1 ile 5 arası toplam 5 sonuç

Konu: Yahoo Fantasy Basketball

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Default Yahoo Fantasy Basketball

Arkadaşlar bazılarınızın bildiği gibi Yahoo çoğu amerikan sporunda olduğu gibi basketbolda da bir fantezi lig uygulaması yapmakta. Lokavt senesinde forumdan 6-7 kişi birleşip oynuyorduk, bu sene de böyle bir uygulama yapsak dahil olmak isteyen kaç kişi çıkar?

Yeterli sayıya ulaşırsak kendi ligimizi açarız, eğer az kalırsak da başka bir oluşuma hep birlikte dahil oluruz.

http://basketball.fantasysports.yaho...nba?lid=137929

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Nasıl birşey biraz açıklar mısınız ?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post
    Nasıl birşey biraz açıklar mısınız ?
    NBA'deki tüm oyuncular bildiğin draft sistemiyle takımlara dağıtılıyor, sırayla. Herkes sırası geldiğinde seçim yapılıyor. Takımlar kurulduktan sonra, oyuncuları değerlendirmek için 9 kriter var (Sayı, asist, ribaund, 3PT sayısı, Şut yüzdesi, Serbest atış yüzdesi, top çalma ve top kaybı [az olması avantaj])

Ligini kurduğun sisteme göre ligindeki koçlar yarışıyor, iki sistem var. Biri rotisserie, ligdeki tüm takımlar bu 9 istatistiklerini tüm sene boyunca tutuyor, ve ligdeki sıralamaları böylece ortaya çıkıyor (Asisti birinci bitirdiysem max puan alıyorum, bu puanların toplamıyla sıralama sistemi yapılıyor).

Bir diğeri Head-to-Head, takımlar her hafta birbiriyle eşleşip bu 9 özellik arasında kapışıyor. Benim takımım senden 9 stat'ta da iyiyse ben 9-0 kazanıyorum. Bu skorlar sene sonunda toplanıyor bildiğim kadarıyla, tam hakim olduğum bir sistem değil.

Ama sanırım yüksek bir ilgi olmadı

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Dedim dedim dinletemedim..

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Geçtiğimiz sezonlarda açık ara yapmışlığım var. 20 kişi falan oynamıştık ki hepsi NBA donanımlı abiler

Aman diyeyim sakat olur beraber oynarsak. Geceyarısı kalkıp NBA izleyen adamım ben.

Yarı sezon oldu gibi. All-Star haftası draft yapıp oynayabiliriz aslında.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Mesaj Yetkileri