Sayfa 3 / 7 İlkİlk 12345 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 188 sonuç

Konu: Football Manager 2014 Beta İlk İzlenimler

öncelikle gözüme çarpan olay transfer. geçen seriye göre fenerbahce için konuşuyorum avrupada olmamasına rağmen gelmek istiyen ve gelen oyuncular beni gerçekten heycanlandırdı. birde para olsa cok daha güzel olur. bi arkadaş oyuncu satmak kolaylaşmış yazmış ama bence hala aynı kimseye teklif yok. takitk bana alışamadığım icin garip geliyor. dark skin olmaması kötü olmuş. mac motorunda oyuncular sacma sapan hareket edebiliyor kaleciler rahat tutcağı topu sektirebiliyor. oyuncular taktik ekranında üstüne tıkladıgınızda gelen rol yıldızları bence cok cok iyi olmuş. ve dikkatimi ceeken en önemli şeylerden biri ezeli rakiplerden oyuncu alma konusu. frei icin gözlemci gönderdim ve gelmek istedigini ögrendim önceki oyunda mümkün degildi bu. sakatlıklar benide vurdu kadroyu tamamlıyamadım. türkçe ceviriye değinmek istiyorum. gecen seneye göre cok cok cok daha iyi olmuş cümleler cok daha anlamlı çevirenlerin eline emeğine sağlık.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Oyun geçen senelere göre çok güzel. Taktik ekranı eleştiriliyor ama çok iyi olmuş bence, önceden maç öncesi ayarlıyorduk ve maç esnasında müdahale zor oluyordu. Eskisini istiyenler maç başlamadan tüm taktikleri eskisi gibi ayarlıyabilirler. Yeni haliyle anında oyunun gidişatına göre taktik değiştiriyoruz, defansı öne çıkar, ofsayt taktiği uygula, kanatları kullan, pres yap gibi. Neticede teknik direktör değilmiyiz, maç esnasında maça müdahale etmezsek seyirciden farkımız kalmaz Değiştirdiğimiz taktiklerin maça yansıdığı çok net gözüküyor.Verdiğimiz komutlara göre uyumsuz seçimlerde seçilemez hale geliyor.
    Bir diğer güzel özellik maç esnasında yardımcının uyarılarını anında uygulayabiliyoruz, uygladığımızda taktik ekranında ilgili komut otomatik olarak değişiyor.
    Çok gol oluyor diyenler taktiklerini gözden geçirsinler, Kayseri Erciyes ile başladım, takım zayıf olduğu için kontratak ve ön liberolu oynatıyorum, genelde maçlar 0-0, 1-0, 2-0, 2-1 gibi skorlarla bitiyor. Sakatlık konusunda ise antreman yoğunluğunu normale alınca sakatlıklarda normale döndü.
    Eleştirmek için kusur arasak muhakkak buluruz, eksikler muhakkak olacaktır zaten yapımcıda beta versiyonu için gördüğünüz eksikleri bizlerle paylaşın diyor.Birazda bardağın dolu tarafından bakmak lazım önceki senelerdeki demolarla kıyasladığımda daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Nesil
    2007

Oyunu almayacağım bu sene diyordum ama dayanamayıp aldım. Şu ana kadar da pişman değilim.

Taktik ekranını beğendim. Eski haline getirilebiliyor mu bilmiyorum ama bu hali çok daha güzel. Mantıklı düşünürseniz gerçek hayatta da yaratıcılığın 15/20, pasın 10/20 olsun falan denmez; kısa pasla oynayın, alan daraltın falan denir bence. Tek problem bu sistemin maç motoruna nasıl yansıyacağı idi ki onu hala gözlemliyorum. Bence fena değil. Tabii çok az maç yaptım daha bakalım bir sezon falan geçsin de tam yorumlayabilirim. Ancak şu ana kadar istediklerimi yaptılar.

Maç motoru da fena olmamış. Söylenenlerden gollerin daha çok kanatlar ve varyasyonları ile gelmesi ve defansın nadiren saçmalaması dışında problem görmedim. Onları da normal karşıladım ben; abartılacak kadar olmuyor. Çok gol oluyor deniyor ama bende böyle bir problem de yok. 4 resmi maçın 2'si üst bitti; onlar da 2-1 ile derken 5. resmi maçı 3-2 kaybettim. Ancak skor normal; 2-1 gerideyken tek DC'ye dönmeyin. Çok pis kontra yapıyorlar; FM 2013'de pek olmuyordu.

Transfer sistemi de güzel gözüküyor. Aynı sayfada olması falan da zamandan tasarruf olmuş. Skin falan da beğendim.

Kısaca FM 2013'e bakarak bayağı iyi görünüyor şimdilik.

Beğenmediğim kısımlara gelirsek; ilki sesler. Kuru gürültü. Yine açtım ve direk kapadım. Ve de performans. Bana göre gayet iyi bir bilgisayarım varken menü geçişlerinde bile bekleme yapabiliyor.

Kısaca ilk izlenimim olumlu Beta olmasına rağmen. Birkaç sezon ilerleyince de böyle diyebilecek miyim bilmiyorum

4. Default

fm 13deki şut saçmalığı devam ediyor mu? hani şu istemediğiniz halde bütün adamların kaleye şut atması olayı.

Quote Originally Posted by Ralph View Post

Çok iyi

Ve tükürdüğümüzü yaladık

ahahaha

Nesil
    2013
    Yer
    İzmir

Oyuncu almak kolaylaşmış.Damiao'yu 5.75'e aldım gerisini siz düşünün.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Quote Originally Posted by Damigol View Post
    Oyuncu almak kolaylaşmış.Damiao'yu 5.75'e aldım gerisini siz düşünün.
    Sanmıyorum başka bir forumda gördüm Adnan Januzaj'ı 5.5'e alan var 20'ye alan var

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Taktiksel açıdan tutarlılık sıfır, savunma anlayışı sıfır. Fenerbahçe ile her anadolu takımından en az 2 gol yedim her maçta, savunma çalıştırdım takıma herşeyi yaptım ama yok, bana mısın demedi.

Betanın benim gözümde karşılığı tam bir skandal. Tam sürümü bekleyeceğim yeniden başlamak için sanırım.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Quote Originally Posted by Lord Black View Post
    Taktiksel açıdan tutarlılık sıfır, savunma anlayışı sıfır. Fenerbahçe ile her anadolu takımından en az 2 gol yedim her maçta, savunma çalıştırdım takıma herşeyi yaptım ama yok, bana mısın demedi.

Betanın benim gözümde karşılığı tam bir skandal. Tam sürümü bekleyeceğim yeniden başlamak için sanırım.
    19.Haftaya geldim Fenerbahçe ile ilk kariyerimde 55 civarı gol atıp 15 civarlarında gol yedim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Fernandes'i satmayı deneyeyim dedim, 18'e talip çıktı ancak otomatik olarak reddediliyor. Direktörü de aradan çıkardım, herhangi bir teklifi kabul et dedim ancak yine de değişmedi.

FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

bir mac yapabildim.sevindimi iyidi.hersey değişmiş.bence iyi bir şey.devam edince daha iyi anlar.şimdi başlar yine inşallah.süper ne diyim.

oyunu iki kere oynadım fenerbahçe ile.

ilki beta çıkar çıkmazdı. maçlar çok gollü geçiyordu. süper kupa finalinde gs'ye 5-4 yenildim. ligde çaykur rizeye 6-0 yenildim, kasımpaşayı 9-2 yendim.

dün 20 mblık updatedan sonra yeni bir oyun açtım. bilmiyorum tesadüf mü, maçlar artık bu kadar gollü geçmiyor daha realist skorlar alınıyor oyunda.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Kar yağmamasına rağmen (Alanya'da oynanan bir Alanyaspor maçında bile) kırmızı renkte topla maçlar oynanıyor. Ya da ligimizde sarı olan kış topu rengi turuncu yapılmış ve kırmızı tonu biraz fazla kaçmış da ben kırmızı olarak görüyorum.

Düzenleme: Birden fazla sekme açınca karıştırmışım. Ekran görüntüleriyle ilgili konuya yazmak istemiştim.
    Last edited by di canio : 18.Ekim.2013 at 22:31 Reason: Taşınabilir
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

transferlerde kadro durumuna göre maaşı yükseltiyor oyuncu mesela rotasyonda 5bin istiyorsa siz 5bin i yakalamak için kilit oyuncuya alıyorsunuz ama oyuncu bu sefer 7500 e cıkarıyor daha önce bu yöntemle oyuncu transfer ediliyordu fakat bu sefer pek tutacaga benzemiyor

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Yav ya ben sizlerle bambaşka maç motoruyla oynuyorum ya da Galatasarayda savunma yok arkadaş böyle bi şey olamaz forvetten kalecime kadar hiç kimse 1 kafa topunu alamadı fenerbahçeden 1 tane bile alamadık bütün kafa topları rakipte. Semih kaya neymiş arkadaş öyle durmadan adam kaçırıyor durmadan. Hücumda sıkıntı yok ama defans inanılmaz kötü. 2ye 1 sow sanki çay içiyor top sürerken

2005ten beri oynuyorum FMyi ilk defa tam anlamıyla maç motoru canımı sıktı. Yani fmde bu hataları alt liglerden takımlarla yapınca yaşıyodum. Şimdi Galatasary-Fenerbahçe derbisinde ve 10 kez. Hep derlerdi maç motoru kötü ben derdim normal. İlk defa ben diyorum maç motoru beni oyundan soğuttu ve nerdeyse tam anlamıyla özenerek yaptığım ilk maçımda
    turksportal...

Oyuncu kiralama konusunda kavayı yiycem artık. Ne yapsam kabul etmiyorlar, iki oyuncu kiraladım ama 3 ve 4 sıkıntı :S

İngilizce çeviride yine bazı sıkıntılar devam etmekte. Örnekleyecek olursak,

Türkçe Çeviri

Gerçekte olan

Tamamen zıttı

Klasik olarak Beşiktaş'ı alarak FM 14 macerama başladım.Yaptığım 4 hazırlık maçı sonucu şunu söyleyebilirim oyun Beta olmasına rağmen 13'e göre daha hazır bir görüntü çiziyor.Şuan her şeyden memnunum.1 sezon bitirip daha detaylı bir yorum yazarım.

Nesil
    2005
    Yer
    Tuzla

ilk mesajımda savunma ile ilgili şikayetlerimiz yazmıştım ama ilerledikçe ve taktik olayına hakim oldukça toparladık durumu.

aslında bu bile gerçekçi bir durum takım alışana ve taktik oturana kadar sistem tamamen oyuncular üzerinden işliyor.

bir de direktiflerden takıma verdiğiniz komutlara dikkat edin rakibi rahatsız et derseniz üstüne birde topa dalı seçerseniz kırmızı kart potansiyeli yüksek ve oyuncular sürekli olarak rakibe hamle yapar bu da savunmada boşluklar doğurur.
    rakibiniz ile aranızda çok büyük kalite farkı yoksa bunu tercih etmeyin.
    ayakta savun - katı savunma yap ikilisi ise tam bir alan savunması örneği ancak defansif oyuncularınızın pozisyon alması zayıfsa çok gol yersiniz.
    savunmalarınız yavaşsa mesela defansı öne çıkardığınız anda arkaya atılan toplarda sıkıntı yaşıyorsunuz.
    ileride hava toplarına hakim oyuncu yoksa kaleciye degaj yaptırmayın zira rakip her topu alıyor ve anında hücum ediyor.

tempoyu yüksek tutup topa sahip ol, kısa pas yap seçeneği ile ilerlerseniz inanılmaz pas hataları ortaya çıkıyor.

benim gözlemlerim şimdilik bunlar. ilerledikçe yazarım.

bu arada ben yeni tktik ekranını beğendim gayet gerçekçi olmuş hem sadeleşmiş hemde taktik olarak istediklerinizi çok net yansıtabiliyorsunuz.
    ayrıca takımın özllik dağılımı neticesinde yapamayacağı şeyleri istediğiniz anda oyun bunu size çok net hissettiriyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Quote Originally Posted by kral_67 View Post
    ilk mesajımda savunma ile ilgili şikayetlerimiz yazmıştım ama ilerledikçe ve taktik olayına hakim oldukça toparladık durumu.

aslında bu bile gerçekçi bir durum takım alışana ve taktik oturana kadar sistem tamamen oyuncular üzerinden işliyor.

bir de direktiflerden takıma verdiğiniz komutlara dikkat edin rakibi rahatsız et derseniz üstüne birde topa dalı seçerseniz kırmızı kart potansiyeli yüksek ve oyuncular sürekli olarak rakibe hamle yapar bu da savunmada boşluklar doğurur.
    rakibiniz ile aranızda çok büyük kalite farkı yoksa bunu tercih etmeyin.
    ayakta savun - katı savunma yap ikilisi ise tam bir alan savunması örneği ancak defansif oyuncularınızın pozisyon alması zayıfsa çok gol yersiniz.
    savunmalarınız yavaşsa mesela defansı öne çıkardığınız anda arkaya atılan toplarda sıkıntı yaşıyorsunuz.
    ileride hava toplarına hakim oyuncu yoksa kaleciye degaj yaptırmayın zira rakip her topu alıyor ve anında hücum ediyor.

tempoyu yüksek tutup topa sahip ol, kısa pas yap seçeneği ile ilerlerseniz inanılmaz pas hataları ortaya çıkıyor.

benim gözlemlerim şimdilik bunlar. ilerledikçe yazarım.

bu arada ben yeni tktik ekranını beğendim gayet gerçekçi olmuş hem sadeleşmiş hemde taktik olarak istediklerinizi çok net yansıtabiliyorsunuz.
    ayrıca takımın özllik dağılımı neticesinde yapamayacağı şeyleri istediğiniz anda oyun bunu size çok net hissettiriyor.
    ben de biraz önce bir ton şikayette bulundum ama sanırım oyun bu sene ciddi olarak gerçekci dedikleriniz çok doğru..

BEn başka bir şeyden bahsedicem. Eminim söylenmiştir önceden. Antreman sekmesine girdiğimizde genel bakış kısmında ortada bir daire var: Genel antreman odağı. Altında yüzdeler yazıyor. Sanırım savunma hataları olsun hücumdaki aksaklıklar olsun ona bağlı olarak düzelecek. Böyle olması gerekiyor değil mi? Eğer bunu yapay zekaya oturtmuşlarsa helal olsun Tek sıkıntı dengeli sekmesi var bir de bana göre dengeli antreman odağını seçtiğimizde hepsine orantılı olarak dağıtmalıydı..
    turksportal...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by di canio View Post
    Kar yağmamasına rağmen (Alanya'da oynanan bir Alanyaspor maçında bile) kırmızı renkte topla maçlar oynanıyor. Ya da ligimizde sarı olan kış topu rengi turuncu yapılmış ve kırmızı tonu biraz fazla kaçmış da ben kırmızı olarak görüyorum.
    Lig'de belli tarihler arasinda (kar yagmasa bile), renkli topla oynaniyor.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Lig'de belli tarihler arasinda (kar yagmasa bile), renkli topla oynaniyor.
    Biliyorum bunu, zaten üstteki mesajımda yazmıştım. Ama bu topun rengi sarı değil miydi? Ekran görüntülerindeki toplar kırmızı. Kırmızı top sadece kar yağarsa kullanılıyordu eskiden.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Arkadaşlar Fenerbahçe'den kiralık giden Milos Krasic, Fransa Lig 1'deki SC Bastia'da değil mi.
    Benim oyunumda sadece Bastia adında yarı profesyonel bi kulüpte kiralık durumda.
    Beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by atukya View Post
    Arkadaşlar Fenerbahçe'den kiralık giden Milos Krasic, Fransa Lig 1'deki SC Bastia'da değil mi.
    Benim oyunumda sadece Bastia adında yarı profesyonel bi kulüpte kiralık durumda.
    Beni bilgilendirirseniz sevinirim.
    Hata varmış o konuda http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=116937 şu konuda halledildi deniyor bir sonraki güncellemeye yansır

Napoli takımının formaları olisanslı mı acaba bende lisanssız da bende mi problem var acaba ?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by di canio View Post
    Biliyorum bunu, zaten üstteki mesajımda yazmıştım. Ama bu topun rengi sarı değil miydi? Ekran görüntülerindeki toplar kırmızı. Kırmızı top sadece kar yağarsa kullanılıyordu eskiden.
    Super Lig'de sari.
    Alt liglerde turuncu/kirmizi karisimi bir meret.

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Birisi bana finansal fair playi açıklayabilir mi?
    turksportal...

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by Kaka Leite View Post
    Ahaha

Dikine gitseydin ya belki duruşundan etkilenirlerdi.
    Ben dikine gittim, Aziz Yıldırım hiç düşünmeden kapının önüne koydu beni. Süper Kupa maçında Galatasaray'ı 4 - 1 de yenmiştim üstelik.

@deserthawk

Çeviri ile ilgili sıkıntıları bu konuya yazabilirsiniz.

Oyunu üç boyutlu oynarken takılma yaşıyorum çok, böyle bir sorunu olan var mı?
    Last edited by Crazycat : 20.Ekim.2013 at 14:55

Beşiktaş ile ilgili özelmi yapılmış bilmiyorum ama benim için Feda demeyenleri tek tek yolluyor haberi çıktı basında

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Karşı karşıya çok gol kaçırıyor oyuncular,bir de maç ekranında rakip takım oyuncularının puanlamaları yer alıyor bunların düzeltilmesi lazım.

Sayfa 3 / 7 İlkİlk 12345 ... SonSon

Mesaj Yetkileri