Sayfa 52 / 163 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon
1,531 ile 1,560 arası toplam 4887 sonuç

Konu: Gezi Parkı Direnişi

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Peki Aydın abi, özür dilerim.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

melih gökçek twitter ı kapatmış takipçi sayısı 500.000 olunca kapatıcam demiş daha önceden.
    allah o beşyüzbininci takipçiden razı olsun.

3. Default

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    alsancaktaki binlerce insanın elindeki şişelerde ayran vardı hatta şişelerle TC yazdıklarında bile o şişenin içindeki biraları içmediler lavıma döktüler öyle yazdılar
    Şimdi ben seni %50 olan bir Akp vatandaşıyla bir tutuyormuyum. Yanda bir komşum var akp li misal hergün çay ısmarlarım.Ama seni görsem ayran dökerim be yolcu.Herkesi bir tutma sakın.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Quote Originally Posted by europeanconquer View Post
    Son umut değil bu son nokta.Bir sabrı var insanların,bunu protesto etmeleri en doğal hakları.
    Son nokta öyle olmaz, nasıl olacağını tabir edersem bana yakışmaz. Protesto kuralları çerçevesinde yapılırsa ne gaz atılır ne tazyik.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by eminoski View Post
    Şimdi ben seni %50 olan bir Akp vatandaşıyla bir tutuyormuyum. Yanda bir komşum var akp li misal hergün çay ısmarlarım.Ama seni görsem ayran dökerim be yolcu.Herkesi bir tutma sakın.
    ben sana bir şey dedim mi sadece gördüğüm resmi yazdım ki yazdığımın gerçek olduğunu sen de biliyorsun sen grup olarak içmemiş olabilirsin ki takdire şayan bi hareket tebrik ederim ama sen de çok iyi biliyorsun ki eyleme katılanların yüzde yetmişi içtiler gözlerimle görmesem bunu yazmam inan

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by mpaker66 View Post
    Peki Aydın abi, özür dilerim.
    Esta. Özüre gerek yok.

Bu olaylarda hükümetin hatalı olduğunu kabul etmeyenler çok garip ve çok katı davranıyorlar bence.

Spor forumuyuz ve bu olayları Fenerbahçe'nin muz sallayanları sahiplenmesi gibi görüyorum.

Muz olayının yanlış argümanlarla savunmuştu fenerbahçeli yöneticiler ve muz sallayanları sahiplenmişti.

Şimdi aynı şekilde polisleri, ellerinde taş ve sopa olmayanlara saldıran polisleri savunmanın mantığını anlayamıyorum. Particilik, futbol taraftarlığı gibi olmamalı. Doğruya doğru, yanlışa yanlış denmeli.

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Ülkede 2002 sen beri Şöyle bi algı oluşturuldu istenerek:AKP ye oy vermeyen insan dinsiz imansızdır. Bunu bilerek yaptı iktidar.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    Son nokta öyle olmaz, nasıl olacağını tabir edersem bana yakışmaz. Protesto kuralları çerçevesinde yapılırsa ne gaz atılır ne tazyik.
    Sana olayları tekrar anlatacak değilim.Kendi fikrin var,görüşün var,onu da sen ayırt etmişsin belli ki.Saygı duyarım.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

9. Default

ben sana bir şey dedim mi sadece gördüğüm resmi yazdım ki yazdığımın gerçek olduğunu sen de biliyorsun sen grup olarak içmemiş olabilirsin ki takdire şayan bi hareket tebrik ederim ama sen de çok iyi biliyorsun ki eyleme katılanların yüzde yetmişi içtiler gözlerimle görmesem bunu yazmam inan
    Tamam sağ ol inandım.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by eminoski View Post
    Tamam sağ ol inandım.
    Teşekkürler

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Quote Originally Posted by Rick Nelson View Post

Ne bu Atatürk düşmanlığınız ? Evet,kocaman bir nesil Atatürk'ün ve arkadaşlarının kurduğu cumhuriyet sayesinde yetişti.Hatta biraz tarih bilgini zorlarsan,çoğu insan okuma yazmayı bile onun devrimi sayesinde öğrendi.

Nankörlük insanoğlunun en büyük düşmanıdır,bu etken maalesef size bulaşmış çoktan.
    Atatürk düşmanı falan değilim. Bu ülkeyi Atatürk kurdu, o yaptı, o olmasa bir hiçtik diyenlerin her zaman karşısındayım. Atatürk'ün beğendiğim bir sözü var :
    Beni övmeyi bırakınız gelecek için neler yapacağız onları söyleyiniz…
    Kendisi bile farketmiş onu ilah yapacağınızı ama malesef yeterli olmamış, mesajlar farklı şekilde alınmış.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Atatürk daha neleri görmüş neleri...
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Quote Originally Posted by Corpus View Post
    Atatürk daha neleri görmüş neleri...
    Evet bunlarıda görmüş, bunları yapanları 3 dönemdir %20 lerde gezdiriyoruz. Halk gerçeği hep görür, cevabıda polemiğe girmeden verir.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Evet bunlarıda görmüş, bunları yapanları 3 dönemdir %20 lerde gezdiriyoruz. Halk gerçeği hep görür, cevabıda polemiğe girmeden verir.
    Haklısın da bunları yapanlar %20lerde değil 50lerde sen yanlış gelmişsin

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Atatürk düşmanı falan değilim. Bu ülkeyi Atatürk kurdu, o yaptı, o olmasa bir hiçtik diyenlerin her zaman karşısındayım. Atatürk'ün beğendiğim bir sözü var :
    Beni övmeyi bırakınız gelecek için neler yapacağız onları söyleyiniz…
    Kendisi bile farketmiş onu ilah yapacağınızı ama malesef yeterli olmamış, mesajlar farklı şekilde alınmış.
    Atatürk'ün bir dünya lafı var. Umarım onları da beğenir ve uygularsın

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Türk Halkı...
    Meydana çıkmayıp sabredenler kim peki...

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

@RasAnt

İlahı geçiniz,kimse kimseyi ilah yapmıyor.Milleti şirk koşuyormuş gibi göstermenin hiç bir faydası yok hani törenler falan düzenlenirken ''Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'' diyorlar ya orada ki ''ulu önder'' süs olsun diye kullanılmıyor.

Önder kelimesinin sözlük anlamı;

Gücü, ünü ve toplumsal yeri dolayısıyla, belli zaman ve durumlar içinde, ilişkili bulunduğu küme veya toplumun tutum, davranış ve etkinliklerini değiştirip yönetme yeteneğini gösteren kimse, lider, şef.

Böyle bir kişi o zaman ortaya çıktığı için şanslıyız ki şu an rahatça tartışabiliyoruz,o zaman ortaya çıktığı için şanslıyız ki Ata Demirer'in ''Osmanlı Cumhuriyeti'' filminde kurguladığı bir ülkede değiliz ancak gidişat kötü.Evet,gururla söylüyorum o olmasaydı şu an bir hiçtik,böyle bir ortamda yaşamamızı sağladığı için önce Allah'a sonra ona minnettarım ve bu ortamı bozmaya çalışanlara da karşıyım.Şu an olduğu gibi.Siz onun sözünden bir örnek vermişsiniz o zaman bende bir örnek veriyim;

Şayet bir gün, çaresiz kalırsanız, bir kurtarıcı beklemeyin. Kurtarıcı kendiniz olun!

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Bence konuyu kapatmanın zamanı gelmiş, iş Atamı tartışmaya kadar gitmiş.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Quote Originally Posted by Corpus View Post
    Haklısın da bunları yapanlar %20lerde değil 50lerde sen yanlış gelmişsin
    Senin görüşün saygı duyuyorum.

Quote Originally Posted by Aydin View Post
    Atatürk'ün bir dünya lafı var. Umarım onları da beğenir ve uygularsın
    Ben tek bir şahısa bağlı olmayı sevmiyorum abi, her liderden farklı farklı örnekler almak benim ufkumu daha çok açıyor. Tek bir kişiyi örnek almak benim tarzım değil.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by mpaker66 View Post
    Bence konuyu kapatmanın zamanı gelmiş, iş Atamı tartışmaya kadar gitmiş.
    Hayır. Bu forumda Atatürk'ü tartıştırmam. Tartışmak isteyen varsa gitsin başka forumlara.

Konuya yaşananlarla ilgili devam edelim lütfen.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Senin görüşün saygı duyuyorum.

Ben tek bir şahısa bağlı olmayı sevmiyorum abi, her liderden farklı farklı örnekler almak benim ufkumu daha çok açıyor. Tek bir kişiyi örnek almak benim tarzım değil.
    Güzel cevap. Teşekkür ederim

Hoşgörülü olalım arkadaşlar. Olayları düzgünce, kişilere karşı sivrilmeden tartışalım. Birbirimizi yıpratmanın bir faydası yok.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

NTV gece haber prodüktörü Ömer Faruk Aykar ve haber merkezinde çalışan Dilara Eldaş bugün istifa etti.

Redhack , milletvekillerinin telefon numaralarını yayınladı.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

bizde zaten ifrat ve tefrit olduğu müddetçe hiçbir şeyi tartışamayız.
    Atatürk bazı arkadaşlarının çok hassas noktası daha bu toplumun tartışma ahlakı Atatürkü tartışacak olgunluğa gelmiş değil. Ya ilahlaştırılıyor hiçbi hatası yok mükemmel deniyor ya da tam tersi iyi yanlarıyla hatalarıyla doğrularıyla eksikleriyle değerlendirmeyi öğrenemedik
    bence de Atatürk tartışılmamalı.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

ayakkabıyı anlamaya çalışıyorum da o hengamede çıkarmamıştır
    abi bu ne ya

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Kızılay'da birinin gözü çıkmış,durmuyorlar,ne provokatörler duruyor ne polis duruyor orada zararı gören hep halk oluyor.Fotoğrafını buraya koyamam,Twitter'da arayın bulursunuz.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

abi bu ne ya
    Temizlerler. Orayı da temizlerler. Polisler bir geri çekilse oraya yapılan bu ayıbı da temizler gerçek protestocular.

Gözü çıkan arkadaşın fotosunu ben de gördüm.

Bunların hepsi hükümetin boynuna. O gösterdiğin foto var ya yolcu. İşte onun sorumlusu da aslında hükümet. Ama tabii anlayana.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

abi bu ne ya
    1 tane bira şişesi var. Kendini bilmezin biridir o da.

Ayrıca 2 gündür kendini bilmez bazı polis ekipleri camiinin içine - bahçesine gaz bombası atıyor. Tüm polisler Allahsız, dinsiz mi diyelim ?

Yapmayın Allah aşkına

Hırsızın hiç mi suçu yok

Polis ilk gün çekildi Parktan halk dağılsaydı veya daha sakin olup SADECE eğlencesine baksaydı bunlar olurmuydu

veya

Polis diğer günler daha sakin olsa bunlar olurmuydu

Sizin AKP nefretiniz gözünüzü kör etmiş

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

oncelikle herkes sakin olsun isi cigirindan cikarmaya sen şöylesin biz boyleyize getirmeye gerek yok. insanca fikirlerimizi belirtelim forum kurallari ve tabii ki saygi cercevesinde..

gel gelelimm..

RasAnt kardesim..

oncelikle aydin abinin de dedigi gibi yaradanina kurban oldugum Atatürk'ün bir cok lafi daha var oku ogren. bir tanesini ben soyleyeyim su anki durumumuza cuk oturuyor. Turkiye Cumhuriyeti seyhler, dervisler , muriter ve meczuplar memlekeri olamaz..
    umarim ne demek istedigimi anlamissindir..

oynak olma konusuna gelince .. bir basbakan iki erdogan isimli bir video vardi izlemediysen izlemeni oneririm. sayet izleyip de kendisini bu konuda diger liderlerden masum goruyorsan objektif muhakeme yetenegini sorgulamani oneririm..

inanin biraz objektif olmayi basarabilseniz basbakan hakkinda bircok gercegi goreceksiniz ama nasil bir bag varsa bir turlu goremiyorsunuz , gorseniz de gozardi ediyorsunuz..

hic dusundun mu bu adam neden AKM derken bir kez olsun acilimini kullanmadi? hic dusundun mu bu adam ulusa seslenis ekraninda arkadaki Atatürk resmini kaldirdi? hic dusundun mu bu adama neden her 29 ekimde 10 kasimda birseyler oluyor tabir-i caizse dongusu varmis gibi hep o tarihlere denk geliyor?

ben bu sorulari basbakani biraz objektif yargilayabilin diye soyluyorum kimse aralarinda bir bag kurdugumu falan dusunmesin aman. hatta en cok karsi oldugum seydir bu olay. tayyip erdogan kim ki kiyaslanacak.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by erdem344 View Post
    Yapmayın Allah aşkına

Hırsızın hiç mi suçu yok

Polis ilk gün çekildi Parktan halk dağılsaydı veya daha sakin olup SADECE eğlencesine baksaydı bunlar olurmuydu

veya

Polis diğer günler daha sakin olsa bunlar olurmuydu

Sizin AKP nefretiniz gözünüzü kör etmiş
    olaylardan habersiz olduğun belli.

olayları cumartesiden başladı sanıyorsun galiba.

Cumartesi günkü olaylara gelince, polis çekilmedi. Beşiktaş'a doğru ilerledi ve sırtını güvenli yere dayadı.

Beşiktaş'ta çıkan olayları biraz araştırırsan gözümüzün akp nefreti bürümediğini görmüş olursun

Peşin hükümlü olmadan önce birazcık araştırma lütfen. Birazcık. Sadece biraz. Ama tabii o olaylar varken muhtemelen penguen belgeseli izliyordun

Mesaj Yetkileri