1 ile 8 arası toplam 8 sonuç

Konu: 5-3-2 - Az gol yiyip, bol gol atmak

Exclamation 5-3-2 - Az gol yiyip, bol gol atmak

Uzun zamandır 4-4-2 ve 4-3-3 taktikleriyle oynuyordum ancak sonunda oyunda yavaş yavaş görmeye başladığım (özellikle italya liglerinde) 3 lü savunmalı taktikler çok aklımı çeliyordu. sonra böyle bir taktik yarattım. Sonucu çok başarılı oldu. Artık fazla gol yeme korkum yok. Vasat stoperler de olsa 3 tane stoper gerçekten çok fazla şey değiştiriyor savunma anlamında.

Taktikte kilit noktalardan birisi hücum bekleri. Kesinlikle dayanıklılık özelliği yüksek olmalı. çok fazla hücuma ve defansa gelip gidiyorlar ama çok fazla da katkıları oluyor oyuna.

Bir diğer kilit nokta ise orta sahada görev yapan savaşçı 2 orta saha. bu 2 mevki en önemli noktalar.

Bu taktik sayesinde çok az gol yiyip, çok fazla gol atmaya başladım. Hem ufak takımlar, hem büyük takımlar karşısında çok rahat ve farklı galibiyetler alabiliyorum. Benim takımım oturmuş bir takım olduğu için ve sene de 2020 burada fazla paylaşım yapmak istemedim. Ama denemek isterseniz buyurun.

Taktiğin bir diğer güzel artısı ise genç oyuncuları A takıma adapte etmede oldu. Taktikte yardımlaşma ve boşlukları kapatma çok kolay olduğu için her mevkide çok genç oyuncuları sahaya sürebiliyorum ve özellike stoper mevkiğinde elinizde iyi genç oyuncular varsa kesinlikle oynatın. 17-18 yaşında stoperleri bütün sezon boyunca oynatabildim 3 lü defansta ve daha 19 yaşında full potansiyele geldiler.

Eğer büyük takımdaysanız, yada vasatın biraz üstü oyuncular yeteri kadar varsa. Bu taktiğe alıştıktan sonra takımınız çok rahat ligde puan farkı açabilirsiniz. Son 3 sezondur ligde ilk 20 haftada 13-15 puan fark açıp ipi kopartıp gidiyorum sezon sonuna. Sıkıldıysanız bilinen taktikler ile oynamaktan, bir deneyin

yenildiğim karşılaşmalar içinde söyleyeceğim; bayern'i zaten ilk maçta 6 golle geçmiştim. yedek takımla çıktım 2. maça. ligde son haftalarda aldığım mağlubiyetler de aynı şekilde hep genç oyuncu ağırlıklı kadroyla çıkmaktandı. çünkü 8 hafta kala şampiyonluğu garantilemiştim. yenilgi yenilgidir bahanesi olmaz ama kafa karıştırmasın diye )

Buyrun

Last edited by thebizkit : 21.Mart.2013 at 22:33

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

alternatif bir link daha koyabilir misin?

alternatif link ekledim

Nesil
    2013
    Yer
    Elazığ

Deneyeceğim.Sonuçları paylaşabilmeye çalışcam.

Nesil
    2012
    Yer
    Wien/Vienna

galatasaray la kariyer yapiyorum 4-1-2-1-2 taktigini kullaniyorum ve gayet güzel sonuckar akiyorum ama sl bu taktigi denemek isterim cünkü herkesin bildigi gibi avrupa arenasinda oynanan oyunla türkiye liginde oynanan oyunun arasinda daglar kadar fark var ama bu taktikte de selcugu savasci orta saha oynatmanin bir yarari olurmu o da baska bir soru.....

Nesil
    2008
    Yer
    Mersin

Linki yeniler misin denemek istiyorum

http://www.dosya.tc/server15/hGdywD/...izkit.rar.html

yeniledim linki. uzun zamandır fm oynamıyordum, bakmadım başlığa o yüzden

Nesil
    2006
    Yer
    London

Lig ile şampiyonlar ligi performansın hiç uymuyor bir birine, man city'e 7 at bayern'e 5 at git wigan ile 1-1 berabere kal.

Mesaj Yetkileri