Sayfa 2 / 163 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 4887 sonuç

Konu: Gezi Parkı Direnişi

Nesil
    2007
    Yer
    34

Burada basimiza bur sey gelecek korkusul meydana cikamiyoeuz arkadaslar bulundugunuz sehirlerdeki toplanmalara, mitinglere elinizden geldigince katilin sesimiz gur ciksin artik .

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

AYRI GAYRI YOK !

"insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

-Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak.

bir kızılderili atasözü.

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

@bork

olayin doga ile ilgili kismi cok ufak anladigim kadariyla, bu iktidara ve kolluk kuvvetlerine karsi da bir baskaldiri haline gelmis durumda.

10.000 oldu diyorlar

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Bu kadar özgürlüğe kısıtlama getirirsen, bu kadar başına buyruk iş yaparsan eninde sonunda bunlar olur.

Nesil
    2008
    Yer
    Sakarya

Quote Originally Posted by KaRaBükLü KraL View Post
    Ne demek polis askere laf atacak yetkiyi nereden buluyor.Ya da nedir bu polisi küçümsemen devletin görevli memuru askerde öyle.Aralarında bir fark göremiyorum ben ikisi de devletin emiri altında olan kolluk kuvveti yani.Bir şeye laf atacaksın bari düzgün atta işe yarasın.Askeri bölge diye devletin aracını sokturmamış asker.Gören yabancıların bulunduğu özerk bölge sanır.
    Polisi küçümsemek mi? Devletin memuru bunlar ve birbirlerine karşı böyle konuşmaları normal mi sizce? Laf atmamdaki amacı anlayın önce bir. Polisin şuanda tavırları hiç normal değil. Kendi memurunu bile tehdit eder durumda. Askeriyede de disiplin şarttır, öyle kafana göre izinsiz aracı sokayım durumları falan olmaz. Kapıdaki asker de emirlerini yerine getiriyor sadece. Bence önce siz bi laf atmadan önce düşünün.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Daha bugünden sonra bunları yapan polisleri bana korumasın kimse.Layıkıyla görevini yerine getiren bazılarının köpeği olmadan yapan polislere de canım feda.

İstifa eden polis arkadaşlar, bu halk size sahip çıkar. Yeter ki elinizi bu kudurmuş iktidarın günahıyla kirletmeyin.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Neresinden tutsan elinde kalıyor arkadaş olacak iş değil. Bir yandan yazacak , konuşacak , haykıracak o kadar çok konu varken bir yandan söylenecek sözün olmadığı noktadayız tabir-i caizse.

Bu ülkede dağdan inen eşkiya törenle karşılandı , polis ses etmedi. Doğuda esnaf kepenk açamaz oldu polis ses etmedi. Sağda solda insanlarımız vahşi saldırılarda katledildi polis ses etmedi ama olay ne zaman cumhuriyete , demokrasiye ve bunlar adına bir şeyler yapmaya geldiyse terörist olduk , provakatör olduk , biber gazı yedik , coplandık.

Allah'tan tek dileğim , emeği geçenlerin Dergâhı İzzeti'ne çıkacak hallerinin olmaması.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Tam bu olayların esnasında Petrol Kanunu ile ilgili kapitülasyon niteliğinde karar meclisten geçti. Olayın aslını astarını araştırın derim.

He bir de Aydos ormanında yangın çıktı ama tesadüftür endişeye gerek yok..

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Bu halk sizin korkakliginizi unutmayacak @KanalD @ntv @Haberturk @atvcomtr @ShowTV @cnnturkcom

Tarafsız kalmak mümkün değil bu ülke sınırları içinde. Bir tarafta olman gerek, ya siyah-ya beyaz, ya Fenerbahçe'li-ya Galatasaray'lı, ya sağcı-ya solcu, ya laik-ya dindar... Belkide daha önce hiç bu kadar istememiştim bu ülkeden def olup gitmeyi. Ben bu ülkede çürütmek istemiyorum geleceğimi.

Herkese inat gri kalmaya devam edicem!

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Halkın en büyük düşmanı polis resmen. Buna sebebiyet verenler utansın. Önüne geleni polis yapıyorlar ötesi yok.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Taksim Harbiye tarafında kalabalık 20 bin kişiyi açtı.Saldıraya rağmen kalabalık artmaya devam ediyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bunlar hep yandaş , dar görüşlü , çıkarcı

-abi ne oldu bizim iş?

+sen barajı geç gerisini bize bırak

zihniyetinin sonuçları..

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

400 Polisin istifa ettiği söyleniyor. Ne derece doğru bilemiyorum.

arkadaşım yazdı ;

"Harbiyenin orada bir polis saf değiştirip arkadaşlarına biber gazı attı"

-Çarşı grubu polise siyah boya sıkarak gaz maskelerini çıkartmayı sağladı

-ÇARŞI ŞU AN 100 KADAR ÇEVİK KUVVETİ KOVALIYORMUŞ
    Last edited by Corpus : 31.Mayıs.2013 at 21:50
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Akın,akın gidiyorlar...
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Reuters'ın Taksim'den canlı yayını

http://reuters.livestation.com/demo
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Savaş çıkıcak. Gidemiyorum orda olmak isterdim. ! Özgürlük için !

ZDF : "Barbar dediğimiz Türkler doğa için savaşıyor ve Türkler savaşırsa olaylar değisir. Kazanmanız dileğiyle!"

ASKER MASKE DAĞITIYOR!!!

Nesil
    2006

Kitaplarla protesto ederken biber gazları yedik astım rahatsızlığımdan dolayı şu anda evdeyim. Umarım bu gün olanlar herkesin gözünü açmıştır. Bu saatten sonra kime oy verirsiniz bilmem ama verilmeyecek olay bellidir. Aynı partiden bir kişi kalkıp AVM yapacağız der iken diğer kişi öyle bir proje yok diyip dedikten 1 saat sonra o projeyi bir mahkeme iptal edip mimarlar odası öyle bir proje vardı açıklamasına ulaşıyor ve çoğu firma biz bu projede yokuz diyorsa o parti benim gözümde yalancılığın sınırını artık zorluyordur. Ama teşekkür etmek lazım bütün renkleri, siyasi düşünceleri, bdpli ile mhplileri kol kola soktukları için bu gün Türkiye kazanacak bu gün yeşil çevre kazanacak.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bunun bir tık ötesi iç savaştır. Açık ve net. Gezi Parkı "Gazi Parkı" olana kadar devam !

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Biber gazına taraftarlardan meşale karşılığı geldi
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Panzer Aylin adli bir vatandasimizi ezerek öldürmüs soylentilere gore.asker halka maske dagitiyormus su an.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Rick Nelson View Post
    Allah'ım sonunda milletimiz şunlara karşı tavır alabildi.11 senedir çekmediğimiz kalmadı,yavaş yavaş her şeyi kaldırdılar,Atatürk'ten bile uzaklaştırdılar.Uygar bir insan olsa,şu anda görevden ayrılırdı,binlerce kişi İstanbul'da seni protesto ediyor,sen hala koltuğunda rahatsın,2 hafta önce Reyhanlı'da olay oldu,aslında bu 2 olayın patlaması diye düşünüyorum direnişin.

Ayrıca şu bazı zararlı siyasi görüşe sahip olan insanlar (biri orda mesela) oraya gidip yalandan savunuyorlar.Bu da biraz gölge düşürüyor.
    Yahu ne görevden ayrılması , şu an zevkten 4 köşe değilse adım Anıl değil

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Polis panzeri tarafından ezilen 26 yaşındaki Aylin adlı vatandaş hayatını kaybetmiştir.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Ağaçlar kesilmesin diye insanlar orada oturdu, sadece orada durarak eylem yaptı. Tek istekleri ağaçların kesilmeyeceğine dair bir garantiydi. Sen o adamlara gaz bombası atınca böyle elinde patladı o bomba. Hâlâ olaylar saptırıldı, provakatörler var diyorlar. Olaylar saptırılmadı, asıl amaç saptırılmadı. Amaç değişti, tepkinin nedeni değişti. İlla saptırıldı diyeceksenizde saptıran polistir, devlettir. Bu kadar kalabalığın oraya gelişi artık yeşil alan yüzünden değil. Gittikçe şiddeti artan polis terörü yüzünden. Şunu bir türlü anlamadı bazı kesim.
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Acıbadem

Asker Polis ayrımında asker her zaman daha öndedir. Ülkenin doğası gereği böyle olmuştur ve böyle de devam edecektir. Kaldı ki ikisi eşit dahi olsa o polis'in(muhtemelen askerlik yapmamıştır,yapsa askerle öyle konuşulmayacağını bilir) "bir dahakinde buraya atacağım gazı" gibi bir söylemi var. Ulan orası askeri hastane önü. Hastalar var orada fikir garibanı!

İşin halkla olan kısmına hiç gelmek istemiyorum zaten ben maalesef katılamadım ama bir çok arkadaşım orada bir yandan destek veriyorum bir yandan başlarına bir şey gelmesinden korkuyorum. Sadece eminimki artık oldu,sonunda iktidarın "bizi zamanında çok ezdiler,ezebildiğiniz kadar ezin" politikası durdurulmaya başlandı. Ha bu arada ülke kurulduğundan beri en az ezilen kesimlerden biridir mevcut iktidar ve sempatizanları ama orası ayrı konu. Fazla siyasete girmeyelim.

Son sözüm APOLİTİK NESİL UYANDI!
    "İngiltere'de 2 büyük takım vardır. 1-Liverpool, 2-Liverpool Genç Takımı" Bill Shankly

Sayfa 2 / 163 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Mesaj Yetkileri