Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
61 ile 90 arası toplam 145 sonuç

Konu: Football Manager 2014 | Ekran Görüntüleri (Beta)

1. Default

Beyler ruh sağlığınız açısından Messi nin profilini açmayın.
    BEŞİKTAŞ'ın taraftarıyız. Futbolcuların değil !

Quote Originally Posted by ForCimbom View Post
    sana demedim.

burak bitiricilik olarak world class.

gol atamaması veya kaçırması bunu değiştirmiyor. milyonlarca cevap verildi bu anlayışa yıllardır. bunları okumadan dalmak çok gereksiz
    Ben Burak Yılmaz'ın gol atamamasından ya da kaçırmasından mı bahsetmişim? Bahsetmediysem ve sen bundan bahsediyorsan gol pozisyonu/gol oranına bakarsak Drogba'nın daha yüksek olması gerekiyor

Oyuncu özelliklerinin açık olduğu birisi trabzondan, Adrian, Janko, Henrique, Olcan ve Yusuf'un da profillerini atabilir mi ?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by kiddynamite View Post
    Ben Burak Yılmaz'ın gol atamamasından ya da kaçırmasından mı bahsetmişim? Bahsetmediysem ve sen bundan bahsediyorsan gol pozisyonu/gol oranına bakarsak Drogba'nın daha yüksek olması gerekiyor
    Gecen sezon:

Burak'in her sutunun %23'u gol olmus.
    Drogba'nin her sutunun %13'u.

Burak'in vurdugu sutlarin %50'si kaleyi bulmus.
    Drobga'nin %44.

Burak'in kaleyi bulan sutlarinin %46'si gol olmus.
    Drogba'nin %29.

Burak'i ligde bitiricilik konusunda gecen sezon gecebilen oyuncular:
    Lamine Diarra
    Umut Bulut
    Theofanis Gekas

(Birisi sormadan Sow'u da yazayim. %15 / %42 / %37)

bu işler sadece istatistikle olsaydı iddaa dan parayı vurmuştuk. drogba'nın bitiriciliği her türlü daha iyi benim görüşüm bu yönde.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by salyumm View Post
    bu işler sadece istatistikle olsaydı iddaa dan parayı vurmuştuk. drogba'nın bitiriciliği her türlü daha iyi benim görüşüm bu yönde.
    Oyuncunun sadece bir ozelligine bakarak sonuca varilsaydi, Sergen'in adi Pele ve Maradona ile beraber anilirdi.

betanın boyutunu söyleyebilir misiniz acaba?

Arkadaşlar rica etsem şu oyuncuların profillerini gösterebilir misiniz? Tam profilleri gösterilirse sevinirim gizlenmemiş olsun.

Ali Adnan
    Bruma
    Chedjou
    Melo
    Selçuk İnan
    Umut Bulut
    Hamit Altıntop
    Dany
    Amrabat
    Eboue

Şimdiden çok teşekkürler..

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Oyuncunun sadece bir ozelligine bakarak sonuca varilsaydi, Sergen'in adi Pele ve Maradona ile beraber anilirdi.
    Burak drogba'dan iyi futbolcu demedim ben. Drogba'nın bitiriciliği burak'tan daha iyi dedim benim fikrim bu yönde. Drogba'nın bitiriciliği düşük geldi bana.

beyler rica etsem profil koyarmısınız

vrsaljko
    mateo kovacic
    towsend (tottenham)
    adnan januzaj
    hiljemark(psv)

Burağın Bitiricilik özelliğini tartışmaya gerek yok. Sonuçta bu özellik oyuncunun geçmişte sergilediği performansının istatiksel dökümüne dayanabilir. Burağın bitiriciliği Drogbaya nazaran daha iyi olabilir ama mental özellikleri buraktan bariz bi şekilde üstün olan drogba bitiricilikte dahil burağın her türlü önüne geçebilir. Benim aklıma takılansa burağın bitiriciliğinden daha çok, soğukkanlılığının 14 olması oldu.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Gecen sezon:

