Sayfa 1 / 40 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 1192 sonuç

Konu: Sentugo - Bursaspor Kariyeri

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Default Sentugo - Bursaspor Kariyeri

Arkadaşlar uzun bir giriştir. Okumanızı öneririm.

Bugüne kadar sadece 2011 yılında kariyer hikayesi paylaşmıştım. O zamanlar genelde paylaşımlarımdan önde gider, daha sonra buraya eklerdim. Böylece kariyeri takip eden insanlarıın transfer istekleri ya da eleştirilerinin veya önerilerinin bir anlamı olmuyordu. Bu kariyerde durumun böyle olmayacağını, paylaşımlarla bire bir gideceğimden emin olabilirsiniz.

Bu kariyerde her söylediğiniz için teşekkür etmeyeceğim. Sorularınız veya görüşlerinize cevaplar vereceğim. Bu kariyeri paylaşmamın en önemli nedenlerinden birisi benim oyunu oynarken nelere dikkat ettiğimi rahatça gözlemlemeniz.

Yazmış olduğum rehberleri okuyanlar bilirler... Bu kariyerde, o rehberleri uygulamalı olarak işleyeceğim. Amaç tabii ki sadece bu değil. Oyundan zevk almam gerekir.

Bu kariyerde ligteki puan durumu senelik bazda 4 kere paylaşılacaktır. Yani ilk yarının ortasındaki ve sonundaki, yine aynı şekilde ikinci yarının ortasındaki ve sonundaki (lig çekişmeli giderse, son haftalardaki puan durumunu da paylaşırım.) puan durumlarını paylaşacağım.

Geçen sefer maç bittikten sonra maçla ilgili görüşlerimi ilgili görsele yazıyordum. Yine öyle yapacağım. Önemli maçları ise Youtube'a yükleyebilirim. (Bu yüklemeyi de ilk defa gerçekleştireceğim inşallah.)

Bu kariyerde "FMKolik'13 Fix v5" üzerine kendi yaptığım değişiklerden oluşan bir database kullanıyorum. (Gs'nin abartılan itibarını düşüdüm, bazı maaşları düzelttim, olmayan bazı oyuncuları ekledim o kadar.)

Bu yama ile ilk defa oynayacağım ancak belirtmek isterim ki Bursapsor takımı ile FM 2013'te 5-6 defa oynadım. Yani oyuncu özelliklerini bile gözüm kapalı biliyorum. Kimin ne yapıp ne yapamayacağını, hangi oyuncunun yararlı olup olamayacağını, hangi oyuncunun ne kadar gelişeceğini biliyorum. Şu yamada tek bilmediğim şey ilk senemde şampiyon olup olamayacağımdır. Eğer oyuncu özellikleri geliştirilmişse, ilk sene zor olabilir. Eğer geliştirilmemişse de zor olur Ancak hedefimiz budur. Bu yamada yabancı sınırı ertesi sezon 5 mi yoksa 6 mı ? Türkiye kupasındaki değişiklik oyuna yansıdı mı yansımadı mı ? Bilmiyorum! Deneyip göreceğiz...

Uzun Dönemdeki Hedeflerim;

- En Zengin Kulüp olmak
    - Şampiyonlar ligini en çok kazanan takım olmak
    - En iyi menejerler arasında 1 sıraya girmek.

Bunları yaparken yıldız oyuncu almak yerine kendi gençlerimizi geliştirmek önceliğimiz olacaktır.

Kariyer gelişecek oyuncularımız, yeni personellerimiz, onların görevleri vb gibi şeylerle devam edecektir. Transfer dönemi için kulübün transfer ve maaş bütçesini de paylaşacağım.

Şimdiden başarı dilekleriniz için herkese teşekkür ederim.

Sentugo.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Onaylandı, başarılar.

Takip ettiğim kariyerlerden birisi olacaktır eminim ki

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2010
    Yer
    Eskişehir

Başarlar.Ben de takipteyim.Her zaman yeni şeyler öğrenilebilir ve sizin de rehberlerinizi okuduğum için siteye yeni şeyler öğreteceğinizden şüphem yok

başarılar Bursa'yı ve Bursaspor'u çok severim

Nesil
    2012
    Yer
    İzmir

Başarılar , bakalım takip ederken neler öğreneceğiz

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Başarılar dilerim güzel bir kariyer olacaktır. Yazmış olduğun rehberleri zaten okudum ama birde yazan kişinin elinden incelemek ayrı bir bilgi ve fikir kaynağı olacaktır. Tekrardan başarılar dilerim...

Takipteyim

Nesil
    2013
    Yer
    Elazığ

Başarılar dilerim rehberleriniz gibi buda çok başarılı olacak eminim

Nesil
    2012
    Yer
    Hatay/İskenderun

Başarılar takip ederken öğreneceğimiz bir kariyer olacak sanki

Nesil
    2013
    Yer
    Antalya

başarılar. eğlenirken öğreniriz umarım

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Herkese teşekkür ederim. İnşallah kimseyi mahçup etmem.

Bursaspor takımında gelecekte parlayacak olan yıldız adaylarımız şöyle;

Görüldüğü üzere Kararlılık seviyeleri bir tek Enes Ünal'da iyi. O da random girilmişti zaten, o şekilde çıktı. Düzgün Kararlılık seviyesi olan yaşlı oyuncularızdan ders aldırarak bu kararlılık seviyelerini arttıracağım. Böylece oyuncuların gelişimi daha hızlı ve etkili olacak.

Takımda genellik ilk olarak baktığım şeyler Asistan menejerim ve Gözlemcilerimdir. Bursasporda ikisi de berbat. Hemen onlarla sözleşmeyi fesh edip yerlerine şunları aldım;

Bu seviye için gayet yeterli bir gözlemci. İki özelliği de 18.

Özellikle Taktiksel Bilgi Birikimi sebibiyle takıma dahil ettiğim bir isim. Bu özelliğinin yüksek olması önemli maçlarda rakip oyunculara vereceğim görevler için etkili olacak. Rakip talimaları diye geçiyor sanırım... Yoksa maç içinde ne derse desin ya da Personel Tavsiyelerinde şu dizilişte oynayalım dalan desin ben dinlemiyorum zaten

Ancak Motivasyon seviyesi düşük. İlerleyen zamanlarda motivasyon değeri yüksek bir asistan alacağım takım konuşmaları için... Oyuncu Yetenek ve potansiyel değerlendirmeleri ise bonus.

Transfer & Maaş Bütçem + Personel Sorumlulukları

Neredeyse 2 milyon bütçem var... Bir şekilde değerlendireceğiz.

Ayarlarda ise ben sistemimi bu şekilde ayarlıyorum. Görselde gözükmeyen ne kadar sıklıkta personel tavsiyesi istemem. Her hafta istiyorum. Oyuncuların motivasyonlarını yüksekte tutmak için en etkili yolun her hafta düzenlenecek toplantılar olduğunu biliyorum.

Eh takıma yeni geldik, bazı oyuncular huzursuz, bizi tanımıyorlar... Hemen takımla konuşalım.

Durumu da düzelttik. Sıra geldi taktik yapmaya....
    Sentugo.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar çok soran oldu. Taktik zaten hep sorulur da bu seride ben de 2 adet düzgün taktik yapabildim. Biri kanatlı, diğeri kanatsız. Birbirlerinin orta özellikleri çift forvet, çift ortasaha ve ofansif bekler bulundurmasıdır.

Taktikte gösterilen oyuncular transfer yapamazsak kullanacağım oyunculardır.

Bu taktiğin etkili olacağını da Yedek takımla oynadığımız maçtaki goller gösteriyor...

Ana kadroya geldiğimizde o sağda bulunan "+" kısmından bazı eklemelerim oluyor. Sözleşme bitiş tarihi, oyuncu potansiyelini, oyuncu yeteneğini, maaşını ve genel mutluluğunu da görebileceğim şekilde düzenliyorum.

Eh böyle yaptıktan sonra elimde olan iyi oyuncularla sözleşme yenilemeden olmaz. Çünkü bazılarının iki senelik kontratları kaldığını görüyorum...

Serdar Aziz, Musa, Okan Deniz ve İbrahim ile sözleşme yeniledik. Sözleşme yenilderken bonus maddeler verip, maaşını düşük tutmayı tercih ettim. Oyuncular ne yapsın D

Sezonsal antrenman olayları şöyle gelieşcek;

Kariyer mevki mevki oyuncu özellikleri ile devam edecektir...
    Sentugo.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yaptığın rehberleri pratiğe dökülmüş hali olmuş, ki bence çok daha faydalı olmuş. İyi işler yapıyorsun dostum tebrikler. Bende çok şey öğreniyorum.
    FM Gazetesi

Başarılar diyeceğim de oyunun ehli olmuşsun gibi bişey Heralde bayagı bişey öğreneceğime benziyor

Nesil
    2010
    Yer
    Eskişehir

Enes'i ilk sezondan kullanarak risk alıyorsun.İlk taktik de fazla ofansif geldi onun dışında iyiyiz.İki soru soracağız birincisi transfer düşünüyor musun,ikincisi ise iki forvetin de fırsatçı iyi verim alabiliyor musun genelde forvetlerin rolleri farklı olsun diyorlar da bir bildiğin var heralde böyle yapmışsın.Aydınlatırsan sevinirim

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

İkinci taktik ilgi çekici geldi. Fakat kanatlı sistem kullanan rakiplere karşı ofansif bekler ne derece etkili olur bilemiyorum. Başarılar dilerim

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Senden Daum etkisi bekliyoruz, Brezilyalılara yönel : )
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Başarıları dilerim zevkli bir kariyer olacak. Takip edeceğim.
    ''Dürüstlük pahalı bir mülktür. Ucuz insanlarda bulunmaz.'' Hz Ömer (ra)
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Ralf View Post
    Yaptığın rehberleri pratiğe dökülmüş hali olmuş, ki bence çok daha faydalı olmuş. İyi işler yapıyorsun dostum tebrikler. Bende çok şey öğreniyorum.
    Amacım biraz da pratiğe dökmek, teşekkürler.

Quote Originally Posted by Chakemate View Post
    Başarılar diyeceğim de oyunun ehli olmuşsun gibi bişey Heralde bayagı bişey öğreneceğime benziyor
    Oyunun ehli falan değilim ha yanlış anlaşılmalar olmasın.

Quote Originally Posted by wladcas View Post
    Enes'i ilk sezondan kullanarak risk alıyorsun.İlk taktik de fazla ofansif geldi onun dışında iyiyiz.İki soru soracağız birincisi transfer düşünüyor musun,ikincisi ise iki forvetin de fırsatçı iyi verim alabiliyor musun genelde forvetlerin rolleri farklı olsun diyorlar da bir bildiğin var heralde böyle yapmışsın.Aydınlatırsan sevinirim
    Açıkçası transfer düşünüyorum. Yoksa anca 3. falan oluruz. Enes'i transfer yapmazsak ilk 11 oynatacağım. Yapacak bir şey yok Sestak oynasa kaç gol atacağı belli değil.

İki forvetim de fırsatçı evet. Ben de birbirinden farklı görevlerde bir sürü şey denedim. Pivot-Fırsatçı, Komple-Fırsatçı, Yaratıcı-Fırsatçı, Pivot-Yaratıcı falan ama verimli olamadım. Daha doğrusu hücum oyuncularının gol ortalamaları düşük çıktı. İkisi de fırsatçı olunca en az 20 tane atıyorlar kişi başı. Epey hızlılarsa bu gol sayıları 30 lara kadar çıkıyor. Oyun içi tercihlerinden de belli özellikleri varsa tadından yenmiyor. Sadece sol fırsatçının sol ayaklı, sağ fırsatçının sağ ayaklı olması gerekiyor. Hepberaber göreceğiz...

Hele ikinci taktikte ileri 3'lü takımın gol yükünü tamamen üstleniyorlar. Batalla bile 15 golü falan bulabiliyor...
    Sentugo.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by webcagri View Post
    İkinci taktik ilgi çekici geldi. Fakat kanatlı sistem kullanan rakiplere karşı ofansif bekler ne derece etkili olur bilemiyorum. Başarılar dilerim
    İkinci taktikte ortada bulunan ortasa oyuncuları ve defansif orta saha oyuncusu kanatlara yardıma geliyor. Yani defansif manada bir oyuncu soldan yardırıyorsa, benim ona karşı en az 2 oyuncum yine oluyor. İlk taktikte ise böyle bir durum yok. İlk taktik defansif olarak daha kötü sanırım.

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    Senden Daum etkisi bekliyoruz, Brezilyalılara yönel : )
    Vallahi Daum gelmeseydi ben de kariyer açmazdım

Quote Originally Posted by ilhancicek View Post
    Başarıları dilerim zevkli bir kariyer olacak. Takip edeceğim.
    Bence de yavaş bir kariyer olacak sanırım Şimdiden lig başlasa da şöyle bir heyecanlanayım istiyorum

Mevkisel bazda oyuncuları ekleyeceğim şimdi...
    Sentugo.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Transfer Önerilerinizi Bekliyorum. Bütçe 2 milyon euro.

Sentugo.

Başarılar dilerim.

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Tony Watt diye bir eleman var, forvet. Böyle hızlı bişey

Nesil
    2010
    Yer
    Eskişehir

Forvete Vydra veya Damari iyi gider.Stoperde ise Ceyhun'u kiralayabilirsin yabancı kontenjanından dolayı sıkıntı olabilir orada.Sol bekte ise Atila Turan nasıldır bilmiyorum onun dışında Ergün Teber de iyi yedek olabilir.Biraz Yılmaz Vural'ca tavsiyeler verdim ama

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

her kariyerde brad finne'e yüklenmişler.

nolur sen yapma

waris majeed...
    (/s)

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Tony Watt diye bir eleman var, forvet. Böyle hızlı bişey

Malesef bu eleman bizimle ilgilenmiyor. Zaten mental özellikleri de kötüymüş. İleride gelişir sanırım...
    Sentugo.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Matej Vydra Watford takımına kiralık gitmiş, gitmeseymişse bizimle ilgilenmiyor.

Aynı şekilde Waris Majeed ilgilenmiyor. Diğer söylediğiniz adam benim databasede çıkmadı. İstesem de yapmam

Bu adam iyimiş. Fiyatı da uygun. Da aklımda deli sorular var. Bu adamı alırsak, kimi oynatmayacağız ? Basser gibi gözüküyor...
    Sentugo.

Kader Troure diye bir forvet var çok hızlı , özellikleri kötü gibi görünse de Eskişehirspor kariyerimde 15 maçta 11 golü vardı.

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Leigh Griffths'e bak hocam bir de. Bu arada Tony Watt gelişim gösteriyor

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

Başarılar..Rehber niteliğinde bir kariyer olacak,öğrenecek çok şeyimiz olacak

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Leigh Griffths'e bak hocam bir de. Bu arada Tony Watt gelişim gösteriyor
    Bu adam da bir yere kiralık gitmiş... Tony Watt'ın tipini hatırladım da ilk sezon için hayal gibi gözüküyor. İleride de ben onu almam

Quote Originally Posted by Yavuz12 View Post
    Kader Troure diye bir forvet var çok hızlı , özellikleri kötü gibi görünse de Eskişehirspor kariyerimde 15 maçta 11 golü vardı.
    Yapma gözünü seveyim, Kader Troure epey dandik Hem de yabancı. Bu adam Türk olsaydı alırdım, çünkü boşta ve az maaş istiyor. Ancak Bursaspor seviyesinde olduğunu düşünmüyorum. Daha çok 2. ligte gol kralı olabilir gibime geliyor.

Boşta bakınırken Quaresma'yı gördüm ve kulübe geliyor. Ne düşünüyorsunuz ? 650 k gibi bir maaşa bağlayabilirim.
    Sentugo.

Sayfa 1 / 40 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri