Sayfa 5 / 163 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
121 ile 150 arası toplam 4887 sonuç

Konu: Gezi Parkı Direnişi

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Söz konusu vatan olunca herşey teferruat oluyor.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

ekşiye giremiyorum.Kapattılarsa yazıklar olsun.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Acıbadem

Olaylar çok daha az sayıda insanın gezi parkı için eylem yapması ile başladı,tıpkı emek sineması eyleminde olduğu gibi. Kişi sayısı böyle aşırı boyutlarda değildi. Polis ne yaparsa yapsın oradan ayrılmadılar,derslerine orada çalıştılar,orada sabahladılar. Sonra birden ne olduysa polis aşırı şiddete başladı,kaldı ki içinde BİBER GAZI gazı olan her polis hareketi aşırıdır ama biz ona alıştığımız için bir şey diyemiyoruz. Bu polis denen adamlar insanlara sabahın 5'inde saldırdılar, çadırlarını yaktılar...Olay sosyal medyada büyüdü,insanlar emek sineması ve benzerlerinde olduğu gibi susmak yerine oradaki insanlara desteğe gitti. Polis şiddetlendikçe insanlar oraya koştu. Orada bir arabaya tekme attı diye adam öldürdü polis. O suyu o kadar yakın mesafeden kafaya sıkarsan adamın öleceğini herkes bilir ama polisin umrunda mı? Şakşakçılar nasılsa her yerde onları savunur. Hükümetin umrunda mı keserler büyük kanalların yayınını,tepki verenleri döver,öldürürler nasılsa bu adamlar oy vermiyordu,vermezdi der. Vicdansız çünkü bunlar,bu olanları savunanlar da vicdansız. Buraya gelip utanmadan içinde karşı tarafı küçümseyen cümleler kurulu bir yazı yazıp sonra ben düşünce özgürlüğüne saygılısınız diye şeyettiydim diyen de vicdansız.

Bazıları anlamaz ülke bu duruma çok zor geldi derler.(Sanki dünya'nın en büyük 5 ülkesinden biri olduk 10 yılda,sorsan dış borcun cumhuriyet tarihindeki en kötü durumda olduğunu bilmez. Biz IMF'ye borç veriyoruz der,sanki sadece onlardan borç alınıyormuş gibi.)
    "İngiltere'de 2 büyük takım vardır. 1-Liverpool, 2-Liverpool Genç Takımı" Bill Shankly

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

ekşiye Girdim sorun yok.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Ben girdim şuan sorun yok ekşide.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Şu an girdim.Tamam sorun yok.Bir an gitti.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

çok değil geçen yıla kadar iktidara ölümüne düşman olan Yiğit Bulut (zamanında halk tv haber editörü idi kendisi) bu görevden uzaklaştırılıp RTE tarafından danışman yapılınca bir anda döndü.

Az önce attığı tivit ; "Taksim'de Ergenekon prova yapıyor , oyuna gelmeyin.."

İşte karşı çıktığımız zihniyet bu. Çıkarcı , aşağılık , kraldan çok kralcı zihniyet. Yazıklar olsun.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

118 yaralı 3'ü ağır, 1'i hala yoğun bakımda, 3 üniversiteli gencimizin gözü çıkmış durumda Alman hastanesinde ..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul, Antalya

Yaklaşık 2 saat önce falan Taksim'deydim anca gazların etkisinden kurtulabildim. Polis gördüğü her canlıya -insandan tut kediye kadar- gaz sıkıyordu. Kendimi zor kurtardım. Taksim'den Fatih'e nasıl döndüm emin olun hiç hatırlamıyorum. Şunu söyleyebilirim ki insanlar artık katlanamıyorlar. Komünisti, ülkücüsü, yaşlısı, genci, Fenerli'si, Cimbomlu'su, Beşiktaşlı'sı omuz omuza faşizme ve diktatörlüğe direniyorlar. Bu olanlar tarihi olaylardır, yıllar sonra bile hatırlanacaktır. Bende bu uyanışta ufak bir parçada yer aldığım için gururluyum.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Helikopter ile gaz bombası atmak da nedir ! hangi akla mantığa sığıyor !

Bıraksalar gidicem gözüm dönmüş durumda ...Bu kadar kalleşlik olmaz !
    Last edited by petrol_fb12 : 31.Mayıs.2013 at 23:44 Reason: Kopyala Yapıştır Azizliği .

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Her olayda ya Ergenekoncu, ya balyozcu ya Esedcilerin işi. Hiç RTE'nin suçu yok. O hep sütten çıkmış ak kaşıktan bile daha aktır.

Hatta AKP lilerin dediği gibi ona dokunmak bile ibadettir. Binlerce insanın hepsi zaten Balyozcu darbeci...

İşte akp zihniyetinin özeti yukarıdaki mesajda. Az önceki arkadaş demiştiya zihniyet felan filan. İşte özeti burda arkadaşım...

Basit bir protesto olayı. Sadece ağaçlar güzel çevremiz için yapılan bir protesto. Tayyip Erdoğan'ın fikrini usule uygun şekilde oturarak protesto eden karşı fikirdeki, zihniyetteki insanlar... Varılan sonuç:

Ergenekoncular, hainler... Şakşakçıysan kralsın değilsen hainsin olayı işte.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Edit : Fazla yazılmış mesaj.
    Last edited by anil luque : 01.Haziran.2013 at 00:01

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

[YOUTUBE="-ubYaQ36RuA"]........[/YOUTUBE]

Ağlıyorum !

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by anil luque View Post
    Dostum sakin.. Durup dururken ban yeme
    Özür dileirim forum adına ...Kopyala yapıştır azizliği oldu.Tekrar Tekrar Özür dileirm.

Silebilirsin kardeşim uyardığın için çok teşşekürler.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Uzatmanın anlamı yok sabaha kadar konuşsak kimse kimsenin fikrini değiştirmeyecek
    Bu arada avm yapılmasına ben de karşıyım polisin yaptıklarına da

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Forum bir şeyler anlatmak istiyor gibi )

FM Gazetesi

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

İşte şakşakçılığın geldiği son nokta. Dünyaca ünlü CNN haber kanalı canlı yayındayken bizim çakma cnn ise pembe renkte yayına devam etmekte...

Yandaş medya nedir, şakşakçılık nedir resimden anlayabilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Gaz atan helikopterler Taksim'e gitmeden baya önce evimin üstünden geçti.Keşke haber olarak paylaşsaymışım.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Taksim,İstanbul ,Turkey !

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

İstiklal felan Irak'a döndü resmen...

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Kendi halkına karşı MOBESE kapatıp; plastik mermiyle, gaz bombasıyla öldürme ve yaralamaya girişmiş bir hükümet, meşruiyetini yitirmiştir.

Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

bize söyleneni gerçekleştiriyoruz.

Bir İTÜ öğrencisi hayatını kaybetmiş. Rektörlük tarafından da doğrulanmış. Allah Rahmet eylesin
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

G.S. Üniversitesi yanarken gece görüşlü helikopterimiz yoktu ne hikmetse halka saldırılacak zaman helikopterlerin bile gözü açıldı gece gece bomba atıyorlar..

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

50 fenerbahçeliyi gözaltına almaya çalışan polisleri görünce 400 UA polıslerı kovalayıp fenerlılerı kurtardı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Acıbadem

AVM yapılıp yapılmaması ile ilgilenmiyorum aslında ben. Başta ilgilensem gider tepki gösterirdim. Zaten şu an atıyorum 20bin kişi katıldıysa taksimdeki eylemi 18bini AVM için değildir. Bu yıllardır süregelen bir durum.

Bu halkın eylemden,şiddetten canı çok yanmış 80'e kadar. Bir olay oldu mu "polis boşuna atacak değil ya,anarşiklik yaptılar demekki" diyor orta ve üstü yaşlı insanlar yani halkın büyük bölümü. Bu durumu iyi analiz etmiş iktidar ve her eylemde daya gazı,copla döv,al içeri işkence et olabildiğince katı ol emri veriyor polise. Polisin hepsini itham etmek istemiyorum ama bu kadar güçlü bir kurum olmasının sebebi mevcut iktidarın savunucusu olmasıdır.

Her neyse işte bu şekilde yıllar yılları kovaladı sürekli insanlara eziyet edildi. E dostum bir olur iki olur. Sen Mısır'da "kendi halkına eziyet eden hükümet meşrutiyetini kaybetmiştir" diyorsun. Tam 2 sene sonra kendi halkına eziyet ediyorsun. Sana göre kendi halkın sadece sana oy verenlerse bilemeyeceğim ama kafanıza göre orantısız ve aşırı şiddete başvurursanız bir yerden sonra fitili yakmış olursunuz. Halkı da(en azından olaylardan haberi olanların büyük bölümünü) karşınıza alırsınız.

Tabi onların kafaları rahattır. Anadoluda çok duyulmamış haber malum medya yazmıyor yayınlamıyor. Anne neredeyse iç savaş var istanbul'da dedim anneme hiç bir şeyden haberi yok kadının ve onun gibi milyonlarcasının.
    "İngiltere'de 2 büyük takım vardır. 1-Liverpool, 2-Liverpool Genç Takımı" Bill Shankly

Faşist AKP savunanlar var hala çok traji-komik Neymiş AKP kadar İş Yapan Bir Hükümet Yokmuş Ekonomik Bağımsızlığı Olmayan Bir Ülke Bağımsız ülke Değildir O paralar NAsıl Kazanılıyor Zannediyolar el Ele Bu Faşist Düzene Karşı Çıkalım

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Panzerler sürekli tazeleniyor. Birinde su bitince diğeri geliyor.
    FM Gazetesi

Quote Originally Posted by anil luque View Post
    Neyi hangi zihniyete bırakmıyorsunuz diyorum ama sen cevap vermeyeceksin anlaşıldı.

Eğer bırakmayız dediğin bebek katiline "sayın" demekse bırakma istemez.

Eğer bırakmayız dediğin bu vatanın şehidine "kelle" demekse bırakma istemez.

Eğer bırakmayız dediğin bu vatanın kurucusuna , ULU ÖNDER'ine "her 10 kasımda sap gibi ayakta dikilmeye gerek yok" diyerek hakaret etmeye yeltenmekse bırakma istemez.

Eğer bırakmayız dediğin dağdaki eşkiyaya saygıda kusur etmemek ama vatanseverleri terörist ilan etmekse bırakma istemez.

Eğer bırakmayız dediğin "askerlik yan gelip yatma yeri değil" düşüncesiyse bırakma istemez.

Hee yok 2 Ayyaş'tan bahsediyorsan , Reyhanlı'dan bahsediyorsan , anasını alıp gitmeyen çiftçimden bahsediyorsan , Gezi Parkı'ndan , Emek Sineması'ndan bahsediyorsan sizin bırakmanıza gerek yok biz onları zaten alacağız..

Saygılar sunuyorum , hayırlı akşamlar..
    Bu Soruların Cevaplarını Zaten Çözebilirsek Dört Dörtlük ve Herkesin Kendi İşini Yaptığı Bir Ülke Oluruz

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Lutfen rt Şuan Ataşehir civarında boğaz köprüsü yolunda en az 35 araçlık bir polis konvoyu ilerliyor.

Sayfa 5 / 163 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon

Mesaj Yetkileri