1 ile 19 arası toplam 19 sonuç

Konu: Maç sırasında bilgisayar kendi kendine kapanıyor

Angry Maç sırasında bilgisayar kendi kendine kapanıyor

Öncelikle söyleyeyim, oyunu 4-5 aydır oynamıyordum. Steam'den oyunu açmak isteyince, yeni güncelleme geldiği için, Steam oyunu güncelledi. Fakat oyunu açamadım bu yüzden oyunu baştan kurmak zorunda kaldım. Buraya kadar her şey normal (?!). Her şey bundan sonra başlıyor.

Liverpool ile yeni bir kariyer açtım. Fakat 2-3 maçta bir bilgisayar kendi kendine, hiçbir uyarı vermeden kapanmaya başladı. Oyunu hızlandırmak için FM Speeder kullandım fakat fayda etmedi. Bütün grafik paketlerini (logo ve yüz) kaldırdım. Yine sorunu çözemedim.

3 GB Ram ve 1 GB Ekran kartı kullanıyorum. Oyunu oynarken Steam dışında hiçbir program (Firefox, media player vs.) çalıştırmıyorum. Daha önce dediğim gibi, oyunu en son oynadığımda (4-5 ay önce) böyle bir sorun yoktu. Çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Nesil
    2006
    Yer
    London

Havalar sıcaksa fan'ının tozlanıp ısınması ve ekran kartının tozlanması bu tarz şeylere yol açabilir. Eğer masaüstü ise açıp içindeki tozları temizlemeni tavsiye ederim.

Diğer bir ihtimal ise virüs bulaşmış olabilir. Format atmayı deneyebilirsin.

Quote Originally Posted by xwerswoodx View Post
    Havalar sıcaksa fan'ının tozlanıp ısınması ve ekran kartının tozlanması bu tarz şeylere yol açabilir. Eğer masaüstü ise açıp içindeki tozları temizlemeni tavsiye ederim.

Diğer bir ihtimal ise virüs bulaşmış olabilir. Format atmayı deneyebilirsin.
    Bilgisayarım dizüstü. Bilgisayarın altında soğutucu kullanıyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    London

O zaman muhtemelen virüstür yada bilgisayarn aşırı derecede doluysa yani çok fazla dosya varsa temizlemeyi dene yada en güzeli garantisi varsa aldığın yere ver

Quote Originally Posted by xwerswoodx View Post
    O zaman muhtemelen virüstür yada bilgisayarn aşırı derecede doluysa yani çok fazla dosya varsa temizlemeyi dene yada en güzeli garantisi varsa aldığın yere ver
    Bilgisayarı Malwarebytes ile tarattım, çıkan virüsleri sildim. C ve D diskleri toplamı 276 GB civarı bir dosya alanı var ve bunların sadece yarısı dolu. Ayrıca bilgisayarın garanti süresi de doldu.

Bilgisayar sadece FM oynarken kapanıyor. Başka bir program/oyunda böyle bir sorun yok.
    Last edited by Giallorossi : 02.Eylül.2013 at 21:03

Oyunu ve Steam'i silip tekrar yüklememe rağmen sorun çözülmedi. Korsan oyun yükleyip onunla denedim fakat ı-ıh.

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

Oyun Kütüphanesine Gir Football Manager 2013 E Sağ Tık Yapıp özellikler De 3. Sekmeye Gir Orada 4 Seçenekten En Alttaki "oyunun Dosyalarını Doğrula" Seçeneğini Seç Bir Bakıma Bu Olay Bir Virüs Temizleme Programı Gibidir

Quote Originally Posted by urwrdskkn View Post
    Oyun Kütüphanesine Gir Football Manager 2013 E Sağ Tık Yapıp özellikler De 3. Sekmeye Gir Orada 4 Seçenekten En Alttaki "oyunun Dosyalarını Doğrula" Seçeneğini Seç Bir Bakıma Bu Olay Bir Virüs Temizleme Programı Gibidir
    İki kere denedim fakat işe yaramadı. Bir de 2012'yi deneyeceğim.

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

diz üstü pc nin hem tozunu al hemde içeriden temizle

diz üstü pc nin hem tozunu al hemde içeriden temizle
    Fırçayla mı alayım, bezle mi?

Her gün bezle bilgisayarın tozunu alıyorum.

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

Süpürge İle Al İçini de Alsın İyice

FM 2012'yi denedim. Körfez FK'yı aldım. Hazırlık maçlarını sorunsuz geçtim fakat lig fikstürünü geçerken yine bilgisayar kapandı.

Süpürge İle Al İçini de Alsın İyice
    Bir gün deneyeceğim, sonucu buraya yazarım

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Bende de aynı sorun vardı. Önceleri sadece maçta kapanıyordu. sonradan film izlerken bile kapanır oldu. Ama bunların hepsi pille çalışırken oluyordu. Pc prize takılıyken kapanma olmuyordu. Bilgisayarın pilini yüzde 70 civarı kadar doldurdum. Sonra pili çıkardım. buzdolabı poşetine koyup buzdolabına koydum. 1 saat dolapta bıraktım. 1 saat sonra çıkarınca hemen pc'ye takmadım. Soğuk olduğu için içeride buharlaşma yapabilirdi. yarım saat de dışarıda beklettim. Ardından pc'ye taktım. 2-3 gün oluyor, henüz kapanma olmadı hiç.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Tavsiyen için teşekkür ederim fakat bilgisayarı 2-3 haftadır pille kullanmıyorum çünkü pil bitti. Şarja takılı kullanıyorum. Pil olmadığı için sorun yaratıyor olabilir mi? FM 11'i denedim onda da kapanma sorunu var çünkü. :@

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Mavi ekran alarak mı bilgisayarınız kapanıyor ?
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    Mavi ekran alarak mı bilgisayarınız kapanıyor ?
    Hayır direkt olarak kapanıyor, hiç hata vermiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

Benim dizüstünde de bu sorun var.Oyunları açınca bilgisayar ısınıyor ve önce ekran kararıyor daha sonra tümden kapanıyor bilgisayar.Tekrar açınca da Windows sürdürülüyor diyip devam ediyor.Altta soğutucum olmasına rağmen kapanıyor.Bende br çözüm buldum.Bilgisayarın fanı altta bulunduğu için bilgisayarın fanını masanın dışında bırakıyorum.Böylelikle hava sirkülasyonunu sağlıyorum.SIcak hava masadan tekrar bilgisayara geçmek yerine boşluktan akıp gidiyor.Bir de bunu deneyin bakalım belki sorun çözülür.

Bu sorun bende de vardı.Sorun büyük ihtimalle ısınmadan kaynaklanıyor.Süpürge ile tozunu al ve kullanırken bilgisayarın altına bir cisim koy ki hava alsın.Ben kumanda koydumBi daha böyle bir sorun yaşamadım

Söylediklerinizi deneyeceğim beyler. FM 14 yükledim ama halen sorun devam ediyor zira...

Mesaj Yetkileri