İstatistiğin doğru oranı verebilmesi için her seferinde aynı yerden şut attırmak gerekmezmi ? Lakin bu şutların Drogba %6 ini karşı karşıyada %1 ini penaltıda %4 ünü kornerde %2 sini boş kaleye gol yaptıysa Bun % denin dışında kalan gol yapamama ortalamasının % 32 si uzaktan şutsa %15 i karşı karşıyaysa diye % 100 ü tamamlayana kadar uzatabilirim bun futbolcuların o anki vuruş pozisyonu zorluklarına göre gol yapıp yapamamaları yani birisi şutlarının %80'ini karşı karşıyaya atıp diğer kalan % deyi uzaktan veya başka bir pozisyonla %23 gol ortalaması tutturduysa diğeri şutlarının % 30 unu karşı karşıya atıp diğer kalan % deyi uzaktan veya başka bir pozisyonla %13 tutturduysa %13 daha değerlidir diye düşünüyorum. Bunları değişik varyasyonlarda alttaki oranlarınıza görede uyarlayabilirim uzatmak istemedim sadece.

Drobga'nin %44.

Drogba'nin %29.

Lamine Diarra
    Umut Bulut
    Theofanis Gekas

Ben ne Burak'cıyım ne Drogba'cı nede GS'liyim da yanlız bu bana biraz garip geldi nasılmı yukardaki bolt'lu yazıdan anlayabilirsiniz.

Burak'ın profilini beğendim. Soğukkanlılık ve bitiricilik birer tık düşürülebilir.

Gecen sezon:

Drobga'nin %44.

Drogba'nin %29.

Lamine Diarra
    Umut Bulut
    Theofanis Gekas

İstatistikler mini etek gibidir. O zaman geçen sezona bakacak olursak oyunda Diarra,Umut ve Gekas'ın bitiricilikleri de Burak'tan yüksek olması gerekiyor .Öyle mi acaba? Oyun istatistikler üzerine mi kurulu sadece? 18 Burak için çok yüksek bi rakam Higuain falan kaç acaba merak ettim?Burak'la bir mi ??

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by salyumm View Post
    Burak drogba'dan iyi futbolcu demedim ben. Drogba'nın bitiriciliği burak'tan daha iyi dedim benim fikrim bu yönde. Drogba'nın bitiriciliği düşük geldi bana.
    Ben de tek bir ozellik oyuncuyu sonuca goturmuyor dedim.

Hizlidir ama caliskan degildir oyuncu hizini kullanamaz.
    Toplara iyi vurur ama panik yapar o vurus bitirici vurus olamaz bir turlu.
    Gucludur ama cesur degildir, ikili mucadeleye girip o gucunu kullanmaz.
    Vuruslari iyidir ama dengesi zayiftir topa isabetli vuramaz.
    Yeteneklidir ama baski kaldiramaz yeteneginin altinda oynar.

vs. vs. vs.

Su ozelligin ismini bitiricilik degil de oyunda esasinda kullanildigi sekil olan topa ceza alani icinden vurma becerisi olarak degistirsek belki de benimle ayni goruste olacaksin.

Ama bitiricilik dendigi icin esasinda ozelligin tasidigi onemden cok daha fazlasini tasimaya basliyor.

Iyi bir bitirici nasil olmalidir diye sorsam, belki de topa vurus becerisi ilk sirada gelmez. Soguk kanlilik, topu nereye vurmasi gerektigini bilmek vs. gibi bir cok meziyet sayilir.

Halbuki oyuncu profilinde gordugun bitiricilik ozelligi bu vasiflardan sadece topa vurma becerisini tanimlar. Suna bitiricilik degil, sut cekme becerisi deyip ona gore tekrar degerlendirelim istersen.

@perpetua hocam artık şu oyuncu profillerini faal yapsak? hazır foruma bu kadar ilgi varken. nedir çekinceniz?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by mustangshelby View Post

İstatistiğin doğru oranı verebilmesi için her seferinde aynı yerden şut attırmak gerekmezmi ? Lakin bu şutların Drogba %6 ini karşı karşıyada %1 ini penaltıda %4 ünü kornerde %2 sini boş kaleye gol yaptıysa Bun % denin dışında kalan gol yapamama ortalamasının % 32 si uzaktan şutsa %15 i karşı karşıyaysa diye % 100 ü tamamlayana kadar uzatabilirim bun futbolcuların o anki vuruş pozisyonu zorluklarına göre gol yapıp yapamamaları yani birisi şutlarının %80'ini karşı karşıyaya atıp diğer kalan % deyi uzaktan veya başka bir pozisyonla %23 gol ortalaması tutturduysa diğeri şutlarının % 30 unu karşı karşıya atıp diğer kalan % deyi uzaktan veya başka bir pozisyonla %13 tutturduysa %13 daha değerlidir diye düşünüyorum. Bunları değişik varyasyonlarda alttaki oranlarınıza görede uyarlayabilirim uzatmak istemedim sadece.

Ben ne Burak'cıyım ne Drogba'cı nede GS'liyim da yanlız bu bana biraz garip geldi nasılmı yukardaki bolt'lu yazıdan anlayabilirsiniz.
    Elimizde bu tip bir laboratuvar yok maalesef.

Olsa zaten oyuncu ozelliklerini tartismaya acmaya da gerek kalmazdi.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by excaliburuA View Post
    @perpetua hocam artık şu oyuncu profillerini faal yapsak? hazır foruma bu kadar ilgi varken. nedir çekinceniz?
    Herhangi bir cekince yok.

Oyunu bir sure oynamadan, oyuncularin neler yaptiklarini gormeden oyuncularin profillerini elestirmek ne kadar dogru ki?

Beta cikali daha bir kac saat olmus. Oyun oldukca az kisinin elinde. Daha oyunda bir sezon bile oynamadan ozelliklere bakarak profiller hakkinda yapilan yorumlar ne kadar saglikli olacak?

hak veriyorum fakat en azından oyuncuların profillerini görmeye hakkımız var. http://dosya.turksportal.net/research/2014/ bu link aktif olmalı.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by excaliburuA View Post
    hak veriyorum fakat en azından oyuncuların profillerini görmeye hakkımız var. http://dosya.turksportal.net/research/2014/ bu link aktif olmalı.
    Oyuncularin profilleri zaten bu baslik altinda paylasiliyor.

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

bi arda turan profili alalim simdiden tesekurler.

arda, emre, nuri, ekici, sararer alabilir miyiz

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Arkadaşlar hiçbiriniz fark etti mi bilmiyorum fakat sağ tarafa bakarsanız 2010 şampiyonu Trabzonspor gözüküyor

Quote Originally Posted by PrimeMusic View Post
    EDIT: Aslında şimdi bakınca o gol krallığı ödülü sanırım

Quote Originally Posted by playeray View Post
    Arkadaşlar hiçbiriniz fark etti mi bilmiyorum fakat sağ tarafa bakarsanız 2010 şampiyonu Trabzonspor gözüküyor

EDIT: Aslında şimdi bakınca o gol krallığı ödülü de olabilir
    o süper kupa olmasi lazim.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Gol krallığıdır bence de o.
    Last edited by Kaka Leite : 17.Ekim.2013 at 03:04 Reason: Edit

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2007
    Yer
    Dublin

Türkiye Kupası veya Süper Kupa nedeniyle olabilir arkadaşlar. Fark ettiyseniz yukarıdaki kupa simgesi gibi bir simge var karşısında.

Remaining silent in the face of injustice is the same as supporting it.

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Yalnız Champions'un Şampiyonlar diye çevrilmesi daha büyük bir sorun bence.

Quote Originally Posted by playeray View Post
    Yalnız Champions'un Şampiyonlar diye çevrilmesi daha büyük bir sorun bence.
    hahaha hakkaten simdi farkettim

Nesil
    2007
    Yer
    Dublin

Düzeltildi. Hataları bu konudan bildirirseniz seviniriz.

Remaining silent in the face of injustice is the same as supporting it.

Bi Yusuf Erdoğan görüntüsü görsek iyiydi. Steam'den iniyor bakalım olmadı kendimiz bakarız

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon

Mesaj Yetkileri