Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 58 arası toplam 58 sonuç

Konu: Düzelmesi için Dua Ettiğiniz FM Saçmalıkları

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

En iyisi almamak fm deki hatalar olmasın diye dua ettiğim kadar kendim için etsem şuan cennetliktim.

Quote Originally Posted by Sadixx View Post
    En iyisi almamak fm deki hatalar olmasın diye dua ettiğim kadar kendim için etsem şuan cennetliktim.
    başka bi bakış açısı

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

En çok 1. maddeye katılıyorum.Zirveye oynayan takımlarla oynarken daha az puan kaybediyorum.Ligde son sırada birkaç puan toplamış takımlar ise beni paso yeniyor. 1 değil 2 değil her kariyerimde aynı şey oluyor.
    Bir de alt liglerde oynarken ligin sonlarında hep düşüşe geçiyor takım.4 alt lig kariyerimin hepsinde böyle oldu.Sanırım sadece bana olmuyordur.

Quote Originally Posted by xwerswoodx View Post
    Bende bir umut düzelir diye belirtmek istiyorm bir noktayı.

İngiltere veya herhangi bir ligin 4. 5. ligindeki bir takımla oyuna başlıyorsun, 7, 8 sene çabalayıp çabalayıp premier lige çıkmayı başarıyorsun. İnanılmaz başarılar elde ediyorsun. 4-5 sene çabalayıp avrupa ligine gidebiliyorsun, 14-15 sezon sonunda avrupadan gelen para ile bir kadro kurmaya başlıyorsun, 4-5 sezon böyle gittikten sonra premier ligin aşırı derecede fazla olan geliri + avrupa kupaları geliri derken bir anda avrupa kupası şampiyonluğunu görüyorsun, bir bakmışsın ki ligde ilk 4 e girip şampiyonlar ligine kalmaya başlamışsın, bir süre sonra orda da lig şampiyonluğunu gördükten sonra 20 sezonunu bir takımda geçirmeyi bırak akıl almaz başarılara imza atıyorsun. Şampiyonlar liginde ilk gruplar derken bir anda çeyrek finaller, yarı finaller, finaller derken bir bakmışsın ki 5-6 sezon sonunda şampiyonlar liginin zirvesindesin. Tabi bu 25-26 senelik dönemde takımın itibarını 1 yıldızdan 4 yıldıza kadar çıkarıyorsun. Belkide hayal olan bir çok başarılara imza atıyorsun, kendi itibarın zaten Kıtasal oluyor bir süreden sonra. Dünyanın en iyi menajerlerinden biri olarak tanınıyorsun. Hangi milli takım boşalsa adın geçmeye başlıyor. Hepsini geçtim, takımın efsanesi arasına girmişsin, adına statlar yapılmaya başlamış, nerdeyse artık takımla adın anılmaya başlamış ama gel gör ki burda yapabileceğim her şey bitti diyip Türkiyeye veya elin en düşük liginden bir takıma başvuruyorsun ve aldığın cevap;

"Türkiye xxx'in ilgisine gülüp geçiyor."

Sonra dönüp Real Madrid gibi yüksek itibarlı bir takıma başvuruyorsun ve sana ertesi gün kontrat öneriyor.

Ve bu artık gerçekten sinir bozucu bir hal almaya başladı. Bence bir an önce düzeltilmesi gerekiyor.
    bunun nedeni sen eğer hala o yönettiğin takımın başındaysan oluyor çünkü o gitmek istediğin küçük takım senin sözleşme fesih bedelini ödeyemediği için böyle sorun yaşıyorsun.

Nesil
    2006
    Yer
    London

Quote Originally Posted by tr26 View Post
    bunun nedeni sen eğer hala o yönettiğin takımın başındaysan oluyor çünkü o gitmek istediğin küçük takım senin sözleşme fesih bedelini ödeyemediği için böyle sorun yaşıyorsun.
    Ben fesh ettikten sonra oluyordu diye belirtmeyi unutmuşum sanırım ama dediğin olayda mantıklı olabilir bir çok durumda ama menajer itibarları çok çabuk artıyor, mesela ben gs başında 2 sezonda dünya çapında tanınır oldum bu çok saçma bence şampiyonlar ligini bile almamışım daha

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Her seride gözüme gözüme sokuluyormuş gibi hissettiğim, kırmızı kart gören oyuncunun gidip yedek kulübesindeki başka bir oyuncunun kucağına oturması olayını düzeltsinler istiyorum. Kırmızı kart olayı olunca gözüm ister istemez atılan oyuncuya takılıyor.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

ha kart olayı demişken bir de fm13te forvet oyuncuları savunma oyuncularından daha çok kart görüyor. Onu da düzeltirler umarım.

Nesil
    2012
    Yer
    Trabzon

Eğer bir maçta ağır favoriyseniz ve maç boyunca rakip kaleyi abluka altına almış ama kaleci performansları kale direkleri vs derken zar zor gol atmış veya atamamışsanız,"bu maç böyle giderse elbet gol atarım" demeyin o maçta mutlaka puan kaybediyorsunuz...barcelona ve ajax kariyerlerimde bunu yaşadım ve artık fm yi oynayınca bir süreden sonra maçın gidişatından neticeyi kestirebiliyorsunuz.

9. Default

Quote Originally Posted by azaptar View Post
    Eğer bir maçta ağır favoriyseniz ve maç boyunca rakip kaleyi abluka altına almış ama kaleci performansları kale direkleri vs derken zar zor gol atmış veya atamamışsanız,"bu maç böyle giderse elbet gol atarım" demeyin o maçta mutlaka puan kaybediyorsunuz...barcelona ve ajax kariyerlerimde bunu yaşadım ve artık fm yi oynayınca bir süreden sonra maçın gidişatından neticeyi kestirebiliyorsunuz.
    bu olay gerçekçiliği gösteriyor ben bile arada tereddüte geçiyorum bir keresinde city 30 şut küsür çekmişti 0-0 bitmişti neler kaçırmışlardı ama bu oyun giderek gerçekçiliğini arttırıyor

Nesil
    2012
    Yer
    Trabzon

Böyle maçlar yok değil , hatta en yakın örneği herkesin bildiği Barcelona Inter maçıdır )Interin 18 in içinde kalıp da tur atladığı maçtan bshediyorum ...Ama nadir olur, FM deki gibi 3 maçın 2 si böyle bitmez...

Klüp borçlarını, elimize para geçtiği zaman ödeyebilmeliyiz artık. 200M euro para duruyo kasada 10 yıl boyunca nerdeyse dokunmuyorum ama hala 2048e kadar gider yapıyor klüp. Çok can sıkmaya başladı bu durum.

12. Default

Quote Originally Posted by kumbara View Post
    Klüp borçlarını, elimize para geçtiği zaman ödeyebilmeliyiz artık. 200M euro para duruyo kasada 10 yıl boyunca nerdeyse dokunmuyorum ama hala 2048e kadar gider yapıyor klüp. Çok can sıkmaya başladı bu durum.
    onda sıkıntı var evet kulübün borçlarını erken ödeme yolu da açılmalı oyunda

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

ayrıca sık sık karsıma cıkan hakemi eleştirdigimiz zaman hiç bir şekilde hakemin yanlış yapmaması yani her maç verilen penaltıları geçtim verilen sacma kartlara itiraz edince hiç bir değişiklik olmaması hakemide eleştirince hemen ceza yememiz sacma geliyor oyun hakem hatalarını sıfıra indirmiş hiç bir şekilde hata yaptı denmiyor (...takımı lehine verilmeyen penaltı pozisyonuna cok kızdı.Ancak tv de görülen tekrarlar sonucu hakemin dogru karar verdigi anlasıldı) bir kerede yanlsı yapmıs denilsin

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

dışarı çıkan topları top toplayıcılar versin artık. Kaleci ta yan tribünlere kadar gidip alıyor. Büyük saçmalık.

Nesil
    2012
    Yer
    Trabzon

Quote Originally Posted by lexoqe View Post
    dışarı çıkan topları top toplayıcılar versin artık. Kaleci ta yan tribünlere kadar gidip alıyor. Büyük saçmalık.
    buna ilaveten top kornere gittiğinde futbolcunun(inşallah top toplayıcının) topu alıp getirip o köşe noktasına koyma olayını göstermesin kamera...10 sn bekliyoruz penaltı olsun korner olsun serbest vuruş olsun...Faulse direk faulün başlangıcından başlasın bu görüntü nedir her duran topta 10 sn bekleme uyuzluğu...

Quote Originally Posted by zalim0773 View Post
    onda sıkıntı var evet kulübün borçlarını erken ödeme yolu da açılmalı oyunda
    Bu konuda bir yenilik olduğu söylendi fakat tarif ettiğiniz gibi mi olur bilmiyorum.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Tempoyu ne kadar artırırsan o kadar oyuncun sakatlanır saçmalığı kalksın. Sırf adamlarımın yarısı sakatlanacak diye yavaş tempoyla oynamak istemiyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by connesione View Post
    duacı olunan çoğu şeyin maç motoruyla ilgili olduğunu görüyoruz ve bence gerçek menajerlik deneyimi yaşamak isteyen oyunseverler maç gösteriminin 3d olmasından kesinlikle memnun değiller ben dahil.

bu oyunu sevmemizin en önemli nedeni, çok sevdiğimiz futbol üstüne hayal dünyamızı kurabilmemizdir.
    cm serilerinde altta yanıp sönerdi gol olunca, golü hayal ederdik,

yeni bir regen çıkardı ortaya poyuna posuna bakar sahada onu hayal ederik,

tribünleri, saha koşullarını, stadyumları hayal ederik.

ama gelip de önümüze hatalarla, buglarla dolu bir 3d koyduklarında biz bunu yemedik, bende yemedim.

satış stratejisi, çok kişiye ulaşmak, oyunu daha çok kişiye oynatmak falan bu savunulabilir ama ben bu oyunu tek başıma oynuyorum ve satış rakamları da umurumda değil.

bu yüzden madem bir dua gerekiyor, o zaman 3d olayının kaldırılması olsun bu oyunda.
    O zaten var. 3d değil de 2d oynamayı seçebiliyorsun. Mesela ben hiç 3d oynamadım. Hep 2de devam ettim saydığın sebeplerden ötürü. Ayrıca forumda bahsedilen maç motoru hatalarına da neredeyse hiç rastlamadım. 3d oyunu fazlasıyla bozuyor bence..
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    London

Derbi listesindeki takımlardan oyuncular alınabilsin. Tamam hepsi alınamasın ama en azından profesyonelliği yüksek olan oyuncuların gelme ihtimali olsun. Günümüzde bu konuda bir çok örnek var bence bunun engellenmesi çok saçma...

Sahada tek top olması çok saçma. Oyuncular ta uzaklara kadar koşup top alıyorlar. Eğer maçta gerideysen ve son dakikalara girmişsen çok fazla sinir sebebi oluyor bu durum.

Şu gündüz maçları çok saçma bence. türkiyede gündüz maçı çok çok nadir oynanıyor. en erkeni 16 falan ama oyunda habire gnüdüz maçı oluyo. bi de fm 2014 maç motoru vidyosundaki gece maçı çok kötü olmuş, o gölgeler falan çok bariz çok parlıyo.

bi de trabzonspor'un 61. dakika olayı oyuna eksenle çok güzel olur bence. renk katar oyuna.

kaleciler sacmalamasin, defans ve ortasahalar top kapsın, 1 ayda 8 kişi sakatlanmasın yeter

Fikstür olayınıda ayarlasalar güzel olacak. Ardarda günlerde maç olmasın. Fenerbahçe uefa da oynadığı sezon hiç bir maç 3 günden önce değildi, ya 3. gün yada 4. günde oynadı(Türkiye kupalarıda dahil)

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Quote Originally Posted by di canio View Post
    Her seride gözüme gözüme sokuluyormuş gibi hissettiğim, kırmızı kart gören oyuncunun gidip yedek kulübesindeki başka bir oyuncunun kucağına oturması olayını düzeltsinler istiyorum. Kırmızı kart olayı olunca gözüm ister istemez atılan oyuncuya takılıyor.
    Yapma abi

Nesil
    2006
    Yer
    London

Bir süreden sonra Beşiktaş, Trabzonspor gibi takımların 20,000'e oyuncu almasını engellesinler
    Fenerbahçe'nin veya Galatasaray'ın sırf Türk olarak biraz iyi diye, benim çöp diye bedava olsa sözleşmeyeceğim oyuncuya 5,5 milyon vermesi.
    Bir süre sonra Fenerbahçe, Galatasaray takımlarının Dortmund'un alt yapısı gibi olması, orada çıkan tüm Türk oyuncuları satın alması.
    Fenerbahçede mutsuz olan bir oyuncunun Galatasaray'a gelmemesi...
    Sözleşmesi olmayan bir ünlü oyuncunun 100,000 üzerinde haftalık istemesi.

Bazen iyi oynuyor diye oyuncuma zam yapmak istiyorum, ama zam yaparken bile oyuncu fiyatı belirliyor. 2 maç iyi oynadı diye 40,000 den 90,000 istiyor...

Nesil
    2013
    Yer
    09

Misal ben kafaya taktığım 5 m euro değerindeki bir topçuya teklif yapacağım, 7-8-9-10 m euroları reddettikleri zaman 15-20-25 lere kadar çıkabiliyorum ama oyun bizdeki 5 m euro değerindeki bir oyuncuya 10 m dan fazla çıkmıyor, hatta çok yakından ilgileniyor ben 15 istiyorum adam görüşmeleri iptal edip daha sonra tekrar 6 m euro teklif veriyor hayatta çıkmıyorlar, değerinin 2 katından fazlasına çıkmama huylarından vazgeçerler umarım.

Nesil
    2013
    Yer
    09

Bu durum var yalnız, ben yaşadım 2026 mı 36 ya kadarmı ne ödemesi vardı kulübün ekonomim süperdi 2017 mi 18 de mi ne hepsini ödedi kulüp borç kalmadı.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Birşey denedim ve saçmalığın daniskasını yakaladım.

Mesela bütçe ayarını fullediğiniz zaman €20M paranız var. Boştaki, sözleşmesi bitmesine 6 ay kalmış ve ya sözleşme yenilerken, €20M parayı full kullanmak istiyor haline getirdikten sonra sözleşme önerdiğinizde (rakamları atıyorum) yıllık €1.2M istiyor bir futbolcu. Tamam güzel verebiliyoruz, fiyatta uygunsa imzalıyorsunuz; fakat o €20M ayarlardan 0'a çekipte önerirseniz karşınıza €3.6M hatta €5M kadar çıkabiliyorlar. Yani kulüple imzalamak isteyen oyuncu, maaş bütçesine göre kendi ayarını yapıyor ve fiyat istiyor. Defalarca denedim, hep aynı sonucu alıyorum. Bunun kurnazlığını mayıs ayında farkettim ve sonra neredeyse her transfer sonrası kontrat imzalamadan önce kullandım. Futbolcuların istediği fiyat sabit kalmalı. Zaten mantıklı olan da bu değil midir? Bu sene de aynı şey olursa çok garip olacak.
    İkinci olan, ilk kaybedendir.
    Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2006

Aklıma geldi, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray teknik adam gönderdikten sonra ikinci lig seviyesinde ki isimlerle anlaşmasından umarım vazgeçilmiştir.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri