1 ile 6 arası toplam 6 sonuç

Konu: Kaleciler Tartışma Alanı

Nesil
    2007
    Yer
    Dublin

Default Kaleciler Tartışma Alanı

Bölümde konusu bulunmayan ve paylaşmaya gerek görmediğiniz (çok fazla bilinen bir oyuncu olduğu, kulübü astronomik bir rakam istediği veya etkili bir oyuncu olmasına rağmen çok yaşlı olduğu için vs.) oyuncuların istatistiki bilgilerini, transfer bedellerini, form durumlarını vb. bu başlık altında değerlendirelim.

Remaining silent in the face of injustice is the same as supporting it.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

İngiltere liginde Cardiff ile kariyer yapıyorum. Kariyerimde açık olan liglerden birisi de Alman ligi. Frankfurt küme düşmüş ve oyuncularının çoğu ayrılmak istediği için satış listesine konmuş. Kalecileri Kevin Trapp de bu oyunculardan birisiydi ve 12.5 milyon € değeri vardı. Ancak kulübün istediği para 0 € idi

Hiç vakit kaybetmeden teklif yaptım. Benden başka ilgilenen büyük bir takım daha vardı (hangisiydi unuttum ama ya Paris SG ya da Milan'dı sanırım). Neyse ki o takım teklif yapmadı ve Trapp'i transfer ettim. Bu transfer öncesi Barcelona'dan ayrılacak olan Victor Valdes ile de anlaşmıştım. Bir anda hiç bonservis bedeli ödemeden 2 süper kalecim birden oldu.

Kafamdaki ilk düşünce 1-2 sezon Valdes'i 1. kaleci olarak oynatıp sonrasında kaleyi Trapp'e emanet etmekti. Gel gör ki Valdes oynadığı 7 maçta 13 gol yedi ve sadece 1 maçta kalesini gole kapayabildi. Trapp ise oynadığı 10 maçta 6 gol yedi ve bu 10 maçın 7'sinde kalesini gole kapamayı başardı. Takımın kazandığı 5 tane 1-0'lık maçın hepsi onun sayesinde kazanıldı. Ayrıca 17 ve 73. dakikalardaki kırmızı kartlarla 9 kişi kaldığımız bir deplasmanda da gene onun sayesinde 1-1 berabere kalıp puan çıkarmayı başardık.

İstatistikler bir kenara gerçekten inanılmaz toplar çıkarıyor. Bu versiyonda kalecilerin hepsi öyle biliyorum ama Trapp cidden tam maç kurtaran kaleci. Ne zaman Valdes küsmesin sorun çıkarmasın diye Valdes'i oynatsam gol yiyorum ama Trapp kaledeyken 10 maçın sadece 3'ünde gol yedik.

Alman milli takımına da çağırılıyor ama henüz forma giyemedi.

Böylesi müthiş bir kaleciyi 12.5 m € değeri varken bedavaya almak çok büyük bir şans oldu gerçekten.

NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Trapp'ın yanlış hatırlamıyorsam küme düşme durumunda serbest kalma maddesi 0€ o yüzden eğer Frankfurt küme düşerse bonservis bedelsiz sözleşme imzalayabiliyorsunuz Trapp'la.

Ufak bir bilgi daha vereyim bir başka Alman kaleci Timo Horn'un da tam net ücreti hatırlamamakla beraber yaklaşık 4-5 milyon € civarına serbest kalma maddesi var oyun başında.O da çok iyi bir kalecidir.

Eğer Türk kaleci arıyorsanız (Onur dışında) Ertuğrul Taşkıran'ı öneririm.Kayserispor kariyerimde ilk senede 34 maçta 22 gol yedi ve takımın şampiyonluğunda büyük rol oynadı.

Mert Günok'u da unutmamak lazım. O da yerli kaleci seçenekleri için iyi bir seçim.

Nesil
    2013
    Yer
    Konya

Mert Günok gayet iyi oynuyor 3sezon sonunda Shaktara 15M Euro karşılığında sattım.

Mesaj Yetkileri