Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 48 arası toplam 48 sonuç

Konu: Oyun İçi Tercihleri Rehberi

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Ralf View Post
    Hemde nasıl... Yüksek potansiyelli olmamasına rağmen harikalar yaratıyor.
    Mesela FM 2011 de tam 15 tane oyun içi tercihi olan adam görmüştüm Ama bu sayıyı Fm 2013'te görmedim
    Sentugo.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by sentugo View Post
    Mesela FM 2011 de tam 15 tane oyun içi tercihi olan adam görmüştüm Ama bu sayıyı Fm 2013'te görmedim
    O ne öyle be? Adam saha içinde ne yapacağını şaşırır
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

yok aksine hangi ppm in hangi mevkiye gittiğini bende biliyorum.
    Asıl demek istediğim şu şekilde açıklayayım başıma çok geldi oyuncu mevcut bir ppm e sahipken (mesela sık sık topla koşar) antremanda çalıştırabileceğim bazı ppmler listede gözükmüyor (mesela tempo belirleme) bu başıma çokça kez geldi.arda turana tempo yapmasını isteyemiyorum yada götzeyi (mesut özil sneijder dede aynı) aldığımda tempo yapma ppmi çalıştıramıyorum çünkü bu ppmler listede olmuyor elimdeki bütün koçlarlada denedim bunu.inşallah derdimi anlatabilmişimdir

yada bu sadee mevkiylemi ilgili. saf amc den kırma bir mc ye tempo ppmi kazandıramıyormuyuz
    Last edited by Önder HOCA : 29.Ağustos.2013 at 01:47

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Önder HOCA View Post
    yok aksine hangi ppm in hangi mevkiye gittiğini bende biliyorum.
    Asıl demek istediğim şu şekilde açıklayayım başıma çok geldi oyuncu mevcut bir ppm e sahipken (mesela sık sık topla koşar) antremanda çalıştırabileceğim bazı ppmler listede gözükmüyor (mesela tempo belirleme) bu başıma çokça kez geldi.arda turana tempo yapmasını isteyemiyorum yada götzeyi (mesut özil sneijder dede aynı) aldığımda tempo yapma ppmi çalıştıramıyorum çünkü bu ppmler listede olmuyor elimdeki bütün koçlarlada denedim bunu.inşallah derdimi anlatabilmişimdir

yada bu sadee mevkiylemi ilgili. saf amc den kırma bir mc ye tempo ppmi kazandıramıyormuyuz
    Oynadıkları mevkiye göre öğrenebiliyorlar evet. Ama kırma olsa da öğrenebiliyor yani.

Mesela sol bek(DL) mevkisinde oynayan bir oyuncunun öğrenebildiği tercihler belli iken,
    bu oyuncu bir de ofansif sol bek(WDL) mevkisinde oynayabiliyorsa, daha fazla tercih öğrenebiliyor.
    Hatta WDL mevkisinde hiç oynayamayan bir oyuncuya yeni mevki çalıştırır çalıştırmaz (Yani oyun datasına o mevkide oynayabilme kabiliyeti 1 olarak girildiği anda) bile yeni tercihler öğretilebiliyor.

Yani kırma mc'ye de tempo öğretebiliyor olmanız gerekir.

Ancak dediğim gibi bu konuda sabit bir şey yok. Yani şu şöyledir, bu böyledir, şu şöyle olursa böyle olur-olmaz diyebilmem için kesin bir şey olması gerekir. (Kararlılık özelliği tutoring ile gelişir veyad düşer diyebilirim, 2+2=4 diyebilirim, çünkü kesindir) Yanlış bir şey söylemek istemem. Epeyce araştırmıştım bu konuyu. Hatta şöyle 4-5 ay araştırdım diyebilirim. Sigagames'ten açık ve net bir cevap yok bu konuda. Herkes farklı antrenörleri deneyin diyor.
    Sentugo.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

sağolasın ben pas yapan yaklaşık maç başı 700-1000 arası bir takım kurmaya çalıştığım için tempo ppmini mcde oynattığm bütün adamlara öğretmeye özen gösteriyorum bunu kafama takmıştım.

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Geçtiğiiz pazardan beri rahatsızım yeni yeni atlatıyorum sorulara sentugo saolsun yine cevaplamış ekleme yapacak bişi bulamadım açıkcası (: bu arada önder hocam tempoyu ayarla talimatını bence tek oyuncuya ver oyun kurucu rolündeki mesela heralde tüm orta sahanı oyun kurucu oynatmıyorsun yada alternatifi olan oyuncuyla beraber 2 kişiye öğret herkese öğretirsen herkes bir oyun kurucu edasıyla oynamasın sonra (: hele birde gerekli özellikleri karşılamıyorsa mentali zayıfsa..takımda 1 lider olsun bence

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Ellerine sağlık la bebee ne güzel olmuş bu rehber böyle

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

"İçeri Oynar" tercih seçeneğini oyun içinde bulamıyorum. Çevirisi mi değişik acaba?
    FM Gazetesi

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Ralf View Post
    "İçeri Oynar" tercih seçeneğini oyun içinde bulamıyorum. Çevirisi mi değişik acaba?
    ' ....'yı Geniş pozisyonlarda kanattan içeri doğru katetmesi için eğitmeni istiyorum. '
    Diye yazması lazım.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Rehber süper olmuş ellerinize sağlık. Benimde bir sorum olacak.
    Mesela AML pozisyonunda oynayan bir oyuncum var. Bu oyuncunun teknik ve fiziksel (hız, hızlanma, çeviklik) özellikleri çok iyi. Ama ben bekine yardım etmesi için bu oyuncuya DW rolünü verdim. Oyun içi tercihlerinde de sık sık topla koşar, verkaç yapar, sıkça öldürücü toplar atar ve içeri oynar özellikleri var. Bu oyuncu bu tercihlerini rolü gereği pek kullanmaz mı, yoksa kendi kişisel tercihleri olduğu için sürekli bu özelliklerini kullanır mı?
    Not: Oyuncunun sahadaki serbestliği yüksek, sağ ayağını kullanıyor solu da gayet iyi.

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Quote Originally Posted by hknshr View Post
    Rehber süper olmuş ellerinize sağlık. Benimde bir sorum olacak.
    Mesela AML pozisyonunda oynayan bir oyuncum var. Bu oyuncunun teknik ve fiziksel (hız, hızlanma, çeviklik) özellikleri çok iyi. Ama ben bekine yardım etmesi için bu oyuncuya DW rolünü verdim. Oyun içi tercihlerinde de sık sık topla koşar, verkaç yapar, sıkça öldürücü toplar atar ve içeri oynar özellikleri var. Bu oyuncu bu tercihlerini rolü gereği pek kullanmaz mı, yoksa kendi kişisel tercihleri olduğu için sürekli bu özelliklerini kullanır mı?
    Not: Oyuncunun sahadaki serbestliği yüksek, sağ ayağını kullanıyor solu da gayet iyi.
    Oyuncu öncelikle oyun içi tercihini kullanır. Rol ve görevi sahada ne yapması gerektiği konusunda gerekli eskiden bar şimdi direktifleri ayarlar. Ama siz özel olarak oyuncu direktiflerine girip esktra yapması yada yapmaması gerekenleri işaretleyebilirsinz. Mesela ofansif bek verdiniz ama top sürmesi iyi degil gidip fazla top sürme diyebilirsiniz ya da standar bek verdiniz orta açması iyi daha çok orta aç vs gibi. Ama oyun içi tercihlerinde sık sık topla beraber koş olan bir oyuncu siz direkti versenizde vermesenizde sık sık koşar. kısaca oyuncu öncelikle oyun içi tercihine sonrasında da sizin rol ve görevinize göre yada direktiflerle oynamanıza göre nasıl istiyorsanız o şekilde davranır

iyi geceler uzun yıllardır fm oynuyorum ama ilk kez geçen yıl orjinal aldım,bu yıl da fm 14 ü aldım ama online oynamak istiyorum.pek bi bilgim yok yardımcı olur musunuz?

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by Juan Diaz View Post
    Oyuncu öncelikle oyun içi tercihini kullanır. Rol ve görevi sahada ne yapması gerektiği konusunda gerekli eskiden bar şimdi direktifleri ayarlar. Ama siz özel olarak oyuncu direktiflerine girip esktra yapması yada yapmaması gerekenleri işaretleyebilirsinz. Mesela ofansif bek verdiniz ama top sürmesi iyi degil gidip fazla top sürme diyebilirsiniz ya da standar bek verdiniz orta açması iyi daha çok orta aç vs gibi. Ama oyun içi tercihlerinde sık sık topla beraber koş olan bir oyuncu siz direkti versenizde vermesenizde sık sık koşar. kısaca oyuncu öncelikle oyun içi tercihine sonrasında da sizin rol ve görevinize göre yada direktiflerle oynamanıza göre nasıl istiyorsanız o şekilde davranır
    Teşekkürler.

Thumbs up

kardeşim konunun başında bahsettiğin üzere aslında bu konu kimine göre çok geri planda kalıyor ve önemsenmiyor sen aslında gerçeğin taaa kendisini yazmışsın.kafanı yormuşun allah razı olsun.çoğunun erinipte uğraşmadığı şeyi sunmuşsun.ben bildiğim halde 3 tane eksik sıkıntımı hallettim;tabiki senin bu yazını okuyarak.
    esen kal...

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Quote Originally Posted by MerterFB View Post
    iyi geceler uzun yıllardır fm oynuyorum ama ilk kez geçen yıl orjinal aldım,bu yıl da fm 14 ü aldım ama online oynamak istiyorum.pek bi bilgim yok yardımcı olur musunuz?
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=110688
    bu rehberde onlayn oyun hakkında bilgiler verilmiş inş faydalı olur

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Quote Originally Posted by hknshr View Post
    Teşekkürler.
    Quote Originally Posted by ahmet8605 View Post
    kardeşim konunun başında bahsettiğin üzere aslında bu konu kimine göre çok geri planda kalıyor ve önemsenmiyor sen aslında gerçeğin taaa kendisini yazmışsın.kafanı yormuşun allah razı olsun.çoğunun erinipte uğraşmadığı şeyi sunmuşsun.ben bildiğim halde 3 tane eksik sıkıntımı hallettim;tabiki senin bu yazını okuyarak.
    esen kal...
    Faydalı olmuşsa ne mutlu rica ederim..

Sahte Forvet için gerekli olan tercihler nedir peki ?

Quote Originally Posted by nosferatuu View Post
    Sahte Forvet için gerekli olan tercihler nedir peki ?
    Bir Nevi Pivot Santrafor ile Poacher'in Karışımı Sahte Forvet'in Olmazsa Olmaz Özellikleri Olmalı

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri