Sayfa 162 / 163 İlkİlk ... 62112152160161162163 SonSon
4,831 ile 4,860 arası toplam 4887 sonuç

Konu: Gezi Parkı Direnişi

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Kolpaçino işte... Videoları izlemesek inanacaz belki. Yaptıysan yaptım de arkadaş sonra pişman oldum görüşüm değişti tehdit ettiler ve kararım değişti de ne dersen de ama kıvırma 2 dakika delikanlı ol.

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

Quote Originally Posted by Mamadou View Post
    can dundar, derya sazak, fikret bila ayrilanlar. melih asik da tatilde gorunuyor ama donusu muamma. milliyeti de temizlediler boylelikle. hasan cemal de ayrilali epey oldu.

bu da gaztenin acilis sayfasi...

Last edited by TeNaciOUS MidFieLdeR : 02.Ağustos.2013 at 00:33

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ethem Sarısülük'ün cenazesine katılan 35 kişi hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
    Last edited by Kaka Leite : 02.Ağustos.2013 at 16:33 Reason: Maalesef değil.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu arada ne kadar haberdarsınız bilmiyorum ama Ergenekon davasında duruşma salonuna bile izleyici alınmayacakmış. Karar belli yani bu kadar basit. İşte AKP'nin ve cemaatin yeni Türkiye, ileri demokrasisi bu.
    FM Gazetesi

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Bu millete boş abi boş,her şey boş ne desen boş,ben ümidimi kestim.Hep birlikte memleketin nasıl batağa sürüklendiğini seyrediyoruz ve elimizden gram bir şey gelmiyor,en ufak bir tepki de ne vatan hainliği kalıyor,ne dinimiz imanımız kalıyor,hepsi bilmem nerenin oyunları,planlı-programlı çalışmaları oluyor,ama işine gelince hepimiz onun kardeşiyiz.Lan 1 ay boyu millete verdiği tepkiyi o lanet olası teröristlere verseydi değil 11 yıl iktidara geldikten 1 yıl geçmeden temizlerdi oraları,şimdi Türkiye Cumhuriyeti toprağında,Türkiye Cumhuriyeti Karakolu'na lanet olası şerefsizlerin bayraklarını asmalarına göz yumuluyor,ulan yabancı ülkelerde bizim bayrağımız yakıldığında ortalığı yıkan adamlar kendi memleketinde terör örgütünün bayrağı kendi karakoluna asılınca sus pus oluyor.Çıldırmamak elde değil,elde değil,ne ile yargılandığı belli olmayan Mehmet Haberal neredeyse 4,5 yıldır hapiste,bu adam öyle boş bir adam değil Türkiye'nin en önde gelen insanlarından,Dünya'nın saygın doktorlarından birisi.Ahmet Necdet Sezer'den önce Cumhurbaşkanı olması düşünülen bir adamdı,şimdi geldiği duruma bakın.Sen darbe yapmak iste,önüne Cumhurbaşkanı ol diye teklif gelsin ama reddet,bak şu deliye.(Genelkurmay doğrudan Cumhurbaşkanı'na bağlı ya o açıdan söylüyorum.)

Erkin Koray'ın şarkısında dediği gibi;

Bize de bir gün kader güler,güler inşallah.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayladığı yasa ile tarih oldu. Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren yasa ile TSK'nın vazife tanımı değişecek. TSK'nın vazife tanımında yer alan, "Türk yurdunu ve Anayasa ile tayin edilmiş olan Türkiye Cumhuriyetini kollamak ve korumaktır" ifadesi de yasadan çıkartıldı.

Amaç?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bugün alınacak karar ile türkiye daha da karışacak büyük ihtimal. Tayyip kendi fişini çekiyor.
    FM Gazetesi

Quote Originally Posted by SAİT71 View Post
    Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayladığı yasa ile tarih oldu. Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren yasa ile TSK'nın vazife tanımı değişecek. TSK'nın vazife tanımında yer alan, "Türk yurdunu ve Anayasa ile tayin edilmiş olan Türkiye Cumhuriyetini kollamak ve korumaktır" ifadesi de yasadan çıkartıldı.

Amaç?
    Muz yurdunu ve Anayasa ile tayin edilmiş olan Muz Cumhuriyetini kollamak ve korumaktır
    olarak revize etsinler madem

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Yahu Adnan Menderes zamanında yapılan darbeyi geçtim,o zaten saçma sapan bir şeydi ancak 1980 yılında ki darbeyi eleştirenler,bilmezler mi kardeşin bile kardeşi öldürdüğünü ? Bilmezler mi vatanın her parçasının solcular-sağcılar diye parçalara ayrıldığını,şehirlere girişte,otobüslerin durdurulup milletin sorguya çekildiği,karşıt görüşlülerin dayak yediğini,öldürüldüğünü bilmezler mi ? O zaman darbeden sonra ''Yaşa Kenan Paşa'' diyenler şimdi nasılda hükümetin yalakası olmuşlar da Türkiye'yi batağın içinden çıkarmış insanı,insanları eleştiriyorlar.Bu kadar eleştiri yapılırken azcık düşünüp ''Acaba darbe olmasaydı nolurdu ? '' diye bir fikre kapıldılar mı acaba.Çünkü ona göre bir yargı vermeleri gerekir,sanki memleket gül gibi geçinirken darbe yapılmış gibi göstermeye çalışanlar var.

Şu an ki Genelkurmay'a,Asker'e bakıyorum ve utanıyorum.O Genelkurmay'ın başında olması gerekenlerin hepsini içeri tıktılar,yazıklar olsun,bu millet bunun hesabını soracaktır da diyemiyorum,zaten bunları pohpohlayanlar bu millet.

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

Quote Originally Posted by SAİT71 View Post

Amaç?
    bu haber cok oncesinin bildigim kadariyla, ama yeniden hatirlatmak da faydali tabi. sik sik yazmak lazim ki neyin ne oldugu anlasilsin. orduyu tamamen dis guclere karsi savunma mekanizmasi olarak bicimlendirmek, ic meselelerde polisi onplana koymak niyetinin urunleri bunlar. polis teskilatinin nasil bir yapi oldugunu da dusunursek vay halimize. cumhuriyet kuruldugundan beri onu kuran ve koruyucusu olan ordu birkac yil icinde ne hale dusuruldu. apar topar terfi verilen generallere kuvvet komutanliklari veriliyor. trajikomik bir tarih dilimindeyiz. su anlasilmasin, ordu bizi yonetsin demiyorum ama bu kurumun da haysiyeti hic bu kadar yerlere dusurulmedi. ordunun kurmaylari da nerde yanlis yaptiklarini dusunsun, bu olanlardan ders cikarsinlar.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu arada bugün demiştim yukarıda, 5 Ağustos'ta alınacak karar, düzeltiyorum.
    FM Gazetesi

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Tamamen TSK'yı görev ve personel bakımından kısıtlayarak ülkenin savunma gücü zayıflatılıyor. Söz hakkı elinden alınıyor. Otoritesi yok ediliyor. Normal birisi bunu niye yapar ki?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İktidarın paçası tutuştu. Her yere dört koldan baskın yapılıyor. Daha da karışacak ülke.

Dün Fethullah Gülen'in ilk ortağı Nurettin Veren'in Ulusal Kanal'da 2006'da yayınlanmış bir röportajını izledim. 2.5 saatlik bir program. Mutlaka izleyin derim. Ağzım açık bir şekilde izledim Fethullah Gülen'in nasıl bu hallere geldiğini, amaçlarını, ne yaptıklarını apaçık şekilde anlatıyor Nurettin Veren. Onları izleyince bu iktidarın da içinde kim bilir neler vardır diye az buçuk tahmin ediyor insan. Sıkılmam, izlerim diyorsanız buyurun;

http://www.youtube.com/watch?v=-oF91VT_BCk
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Acıbadem

Quote Originally Posted by europeanconquer View Post
    Yahu Adnan Menderes zamanında yapılan darbeyi geçtim,o zaten saçma sapan bir şeydi ancak 1980 yılında ki darbeyi eleştirenler,bilmezler mi kardeşin bile kardeşi öldürdüğünü ? Bilmezler mi vatanın her parçasının solcular-sağcılar diye parçalara ayrıldığını,şehirlere girişte,otobüslerin durdurulup milletin sorguya çekildiği,karşıt görüşlülerin dayak yediğini,öldürüldüğünü bilmezler mi ? O zaman darbeden sonra ''Yaşa Kenan Paşa'' diyenler şimdi nasılda hükümetin yalakası olmuşlar da Türkiye'yi batağın içinden çıkarmış insanı,insanları eleştiriyorlar.Bu kadar eleştiri yapılırken azcık düşünüp ''Acaba darbe olmasaydı nolurdu ? '' diye bir fikre kapıldılar mı acaba.Çünkü ona göre bir yargı vermeleri gerekir,sanki memleket gül gibi geçinirken darbe yapılmış gibi göstermeye çalışanlar var.

Şu an ki Genelkurmay'a,Asker'e bakıyorum ve utanıyorum.O Genelkurmay'ın başında olması gerekenlerin hepsini içeri tıktılar,yazıklar olsun,bu millet bunun hesabını soracaktır da diyemiyorum,zaten bunları pohpohlayanlar bu millet.
    kime yapıldı 1980 darbesi? Darbeden sonra 1 tane bile olay olmadı o yüzden darbe işe yaradı deniyor genelde. Bu askerin olayları bitirme gücü varsa darbe yapmadan neden bitirmedi? Darbe siyasilere yapıldı. Siyasilerle ortak çalışıp olayları dindirmek varken neden ilk iş siyasileri içeri atalım,sonra halkı yola getiririz oldu? Saçmalık darbe savunmak.
    "İngiltere'de 2 büyük takım vardır. 1-Liverpool, 2-Liverpool Genç Takımı" Bill Shankly

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by sananes View Post
    kime yapıldı 1980 darbesi? Darbeden sonra 1 tane bile olay olmadı o yüzden darbe işe yaradı deniyor genelde. Bu askerin olayları bitirme gücü varsa darbe yapmadan neden bitirmedi? Darbe siyasilere yapıldı. Siyasilerle ortak çalışıp olayları dindirmek varken neden ilk iş siyasileri içeri atalım,sonra halkı yola getiririz oldu? Saçmalık darbe savunmak.
    Sizin gibi düşünenleri görünce zaten keşke darbe yapılmasaydı diyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul, Antalya

Gezi Parkı kapatılmış yine. Ben bilgisayarımı bu kadar açıp kapamıyorum.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/24452771.asp

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Acıbadem

Quote Originally Posted by europeanconquer View Post
    Sizin gibi düşünenleri görünce zaten keşke darbe yapılmasaydı diyorum.
    bu arada yukarıda yazdığınız yazının sadece başını okudum en başta. Hükümet yalakası falan muhabbetlerini hiç görmedim. Bunun akabinde gelen "sizin gibileri" genellemesinin hükümet ile alakası varsa lafını geri almalısın arkadaşım. Benim görüşüm bellidir. Genelleme yapılamayacak kadar da farklı ve insanidir bu görüş. Hükümetten de nefret ederim.

Benim yakın bir abimin çocuğu olmuyor 80 darbesinden sonra yapılan işkencelerden ötürü. Sen hangi ülkeyi kurtarmaktan bahsediyosun. 17 yaşında düşünülenler her zaman yanıltıcı olmuştur. Biraz daha görüp geçirdiğinde o darbenin ya da ondan önceki darbelerin hep geriye atılan adımlar olduğunu göreceksin. Hatta senin çok övdüğün darbe olmasaydı şu an AKP olmazdı. İmam Hatip Liselerinin sayılarını bilmem kaça katlayarak,irticacı denilenlerin devletin her yerlerinde önünü açarak mevcut duruma gelmemizi Kenan Evren ve ekibi sağlamıştır.
    "İngiltere'de 2 büyük takım vardır. 1-Liverpool, 2-Liverpool Genç Takımı" Bill Shankly

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

bu arada yukarıda yazdığınız yazının sadece başını okudum en başta. Hükümet yalakası falan muhabbetlerini hiç görmedim. Bunun akabinde gelen "sizin gibileri" genellemesinin hükümet ile alakası varsa lafını geri almalısın arkadaşım. Benim görüşüm bellidir. Genelleme yapılamayacak kadar da farklı ve insanidir bu görüş. Hükümetten de nefret ederim.

Benim yakın bir abimin çocuğu olmuyor 80 darbesinden sonra yapılan işkencelerden ötürü. Sen hangi ülkeyi kurtarmaktan bahsediyosun. 17 yaşında düşünülenler her zaman yanıltıcı olmuştur. Biraz daha görüp geçirdiğinde o darbenin ya da ondan önceki darbelerin hep geriye atılan adımlar olduğunu göreceksin. Hatta senin çok övdüğün darbe olmasaydı şu an AKP olmazdı. İmam Hatip Liselerinin sayılarını bilmem kaça katlayarak,irticacı denilenlerin devletin her yerlerinde önünü açarak mevcut duruma gelmemizi Kenan Evren ve ekibi sağlamıştır.
    Sizin gibi düşünen derken darbeyi eleştirenlerden bahsettim.Darbeyi asla savunmam ancak o ortamda darbe niye yapıldı diye eleştirmem.Günün şartları darbeyi gerektirdi,o dönemde benim babam yaşadı bunları Ankara'da,bildiğin Ankara bölgelere ayrılmış sağ-sol diye.Kendisi Kenan Evren'in ülkeyi daha batak durumdan kurtardığına inanıyor.Elbet o yapılan işkenceler,cinayetler Kenan Evren ve arkadaşlarının günahıdır ancak o yapılan çirkin şeyleri sağcılar solculara solcular da sağcılara yapıyordu zaten.Cezaevlerinde karakollarda yapılan işkenceleri herkes biliyor,ona istediğin tepkiyi ver,bende zaten tepkiliyim ama darbe konusunda yapılan ağır eleştirilere katılmıyorum.Varsın ''darbe'' yaptılar diye suçlu kabul edilsinler.Günün gerektirdiği kökten çözümü sağladılar,ne kadar inkar etsenizde.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Acıbadem

Yapılanları durdurmalarını eleştiren yok ki zaten. Hükümeti devirmeden de durdurabilecekleri olayları başta yatıştırmayıp hükümeti devirip,sonra Kenan Paşa ve arkadaşları durdurmuşlardır. Ellerinde yine güç vardı ama önce darbe sonra yatıştırma yolunu seçtiler. Sebep? Çünkü emekli olacakken cumhurbaşkanı olmak var.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Yapılanları durdurmalarını eleştiren yok ki zaten. Hükümeti devirmeden de durdurabilecekleri olayları başta yatıştırmayıp hükümeti devirip,sonra Kenan Paşa ve arkadaşları durdurmuşlardır. Ellerinde yine güç vardı ama önce darbe sonra yatıştırma yolunu seçtiler. Sebep? Çünkü emekli olacakken cumhurbaşkanı olmak var.
    Farklı yollar uygulanabilirdi -bu kökten çözüm olur muydu bilemiyorum ama- katılıyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

FM Gazetesi

5 Ağustos'ta Silivri'ye gidiliyordu İşçi Partisi ve bazı örgütler tarafından.Sabah baskını ve gözaltılar bu yüzden sanırım,Barbaros Şansal'ı da almışlar.

Hiçbir suç ihtimali olmayan insanları,sırf iktidara muhalif diye hapse atarsan,gün gelir sana hesap sorarlarken,hukuk nerede dediğinde millet güler ama ağzıyla değil.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

keyfi gözaltılar

polis her zaman haksız hükümet her işinde haksız sadece geziciler haklı gezicilerin lehinde haber yapınca özgür basın aleyhinde yapınca yandaş medya gezicilerin lehinde konuşunca helal olsun onlar gibi düşünmeyince at gözlüğü beygir nalı bilmem ne
    özgürlük özgürlük diye türkiyeyi arap ülkeleri gibi karıştıranlara maşa oldunuz dağlar taşlar bile anladı meselenin ne olduğunu hatta siz bile anladınız ama başınızı kuma gömmeye devam ediyorsunuz
    kolay gelsin beyler ne diyim tarihin tozlu sayfalarında görüşürüz

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

.......

Hayat güzel _yoLcu_ devam et..
    Last edited by petrol_fb12 : 04.Ağustos.2013 at 16:30

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    keyfi gözaltılar

polis her zaman haksız hükümet her işinde haksız sadece geziciler haklı gezicilerin lehinde haber yapınca özgür basın aleyhinde yapınca yandaş medya gezicilerin lehinde konuşunca helal olsun onlar gibi düşünmeyince at gözlüğü beygir nalı bilmem ne
    özgürlük özgürlük diye türkiyeyi arap ülkeleri gibi karıştıranlara maşa oldunuz dağlar taşlar bile anladı meselenin ne olduğunu hatta siz bile anladınız ama başınızı kuma gömmeye devam ediyorsunuz
    Öncelikle Türkiye yazılırken "T" büyük yazılır.

İkincisi ben bu gün sadece Sözcü gazetesi okuyorum; ama o kadar muhalif ki ondan da sıkıldım. Halk TV'yi açmıyorum o kadar muhalif ki tek bir pencereden bakıyorlar her olaya.

Ama tek taraflı yayın yapan her kuruluşa tabii ki karşıyım. Sırf hükümet şakşakcısı gazetere kalkıp para veremem. Türkiye'de bayiiye gidiyorsunuz 6 gazete tek manşet atıyor. Bu hangi sağlıklı ülkede mevcuttur?

O 6 gazete kızlı erkekli aynı merdivenleri kullanıyor veya hamile kadınlar dışarı çıkmasın diyenleri eleştirmediği sürece hiç kimse bu ülkede özgür medyadan bahsetmesin.

Sırf birileri istedi diye kovulan gazeteciler var iken o gazeteleri almak nasıl bir mantıktır?

Ben bu dakikadan sonra ne dizi izlerim ne de şaçma sapan programları sırf sportif olaylar için açıyorum evde TV'u bakalım ona ne zaman yasak gelir. Sonuçta stadda bağırmak bile yasak.

Sözüm meclisten dışarı hayatı boyunca gazeteye para vermemiş kişiler medya hakkında da yazı yazmasın eleştirmesin.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

keyfi gözaltılar

hadi ülkeye terörist soktuğu gerçeğini geçtim, hatay'da olan patlamadan sonra daha yas ilan etmeyi bile beceremeyen ve bu ölen vatandaşlarına rağmen amerika gezisini iptal etmeyen bir başbakan var başımızda. olaylardan 2 hafta sonra olay yerine gidip, çevre illerden otobüsler kaldırıp, cenaze yerini miting alanına dönüştüren bir başbakan var. kim neyin maşası?

ispanyada tren kazası oluyor ve 3 gün ulusal yas ilan ediliyor bu arada ha. bunu da göz ardı etme.

mesele ne yolcu? faiz lobisi mi? camide grup seks mi? başbakanın hala montajlamasını bitiremediği kasetler mi? mesele ne? anladıysan söylesene bi. mesela başbakanın anlattığı masallara inanmaksa ve başbakanın anlattığı masallara inananlar başını kuma gömmemiş oluyorsa ben mutluyum başımın kumlar altında gömülü olmasına.

sende at gözlüğü yok ve bizde at gözlüğü varsa ne güzel.

arada başbakanının anlattığı masallardan sıkılırsan ki sıkılacağını hiç sanmıyorum ama yine de söyleyeyim. 444 11 66. masal hattı.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Masal hattına gerek yok bu konuya bakmam yeterli

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

masal görmek istiyorsan televizyonu aç.

polisin bir videosu daha;
    https://www.facebook.com/photo.php?v...type=2&theater
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Masal hattına gerek yok bu konuya bakmam yeterli
    başbakanın bi türlü montajını bitiremediği videoların ekibinde misin yolcu? nedir bizden daha çok bildiğin ve bizim gözümüzün kapalı olduğu olaylar? faiz lobisi mi? bu olaylardan nemalanan marjinal gruplar mı?

ya da şu bir üstte paylaşılan videoyu alfabedeki 29 harfi kullanarak savunabilir misin? savunabilirsin tabii. artık başbakan sayesinde onlar "sizin" polisiniz oldu.

çok yazık.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Bir devlette en büyük güç yine kişinin kendisidir, 16 yıl okul okudum ve bir defa bile sınav kağıdına itibar etmedim, Çünkü insanın elinden çıkan bir kağıt ve bir kalem, bir insanın kaderini yargılayamaz ; unutmayın ki yine kişinin elinden düzeni yönetmeyi hak kazanan biri, kişinin kaderini yargılayamaz.

Bir toplulığu aynı çatı altında yönetmek adına sayısız isimler gelir geçer, payidar kalan yine topluluğun kendisi olur, binlerce yıl olduğu gibi. İsimler ve cisimler değişir ama bu birlik bir kaderdir, değişmez. Bu yüzden kendinizi otoriteye teslim etmeyin, siz onlar için mecburi istikametsiniz, onlar sizin için değil.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Mesaj Yetkileri