Sayfa 2 / 13 İlkİlk 123412 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 384 sonuç

Konu: FM 2014 - Araştırma Hakkında Eleştiri Başlığı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Salih Uçan'ın kiralık listesinde olmasının sebebi nedir?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by himone View Post
    Oyuncuların sözleşme bedelleri FB tarafından ödeniyor orası doğru ama dediğiniz gibi 2 oyuncudan toplamda 1,8 milyon Euro kiralama bedeli elde edildi. Oyunda ise ne kiralama bedeli ne de maaş ödemesi hiçbirşey yok, bu da FB kasasından ekstra 1,8 milyon Euro çıkmasına sebep olacak. Satın alma opsiyonu da FB'nin Stoch gibi bir oyuncu için 3 milyon Euro bedel biçmesi imkansız, alındığı fiyat zaten 5,5 ve geçen sene 10 milyon eden bir oyuncuydu.

Bu arada Krasic ve Stoch'un kiralama bedelleri için bakabilirsiniz. (Zaten bakmışsınızdır ama yine de isteyen ulaşabilir.)

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgu...aspx?id=302753

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgu...aspx?id=307842
    Dedigim gibi, iceri giren 1.8 milyon nakit'i belirlerken goz onunde bulunduruldu ve eklendi.

Stoch'un bonservisine gelince. Genelde arastirmacilar kendi aralarinda finansal konularda emin olmadiklari bir konuda israrci olmazlar. Ellerinde bilgi yoksa da bos birakirlar. Ben de ilk once bizim medyadan aldigim bilgiyle 5 milyon Euro yapmistim.

Ardindan Yunan mevkidasim transferin yapilmasini benden istedi ve satin alma opsiyonunun 3 milyon oldugunu soyledi. Ben de tabii ona bizim medyada 5 milyon ciktigini (isin ilginci bizim medya da Yunan medyasina dayanarak o rakami veriyordu) satin alma bedeli konusunda ne kadar emin oldugunu sordum.

O da PAOK arastirmacisina (PAOK'un muhabirligini de yapiormus) gitti ve bilgi kesin mi diye sorun. Aldigi cevap kesin olunca ben de kabul ettim.

Dedigim gibi. Eger elimizde kulupten yapilmis bir aciklama olsa, veya Yunan kaynaklara dayandirildigi soylenen haber disinda somut bir seyler olsa bu konuda 3 milyona itiraz edeyim. Ama bunlar yok. Opsiyon oldugunu bile KAP'tan degil, Yunan medyasindan ogreniyoruz.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by MeMo View Post
    Salih Uçan'ın kiralık listesinde olmasının sebebi nedir?
    Meireles, Emre Belozoglu, Mehmet Topal, Christian, Holmen, Alper Potuk, Selcuk Sahin ve 3 tane merkez orta saha kullanan dizilis.

Bir Galatasaraylı olarak, bana da Burak çok abartılmış gibi geldi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Meireles, Emre Belozoglu, Mehmet Topal, Christian, Holmen, Alper Potuk, Selcuk Sahin ve 3 tane merkez orta saha kullanan dizilis.
    Yani yapay zekanın kararı. Selçuk da satılık listesinde. Oyunun böyle tuhaf insiyatifler alması doğru değil bence.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by MeMo View Post
    Yani yapay zekanın kararı. Selçuk da satılık listesinde. Oyunun böyle tuhaf insiyatifler alması doğru değil bence.
    Yapacak pek bir sey yok. Eger Fatih Terim Galatasaray'da kalsaydi, Amrabat, Aydin ve Bruma da kiralik listesindeydi cunku tercih ettigi dizilis kanat oyuncusu kullanmiyordu.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Salih Uçan'ın fiziği yerle bir yalnız bu adam hem uzun boylu hem hızlı,güçlüde sayılabilir.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post
    Salih Uçan'ın fiziği yerle bir yalnız bu adam hem uzun boylu hem hızlı,güçlüde sayılabilir.
    Guc:
    Alper Potuk: 9
    Hasan Ali: 10
    Gokhan Gonul: 11

Bunlara yakin olmamali Salih.

Hizli bir oyuncu da degil. Akil hizi oldukca yuksek olsa vucut hizi degil. Bunu defalarca gecen sezon da gorduk, yazin U20 turnuvasinda da.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Guc:

Hizli bir oyuncu da degil. Akil hizi oldukca yuksek olsa vucut hizi degil. Bunu defalarca gecen sezon da gorduk, yazin U20 turnuvasinda da.
    Teşekkürler yorum için.

Guc:

Hızlı bir oyuncu degil zaten ancak hızlanması 7/20 olucak derecede agır bir oyuncu da degil

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Salih'in fizik özelliklerine birşey demiyorum ama top kapma ve cesaret çok kötü. Tamam çok faul yapıyor ama tereyağından kıl çeker gibi aldığı topları da görüyoruz 3 fazla abartı olmuş, 6-7 civarı idealdi bence. Ve cesaret konusunu geçen sene de söylemiştim ben daha bu çocuğun ikili mücadeleden kaçtığını görmedim, top ayağındayken de çok rahat dikine pas deneyen bir oyuncu hatta cesareti yaptığı faul sayısından bile anlaşılabilir. Neden 5 verildi bilmiyorum ama bence çok az.

İsmail Köybaşı'nın sakatlığı 6-8 ay olarak başlıyor. Gerçekte hazırlık maçlarında süre almaya başladı.
    Maksimum 3 ay sakat olarak başlamalı.

Nesil
    2013
    Yer
    09

Salihin top kapmasını 3 olarak değerlendirmek skandal, ilk oynadığı maçlarda çok iyi top kapıyor ya diyorduk, teknik adamlar hücuma doğru çektikleri için eskisi kadar 2 li mücadelelere yeltenmiyor geçen sene yanılmıyorsam 9 mu 10 muydu ne 3 olmasının açıklaması olamaz.

drogba tam bir hayal kırıklığı oldu benim için.
    drogba çalışkan bir oyuncu bana kalırsa kale önünden top çıkarır, defansa yardıma gelir fakat bunun yanında fazla agresif olduğu söylenemez. agresifliğin 16 olup çalışkanlığın 10'da kalması şaşırtıcı.
    fiziksel özelliklere gelirsek; drogba'nın çevikliği 8-10 arasında olması gerekirken 12 fazla kaçmış sanki. dayanıklılığa 12 bitiriciliğe 14 verilmesi çok yanlış izlenimler olduğu gösteriyor.

Krasic'in kiralandığı takım fransadaki bastia degil, italya 4.ligindeki Bastia olarak girilmiş.

Tarık Çamdal, Aytaç Kara ve Hasan Acar ın profilleri biraz yetersiz

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Salih Uçan denince aklıma ilk olarak Deniz Barış'ı yakalayamaması geliyor. Orta sahadan rakip kaleye koşmuştu DENİZ BARIŞ ve salih ona yetişememişti bile. Burak abartılı kısmına gelince bu değerler geçen seneki performansa göre girildi. 18 bu yüzden olsa gerek. İlk güncellemede düşecektir..
    turksportal...

18. Default

Hasan acar'ın mevkisi ön libero diye biliyorum ben ancak sağ kanat olarak gözüküyor. Aytaç kara çok top kaybediyor, halbuki ön libero oynayan ve bayada top kapan bir futbolcuyken top kaptırması saçma geldi bana. Tarık çamdal eskişehirspor'a gelmeden önce hem sağ hemde sol kanat oynamış. Eskişehirspor'da ise hem sağ bek hemde sol bek oynadığını düşünürsek profili gerçekten yetersiz.

Muhammed Demirci neden hala güç konusunda 2 anlamadım gitti
    julio alves halen Beşiktaş ta
    ismail köybaşının sakatlığı 6-9 ay gözüküyo normalde hazırlık maçında oynadı elinin kırılması da lig başladıktan sonra olduğu için zaten oyuna yansıtılmamalı
    Bide araştırmacılar lütfen veli kavlak ı forvet arkasında başaralı olarak yapmaktan vazgeçsinler
    Beşiktaş ta göze çarpanlar bunlar

Quote Originally Posted by harun26180 View Post
    Hasan acar'ın mevkisi ön libero diye biliyorum ben ancak sağ kanat olarak gözüküyor. Aytaç kara çok top kaybediyor, halbuki ön libero oynayan ve bayada top kapan bir futbolcuyken top kaptırması saçma geldi bana. Tarık çamdal eskişehirspor'a gelmeden önce hem sağ hemde sol kanat oynamış. Eskişehirspor'da ise hem sağ bek hemde sol bek oynadığını düşünürsek profili gerçekten yetersiz.
    Kaldı ki Tarık ve Aytaç süperligin en çalışkan oyuncularından, mental ve teknîk özellikleri yetersiz geldi bana. Örnek vermek gerekirse Tarık sezon başından beri oynadığı maçlarda görev yaptığı kanadı otobana çevirdi, Aytaç ise kaptığı toplarla ve oyun zekasıyla takımı atağa kaldırdı. Erkan ise hakettiği profili sonunda bulmuş belki bitiriciliği bir tık yukarıda olabilirdi

Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post
    Salih nasıl güçlü ölüyor çocuk

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ogsusam11 View Post
    Krasic'in kiralandığı takım fransadaki bastia degil, italya 4.ligindeki Bastia olarak girilmiş.
    Benim hatam. Italyanlar tarafindan duzeltilecek.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by kapalicarsi View Post
    Bide araştırmacılar lütfen veli kavlak ı forvet arkasında başaralı olarak yapmaktan vazgeçsinler
    Beşiktaş ta göze çarpanlar bunlar
    Gittikce daha da dusecektir bu deger. Adam sonucta Avusturya'dan ofansif orta saha/kanat oyuncusu olarak gelip, kendisini mucadeleci orta saha oyuncusuna donusturdu.

Gittikce daha da dusecektir bu deger. Adam sonucta Avusturya'dan ofansif orta saha/kanat oyuncusu olarak gelip, kendisini mucadeleci orta saha oyuncusuna donusturdu.
    carvalhal guti nin görevini ona vermeyeçalıştı tek suçlu o aslında ))

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by excaliburuA View Post
    drogba tam bir hayal kırıklığı oldu benim için.
    drogba çalışkan bir oyuncu bana kalırsa kale önünden top çıkarır, defansa yardıma gelir fakat bunun yanında fazla agresif olduğu söylenemez. agresifliğin 16 olup çalışkanlığın 10'da kalması şaşırtıcı.
    fiziksel özelliklere gelirsek; drogba'nın çevikliği 8-10 arasında olması gerekirken 12 fazla kaçmış sanki. dayanıklılığa 12 bitiriciliğe 14 verilmesi çok yanlış izlenimler olduğu gösteriyor.
    Drogba cok caliskan (yani surekli rakibe basan, saga sola kosusturan) bir oyuncu degil. Kararli bir oyuncu ama caliskan degil. En azindan caliskanligini 90 dakikaya yayan bir oyuncu degil. Mac icinde 5-10 dakika cok caliskan gorunuyor diye geri kalan 80-85 dakikayi goz ardi etmemek gerekli.

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

ab selçuk inan çeviklik 12 daha önce de hep böyle veriliyordu. bu adamın çeviklik sıkıntısı yok mu? neden hep averaj üstü değer veriliyor ?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ForCimbom View Post
    ab selçuk inan çeviklik 12 daha önce de hep böyle veriliyordu. bu adamın çeviklik sıkıntısı yok mu? neden hep averaj üstü değer veriliyor ?
    Selcuk'un ceviklik sorunu oldugunu cok dusunmuyorum. Cevikligi iyi mi. Degil. Ama kotu mu. O da degil.

Super Lig'de ortalama bir MC'nin cevikligi 13. Yani Selcuk esasinda bu ortalamanin altinda.
    DM'lerin ortalama cevikligi ise 12. Yani Selcuk ortalama.

DC'lerin ortalamasi 10.5
    DR ve DL'lerin ortalamasi 12.5
    ST'lerin ortalamasi 12.5
    AMR/AML'lerin ortalamasi 14
    AMC'lerin ortalamasi 14.5

Belki 1 puan dusebilir ama cok da onemli bir deger yanlisligi olarak gormuyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    London

Genelde herkes oyuncularım kötü diye yakınmış burada. Ama ben Galatasaraylı olarak Burak Yılmazın profilinin çok değil "aşırı" derecede abartıldığını düşünüyorum.

Bir kere bu adam her maç en az 6-7 kere kaleci ile karşı karşıya kalıp gidip üzerine veya dışarıya vuran bir adam. Bitiricilik 18 verilmiş ama bana sorarsanız 12-13 bile çok Burak Yılmaz'a. Bitiriciliği falan yok o adamın. Ayrıca ek olarak kaleye plase şutlar deneyen bir oyuncu ama antremanlarına baktığımda bu özelliğinin verilmediğini gördüm buda hayal kırıklığı yaşattı. (Her ne kadar plaseleri kalecinin üzerine vursada) Teke tek pozisyonlarda net bir şekilde belli ki Drogbanın bitiriciliği ve tecrübesi Burak Yılmazdan çok daha yüksek. Ama oyunda yine Drogba yanlış hatırlamıyorsam 16 civarlarında gezinirken Burak Yılmaz nasıl oluyorda 18 olabiliyor akıl erdiremiyorum Kaldı ki geçen seneye baktığımızda Burağın aslında attığı golleri sildiğimiz zaman ne kadar vasat bir futbolcu olduğunu görebiliriz. Kaleye her maç 10 şut vuruyor, şanslıysa 1'i gol oluyor, 5 i kalecinin üzerine gidiyor geri kalan 4 dışarıya gidiyor. Tabi kaleciyle karşı karşıya kalıpta ısrarla topu ayağından aşıp kaleciye kaptırmalarına değinmiyorum bile. Burak Yılmaz için Gerzek rolü eklenebilir oyuna Bu rol için tüm özellikleri taşıyor.

Ek olarak Sneijder geçen sene nerdeyse topu ayağına aldığında bize pas ver pas ver kaptırma diye yalvarttıran adam yine 4,5 yıldız olarak gelmiş oyuna ama bu kez daha 1. ayın sonunda 4 yıldıza düşüyor yani belli ki potansiyeli pekte fazla verilmemiş 13'e göre ama bana sorarsanız geçen seneye bakılarak profil belirleniyorsa Sneijder en fazla 3,5 yıldız alabilirdi oda önceki senelerin hatrına

Muslera konusunda ise bence geçen senelerde Muslera takımın en önemli oyuncusuydu, tabi bana sorarsanız 3,5 verilsede 4 yıldız potansiyeli hakeden yegane oyunculardan bir tanesi.

Aydın yılmaz her ne kadar forma şansı bulamasada hazırlık ve küçük maçlarda forma giyip bence iyi bir oyuncu olduğunu kanıtladı. Yine de 1,5 yıldızın adil olduğunu düşünsemde 2 yıldız olabilirdi diye düşünüyorum

Şuanda aklıma gelenler bunlar geldikce yazarım yine

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by xwerswoodx View Post
    Genelde herkes oyuncularım kötü diye yakınmış burada. Ama ben Galatasaraylı olarak Burak Yılmazın profilinin çok değil "aşırı" derecede abartıldığını düşünüyorum.

Bir kere bu adam her maç en az 6-7 kere kaleci ile karşı karşıya kalıp gidip üzerine veya dışarıya vuran bir adam. Bitiricilik 18 verilmiş ama bana sorarsanız 12-13 bile çok Burak Yılmaz'a. Bitiriciliği falan yok o adamın. Ayrıca ek olarak kaleye plase şutlar deneyen bir oyuncu ama antremanlarına baktığımda bu özelliğinin verilmediğini gördüm buda hayal kırıklığı yaşattı. (Her ne kadar plaseleri kalecinin üzerine vursada) Teke tek pozisyonlarda net bir şekilde belli ki Drogbanın bitiriciliği ve tecrübesi Burak Yılmazdan çok daha yüksek. Ama oyunda yine Drogba yanlış hatırlamıyorsam 16 civarlarında gezinirken Burak Yılmaz nasıl oluyorda 18 olabiliyor akıl erdiremiyorum Kaldı ki geçen seneye baktığımızda Burağın aslında attığı golleri sildiğimiz zaman ne kadar vasat bir futbolcu olduğunu görebiliriz. Kaleye her maç 10 şut vuruyor, şanslıysa 1'i gol oluyor, 5 i kalecinin üzerine gidiyor geri kalan 4 dışarıya gidiyor. Tabi kaleciyle karşı karşıya kalıpta ısrarla topu ayağından aşıp kaleciye kaptırmalarına değinmiyorum bile. Burak Yılmaz için Gerzek rolü eklenebilir oyuna Bu rol için tüm özellikleri taşıyor.

Şuanda aklıma gelenler bunlar geldikce yazarım yine
    Ilginc bir yorum olmus.

Bitiricilik ozelligi iyi olmayan oyuncu, neden plase dener? Aksine, bitiriciligi (yani topa vurus becerisi) zayif olan oyuncunun kalenin neresi tutarsa dusuncesiyle topa olabildigince sert vurmaya calismasi gerekli degil mi?

Burak'in topu kontrol edemedigi icin kacirdigi pozisyonlar ile kotu vurus yaptigi icin kacirdigi pozisyonlari ayri ayri degerlendirirsen, saniyorum ortaya cok daha dogru bir analiz cikacaktir.

Burak'in zayif tarafi da bu zaten. Bu tip bir oyuncunun da gol kacirmasi ve pozisyon harcamasi cok dogal.

Ek olarak Sneijder geçen sene nerdeyse topu ayağına aldığında bize pas ver pas ver kaptırma diye yalvarttıran adam yine 4,5 yıldız olarak gelmiş oyuna ama bu kez daha 1. ayın sonunda 4 yıldıza düşüyor yani belli ki potansiyeli pekte fazla verilmemiş 13'e göre ama bana sorarsanız geçen seneye bakılarak profil belirleniyorsa Sneijder en fazla 3,5 yıldız alabilirdi oda önceki senelerin hatrına

Muslera konusunda ise bence geçen senelerde Muslera takımın en önemli oyuncusuydu, tabi bana sorarsanız 3,5 verilsede 4 yıldız potansiyeli hakeden yegane oyunculardan bir tanesi.

Aydın yılmaz her ne kadar forma şansı bulamasada hazırlık ve küçük maçlarda forma giyip bence iyi bir oyuncu olduğunu kanıtladı. Yine de 1,5 yıldızın adil olduğunu düşünsemde 2 yıldız olabilirdi diye düşünüyorum
    Sneijder'de ciddi bir dusus oldu. Hatta sadece CA'ya bakarsak oyunun Drogba'ya 4, Muslera'ya 3.5 vermesi sacmalik olarak nitelendirilebilir. Tabii bu yildiz degerlemesine oyuncunun CA'si kadar itibari da etki yapiyordur. Sneijder'i yuksek gosteren de herhalde bu olsa gerek.

Acikcasi yildizlara cok da itibar etmemek gerekli cunku tamamen yardimci antrenorun kendi dusuncesini gosteriyorlar ve yardimci antrenorler de yanilabilir.

bişey daha sorabilirmiyim
    Beşiktaşın her maçına giden birisi olarak gerçekten olcay şahan ı zerre beğenmiyorum ama geçen sezonki istatislikleri neden hiç oyunda gelişmesine neden olmadı ? (11 gol 7 asist )

Sayfa 2 / 13 İlkİlk 123412 ... SonSon

Mesaj Yetkileri