Arkadaşlar uzun bir giriştir. Okumanızı öneririm.

Bugüne kadar sadece 2011 yılında kariyer hikayesi paylaşmıştım. O zamanlar genelde paylaşımlarımdan önde gider, daha sonra buraya eklerdim. Böylece kariyeri takip eden insanlarıın transfer istekleri ya da eleştirilerinin veya önerilerinin bir anlamı olmuyordu. Bu kariyerde durumun böyle olmayacağını, paylaşımlarla bire bir gideceğimden emin olabilirsiniz.

Bu kariyerde her söylediğiniz için teşekkür etmeyeceğim. Sorularınız veya görüşlerinize cevaplar vereceğim. Bu kariyeri paylaşmamın en önemli nedenlerinden birisi benim oyunu oynarken nelere dikkat ettiğimi rahatça gözlemlemeniz.

Yazmış olduğum rehberleri okuyanlar bilirler... Bu kariyerde, o rehberleri uygulamalı olarak işleyeceğim. Amaç tabii ki sadece bu değil. Oyundan zevk almam gerekir.

Bu kariyerde ligteki puan durumu senelik bazda 4 kere paylaşılacaktır. Yani ilk yarının ortasındaki ve sonundaki, yine aynı şekilde ikinci yarının ortasındaki ve sonundaki (lig çekişmeli giderse, son haftalardaki puan durumunu da paylaşırım.) puan durumlarını paylaşacağım.

Geçen sefer maç bittikten sonra maçla ilgili görüşlerimi ilgili görsele yazıyordum. Yine öyle yapacağım. Önemli maçları ise Youtube'a yükleyebilirim. (Bu yüklemeyi de ilk defa gerçekleştireceğim inşallah.)

Bu kariyerde "FMKolik'13 Fix v5" üzerine kendi yaptığım değişiklerden oluşan bir database kullanıyorum. (Gs'nin abartılan itibarını düşüdüm, bazı maaşları düzelttim, olmayan bazı oyuncuları ekledim o kadar.)

Bu yama ile ilk defa oynayacağım ancak belirtmek isterim ki Bursapsor takımı ile FM 2013'te 5-6 defa oynadım. Yani oyuncu özelliklerini bile gözüm kapalı biliyorum. Kimin ne yapıp ne yapamayacağını, hangi oyuncunun yararlı olup olamayacağını, hangi oyuncunun ne kadar gelişeceğini biliyorum. Şu yamada tek bilmediğim şey ilk senemde şampiyon olup olamayacağımdır. Eğer oyuncu özellikleri geliştirilmişse, ilk sene zor olabilir. Eğer geliştirilmemişse de zor olur Ancak hedefimiz budur. Bu yamada yabancı sınırı ertesi sezon 5 mi yoksa 6 mı ? Türkiye kupasındaki değişiklik oyuna yansıdı mı yansımadı mı ? Bilmiyorum! Deneyip göreceğiz...

Uzun Dönemdeki Hedeflerim;

- En Zengin Kulüp olmak
- Şampiyonlar ligini en çok kazanan takım olmak
- En iyi menejerler arasında 1 sıraya girmek.

Bunları yaparken yıldız oyuncu almak yerine kendi gençlerimizi geliştirmek önceliğimiz olacaktır.

Kariyer gelişecek oyuncularımız, yeni personellerimiz, onların görevleri vb gibi şeylerle devam edecektir. Transfer dönemi için kulübün transfer ve maaş bütçesini de paylaşacağım.

Şimdiden başarı dilekleriniz için herkese teşekkür ederim.