Sayfa 53 / 163 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon
1,561 ile 1,590 arası toplam 4887 sonuç

Konu: Gezi Parkı Direnişi

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Bu yapılanlardan tüm eylemciler sorumlu tutulamaz, sıkılan gazdan, tazyikten, orantısız güçtende tüm polis sorumlu tutulamaz. İşte bu davranışları yapanlar amaçsız provakatörler, farklı farklı insanlar! var kimi camiye tuborg atıyor kimi vatandaşa orantısız güç kullanıyor. Tüm bunlardan devleti sorumlu tutmak doğru değil, birey kendinden sorumludur. Yanlış yapan birey cezasını mutlaka çekecektir.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

'Eli sopalı siviller polisle birlikte saldırdı'

http://www.ntvmsnbc.com/id/25446860

NTV patronlarını kafasını bir yerlere çarptılar sanırım.
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

https://www.youtube.com/watch?featur...&v=X_tni9Ql_j8

polisle halk diyaloğa girmiş. bu önemli...
    (/s)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Devletin görevlisinin görevi süresince yaptıgı her şeyden devlet sorumludur, hukuken.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    Bu yapılanlardan tüm eylemciler sorumlu tutulamaz, sıkılan gazdan, tazyikten, orantısız güçtende tüm polis sorumlu tutulamaz. İşte bu davranışları yapanlar amaçsız provakatörler, farklı farklı insanlar! var kimi camiye tuborg atıyor kimi vatandaşa orantısız güç kullanıyor. Tüm bunlardan devleti sorumlu tutmak doğru değil, birey kendinden sorumludur. Yanlış yapan birey cezasını mutlaka çekecektir.
    Yanlış olduğun nokta tam olarak burası. Taşlı sopalı dalanlara polis karşılık versin ona eyvallah (tabii olaylar böyle başlasaydı eyvallah). Biz polislerden bahsederken bütün polis teşkilatından bahsetmiyoruz. Benim şahsen hala inancım var bu ülkenin güzel günler göreceğine dair.

Elinde taş ve sopa yokken polis, "saldır" emri alıyorsa, sonrasında o polise karşı romörkle bile karşı verilir çarşının karşılık vermesi gibi

Yanlışa yanlış demek gerekir. Camiye girip içki içilmesi, çöp bıraklıması bir yanlış.

Ama lütfen artık siz de şu olayların başlangıcına yanlış diyin. Gereksiz yere ısrar eden başbakanınızın yanlışını görün. Tek istediğimiz bu. "Gereksiz yere ısrar ediyor" deseniz "en azından bunu görmüşler" deriz.

Ama bunu görmemekte ısrar etmeniz ve kötüye kötü örneklerle önümüze gelmeniz bizi çileden çıkartıyor. Ortak noktaya varamıyoruz.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

anil luque

Burada kimse karşıt bir görüşün düşüncesini kabullenmez o yüzden bunlar senin fikirlerin bana kalırsa yanılıyorsun ama sana yanlış düşünüyorsun demem birşey ifade etmez çünkü sen bir bireysin ve kendi düşüncelerin var, ben başka bir bireyim benimde kendime ait düşüncelerim var. Senin bazı doğruların bana yanlış, benim doğrularım sana yanlış gelebilir bunlar yaratılışın gayeleri zaten.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Plastik mermi adamın gözünü çıkardı arkadaşlar.Şu an arkadaşımı aradım yanında olmuş tam olay arabaya bindirip götürmüşler fotoğrafı koyamıyorum çünkü o kadar kötü bir sahne ki.Allah belanızı versin artık.Bugün yine Kızılay'daydık.Yine geberene kadar biber gazı yedik,ama yılmıyoruz arkadaşlar direneceğiz hep birlikte.
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

20 trilyonu aşkın zarar var bunu yine biz ödeyeceğiz
    olaylara artık son verilmeli. Olayların boyutu başka mecralara kaymak üzere.
    Başörtülü arkadaşlar izmirde rahat yürüyemez oldular.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by goosfraba View Post
    https://www.youtube.com/watch?featur...&v=X_tni9Ql_j8

polisle halk diyaloğa girmiş. bu önemli...
    Kimse şunlar gibi olamıyor.Fikirleri farklıdır falan ama konuşmak tek yol.İnsanlarda algı çok yanlış oluştu,polis anca fiziki müdahale uygulayıp milleti dağıtan biri gibi sanılıyor herhalde,oysa ki şöyle güzel güzel konuşsalar kim çıkıp diyebilir ki polis suçlu ?
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2008
    Yer
    ankara

ankarada polis iyice abartı olaylar çıgrıgından çıktı artık konur,izmir caddesinde ki bütün dükkanlara,kafelere rastgele gaz bombası atmaya başladılar bi dışarı çıktım gözlerim şiş eve döndüm olay kabak tadı vermeye başladı

Quote Originally Posted by Aydin View Post

Ama lütfen artık siz de şu olayların başlangıcına yanlış diyin. Gereksiz yere ısrar eden başbakanınızın yanlışını görün. Tek istediğimiz bu. "Gereksiz yere ısrar ediyor" deseniz "en azından bunu görmüşler" deriz.
    Abi zaten hepimiz kabul ediyoruz olayların polisin hatasını ama siz resmen bu olanları onaylıyorsunuz ben ona kızıyorum adam belediye otobüsünün içine etmiş üstüne T.C yazmış varmı böyle anlayış

yahu izmirde camiye giden cemaate laf atıyorlar

ne oluyoruz nereye doğru gidiyoruz

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    20 trilyonu aşkın zarar var bunu yine biz ödeyeceğiz
    olaylara artık son verilmeli. Olayların boyutu başka mecralara kaymak üzere.
    Başörtülü arkadaşlar izmirde rahat yürüyemez oldular.
    Başörtüsüzler de rahat yürüyemiyor. Polis saçından tutup sürüklüyor

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Yanlış olduğun nokta tam olarak burası. Taşlı sopalı dalanlara polis karşılık versin ona eyvallah (tabii olaylar böyle başlasaydı eyvallah). Biz polislerden bahsederken bütün polis teşkilatından bahsetmiyoruz. Benim şahsen hala inancım var bu ülkenin güzel günler göreceğine dair.

Elinde taş ve sopa yokken polis, "saldır" emri alıyorsa, sonrasında o polise karşı romörkle bile karşı verilir çarşının karşılık vermesi gibi

Yanlışa yanlış demek gerekir. Camiye girip içki içilmesi, çöp bıraklıması bir yanlış.

Ama bunu görmemekte ısrar etmeniz ve kötüye kötü örneklerle önümüze gelmeniz bizi çileden çıkartıyor. Ortak noktaya varamıyoruz.
    Koyulaştırdığım kısımlara bende katılıyorum zaten, mesajımdada buna değinmiştim. Olayın başlangıcı bir proje yapılmak isteniyor bir kısım halk kabul etmiyor bir kısımı ise destek veriyor ki destek veren daha çok. Burada 2 düşünce ortaya çıkıyor eylemciler bizde halkız illa çoğunluğun dediğimi olacak istemiyoruz diyip ortalığı yerlebir ediyor. Diğer taraf ise halkım beni seçmiş çoğunluk istiyor, chp başkanına ve 3-5 çapulcuya sormayız diyor. Malesef 2 tarafında üslubu yanlış ama eylemcilerin asıl amacı oranın yenilenmesi değil hükümet karşıtlığı, durum böyle oluncada malesef olaylar uzadı, daha ne kadar sürecek bakacağız.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

(/s)

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Coprus kardeşim gerekli cevabı vermiş sağ olsun.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by erdem344 View Post
    Abi zaten hepimiz kabul ediyoruz olayların polisin hatasını ama siz resmen bu olanları onaylıyorsunuz ben ona kızıyorum adam belediye otobüsünün içine etmiş üstüne T.C yazmış varmı böyle anlayış

Yanlış, bunlar da yanlış. İşte sen böyle bir sırada hükümet olarak olayların yatıştırılması için ne yapardın?

Polis geri çekilse, hiçbir şey kalmayacak ortada. Hiçbir şey. Araya karışan provakatörlerin eline şu an oraya gerçekten protesto etmek için gidenler koz vermiyor. Hükümet koz veriyor.

Gerçi bu durum da hükümetin işine geliyor "aha bakın bunlar bankaya saldırıyor, sağa sola saldırıyor, chp nin işi bunlar" diye geri adım atmamaya çalışıyorlar.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

@RasAnt
    dostum ben dogru yanlis boyutunda degilim olayin. dediklerine katiliyorum , fikir ayriliklari insanin dogasinda olan birsey. benim yogun bir sekilde merak ettigim su ;

siz bunca seye ragmen cidden durup dusunmuyor musunuz yahu basbakan ne yapiyor niye boyle yapiyor amaci ne ?

eger dusunup hala bence sikinti yok diyorsaniz erdem arkadasin dedigi gibi asil akp ve tayyip sempatizanligi sizi kor etmis.

bu arada uc bes serserinin yaptigi seyi vay arkadas noluyoruz nereye gidiyoruz hoop is cigrindan cikti naralariyla buraya gelip koymayin lutfen. olayin en basindan hepimiz kardesiz turku kurdu sagcisi solcusu acigi kapalisi diye bagiriyor bu insanlar. yok efendim kapalilar yuruyemez olmus. onu yurutmeyen zihniyetin de icine edeyim , benim alkolume karisanin da.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

BIR POLISIN PAYLAŞTIKLARI ;

Hepiniz *****! Neden mi? Bir elinde Türk bayrağı taşıyıp diğer eliyle üzerinde Türk bayrağı olan üniformalı polisi ve aracını taşladığın için.. En ufak bir olayda ***** sıkışınca 155 i arayıp arkana 100 binleri alınca da polisi terörist yerine koyduğun için.. Ülkende senin için yüzlerce şehit olunca kılını kıpırdatmayıp 2 ağaç için o polisi-askeri şehit eden ***** ****** militan gruplarıyla omuz omuza verip sözde milliyetçi Atatürkçü marşlar söyleyip yürüdüğün için.. Hepinizin yakın akrabaların da polis olduğu halde ve polis olmak için ***** yırttığınız halde Polise 'Simit sat daha onurlu meslek' dediğin için.. lan onursuz , haysıyetsizler 24 saat mesai yapmadığında; bir ülkenin 2 yıl geriye gittiği senin sokağa dahi çıkmaya ***** yemeyeceği, ananın bacının namusunu koruyamayacağın *bir mesleği ifa ediyorum.. Bununla gurur duyuyorum.. Sizin 2 günlük gazla elinize alıp sokağa çıktığınız başka zaman camınıza bile asmaya ****** yemediği Al bayrağı ben hergün göğsümde taşıyorum..

***> Küfür içerik.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Corpus View Post
    Başörtüsüzler de rahat yürüyemiyor. Polis saçından tutup sürüklüyor
    ikisini bir tutuyorsan tartışmaya gerek yok

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    ikisini bir tutuyorsan tartışmaya gerek yok
    İkisini bir tutmuyorsan tartışmaya gerek yok

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by erdem344 View Post

o camdan küfredilen bir video var ondan bahsediyorsan birşey sorucam sabah namazını cemaatle kılmadığımdandır sabah namazına gece 2.30 damı gidiliyor üstelik sopalarla amaç önce bir kaç kiş pataklayalım sonra kazamızı kılar döneriz mi? (video tam olarak dün yada ondan önceki gün 2.30 3 gibi internete düştü)

çok iki yüzlü yayınlar var bir yerde camiye gidiyor diyorlar başka yerde protestoculara saldırmaya gidiyor diyorlar

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

en basitinden sunu dusunun yahu ; ben yurttaki butun ama butun akp secmeninin bu projeyi destekledigine inanmiyorum ama basbakan kendi secmenini de dinlememis oluyor , onu o koltukta oturtan insana da kulak vermemis oluyor. yanlissam yanlissin deyin. bir devlet adami hele de basbakan boyle bir konuda durup halkina demez mi sizin dusunceniz nedir? din , basortusu iman vs gibi hassas konularda halka danismayi , destek almayi cok iyi bilir ama kendisi. neyse konu dagilmasin bastakine doneyim. dedigim gibi ben tamamiyle , istisnasiz desteklendigini dusunmuyorum bu projenin. velev ki oyle , yani hic fire vermeden destekleniyor bu proje. o zaman yine basa donuyoruz , insanlar olaya "tayyipbaba yapiyorsa dogrudur" gozuyle bakiyor demektir. operaya bilmem neye cok duskun bir millet oldugumuzu sanmiyorum zira.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post
    BIR POLISIN PAYLAŞTIKLARI ;

Hepiniz *****! Neden mi? Bir elinde Türk bayrağı taşıyıp diğer eliyle üzerinde Türk bayrağı olan üniformalı polisi ve aracını taşladığın için.. En ufak bir olayda ***** sıkışınca 155 i arayıp arkana 100 binleri alınca da polisi terörist yerine koyduğun için.. Ülkende senin için yüzlerce şehit olunca kılını kıpırdatmayıp 2 ağaç için o polisi-askeri şehit eden ***** ****** militan gruplarıyla omuz omuza verip sözde milliyetçi Atatürkçü marşlar söyleyip yürüdüğün için.. Hepinizin yakın akrabaların da polis olduğu halde ve polis olmak için ***** yırttığınız halde Polise 'Simit sat daha onurlu meslek' dediğin için.. lan onursuz , haysıyetsizler 24 saat mesai yapmadığında; bir ülkenin 2 yıl geriye gittiği senin sokağa dahi çıkmaya ***** yemeyeceği, ananın bacının namusunu koruyamayacağın *bir mesleği ifa ediyorum.. Bununla gurur duyuyorum.. Sizin 2 günlük gazla elinize alıp sokağa çıktığınız başka zaman camınıza bile asmaya ****** yemediği Al bayrağı ben hergün göğsümde taşıyorum..

***> Küfür içerik.
    Her polis değil o bayrağı hak eden polis göğsünde taşısın bundan sonra.Bu olay ağaç için değil o asalaklara bunu da anlatmak lazım.Hepsine karşı koyulan bir tepki bu.Hem nereden biliyorsunuz şehitlerin yürüyüşünde de olmadığımızı ? Hepinizmiş bunun yazan kimse ayılamamış herhalde hala ya da yorgunluk başına vurmuş olmalı.Siz gurur duyun,biz utanıyoruz zaten sizlerden.

Yanlış, bunlar da yanlış. İşte sen böyle bir sırada hükümet olarak olayların yatıştırılması için ne yapardın?

Polis geri çekilse, hiçbir şey kalmayacak ortada. Hiçbir şey. Araya karışan provakatörlerin eline şu an oraya gerçekten protesto etmek için gidenler koz vermiyor. Hükümet koz veriyor.

Gerçi bu durum da hükümetin işine geliyor "aha bakın bunlar bankaya saldırıyor, sağa sola saldırıyor, chp nin işi bunlar" diye geri adım atmamaya çalışıyorlar.

Ben neden polisimi çekeyim abi

Ordaki insanların eylemle alakası olmayan insalara zarar vermeyeceği garanti mi ? Kocaeli de polis 20 dakika bekledi ki sakinleşsinler ne oldu sonunda gittiler AKP binasına saldırdılar sonrada polis müdahale etti

Amaç sadece eylem olsa ne bu olaylar çıkardı nede bu kadar uzardı

Ben polis haklı da demiyorum kesinlikle polisin yatası halkın hatasından yüz kat daha fazladır

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Projeyi eleştiriyorsunuz da projeye bütün partiler imza attı bundan bütün partiler sorumlu değil mi neden başbakanı sorumlu tutuyorsunuz
    öneriyi o getirdi diye mi
    imza atmaları öneriyi onayladıklarını gösterir
    Gerçi çoğu kişi projenin daha ne olduğunu bile bilmiyor ya o da ayrı mesele

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Sike sorusturmasi konusu ile yarisir bu konu kilidi ac kapamakla. Niye karardan donuldu ?

Bari kural 5'i silelimde hergun yazalim

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Başbakan diyor ki bu olayları zararı kim ödeyecek tüyü bitmemiş yetimin hakkı var diyor. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı demeyi biliyorsun madem neden taksime fantazilerini gerçekleştirmek için abuk sabuk projeler yapmaya kalkıyorsun. Çok mu ihtiyacı var avmye İstanbul'un?

Türkiye'de 347 avm varmış. Bunlardan yeni yapılmakta olanlarla birlikte, 94 tanesi İstanbul’da bulunuyormuş. New York'ta 7, Paris'te 5, Berlin'de 3, Tokyo'da 22 avm varken İstanbul'da 100 tane avm olmamalıdır.

Ha illa para harcayacaksan insanlığa faydası olacak müze gibi birşeyler yap. ABD'de 17.500 Almanya'da 6501 müze varken ülkemizde ise 295 tane müze var... Biraz farkında olun. Başbakan avm yapacak park zaten boş ve gereksiz diye takım tutar gibi fanatikçe her görüşü savunacağınız yere araştırma yapın...

Padişahım çok yaşa davranışı ülkeye yarar getirmez.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Quote Originally Posted by anil luque View Post
    @RasAnt
    dostum ben dogru yanlis boyutunda degilim olayin. dediklerine katiliyorum , fikir ayriliklari insanin dogasinda olan birsey. benim yogun bir sekilde merak ettigim su ;

siz bunca seye ragmen cidden durup dusunmuyor musunuz yahu basbakan ne yapiyor niye boyle yapiyor amaci ne ?

eger dusunup hala bence sikinti yok diyorsaniz erdem arkadasin dedigi gibi asil akp ve tayyip sempatizanligi sizi kor etmis.
    Bak bana soru soruyorsun altınada vermem gereken cevabı yazıyorsun. Yanlış burada ben o altta yazdığın cevaba katılmıyorum. Bu olayları düşünmeyen vatandaş yok şuanda. Olayların taksimden ülkemizin heryerine dağılması son derece rahatsız edici. İş eylemden çıktığı için şuanda kargaşa var sadece eylem yapılsaydı bunlar olur muydu bende bunu sorayım sana. Başbakan çıkmış bunu diyor Gezi parkı yenileniyor Kışla yapacağız, cami yapacağız, kiliseyi gün yüzüne çıkaracağız, tamamen yayalaştıracağız, kesilen ağaçların yenisi dikilecek, avm yapılacak deniyor ancak henüz kararımızı vermedik. Yani bunları vaad eden bir insana neden karşı olayım ben söyler misin ?

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Biz istiyoruz ki ''herkes'' özgürce yaşasın.Eskiden -hükümet tarafından- dinine aşırı bağlı bir toplum hor görülüyordu şimdi aydın kesim hor görülüyor.

Bunlar bitsin istiyoruz,iki kesim de artık eşit olsun iki kesim de birbirine karışmasın istiyoruz,eğer bunu sağlaya bileceklerse eyvallah kalsınlar iktidarın başında ancak sağlayamayacaklar,açıklamaları bunu gösteriyor.Olayı din düşmanlığına,darbeye çekmeye çalışıyorlar.

Bakın normal bir günde,AKP'ye destek amaçlı, izin olmadan Taksim'e binlerce hatta milyonlarca kişi gitse önlerine 1 polis çıkıpta durun izniniz yok gidemezsiniz demez.Bu hak herkeste olsun istiyoruz,ayrı gayrı yapılmasın istiyoruz.İstemeyenler vardır onlarda çok küçük bir gruptur.

Demokrasi de evet seçimle gelen seçimle gider ancak oraya seni halk getirdi,sana oy vereni de vermeyeni de dikkate almak zorundasın sen,sana oy vermedi diye onları yok sayamazsın.Bir şey için protesto ediyorlarsa,eylem yapıyorlarsa polisten önce oraya sen gidip onların dertlerini sen öğreneceksin.Biber gazı ve türlü türlü şiddetle o düşünceyi bastırmaya çalışmayacaksın.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

hala avm diyenler var

Mesaj Yetkileri