Sayfa 153 / 163 İlkİlk ... 53103143151152153154155 ... SonSon
4,561 ile 4,590 arası toplam 4887 sonuç

Konu: Gezi Parkı Direnişi

Nesil
    2007
    Yer
    34

Dinledikçe sinir oluyorum, ağaç kesmeye -taşıma, yasaklara -düzenleme, pkk ile anlaşmaya -açılım diyorlar. Bunu sadece başbakan da yapmıyor, başbakanın valisi, başbakanın bakanı hep bir ağızdan yapıyorlar.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Hep aynı terane. Masum ayaklarına yatarlar, biz hiçbir şey demedik derler, alttan alta bir sürü yalan iftira. Alıştık artık bunların medyasına.

Edit:

Herhalde köprü AKP döneminde yapılınca ağaçları kesmeden havadan uçurularak yapılıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

@Aydın

Bir ara o dış mihrakların "GÜZEL GÜZEL FAİZLER YÜKSELİYOR" demesini bekledim demedi

Bu arada Brezilya'daki olaylar hakkında

* Brezilya halkı Dünya Kupası yapılmasına karşı.Stadlara Milyar Euro'lar harcanıcağına o paralar OKUL,SAĞLIIK,GÜVENLİK harcamaları yapılsaydı DİYORLAR.

* Yapılan 20 Centlik otobüs zammı bardağı taşıran son damla olmuş

* Brezilya'da can güvenliğiniz yok.Sokaklarda şehir milisleri geziyor ve her an vurulma tehlikesi içerisindesiniz.Brezilya halkı en çok bunun çözülmesini istiyor.

* Bulgaristan'da yapılan eylemlerde hükümet bir bakan atamasını protesto edildi.Başbakan "BAKANLIK ATAMASINDA HATA YAPTIK KABUL EDİYORUM.BAKANLIK GÖREVİNDNE GERİ ALDIM.İSTERSENİZ İSTİFA DA EDERİM AMA BU ŞU ANLIK ÜLKENİN SELAMETİ ACISINDAN DOĞRU DEĞİL" dedi..

* Brezilya devlet bakanı " 'Ülkemdeki protesto gösterileriyle gurur duyuyorum" "Hükümetim bugüne kadar 40 milyon yoksulun orta sınıfa yükselmesini sağladı, ancak bedava sağlık ve bedava eğitim gibi şeyleri geliştirmek için daha çok şey yapılması gerekiyor" dedi

Ayrıca Türkiye Demokrasi sistemin 3.Sınıf'ta.Totaliter-Demokrosi rejimi karşımı.Dünyada 89 sırada.Bizden sonra gelen 4.sınıf tamamen totaliter rejim.
    Last edited by petrol_fb12 : 22.Haziran.2013 at 14:36

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Taksim'deki çağrıya uyan çok sayıda kişi ellerinde karanfillerle geldi

Last edited by petrol_fb12 : 22.Haziran.2013 at 21:19

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Polis an itibariyle Taksimdeki insanlara tazikli su sikmaya basladi

Nesil
    2010
    Yer
    [01]

Korktunuz değilmi? Daha çok kalabalık olacağını bildiğiniz için müdahele etmeye başladınız, Rahat olun bu bu kadar Kolay bitmeyecek.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bugünkü müdaheleyi de nasıl mesru kılmaya cabalayacaklar acaba cok merak ediyorum. Elinde karanfiller olan insanlara sertce müdahele ediliyor. RTE hala cıkıp mitinglerde yalanlar söylüyor, gitti Anadolu'ya oynuyor. Tabi orda insanlar cok iyi takip edemiyorlar olan biteni. Yandas medyanın yalanları orada insanları zehirliyor. Buna güveniyor RTE. Ve bugün taksimde olanları mesrulastırmayacaklar cünkü tamamen hukuksuz bir müdahale oldu, oluyor. Karanfilli insanlara gazla bombayla müdahale ediyorlar. Diyecek bir sey daha bulamıyorum. Korkuyorlar halktan. Korkuyorlar. Fakat tahtları sallandı ve yıkılacak.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Bugünkü müdaheleyi de nasıl mesru kılmaya cabalayacaklar acaba cok merak ediyorum. Elinde karanfiller olan insanlara sertce müdahele ediliyor. RTE hala cıkıp mitinglerde yalanlar söylüyor, gitti Anadolu'ya oynuyor. Tabi orda insanlar cok iyi takip edemiyorlar olan biteni. Yandas medyanın yalanları orada insanları zehirliyor. Buna güveniyor RTE. Ve bugün taksimde olanları mesrulastırmayacaklar cünkü tamamen hukuksuz bir müdahale oldu, oluyor. Karanfilli insanlara gazla bombayla müdahale ediyorlar. Diyecek bir sey daha bulamıyorum. Korkuyorlar halktan. Korkuyorlar. Fakat tahtları sallandı ve yıkılacak.
    "Karanfil kod adlı CIA desteki darbe girşime müdahale":Yeni ŞAFAK

Nesil
    2008
    Yer
    İzmir

@nannar
    bize devletin dış borcunun ne kadar olduğunu ve 2000 krizi öncesiyle 2002 sonrasındaki farkı söylebilir misin?

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

"Zulmedenlere meyletmeyin; sonra size ateş dokunur (cehennemde yanarsınız). Sizin Allah'tan başka dostlarınız yoktur. Sonra (O'ndan da) yardım göremezsiniz!" (HÛD suresi 113. ayet)

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul, Antalya

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by mwaru View Post
    @nannar
    bize devletin dış borcunun ne kadar olduğunu ve 2000 krizi öncesiyle 2002 sonrasındaki farkı söylebilir misin?
    http://www.odatv.com/n.php?n=turkiye...niz-1404131200

http://www.uzmantv.com/dis-borc-nedir

üstteki rakamlar doğru ama yorumlar yanlı... alttaki videoda ise dış borcun tanımı yapılıyor. ikisini de izlemeni tavsiye ederim.
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Bu da dış borçlara göre ülkeler listesi.Liste 2009'a ait... Bakarsanız en çok dış borcu olan ülkelerin dünyanın en sefil (!) ülkeleri olduklarını da görürsünüz

http://tr.wikipedia.org/wiki/D%C4%B1...lkeler_listesi

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Rsa View Post
    Faiz lobisi bunlar..

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Listede ilk sıradaki Amerika'nın geçen yılki dış borcu 16 trilyon $. Yani 3 yılda % 18 civarı artmış... Amerika battı da bizim mi haberimiz yok?Neyse...

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Bir de işinize gelenleri yazıp gelmeyenleri sessizce izliyorsunuz. Hani insan sevmediği birisi bir şey başardığında sessiz kalır ama bir hata yaptığında var gücüyle çığlık atarak herkese duyurmaya çalışır,aynen o durum geçerli şu anda.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Her şeyi bir yana bırakın, bikiniyle taksime çıkıp "beni annem babam çok iyi yetiştirdi,ben bu ülkeye aydınlık getiriyorum,türkiyenin % 60'ı psikopattır" diyerek elde sigarayla sözüm ona "direniş" yapan kadınla ona tepki veren ve "sen Atatürkçüsün ben değilim,sen aydınsın ben yobazım öyle mi?yeter artık evinize gidin,ülkeyi mahvettiniz" diye feryat eden karadenizli teyzenin arasındaki farkı hepimiz biliyoruz aslında.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Ülkenin başbakanının yaptığı tüm hataları yazmak çok kolay geliyor hepinize çünkü ona olan nefretiniz bunu kolaylaştırıyor. Fakat CHP'li belediye başkanının karısı "Ben müftü eşiyim" diye sahtekarlık yapınca , Vekilin birisi israilde çekilen fotoğrafı türkiye'de çekilmiş gibi yayınlayınca, kadının biri fotomontaj olduğu kanıtlanan bilboard yazısını twitterde paylaşınca, farklı zamanlarda ve farklı mekanlarda çekilmesine rağmen sanki taksim olaylarına aitmiş gibi yayınlanan fotoğraflar ortaya çıkınca nedense başlıktaki diller "lal" oluyor. Polisi direnişçileri üzerine salan,ülkede terör estiren ve diktadörlük yapan başbakan ve yandaşları suçlu da ülkenin bu zor durumunda insanları galeyana getirmek için yalan ve sahte video ve fotoğraflar yayınlayan,paylaşan ve ortamı sakinleştirmek yerine daha da bu gerginliği arttırıp bundan siyasi fayda sağlamaya çalışan kişi ya da gruplar suçsuz mu ? onları da paylaşsanıza madem burada. işte o vakit vatan sevginiz daha inandırıcı olacak....

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Doktorlar tutuklanıyor diye verilen resimdeki kişinin de taverna şarkıcısı olduğu ispatlandı bu arada... Bu sahte haber,video ve fotoğrafları yayan da başbakan mı?

Quote Originally Posted by nannar View Post
    Doktorlar tutuklanıyor diye verilen resimdeki kişinin de taverna şarkıcısı olduğu ispatlandı bu arada... Bu sahte haber,video ve fotoğrafları yayan da başbakan mı?
    Bugün karanfile karşılık biber gazı, tazyikli su ve copları ile müdahale eden polis ve bunlara bu emri verenler hakkında ne düşünüyorsunuz peki ?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu aksam ordayim taksimde. Direnis icin gitmistim. Utanc vardi biraz bu zamana kadar evde oturdum diye ama bugun gittim nihayetinde. Herhangi bir satasma olmadan faşist yonetime karsi, akp hukumetine karsi olan halk ordaydi ve sadece sesini duyurmak icin bagiriyordu. Ve birden hic birsey olmadan tomolar ve polisler halkin ustune yurudu. Ne aci verici bir goruntu. Vicdansizlik hat safadaydi vahset son dorukta. Tomadan atilan sular biner gazlari.
    Ben ozgurluk istiyorum ben rahatca huzur icinde yasam istiyorum. Bir diktatorun altinda ezilerek, insani duygulardan arinmis hic bir beysinsel fonksiyonu normal olarak calismayan bir polisin "guvenligi" nde yasamak istemiyorum.
    Bunu sadece ben degil, uyanmis ve uyanmakta olan halk da istemiyor.
    HER YER TAKSİM, HER YER DİRENİS!!!!!
    https://www.facebook.com/photo.php?v...type=2&theater

HADİ BANA BUNU DA ACIKLAYIN ALLAH ALLAH NİDALARIYLA SALDIRIYOR POLİS SANKİ KARSISINDA EN AZILI SUCLULAR VAR VE HAKK'TAN KUVVET ALMA GEREKSİNİMİ DUYMUSLAR. BU ÜLKEDE HAK VE HUKUK KALMADI ARTIK. ADALET YOK. VİCDAN YOK. YASALAR SADECE YÖNETENLERİ KORUYOR.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Bak hala aynı şeyi yapıyorsunuz Ben bikinili ve bozuk türkçeli kadın diyorum, sahte video,haber ve fotoğraf diyorum,galeyana getirici mesaj diyorum... siz bana polisi soruyorsunuz...

Ben başbakan suçsuz falan dedim mi? herhangi bir yerde bu tarz bir yorumumu gören oldu mu?

Ben ortalıkta bir şeyler dönüyor ve siz bunu gördüğünüz halde görmezden geliyorsunuz diyorum

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Dış borç dediniz yazdım...

Onu da geçtim,tüm örnekleriyle yazıp size bir şey sordum. Gerçek anlamda protesto edenleri herkes biliyor ve onlara yapılan zulmü ya da aşırı güç kullanımının yanlış olduğunu kabul etmemek hata olur. Zaten açığa almalar da başladı sanırım... Fakat ortalıktaki bilgi kirliliğine sebep olan ve dış basına servis edilen sahte video,fotoğraf ve haberleri üretenlere ne olacak ? Bu kişilerin amacı ne olabilir ? Bunlara sessiz kalmak mı vatanseverlik?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bak hala aynı şeyi yapıyorsunuz Ben bikinili ve bozuk türkçeli kadın diyorum, sahte video,haber ve fotoğraf diyorum,galeyana getirici mesaj diyorum... siz bana polisi soruyorsunuz...

Ben başbakan suçsuz falan dedim mi? herhangi bir yerde bu tarz bir yorumumu gören oldu mu?

Ben ortalıkta bir şeyler dönüyor ve siz bunu gördüğünüz halde görmezden geliyorsunuz diyorum
    Sahte video, haber ve fotograflara kimsenin takıldıgı yok sizden baska. Biz bile geçiyoruz hemen sahteligi kanıtlanan seylerin fakat basbakan ve sizin gibi davranan insanlar hala yalanlıgı kanıtlanmıs fotograf ve videolar üzerinden direnisi yıpratmaya calısıyorlar.

Ne var yani Türkiye'de yalnızca Türkler mi yasıyor. Yabancı uyruklu bir kadın yasayamaz mı ? Bu kadın özgürlük isteyemez mi ? Soyunmak onun tercihidir bir protestodur. Devletin halka dayattığı geleneksel ve bana göre sacma olan ahlak anlayısına karsı bir protestodur. Devletin karanfil tasıyan insanlara plastik mermi sıkmasına olan protestodur.

Ortalıkta dönen tek bir şey var o da FAŞİZMe karşı direnen, insanın hakları oldugunu savunan ve İNSANCA yasamak isteyen, Nazım'ın deyişiyle "Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine" yaşamak isteyen insanlar var.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Onu da geçtim,tüm örnekleriyle yazıp size bir şey sordum. Gerçek anlamda protesto edenleri herkes biliyor ve onlara yapılan zulmü ya da aşırı güç kullanımının yanlış olduğunu kabul etmemek hata olur. Zaten açığa almalar da başladı sanırım... Fakat ortalıktaki bilgi kirliliğine sebep olan ve dış basına servis edilen sahte video,fotoğraf ve haberleri üretenlere ne olacak ? Bu kişilerin amacı ne olabilir ? Bunlara sessiz kalmak mı vatanseverlik?

Olayın özeti

@petrol_fb12 isimli kullanıcı muhatabım değildir...
    Aslında cok güzel cevaplar vardı.Lakin bu forumun kuralları var uymak lazım..

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Sahte video, haber ve fotograflara kimsenin takıldıgı yok sizden baska. Biz bile geçiyoruz hemen sahteligi kanıtlanan seylerin fakat basbakan ve sizin gibi davranan insanlar hala yalanlıgı kanıtlanmıs fotograf ve videolar üzerinden direnisi yıpratmaya calısıyorlar.

Ne var yani Türkiye'de yalnızca Türkler mi yasıyor. Yabancı uyruklu bir kadın yasayamaz mı ? Bu kadın özgürlük isteyemez mi ? Soyunmak onun tercihidir bir protestodur. Devletin halka dayattığı geleneksel ve bana göre sacma olan ahlak anlayısına karsı bir protestodur. Devletin karanfil tasıyan insanlara plastik mermi sıkmasına olan protestodur.

Ortalıkta dönen tek bir şey var o da FAŞİZMe karşı direnen, insanın hakları oldugunu savunan ve İNSANCA yasamak isteyen, Nazım'ın deyişiyle "Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine" yaşamak isteyen insanlar var.
    Sahte olduğu ispatlanmadan hemen buraya servis yapan sizler değil misiniz ? Peki sahte olduğu anlaşıldığında bu haberi servis eden ya da twitter hesaplarında paylaşan millet vekili,sanatçı ya da ülkenin önde gelen ünlüleri hakkında görüşleriniz hiç değişmiyor mu? ya da ne düşünüyorsunuz bu kişiler hakkında ? bu kişiler çok mu vatansever size göre?

@petrol_fb12 isimli kullanıcı muhatabım değildir...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

4 kisi öldü hocam 4 can gitti. boyle "polisin asiri guc kullandigini kabul etmemek hata olur" gibilerinden laf olsun diye yazilan bir mesaj yerine "aradaki provokatorler disinda masum insanlara da polis vahseti oldu ve buna sebep malum kisidir" de biz de senin samimiyetinden suphe etmeyelim o zaman.

Kimsenin yalan haber paylasanlara bayildigi falan yok aferim kocum ne guzel yalan atiyor dedigi de yok. Yalana dolana alkis tutanlarin kim oldugunu cok iyi biliyoruz. Merak etme sen.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

yalan haber yayanları dedigim gibi kimsenin ipledigi yok. bilginin dogrulugu kontrol ediliyor sürekli bir bilgi akışı var zaten. burada kanıtlanmamıs hic bir belge paylasmadım. kimse de paylasmıyor. olayları provoke etmek amaclı yalan fotograf kullananlar da zaten direnişçiler tarafından ilgi görmüyor.

Polisin insanları an ve an tahrik etmesi. Vuyrun izleyin..
    [YOUTUBE=6RgcJ0xjE6k]wtf[/YOUTUBE]
    Futbolcu Bilgileri

@nannar

Sana göre bozuk Türkçe'li bikinili bayan olabilir, bana göre boyun eğmeyen, hakkını sonuna kadar arayan, başını kuma görmeyen biri olarak gözükür. Galeyana getirici mesaj, fotoğraflar ve sahte videolar diyorsun ama sana şunu demeliyim ki bu ne yazık ki bana sökmez. Çünkü ben akaretlerde oturan bir Beşiktaş semti sakiniyim. 20 günü aşan olayların tamamı ile içerisinde olan biriyim. Bu forumda, bu konu içerisinde nadir mesaj yazmışımdır.

Ha madem sahte videolar, fotoğraflardan kasıt şu Tayyip Erdoğan'ın 14 Haziran'da camide içki içilen görüntüler var bu tarihte yayınlayacağız demesi ise haklısın ( ironi ) ha diğer türlü halk galeyana Taksim'e sözde hakkını aramaya çıkıyor diyorsan söyleyecek çok şeyim var.

Öncelikle hiç bir parti üyesi değilim onu belirteyim benim mesajlarımı ona göre değerlendir. Sadece bugün için konuşacağım. Herkes gibi 7'de Taksim'e ulaştım bugün. Yolda yürürken millete bakmayı es geçmedim. Türk bayrağını kapan gelmiş genci de var yaşlısı da. Türk bayrağı dışında bir tane başka bir parti, örgüt flaması yok. Bunları geçtim millet gaz maskesini, kasketini almadan gelmiş. Yoldan geçerken her ara sokağın başında 30 40 kişilik çevikr ya toma ya akrepler ile kapatılmış. Ama müdahale yok Gümüşsuyu taraflarında. Neyse Taksim'e ulaştık daha lafı uzatmıyorum saat 8 suları.

Polis başladı '' Basın açıklamanızı yaptınız, halka açık bir alanı işgal ediyorsunuz eğer burayı terketmezseniz müdahale yapacağız. '' Kulaklarıma inanamadım desem yeridir. Basın diyor arkadaş, basın. Hangi basın acaba ? Penguen belgeseli yayınlayan basına mı açıklama yapılmış ? Bir tane basın yoktu bu yandaşlardan hepsi polisin arkasına sotelenmiş. Zaten olayları an ve an yayınlamakla görevli kuruluşlara da dünya üzerinde görülmeyen cezalara verilerek yıldırılmaya çalışılıyor. 2. cümle '' HALK '' bak halk dedi. Taksim göbeğinden İstiklal tünele kadar uzayan kişiler topluluğu halk değil mi ? Ora halka açık bir alanmış ve biz işgal ediyormuşuz. Eee arkadaşım ben halkım zaten oradaki insanlarla benim durduğum alanı ben işgal ederim tabi.

Sonrası kaçınılmaz tabi. Tomalar hareketlenir, biber gazı başlar. Bu seferki gaz farklıydı ama göz yaşartmıyor sadece boğazını tetikliyordu. İstiklal Galatasaray'a kadar kovalandık. Allahtan oraları adımız gibi biliyoruz da polisle karşılaşmıyoruz. Ne maskemiz var ne bir şey. Ona rağmen oradaki halk onca müdahaleye rağmen lütfen polise taş vb şeyler atmayın diye uyarıyor. Düşünsene sana gaz ve tomalar su atıyor yanındakiler seni uyarıyor lütfen taş vb. atmayın diye. Bu kadar duyarlılığa sahip insan mı terörist ? Tabi biber gazı ve tomalar bir yere kadar plastik mermiler başlıyor. Ne savaşı bu arkadaş ?

Neyse lafı fazla uzatmayacağım. Ortalıkta bir şeyler dönüyor yaftası içine girmeyelim. Bu direniş 20. gününü aştı. Hükümet düşsün vs vs işlerine girmiyorum, ama bu hükümetin özür dilemesi gereken bir kesimi var ülkede. Ötekileştirdikleri, kendi seçmenlerine bizim gücümüz bu diye bütün polis teşkilatının ve jandarmanın sınırlarını zorlayarak şiddet uygulattığı.

Ha bu arada bir ülkenin iyi gidişatı dış borca göre hesaplanmaz, hele hele ABD, Fransa, Almanya gibi ülkelerin borcu bakın daha fazla bizimki az diye şirin göstermeyin. Bu adamlar eğitim, bilim, sanat, spor, tıp vb gibi alanlarda master yapmış ülkeler. Bizim ülke hala camide içki içtiler, seks yaptılar yalanları iyi uyutuluyor. Bir ülkenin refah düzeyi kişi başına düşen milli gelir ile ölçülür. Kağıt üzerinde herkes mutlu gözükürken gerçekte olan biteni kafası biraz çalışan herkes gözüküyor. 22 miyar dolarlık havalimanı projemiz var deyip, %90 bu havalimanını kullanmayacağı halde deliler gibi alkışlıyor ya ha o kesimin anlama kapasitesi yetmez. Onlar hep mutludur, sebebsizce .

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

yahu bırak nocna... gece yarısı uğraşıp önceki sayfalara dönsem yalan olduğu kanıtlanmış bir sürü paylaşım bulurum.sebebi kötü niyet değil. buradaki arkadaşların hiçbirinin kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. ama haberi ilk çıkaran kişiler ve servis eden ünlüler kötü niyetli.

Anıl hiçbir insanın canı olaylardan daha değersiz değildir. Görüşü ne olursa olsun ölen kişiler de komiser de yüreğimizi yaktı. Fenerbahçe taraftarı bıçaklandığında da aynı şeyleri yazdık. bunun sorumlusu ya da sorumluları kimse elbet cezasını bu dünyada olmasa da diğer dünyada çeker. fakat sorumluyu ararken objektif ol ( a)madığımız aşikar. o yüzden birbirimizi yormaya gerek yok.

hepinize iyi geceler arkadaşlar...

Mesaj Yetkileri