1 ile 4 arası toplam 4 sonuç

Konu: Topa Sahip Olamıyorum

Question Topa Sahip Olamıyorum

AS Monaco kariyeri açtım ilk sezon şampiyon olarak bitirdim ama takım çok kötü oynuyor yani kalecim sağlam olmasa şampiyonluk bile zordu.Sorunum şu topa sahip olamıyorum ve kaleme çok fazla şut çekiyorlar rakiplerim iyi olsa gol olma şansı çok yüksek ama genellikle kötü takımlar olduğu için bir problem olmuyor.Çok iyi bir kadrom var ama aldığım skorlar genellikle 1-0 2-0 yeniyorum veya 0-0 berabere kalıyorum taktiğim 4-2-3-1 hızlı tempo,dar alan,defans çizgisi önde.Seslenmeler kısmından topa sahip olma,top çevir,daha önde bas,ayağa pas,daha yakın oyna,defansın dışına oyna

Kaleci:Rui Patricio,Subasic
    Defans:Yanga Mbiwa,Davide Astori,Ricardo Carvaljo
    Defans Sağ:Andrea Raggi,Sebastien Corchia
    Defans Sol:Hasan Ali Kaldırım,Lionel Carole
    Orta Saha:Marco Verratti (Yeni aldım haziranda gelicek),Radja Nainggolan,Joao Moutinho,
    Ofansif Orta Saha:Christian Eriksen
    Sağ Kanat:James Rodriguez,Ryad Boudebouz,Bruma
    Sol Kanat:Adem Ljajic
    Forvet:Radamel Falcao,Lazar Markovic,John Guidetti

Not:Klasik taktik oynuyorum

Last edited by sancak319 : 25.Ağustos.2013 at 14:49

Nesil
    2008
    Yer
    İzmir

tempoyu düşür.

Nesil
    2007
    Yer
    GEBZE!

tempoyu düşür arkadaşın dediği gibi. en düşüğe getirebilirsin. çok ekstra adam geçen oyuncular olmadıkça oyuncularının top sürme komutunu düşür. zaman geçirmeyi arttır. mevcut kadrona ortasaha da çakılı diyeceğimiz bir adam koy bu ortsahaların arasında o isim yok. defansif özellikleri yüksek top çalan ve pas yeteneği iyi bir adam olsun. Capoue mesela aklıma gelen ilk isim.

bu dediklerimle topa hakim olabilirsin ama bunları atıyorum 2-0 önde iken veya mevcut skoru korumak istediğin belirli periyotlarda yap. sürekli tüm maç uygularsan galibiyet beklerken kanser olabilirsin

Nesil
    2006
    Yer
    London

Gol yollarında sıkıntı çekiyorsan oyun kuramıyorsun demektir. Takımına iyi bir oyun kurucu lazım.

4-1-2-2-1 taktiği senin için deha ideal olacaktır.
    Maç sırasında geriye düşersen Kanatlardan oyna, topu içeri şişir, boşluklara oyna gibi bir şansın olabilir.
    Temponu hızlıdan 1 yada 2 alta getir.
    orta sahaya iyi bir oyun kurucu adam al, aklıma selçuk inan geliyor bu konuda.
    Defansta kafa vuruşları iyi olan kişiler al kornerlerde gol bulma şansın artar. Yeme şansında azalır.
    Yaratıcılığı etkileyici yap (eğer çalım atma konusunda iyi oyuncuların varsa) bu sana hem adamın topu daha fazla tutmasına hemde çok önemli pozisyonlar yaratmasına şans verir, ama kaptırırsa gol yedirtede bilir. Risk biraz ama denemeye değer.
    Golcünü Poacher oynat, hızlı olsun. Kevin Mirallas deneyebilirsin.

Eğer maçta öndeysen ve 1-0 ile 70. dk ya girdiysen, Contain oynamalısın. Fakat bu oyunu oynarken hata yapmamak için tempoyu hızlı yap. Çünkü tempo düşük olunca çok fazla top kaybı oluyor.
    Kanatları kullanmayı dene.
    Ayağa paslar ile oyna.
    Topu rakip ceza sahasında tutma taktiği ver,
    böylece maç boyunca topa iyice sahip olabilirsin, diğer bir yöntem kanatlarını orta sahaya çekip orta sahanı geçilmezde yapabilirsin. Yada birini çıkarıp defansta alabilirsin.

Mesaj Yetkileri