Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 46 sonuç

Konu: Fenerbahçe ve Galatasaray İtibar

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Default Fenerbahçe ve Galatasaray İtibar

Evet arkadaşlar bu sene sonrasında Fenerbahçe ve Galatasaray'ın itibarlarının aynı kalması anormalinde anormali kaçar kesinlikle Fenerbahçe'nin geçen senede itibarı böyledi bu senede ama en azından bu sene 2 takımda da yükselme olması şart.

Nesil
    2007

Bir senede arttırmazlar pek bir şey bekleme.

Nesil
    2010
    Yer
    [01]

Büyük İhtimalle İtibar yükselecektir, 2 takımda Büyük başarılar elde etti iyi reklam yaptılar.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Quote Originally Posted by Gncl1905 View Post
    Bir senede arttırmazlar pek bir şey bekleme.
    Quote Originally Posted by Raheem Lawal. View Post
    Büyük İhtimalle İtibar yükselecektir, 2 takımda Büyük başarılar elde etti iyi reklam yaptılar.
    Artırılması lazım yani.

GS 7900 ile 8100 arası birşey olur

FB 7800 İle 8000 arası birşey olur

7500'ü geçmez.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Bu seneden fazla olmalı 7250 7800 olması lazım.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Bence Galatasaray 7500, Fenerbahçe'de 7450 falan olur en fazla.

Deus Dominus'a katılıyorum 7500'ü geçemez iki takım.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

7500'ü geçemez ki bana göre GS-7300 FB-7300 şeklindedir.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

8000 olmaz bir kere 4 Yıldız oluyor çünkü ama 7800 civarı çok iyi olur.

Nesil
    2003

Pek beklenti icinde olmayin. Iki kulubun de itibari, Turkiye icin mumkun olan en yuksek seviyede zaten.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Pek beklenti icinde olmayin. Iki kulubun de itibari, Turkiye icin mumkun olan en yuksek seviyede zaten.
    Ama artık artmalıdır ? Hele Galatasaray baya bir popülarite yaptı. Drogba , Sneijder , Şl Çeyrek Final , Ligde 2 yıldır şampiyonluk vb.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Türk takımları özellikle Galatasaray ve Fenerbahçe oyunda bu itibarla Avrupa'da başarılı olabiliyor. Gelen transferler Honda, Carlinhos, Doumbia, N. De Jong tarzında oluyor.
    eto'o bitmiş.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Night_Mare17 View Post
    Ama artık artmalıdır ? Hele Galatasaray baya bir popülarite yaptı. Drogba , Sneijder , Şl Çeyrek Final , Ligde 2 yıldır şampiyonluk vb.
    Lig şampiyonluklarının itibara pek bir etkisi yok. Dediğin transferler ve şampiyonlar ligi çeyrek finali ise henüz yeni olan şeyler, bunu 2-3 yıl yapmadan itibara dokunmak bence de yanlış.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Night_Mare17 View Post
    Lig itibari yukselmedikce mumkun degil.

Lig itibarinin yukselmesi icin de UEFA siralamamizin yukselmesi gerekli.

En azindan oyunun su anki sistemi boyle.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

2 sıra yükselmedik mi UEFA sıralamasında ?
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    2 sıra yükselmedik mi UEFA sıralamasında ?
    Lig itibari zaten o yukseldigimiz seviyeye uygundu.

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Lig itibari zaten o yukseldigimiz seviyeye uygundu.
    Peki size bir şey soracağım: aynı şartlar altında devre arasında sneijder'i Galatasaray'a getirebilir miydik?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by mpaker66 View Post
    Peki size bir şey soracağım: aynı şartlar altında devre arasında sneijder'i Galatasaray'a getirebilir miydik?
    Aslında ben bunu Araştırmacıların eksikliği değil de oyunun eksikliği olarak görüyorum, soruya cevabı kendi adıma verirsem tabi ki getiremezsin. Masaya bile oturmazlar, ancak kulübünde aşırı mutsuz olursa sende biraz basına pohpohlarsan, Oyuncunun menajeriyle aran iyiyse -daha önce aynı menajerin oyuncusunu transfer edip menajerin eline fazladan para sıkıştırman durumunda- ancak o şekil yapacağın teklifi dinlemeye karar verirler ki o durumda bile inanılmaz fahiş fiyatlar dönüyor.

Gerçekte para çoğu kapıyı açıyor, Bugün Türkiye'ye gelen bir çok yıldız isim önce alacağı paraya bakar. Ama oyunda para herşeyi çözmüyor. Belki FM 14'te bunu geliştirirler ve herşeyi itibarla sınırlandırmazlar. Yani oyunda sırf Drogba, Sneijder tarzı oyuncuları getirebilmek adına takımların itibarı oyun içi dengelerden daha fazla yükseltilirse hem gerçekçiliğe dem vurulmuş olur hem de daha büyük bir problem olarak göze çarpar.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2003

Eger ligde iyi gidiyorsan ve Sneijder'i Inter oyunda transfer listesine koysaydi getirebilirdin.

Ama karsilastigimiz sorun ne? Yapay zeka'nin yonettigi takimlar bu tip oyunculari kolay kolay birakmiyor. Nedeni de oyuncunun CA (yetenek) olarak Inter'in isine yarayacak kalitede bir oyuncu olmasi.

Ama farkli nedenler ortaya cikiyor ve transfer gerceklesiyor.

Muslera Lazio'da sozlesmesinin son senesine girmis, yeni sozlesme imzalamak istemiyordu ve satisa cikartilmisti. Galatasaray'i secti.

Eboue'nin Arsenal kariyeri bitmisti. Wenger yeni sozlesme imzalamayacakti ve Jenkinson'a yer acmak icin Eboue'yi satmaya karar verdi.

Ujfalusi yas olarak ilerlemis ve genclesmek isteyen Atletico Madrid icin pahali bir oyuncuydu. Satmaya gonullulerdi ve sattilar (yuksek maasli Reyes ve Forlan'in da ayni donemde satildigini unutmayalim).

Riera bizim altimizda bir ligden daha yuksek maas ile geldi.

Melo iki sezondur Juventus'ta istenmiyor cunku Italyan ligi Melo'nun konsantrasyon daginikligini kaldiramayan sert bir lig. Ama bizim ligde bu konsantrasyon bozukluklarindan rakipler pek yararlanamiyor. Melo da kendisine en iyi sozlesmeyi veren takima kiralaniyor.

Elmander serbest kalmisti ve kendisine verilen yuksek maas onu ikna etti. Hatta o donemde Bolton'da kalmak icin bizim verdigimiz paranin yakinini istemisti ama Bolton o yastaki bir oyuncu icin o kadar yuksek ve uzun sureli sozlesmeyi vermek istemedi (Elmander'in ikinci sezonuna bakarsak haklilardi). Orta Avrupa piyasasindaki ederinin hemen hemen iki katina oynuyor Galatasaray'da.

Hamit Real Madrid'de oynayamiyor ve maasi oynayamayan bir oyuncu icin yuksekti. Kalmak istese maasini oderlerdi ama Hamit oynamak istedi. Istedigi maasi ve sozlesme suresini ne Alman kulupleri, ne de diger buyuk liglerdeki kulupler verirdi.

Drogba serbest kalmisti ve en uygun teklifi veren takim ile anlasacakti. Anlasti.

Dany ve Amrabat ayni ligin daha zayif takimlarindan geldi.

Fenerbahce icin de durum cok farkli degil.

Kuyt'un Liverpool'da sozlesmesinin son sezonuna giriyordu ve sozlesme yenilenmeyecekti. Sozlesmesinin son sezonunu oynarken sakatlanip bir daha sozlesme alamama riskini almak yerine uzun sureli ve yuksek bedelli sozlesme veren takima gitti.

Sow Lille'de Fenerbahce'de gecen sezon kazandiginin 5-6'da biri paraya oynuyordu. Lille maasini yukseltmeyi kabul etmedi, Ingiltere'ye pazarlamaya calisti. Bonservis bedelini karsilayan takim cikmadi.

Yobo Everton'da artik istenmiyordu.

Meireles, Oscar'in takima katilmasi, Hazard'in sola alinmasinin ardindan Mata'nin ortaya gecmesinden sonra on liberoda Lampard'in yedegi olacagini sezdi ve surekli oynayabilecegi bir takima gitmeyi tercih etti. Chelsea ise 29 yasindaki bir oyuncuyu yedek oturtup degerini sifirlamak yerine nakite cevirmeyi tercih etti. Oyunda bu olmazdi cunku yapay zeka takimin Meireles'e ihtiyaci var diye dusunup satisi veto ederdi.

Ziegler Juventus'a bedavaya alindi ve kiralayarak para kazaniliyor ustunden.

Topal, Valencia icin kalsa da olur gitse de olur durumundaydi. Topal Turkiye'ye donmek istedi ve geldi.

Emre Madrid'de genelde Avrupa ligi gruplarinda ve kupada kullanilan alterntif oyuncuydu. Daha cok oynamak icin geri dondu.

Stoch Twente'de iyi bir sezon yasadi ama Chelsea'de oynamak icin yeterli bulunmadi. Hollanda'dan gelen daha dusuk maasli teklifleri kabul etmeyip Fenerbahce'yi tercih etti.

Krasic hem Juventus'un oyun sablonuna uymuyor, hem de sakatlik sonrasi dusus icindeydi (futbolu daha cok fizigiyle/hiziyla oynayan bir oyuncu icin sakatlik olabilecek en kotu sey). Juventus kullanmayacagi bir oyuncuyu yolladi, Krasic de Juventus'ta kazandigi paranin aynisina Fenerbahce'ye geldi. Yani fiziksel dusus yasamadan once Juventus'tan aldigi kontrata.

Takimdan yollanmak istenmeyen ama mecbur kalinan tek oyuncu Baroni. Onun transferi de Brezilya ligi para basmaya baslamadan ve Brezilyali oyuncular cok pahali olmaya baslamadan hemen once gerceklesti.

Kisacasi:
    Bu transferleri yaptiran ligin itibari degil. Bu oyuncularin cogu "ben daha iyi bir lige gidiyorum" dusuncesiyle Turkiye'ye gelmedi. Farkli faktorler ve genelde oyuncularin yas ve sozlesme durumlari bu transferlerin gerceklesmesini sagladi. Ama oyunda bu faktorler ortaya cikmiyor.

Liverpool Kuyt ile 38 yasina kadar sozlesme yapiyor.
    Meireles, Cheslea'de rotasyon oyuncusu olmayi kabul edip 34-35 yasina kadar oynuyor.
    Sneijder, Inter'de onemli oyuncu olarak devam ediyor ve Inter maasini odemekte zorlanmiyor.
    Everton, Yobo'yu rotasyon oyuncusu olarak kadroda bulunduruyor.
    Ujfalusi artik futbol oynayamayacak duruma gelene kadar Atletico Madrid'de kaliyor..

vs. vs. vs.

Bizim ligin itibarinin daha yuksek olmasi bu arizalari duzeltmiyor. Aksine 4 buyuk ligde oynama hedefi olmasi gereken orta seviye liglerdeki oyuncularin Turkiye'ye gelmesine neden oluyor.
    Last edited by perpetua : 10.Mayıs.2013 at 17:36

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

O zaman FM14'te oyuncular bizim sözleşme tekliflerimizi dinlesinler, inşallah bunu yaparlar.

Nesil
    2003

O zaman FM14'te oyuncular bizim sözleşme tekliflerimizi dinlesinler, inşallah bunu yaparlar.
    Her oyun serisinde bunu tekrar tekrar anlatiyorum onlara.

Ama bence su asamada daha onemlisi oyuncularin az forma giydikleri zaman takimdan ayrilmak istemeleri.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Ama geçen seneye göre şöyle bi durum var. Geçen seride ilk iki sezon masaya oturmayan oyuncu bu seride en azından 1 kere de olsa masaya oturuyor, aşırı yüksek bi teklif gelmezse kalkıyor.
    eto'o bitmiş.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Mert Günok bu konuda çok sıkıntılı ya adamı oynatma deli ediyor seni.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Sabri gibi Galatasaray'a aşık bir adam beni niye oynatmıyorsun diye ağladı ve yolladım çok düşük miktara
    Bu arada geçen sezondu galiba itibardan dolayı Melo bizim takımı takmıyordu almak istersek.Bu Fm 2013'de böyle mi yoksa artık sözleşme imzalıyorlar mı?
    Çünkü ben dün başladım FM 2013 oynamaya Galatasaray'da bir sol bek aldım başka transfer yapmadım.Eğer sözleşmeyi kabul etmezlerse sıkıntı birde oyuncu arıyacağız ilerisi için ^^

Melo'da sorun olacağını zannetmiyorum, sezon bittiğinde Juıve'ye dönüyor ve satılık listesine konuyor tekrar. Bonservisini almasan da kiralayabilirsin. Beşiktaş'a da geliyor (parayı denkleştirebilirsen )

4 milyon € maaş nedir la?!

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Deus Dominus View Post
    Melo'da sorun olacağını zannetmiyorum, sezon bittiğinde Juıve'ye dönüyor ve satılık listesine konuyor tekrar. Bonservisini almasan da kiralayabilirsin. Beşiktaş'a da geliyor (parayı denkleştirebilirsen )

4 milyon € maaş nedir la?!
    Ben direk sözleşmedeki 5.75 m £ la satın alma fonksiyonunu kullandım gelmedi.Üstelik ŞL yarı final oynadım ve şampiyonluk kazandım ilginç demek bir tekme yemesi lazım gelmesi için

Kiralayıp bonservisini aldığım adam fazla yok. Kiralık geliyorlar, oynuyorlar, değerlerini arttırıyorlar. Sonra asıl kulüplerine dönüp gerçeklerle yüzleşiyor ve paşa paşa teklifini dinliyorlar

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Ronaldinho'nun sözleşmesinin sonlanmasına çok az bir zaman kalmıştı transfer listesindeydi kulübü ile anlaştım masaya oturmadı.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by LifeYourself View Post
    Sabri gibi Galatasaray'a aşık bir adam beni niye oynatmıyorsun diye ağladı ve yolladım çok düşük miktara
    Bu arada geçen sezondu galiba itibardan dolayı Melo bizim takımı takmıyordu almak istersek.Bu Fm 2013'de böyle mi yoksa artık sözleşme imzalıyorlar mı?
    Çünkü ben dün başladım FM 2013 oynamaya Galatasaray'da bir sol bek aldım başka transfer yapmadım.Eğer sözleşmeyi kabul etmezlerse sıkıntı birde oyuncu arıyacağız ilerisi için ^^
    Melo'nun durumu itibardan degil kesinlikle.

Melo kariyer planlari arasinda Turkiye'de oynamayi ungun gormuyor (yani ariza Galatasaray'a gelmek degil, Turkiye'ye gelmek).

Juventus'tan daha kolay ayrilmasi, daha dusuk bir lige gitmeyi kabul etmesi icin itibarini dusurmemiz gerekli. Veya oyun kodunun bunu duzeltmesi.

Acikcasi on 3 yilda bu itibarlarla cok oynadim, denedim, en dogrusunu bulmaya calistim. Itibarlar yukselince de, dusunce de transferler gercekci olmuyor. Ama itibarlar dusuk oldugunda transferler birazcik daha gercekci oluyor.

Gerisini artik SI'in cozmesi gerekli. Bol bol gariplikleri de belirtiyorum. Orneklerin cogaltilmasi faydali olur tabii.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri