan sonra kariyere geri dönme kararı aldım. Var olun !

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri