1 ile 3 arası toplam 3 sonuç

Konu: Taktik Sıkıntım

Question Taktik Sıkıntım

Arkadaşlar şuanda Fenerbahçe kariyerimde 2.sezonumu oynuyorum ilk sezon 4-5-1 oynamam gerekti OOS mevkisinde futbolcum yoktu ilk sezon şampiyonlar ligi,lig şampiyonluğunu ve ziraat türkiye kupasını aldım sonra 2. sezona başlamadan Christian Eriksen'i aldım ve 4-2-3-1'e döndüm ama maalesef bu taktikle oynayamıyorum takım talimatlarını nasıl yapmam gerekli dar alanda mı yoksa geniş alanda mı oynayayım yardım edermisiniz?

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

FM 12'de 4-2-3-1'i sıklıkla kullanıyordum. Merkezde oynattığın iki oyuncudan birini savaşçı orta saha - savunmaya yönelik, diğerini çift yönlü orta saha olarak kullanmanı öneririm. Kanat oyuncularından biri geriyi desteklesin, onu destekleyen bek oyuncusunun devamlı ileri çıkmasını sağla. Diğer kanat oyuncun hücuma yönelik oynasın, onu destekleyen bek oyuncuyu savunmacı olarak ayarla bence. Yani biri savunmacı, diğeri hücumcu. Dar, geniş diye soracak olursan ortası derim. Ne tam dar, ne tam geniş. Tempoyu maçın zorluğuna, rakibe göre ayarla bence. Rakibe göre tempo yaptır.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

edit. silinebilir
    Last edited by goosfraba : 14.Ağustos.2013 at 01:13 Reason: 13 sanmıştım :)
    (/s)

Mesaj Yetkileri