Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
31 ile 60 arası toplam 98 sonuç

Konu: Beşiktaş-İtibar

Beşiktaş Araştırmacısı denilen kişi sitede en son 2006'da bulundu herhalde çünkü üyelik tarihi de 2006. Ayrıca koyu bir Real Madrid'li olduğunu da öğrenmiş oldum. Takımı falan önemli değil de en azından bu işi ciddiye alan biri yapsın bu araştırmacılığı.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Sebebi bu :

Quote Originally Posted by Mamadou View Post
    Bende ligin 27.haftasında Sivasspor maçından sonra kovuldum İlk sıradaki takım Fenerbahçe ile altı, lig ikinci Antalyaspor'un dört puan gerisindeydim. Üçüncü sıradaki takım ile aramdaki fark birdi. Kovulmama şaşırdım doğrusu. Antalyaspor'u geçip ikinci olabilirdim. Ama Sivasspor maçını kaybettikten sonra sezonu tamamlayamadım. Sen en azından sezonu bitirmişsin ben onu bile başaramadım. Sezon başı şampiyonluk yarışı dememe rağmen.

Geçen seride İngiltere'de Liverpool ve Hollanda'dan Twente'de de başarısızlığa tahammül yoktu. Bireysel oyunlarda bu iki takım paso hoca kovuyordu. Bu seride Beşiktaş'ta o konumda. Yani kısacası yapacaklarınızı ilk sezonda yapın yoksa yol veriyorlar FO başgan hiç acımıyor.
    Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Bu itibar/kadro kalitesi dengesizliginden kaynaklaniyor.

Buyuk ihtimalle Besiktas'in itibarini biraz dusurup, ligde ust siralarda olmamanin biraz daha dogal karsilanmasini saglamak lazim.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

Quote Originally Posted by Ralf View Post
    Bir de Beşiktaş araştırmacısını hiç göremiyoruz buralarda neden acaba? Her tarafa eleştiri yazıyoruz ama kendisi hiç yok. Gelip şu sorulara bir cevap getirse artık.
    itibarin arastirmaci ile alakasi yok benim bildigim.. arastirma sefi bakiyor o olaylara..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by KanaKe View Post
    itibarin arastirmaci ile alakasi yok benim bildigim.. arastirma sefi bakiyor o olaylara..
    Yok ben genel anlamda söyledim onu.
    FM Gazetesi

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

Yok ben genel anlamda söyledim onu.
    haklisin bende besiktas arastirmacisini uzun zamandir forumda aktif halde göremedim

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu konuyu uzun zamandır söylemek istiyordum buraya nasipmiş. Perpetua'nın düşüncesi ne bu konuda bilmiyorum ama gözden geçirilmesi gerekiyor. Sonuçta insanlar soru soruyor burada ama kendisi hiç yok. Bilemiyorum belki de her mesajı okuyup değerlendiriyor sessiz bir şekilde ama artık bir görünmesi gerekiyor.
    FM Gazetesi

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    Sebebi bu :
    İlk alıntı ile ilgili hiçbir şey anlamadım. İkincisinde itibar biraz düşürülüp diyor neredeyse 600 itibar puanı düşürürsen Beşiktaş'ı Anadolu kulübü yaparsın. İlk alıntıyı da açıklar mısın?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

arkadaşlar öncelikle merhaba,

dönem dönem burayı okuyorum özellikle güncelleme dönemleri öncesi kesinlikle bakıyorum. sorulara elden geldiğince cevap vermeye çalışırım ama her yoruma cevap verme zorunluluğumuz yok. sizin de fikirleri var bizlerin de var. sizler belki doğru söylüyorsunuz ama bazı değerleri oyundaki bazı dengeleri sağlamak adına olduğundan farklı girmek de gerekebiliyor. neyse itibar konusuna gelirsek;

'Oyunda takim eger ondan beklenen basariyi yakalamazsa, itibari dusuyor (yuksek itibarli Besiktas icin hedef sampiyon olmak, bu hedef basarilamayinca itibar dusuyor).

Oyunun ilerleyisinde itibarin dusmesi demek, kulubun sponsorluk vs. gelirlerinin, tribun gelirlerinin de dusmesi demek. Zaten finansal sorunlar var, bir de oyun itibari dusurdu diye takimin gelirleri de dusunce Besiktas belini bir turlu dogrultamiyor.

Bu nedenle ilk hedefi ligde sampiyon olmak olmayan bir itibar seviyesini tercih etmemiz gerekiyordu. Ozellikle oyunun ilk sezonu icin. Bu deger dinamik oldugu icin zaten yukselmesi mumkun ve yukselmesiyle gelirlerin de yukselmesini sagliyor. Ama olmasi gerektiginden daha yuksek yapip dusmesi sakincali.'
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Quote Originally Posted by koray_capello View Post

dönem dönem burayı okuyorum özellikle güncelleme dönemleri öncesi kesinlikle bakıyorum. sorulara elden geldiğince cevap vermeye çalışırım ama her yoruma cevap verme zorunluluğumuz yok. sizin de fikirleri var bizlerin de var. sizler belki doğru söylüyorsunuz ama bazı değerleri oyundaki bazı dengeleri sağlamak adına olduğundan farklı girmek de gerekebiliyor. neyse itibar konusuna gelirsek;

'Oyunda takim eger ondan beklenen basariyi yakalamazsa, itibari dusuyor (yuksek itibarli Besiktas icin hedef sampiyon olmak, bu hedef basarilamayinca itibar dusuyor).

Oyunun ilerleyisinde itibarin dusmesi demek, kulubun sponsorluk vs. gelirlerinin, tribun gelirlerinin de dusmesi demek. Zaten finansal sorunlar var, bir de oyun itibari dusurdu diye takimin gelirleri de dusunce Besiktas belini bir turlu dogrultamiyor.

Bu nedenle ilk hedefi ligde sampiyon olmak olmayan bir itibar seviyesini tercih etmemiz gerekiyordu. Ozellikle oyunun ilk sezonu icin. Bu deger dinamik oldugu icin zaten yukselmesi mumkun ve yukselmesiyle gelirlerin de yukselmesini sagliyor. Ama olmasi gerektiginden daha yuksek yapip dusmesi sakincali.'

1- Beşiktaş uzun zamandır şampiyon olamıyor (bu seneyle birlikte 4 sene), diğer yıllarda itibar düşmezken neden bu sene düştü?

2- Geçen sene borç 0 TL idi de bu sene mi 500 Milyon TL oldu. Hayır. Geçen sene Beşiktaş finansal olarak daha mı iyi yönetiliyordu. Hayır. Bu yüzden itibarın düşürülmesini saçma buluyorum.

3- 2011-2012'de yaklaşık 4000 kombine satıldı. Bu sene ise yaklaşık 10000 . Stadyum gelirini en çok bu etkiliyor. Bunda da bir artış var.

Aklıma geldikçe devam edeceğim. Hee bir de bu sene şampiyon olamadık, seneye stat yıkılıyor. Ee artık düşürürsünüz 1000 puan falan.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Manager725 in yazdığına bende bir cevap bekliyorum. Bir mantıksızlık var bu işte çünkü. Daha doğrusu haksızlık
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Beşiktaş'ın uzun zamandır şampiyon olup olmaması önemli değil. sonuçta her sezon şampiyonluğa oynayacak kadrolar kuruluyor. rep puanı da daha yüksek oluyor(fb ve gs nin 1 tık gerisinde) ve bu 3 takım oyunda şampiyonluk hedefi ile başlıyor. beklentilerin gerisinde kalan takımlar rep kaybedebiliyor. bu rep düşüşleri devam ettikçe başta sponsor gelirleri düşüşleri ile klüp gelirleri düşüyor.

Beşiktaş bu sene 2 ezeli rakibine göre oldukça zayıf bir kadro ile lige başladı. (2-3 oyuncu haricinde anadolu takımı ayarında kadro- benim şahsi fikrim tartışmaya kapalıdır) ve bu kadrodan kimse şampiyonluk beklemiyordu lig başlarken. sen de, ben de, tüm taraftar da, hoca da, başkan da hedefi şampiyonluk olarak koymadı. zaten bu kadro şampiyon olamazdı da...

neyse ben şimdi rep'i yüksek yapsam, oyunda Beşiktaş'ı oynayan herkese ilk sezonunda, bu zayıf kadroya rağmen şampiyonluk hedefi koymuş olacam. başaramayanlar belki de görevden alınacak, ligi 2.bitirenler(aslında büyük başarı) başarısız sayılabilecekler. takım hedefe ulaşamadığı düşünülüp rep kaybedecek.

oysa şuanki rep 3.lüğü Beşiktaş için başarı sayabilir. rep de zaten çabuk artan birşey. birkaç sene oynayınca, başarılar geldikçe rep de artıyor, o arttıkça başarılar da gelmeye devam ediyor.

yeterince açıkladığımı düşünüyorum, iyi günler herkese...

Beşiktaş'ın uzun zamandır şampiyon olup olmaması önemli değil. sonuçta her sezon şampiyonluğa oynayacak kadrolar kuruluyor. rep puanı da daha yüksek oluyor(fb ve gs nin 1 tık gerisinde) ve bu 3 takım oyunda şampiyonluk hedefi ile başlıyor. beklentilerin gerisinde kalan takımlar rep kaybedebiliyor. bu rep düşüşleri devam ettikçe başta sponsor gelirleri düşüşleri ile klüp gelirleri düşüyor.

Beşiktaş bu sene 2 ezeli rakibine göre oldukça zayıf bir kadro ile lige başladı. (2-3 oyuncu haricinde anadolu takımı ayarında kadro- benim şahsi fikrim tartışmaya kapalıdır) ve bu kadrodan kimse şampiyonluk beklemiyordu lig başlarken. sen de, ben de, tüm taraftar da, hoca da, başkan da hedefi şampiyonluk olarak koymadı. zaten bu kadro şampiyon olamazdı da...

neyse ben şimdi rep'i yüksek yapsam, oyunda Beşiktaş'ı oynayan herkese ilk sezonunda, bu zayıf kadroya rağmen şampiyonluk hedefi koymuş olacam. başaramayanlar belki de görevden alınacak, ligi 2.bitirenler(aslında büyük başarı) başarısız sayılabilecekler. takım hedefe ulaşamadığı düşünülüp rep kaybedecek.

oysa şuanki rep 3.lüğü Beşiktaş için başarı sayabilir. rep de zaten çabuk artan birşey. birkaç sene oynayınca, başarılar geldikçe rep de artıyor, o arttıkça başarılar da gelmeye devam ediyor.

yeterince açıkladığımı düşünüyorum, iyi günler herkese...
    Şimdi bence bu iki cümle çelişiyor. Bunu konuyu okuyanların yorumlarına bırakıyorum.

Eğer itibar 7000 olsaydı ya da 6950 gibi bir şey. Samet Aybaba takımı şampiyon yapamadığında kovarlardı. (Tıpkı bu sezon sonu yapacakları gibi). Takımın başına başka birini getirirlerdi. Belki o da 4.falan olursa kovacaklardı. (Her sene yapıldığı gibi). Sonuçta Beşiktaş zaten her sene şampiyonluğa oynar isterse yıldızlarla dolu bir kadro olsun, isterse olmasın. Yani rep. 7000 olsaydı da gerçekti olacaktı, hatta daha gerçekçi olacaktı.

Bir diğer konu oyunu sürekli SA üzerinden değerlendirmişsiniz. Ben mesela Beşiktaş'ın başına geçtiğimde yine onun kurduğu teknik ekiple oynamak zorunda kalıyorum çünkü rep. o kadar düşük ki iyi personel getiremiyorum. Oyuncu zaten gelmiyor. Bence bu hiç gerçekçi değil. Futbol dünyasında parayı veren düdüğü çalıyor artık.

Kısacası bence olması gereken itibarlar:

-Galatasaray 7250
    -Fenerbahçe 7250
    -Beşiktaş 7000 (birkaç deneme yapacağım belki biraz daha düşürülebilir)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Samet Aybaba'dan bahsetmiyorum, ben oyunu oynayacak bizlerden bahsediyorum. rep yüksek olsa, sen de oyunu Beşiktaş ile oynayan biri olsan, bu kadro ile 2.olsan (ki büyük başarı) belki de kovulacaksın. çünkü benim girdiğim rep yüzünden, senden şampiyonluk bekleniyor. hadi kovulmadın, takım başarısız sayılacak rep düşecek.

aynı şeyler etrafında dönüp duruyoruz... oyuncu ve personel transferleri için ilk sene için bu rep sıkıntı yaratıyor. ama sabredip 1 sene bekleyeceksin. bekleyemem dersen açıp editörden yükseltebilirsin.

Samet Aybaba'dan bahsetmiyorum, ben oyunu oynayacak bizlerden bahsediyorum. rep yüksek olsa, sen de oyunu Beşiktaş ile oynayan biri olsan, bu kadro ile 2.olsan (ki büyük başarı) belki de kovulacaksın. çünkü benim girdiğim rep yüzünden, senden şampiyonluk bekleniyor. hadi kovulmadın, takım başarısız sayılacak rep düşecek.

aynı şeyler etrafında dönüp duruyoruz... oyuncu ve personel transferleri için ilk sene için bu rep sıkıntı yaratıyor. ama sabredip 1 sene bekleyeceksin. bekleyemem dersen açıp editörden yükseltebilirsin.
    Editörden yükseltmek bana göre hiledir. Ben oyuna doğru geçirilmesini istiyorum. Bir de hazır sitedeyken BJK oyuncu tartışma alanına da bakarsanız mutlu olurum.

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

http://forum.turksportal.net/vb/show...4&postcount=32

Bu mesajda perpetua mesajı yeterli bir sebep. Ama bunun getirdiği olumsuzluklar var. Mesela arkadaşların yazdığı gibi takıma iyi bir antrenör ve oyuncu gelmek istemiyor. Takımın en kilit oyuncusu Fernandes oyunu açar açmaz ayrılmak istiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bir oyun açıp 20 sene tatil yapmak lazım. Beşiktaş bu 20 sene boyunca hiç şampiyon olabilmiş mi bir bakmak lazım. Ben hiç sanmıyorum bu şekilde olacağını. Bir kere bile olacağını sanmıyorum.
    FM Gazetesi

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Şimdi burada Beşiktaş araştırmacısı "koray_capello" adlı kullanıcıya birkaç birşey sormak istiyorum.
    1-) Beşiktaşın sezon başında şampiyonluk hedefinin olmadığını savunuyor ve bunun kanıtı olarakta kadro kalitesinden bassediyor, acaba bize Beşiktaşın sezon başında şampiyonluk hedefinin olmadığını kadro kalitesine göre konuşan Saçma sapan spor yorumcularını bir kenara bırakırsak, bize bir kanıt gösterebilirmi yada herhangi bir açıklama lütfen merak ediyorum.
    2-)Oyunda Beşiktaş, Fenerhahçenin ve Galatasarayın hemen birtık gerisinde olduğunu söylüyor
    Galatasaray ve Fenerbahçe 7250
    Beşiktaş 6600.
    Bir tık gerisi bu mudur?bir tık gerisi -525 rep. midir ?
    3-) Arkadaş şampiyonluk hedefi olduğu zaman ve hedef yerine gelmediği zaman itibarın düşeceğinden bassetmiş peki Fenerbahçede şampiyon olamadı o zaman Fb'nin itibarı Gs ile aynı itibarda olmaması gerek hatta düşmesi gerek değil mi ?
    4-)Beşiktaşın Finansal sorunları var ve bu yüzden itibarı düşüyor denmiş.Hangi takımın Finansal sorunları yok ? Fikret orman istese 10m Euroluk adamda alır koskoca Beşiktaş başkanının parasının olmadığınımı düşünüyorsunuz fakat bir proje var adı üstünde "Feda" bunun içinde küçük maliyetli az maaş alan oyunculara yönelindi.Bu proje bakın özellikle diyorum klübün hedeflerini şaşırtma gibi bir amacı yok sadece az öncede belirttiğim takımın finans anlamında rahatlatmak amacı üstlenmişti."Feda" projesi takımın Hedef olarak küçültmez.

Reputation düşüşünü gayet mantıklı ve doğru buluyorum lakin 6600 de çok düşük olmuş. Hele ardında Trabzonspor'un 6500 rep'le 4. oluşu... Mevcut duruma bakıldığında Trabzonspor'la Beşiktaş arasında ciddi fark var.

Yalnız o "istese alır, feda demek küçülme değil demek" sözleriyle kendinizi kandırmayın arkadaşlar. Samet Aybaba'nın gözden düşmesinin sebebini sizde gayet iyi biliyorsunuz, sezona başladığında, zirve yarışı içinde olduğunda hiç de öyle atılıp tutulmuyordu. Demeçlerine az daha dikkat etse, oyuncu yönetimi daha iyi olsa bugün gitmesi konuşulmazdı.

Mevcut koşullarda Galatasaray ve Fenerbahçe gibi iki güçlü kadro ve bütçe ile yarışında onların hemen arkasında yer alması başarıdır Beşiktaş için. Oyunda da karşılık bulması amacıyla yapılan hamle mantıklı.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Ralf adlı arkadaş için koydum

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

bendede besiktasin durumu cok kötü tabi daha 2017 yilindayim.. henüz sampiyonluklari yok ne kupada ne ligde..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post

Ralf adlı arkadaş için koydum
    Evet sevgili araştırmacılar ve takım sorumluları arkadaşlar bu fotoya ne diyeceksiniz? Bırakın birinciliği, Trabzon bile bizden fazla ikinci olmuş. Saçmalığın daniskası. Hala Beşiktaş'a büyük haksızlık yapıldığını ve bu oyunda ezik muamelesi yapıldığını düşünüyorum. Koskoca bir kulüp Beşiktaş. Bu ülkedeki 3 büyükten bir tanesi. Bir an önce dengelerin oturtulması şart. Şu fotoğraftan sonra yapılan hiç bir açıklama beni tatmin etmeyecek. Zira 13 sene geçmiş yanlış saymadıysam ve Beşiktaş neredeyse Avrupa'ya bile gitmemiş belki. Belki 3-4 defa.

Böyle bir saçmalık, böyle bir gerçek dışı bir şey olamaz. Tam bir hayal kırıklığı olarak nitelendiriyorum ben Beşiktaş'ı bu hale getirenlerin yaptığı işi.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

kasımpaşa bile şampiyon olmuş vaybe

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

basbakanin parmagi vardir o iste

24. Default

Beşiktaşımız resmen aşşağılanmış oyunda ki bu sezon gösterdiği performansla bu aşşağılanmayı yedirtti herkeze benim düşüncem. Takıma antrenör alamıyorsun futbolcu gelmiyor böyle iş mi olur beşiktaş rep. düşüren zihniyet beşiktaş'ı incelemeye bir daha başlasın bence 2014 için yoksa o zihniyetle rep. umuz iyice düşer

Kasımpaşa şampiyon, Çaykur Rize üçüncü....Nokta.

Onu bunu bıraktım iki gündür şunun tartışmasını yapıyoruz hala gelecek sene için yada bu sene için tam bir cevap alamadık. Böyle gitmez. Beşiktaş Araştırmacısına söylüyorum. Sen rep. 7000 üstü yap saçma durumlar mı oluşacak yoksa daha iyi mi olacak öyle görelim. Senin dediğin gibi olursa yine düşürürsün.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Evet sevgili araştırmacılar ve takım sorumluları arkadaşlar bu fotoya ne diyeceksiniz? Bırakın birinciliği, Trabzon bile bizden fazla ikinci olmuş. Saçmalığın daniskası. Hala Beşiktaş'a büyük haksızlık yapıldığını ve bu oyunda ezik muamelesi yapıldığını düşünüyorum. Koskoca bir kulüp Beşiktaş. Bu ülkedeki 3 büyükten bir tanesi. Bir an önce dengelerin oturtulması şart. Şu fotoğraftan sonra yapılan hiç bir açıklama beni tatmin etmeyecek. Zira 13 sene geçmiş yanlış saymadıysam ve Beşiktaş neredeyse Avrupa'ya bile gitmemiş belki. Belki 3-4 defa.

Böyle bir saçmalık, böyle bir gerçek dışı bir şey olamaz. Tam bir hayal kırıklığı olarak nitelendiriyorum ben Beşiktaş'ı bu hale getirenlerin yaptığı işi.
    Beşiktaş oyuncu kalitesi olarak da rep olarak da oyunda 3. sırada. Trabzonspor daha fazla 2. oluyorsa o açılan oyunda onun durumunu daha iyi hale getirecek bazı hamleleri Beşiktaş'a göre daha iyi yapmasındandır. Bu da random olacak bir şey. Başka birisinin açtığı oyunda da daha farklı bir durum gayet olabilir. Sizin yaptığınız bu testleri biz daha beta testler başladığı andan itibaren yapıyoruz. Sene başı yapılan testlerde Beşiktaş'ın başarılı olduğu testleri de gördüm.

Nesil
    2003

1. Besiktas'in itibarinda herhangi bir sorun yok. Turkiye liginin itibari 130 ise, bu ligde onemli favorilerden birisinin 132 seviyesinde bir itibara sahip olmasi dusuk bir deger degil.

2. Besiktas'in normal sartlar altinda itibari daha yuksek olmali mi? Olmali. Ama sonucta bir Feda sezonundan bahsediyoruz. Maliyetlerin dusuruldugu (itibar dustukce oyunda maliyetler de dusuyor) ve beklentilerin dusuruldugu (itibar dustukce beklentiler de dusuyor) bir sezon yasandi. Belki de normalde 135'e inecek itibar, 132'ye kadar indi. Belki 130'a kadar da inmeliydi.

3. Besiktas'in itibarinin daha yuksek olmasi demek, kulup yeterince basarili olmadigi zaman (sampiyonluk Besiktas'in mevcut itibar seviyesi icin basari degil cunku Turkiye ligi itibari 130, Besiktas itibari 132) bu itibarin dusmesi demek. Bu itibarin dusmesi demek, Besiktas'in gelirlerinin dusmesi demek. Besiktas'in gelirlerinin dusmesi demek simdi oldugundan daha da zor duruma dusmesi demek.

3. a. Lig itibarinin daha yuksek olmasi mumkun degil cunku UEFA siralamasinda 10 siradayiz ve daha yuksek bir lig itibariyla oyun ilk sezon sonunda lig itibarini dusurecek ve bununla beraber televizyon gelirleri, kulup itibarlari ve kulup gelirleri de dusecek.

4. Gecmisteki Galatasaray veya baska takimlar icin ornekler dogru degil cunku oyunda lig itibarinin dinamik hale gelmesiyle kuluplerin itibarlarindaki degisimlerde de farkliliklar ortaya cikti. Bu nedenle bir kulubun itibarinin olmasi gerektiginden daha yuksek olmasi o kulube, itibarinin olmasi gerektiginden daha dusuk olmasindan cok daha fazla zarar veriyor. Hatta mevcut Galatasaray ve Fenerbhce itibar seviyelerinde de bunu yasiyoruz. Bu iki kulupten hangisi sampiyon olmazsa itibari dusuyor ve bununla beraber gelirleri de dusuyor.

5. Fernandes'in takimdan ayrilmak istemesi yazilmis yukarida. Bunun nedeni Besiktas'in itibarinin dusuk olmasindan degil, Fernandes'in itibarinin fazla yuksek olmasindan kaynaklaniyor. Kendisini Besiktas icin buyuk goruyor (gerci bu da pek yalan degil) ama biraz sorunlu bir oyuncu oldugu icin pek fazla alicisi yok.

Bu degerlerle ozellikle arastirma sefleri ilgileniyor ve bu degerlerin kararlastirilmasinda SI'da yapilan testlerin sonuclari onemli bir etken. Keyfi verilen degerler degiller, aksine oyunda kuluplerin uzun sureli sagligini dusunerek verilen degerler.

Nesil
    2006
    Yer
    Balıkesir

itibarı bu kadar düşürmek bana göre yanlış tamam gs ile fb kadar itibar olmasın bunu kabul ediyorum ama bu kadar da düşürmek yanlış arastırmacı arkadas demis itibarı düsürdük ki sampiyon yapamazsa kişi kovulmasın e arkadas ben iyi giderken yine kovuluyorum yine kovuluyorum birsey degismiyor?? daha sezonu tamamlayamadım beşiktaşla.itibar düşükken ilk 3 e oynuyoruz yinede kovuluyoruz bunun nedeni nedir ki sezon bası sampiyonluk hedeflemiyorm sampiyonluk yarısı diyorum.
    itibar bu kadar düsürülmeyip de maas bütcesi takımın bütcesi düsürülse olmaz mıydı?? ayrıca bu sene beşiktaşın gelirleri artmaya basladı itibar düsünce gelirlerde düsüyor ancak gercekte arttı gelirler. yıllardır borclanmayla yıldız oyuncu aldık suanda da aynısını yapabiliriz ancak baskan borclanma olmayacak dedi. siz itibarı bu kadar düsürmeyip bize oyuncu alma hakkı tanısaydınızda borclanma olup kulübü batırma yada kulübü düzlüge cıkarma işini bize bıraksaydınız daha gercekci olurdu bana göre.oyuncu gelmek istesin maas veremeyince alamayız zaten ki suanda maas ı karsılayamadıgımız icin büyük oyuncu almıyoruz baskan cebinden verse borclanma yapsa yine büyük oyuncu alabiliriz..ama bu seride beşiktaş ile büyük oyuncu alma işi hayal gibi..

29. Default

Sezon başında Beşiktaş feda dedi tamam ama bu takım hedefini biraz geç de olsa belirledi 17. haftadan sonra olmayan şey dile hiç gelmeyen şey şampiyonluk geldi o zaman son güncelleme ile artması gerek saçmalık resmen o zaman bir takım hedefimiz şampiyonluk diyorsa rep. yüksek degilse düşük mü oluyor her yerden bir patlak çıkıyor buna bir çözüm bulunmalı

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Bulstrap87 View Post
    itibarı bu kadar düşürmek bana göre yanlış tamam gs ile fb kadar itibar olmasın bunu kabul ediyorum ama bu kadar da düşürmek yanlış arastırmacı arkadas demis itibarı düsürdük ki sampiyon yapamazsa kişi kovulmasın e arkadas ben iyi giderken yine kovuluyorum yine kovuluyorum birsey degismiyor?? daha sezonu tamamlayamadım beşiktaşla.itibar düşükken ilk 3 e oynuyoruz yinede kovuluyoruz bunun nedeni nedir ki sezon bası sampiyonluk hedeflemiyorm sampiyonluk yarısı diyorum.
    itibar bu kadar düsürülmeyip de maas bütcesi takımın bütcesi düsürülse olmaz mıydı?? ayrıca bu sene beşiktaşın gelirleri artmaya basladı itibar düsünce gelirlerde düsüyor ancak gercekte arttı gelirler. yıllardır borclanmayla yıldız oyuncu aldık suanda da aynısını yapabiliriz ancak baskan borclanma olmayacak dedi. siz itibarı bu kadar düsürmeyip bize oyuncu alma hakkı tanısaydınızda borclanma olup kulübü batırma yada kulübü düzlüge cıkarma işini bize bıraksaydınız daha gercekci olurdu bana göre.oyuncu gelmek istesin maas veremeyince alamayız zaten ki suanda maas ı karsılayamadıgımız icin büyük oyuncu almıyoruz baskan cebinden verse borclanma yapsa yine büyük oyuncu alabiliriz..ama bu seride beşiktaş ile büyük oyuncu alma işi hayal gibi..

Besiktas ilk sezon sampiyon olmadigi zaman, itibari (132) lig itibarinin (130) ustunde oldugu icin, itibar seviyesi hala oyun tarafindan dusuruluyor. Bu dususle beraber kulubun sponsorluk gelirleri de dusuyor. Bu gelirler dusunce, kulubun finansal durumu daha da zayifliyor.

Itibari veritabaninda 135 veya 140'a cikartsak, Besiktas ilk sezon sampiyon olmazsa bu dusus daha da sert olacak. Gelirler daha da fazla dusecek.

Benim de itiraz ettigim bir durum esasinda bu. Oyunda yukselen itibar daha fazla gelir getiriyor. Halbuki gercekte yukselen gelir daha fazla itibar getiriyor (en azindan transfer piyasasinda). Gelirlerin yukselmesi de basariya, taraftar profiline ve sayisina bagli olmali.

Ayni sey lig icin de gecerli. LigTV 5 yillik yayin anlasmasi yapti. Kuluplerin gelirleri garanti. Ama onceki veritabani surumlerinde lig itibari, UEFA siralamasina gore fazla yuksek oldugu icin lig itibari ve dagitilan yayin geliri daha ilk sezondan dusuyordu.

Bunu kulubun gurur meselesi gibi dusunmek yerine, oyunun iyi islemesi icin hangi seviyede olmali seklinde dusunmek gerekli. Ozellikle Besiktas icin borclarin yuksek oldugu, gelirlerin de cok yuksek olmadigi mevcut donemde oyun icinde yasanan bir itibar dususu Besiktas'i hirpaliyor ve uzun donemde daha da zayiflatiyor.

Halbuki, ozellikle bu sezon, Besiktas'in ligi 3. bitirmesinin kulubun itibarini dusurmemesi, gelirleri indirmemesi gerekli.

Transferlere gelince, itibar bir yere kadar onemli (ligi itibari bence kulup itibarindan biraz daha onemli). Ama itibar kadar onemli olan kulubun oyunculara odeyebilecek parasinin olmasi. Yani dusuk itibarli bir kuluple, eger cepte para varsa, onemli transferler yapilabiliyor cunku oyuncular paranin oldugu kuluple ilgileniyor.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri