Sayfa 5 / 7 İlkİlk ... 34567 SonSon
121 ile 150 arası toplam 188 sonuç

Konu: Football Manager 2014 Beta İlk İzlenimler

kamp kadrosunu teslim ettikten sonra transfer ettiğimiz futbolcuyu neden kampa dahil edip oynatamıyoruz.

bence bi saçmalık

Nesil
    2006

Kaleciler aut atamıyor bende nedense. Topu sol beke dağıt diyorum o da olmuyor.

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by kumbara View Post
    Konuştuğum bir çok arkadaşımda da aynı sorun var, yani taktik ile alakası yok.

Tek forvette sıkıntı var demek ki, negredo bile atamıyorsa artık bilemiycem. Karşı karşıya golü yok adamın.
    Tek forvet oynatıyorum, kanatlarda Sow ve Kuyt. İleride Webo veya Emenike. Performanslar:

Sow: 15 Maç - 14 Gol
    Kuyt: 16 Maç - 8 Gol
    Webo: 12 Maç - 9 Gol
    Emenike: 12 Maç - 1 Gol

Kısacası tek forvette de sıkıntı yok. Sow'u şu ana kadar hiç forvette oynatmadım, attığı goller hep kanatta iken. Ama Webo'yu hep santraforda kullandım ve kapasitesine göre güzel bir istatistik yakaladı.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

malesef direkten dönme olayı yine çok fazla.. üstelik yine istemeden kaleye giden toplar var ve bunlar da direkte patlıyor

fm 12 beta versiyonunda oyuncular buzun üzerinde kayıyordu. fm 13 beta da dmc siz oynamak hemen hemen imkansızdı. fm 14 ün şimdiki haline bile beta demek zor. büyük kusur göremedim. arayüz taktik ekranı mükemmel. efsane olacağını düşünüyorum.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by serwan View Post
    malesef direkten dönme olayı yine çok fazla.. üstelik yine istemeden kaleye giden toplar var ve bunlar da direkte patlıyor
    şu ana kadar benim 14 te hep işime gelen bi durum oldu ama banada biraz fazla geldi her mac 2-3 tane cok net pozisyonlar da ve aynı pozisyon içinde sık oluyor ayrıca daha eski serilerde olan ortasahadan goller 14te de var bana biraz fazla abartı geldi

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

beyler muhabbeti geçti mi bilmiyorum ama artık gelmeyecek oyuncuya da teklif yapabiliyo muyuz? para ötüyo mu yani

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Daha önceki bütün serilerde hep en az kart gören takım benimki olurdu. En azından o komutla bunu sağlayabiliyorduk. Şimdi en çok gören benim takımım.
    Ayarını bulamadım. Oyuncuların da bazı görevlerinde çıkmıyor ''topa müdahelelerde sertliği azalt'' seçeneği. Ayakta savunurken bile sürekli kart görüyorum. Yok mudur bir çaresi?

direkten dönme olayı biraz can sıkıcı olsada fm serilerinin en iyisi olma yolunda oyun (bence)

bir kere 3d maç izleme angarya halinden çıkıp hakiki bir maça dönüşmüş nerdeyse.. gol kaçırmalar olsun, kalecilerin kurtarışları olsun insana hadi canım dedirtiyor.. arka sayfalarda arkadaşlar kalecilerin devleşmesinden veya 3 metreden gol kaçırmasından bahsetmiş ama hangi forvet takır takır gol atıyor veya her kaleciyle karşı karşıya kalan gol atabiliyormu (bkz. almeida )

taktik ekranı, iş görüşmeleri falan muazzam olmuş zaten onlara diyecek bir lafım yok.. ve nihayet yıllar sonra çubuklar yerine komutlarla uğraşmakta çok hoş oluyor

birde küçük takımlarda oyuncu satışı bariz kolaylaşmış gibi.. gerçi fazla takımla oynamadım ama danimarkadan midtyjlland'ı almıştım her sene 5-6 oyuncumu sürekli avrupanın iyi liglerinde oynayan düşme adayı takımlar talip oluyordu ve istediğim parayı veriyorlardı.. bu da küçük takımla oynama zevkini inanılmaz artırmış..

tek hata diyebileceğim şey barcelona b takımını yönetirken başıma geldi.. herhangi bir oyuncuyu kiralarken otomatik olarak as takıma alıyor ve yararlanamıyorum.. birde bu tip takımlarda as takımın menajeriyle konuşma imkanı olması lazım as takım kadrosunda 35 tane futbolcu oluyor nerdeyse ayıptır

Quote Originally Posted by ygtmarina View Post
    geçen sene sırf yeni fm serilerinde 2-3 sene problem çıkarmaması için bilgisayar aldım özellikleri çok rahat fm 2014 hitap etmesine rağmen bazen donma ve yavaşlama oluyor bu sorunla karşılasan varmı ?
    bende oluyordu başlarda ama driverı güncelleyince bu sorun kalktı.. (driverın son sürümü beta olsa bile kur nvidia için diyorum)

birde seçeneklerden ekran ayarları -->saniye başına oluşturulan kare sayısı gibi bir seçenek var onu otomatikten çıkarıp 30-45 gibi seçeneklerden birini yap

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Galiba bu oyuna olan aşırı sevgimizden maç motoru hakkında fazla eleştiremiyoruz ama ilk yayınlanan videolardan bile anlaşıldığı üzere oyuncuların hareketleri gerçeği yansıtmıyor. Paslar falan güzel tabi bunlar sizi yanıltmasın. Betayı denemedim ama bence 3D'nin daha çok yolu var.

Son yıllardaki sakatlık anlamındaki en başarılı oyun 2013'tü, eğer söylediğiniz gibiyse bu anlamda bizi kötü günler bekliyor.

Transferlerde ise oyuncuların sözleşmelerinde fazla ücret istememesi ve kolay oyuncu satabilme en çok istediğim şeylerdi. Çünkü 2013'te bir oyuncunuz yıldız ise kolay satabiliyorsunuz ama yıldız oyuncuyu niye satayım? Diğer oyuncuları ise çok iyi performans gösterse bile satamıyorduk. Bu gelişmeler iyi.

Taktiklerde ise olaya biraz dinamizm katmak iyi olacak. Maç içinde anlık taktik değişimler yapabilmek, direktifler verebilmek çok eğlenceli olacak.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Bence birde Beta sürümüne bak çünkü videolarda berbattı oyun görüntüsü birde oynayıp dene ben beğendim güzeldi sakatlık derken şu bilekte çatlama her neyse artık bir Drogba bi Dany bi Chedjou noluyor arkadaş ?

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

galatasarayın yabancı kontenjanı olan ligde mutsuz olmayan ve transfer olmak istemeyen semih'i bu kadar ucuza bırakması saçma olmuş biraz. umarım full sürümde olmaz
    Last edited by Önder HOCA : 23.Ekim.2013 at 00:34

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Ben Bursaspor'a 5.5 M € karşılığında transfer etmiştim abi.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post
    Ben Bursaspor'a 5.5 M € karşılığında transfer etmiştim abi.
    bence aşırı saçma olmuş 2 seneden sonra oyunun cıvkı çıkıyor

Kaleciyle karşı karşıya pozisyonlarda -eğer ayağıyla vuruyorsa- %90'ı ya auta çıkıyor ya kaleci kurtarıyor.

2 adamıla savunmanın arkasına sarktım top ayağında olan adamım kaleciyi kendi tarafındaki direğe çekip diğer taraftakine pas attı adam topu altı pastan bomboş kaleye göndermek yerine auta attı.

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya

Savunma konusunda söylediklerinizden sonra farklı bir oyun oynadıgımı düşündüm gerçekten yeni taktik olayı cok cok güzel olmuş , karşı karşıya forvetlerim neredeyse gol ATAMIYOR iyi savunma yapıyoruz maçlar golsüz ve ya 1 -2 gol ile bitiyor . Oyunun beta versiyonu ilk izlenim olarak benim cok hosuma gitti
    You'll Never BeatThe Irish !

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Maç motoru ile ilgili hala geçmiş yıllarda aklımda olan soru geçerli. Yapay zekanın bi şekilde doğal olmayan yollarla bizimle mücadele etmesi söz konusu bence. Yetersiz kaldığı noktada saçma işler oluyor ve denge kuruluyor. Yukarıda arkadaşın boş kaleye bile atamıyor dediği olay tam olarak bu. Gerçek hayatta olmuyor mu? Oluyor. Ama o kadar az ki komik diye çeşitli programlarda video olarak çıkıyor karşımıza.
    Dün bi maçta rakip kanatlardan akın akın geliyordu. 3lü savunma oynadığım için çok rahat hücum ettiler ve 15 dakikada 3-0 geriye düştüm. Daha düşünmeye, değişiklik yapmaya fırsat dahi bulamamıştım. Buraya kadar her şey normal. Hatta yapay zekanın bu açığı görüp beni perişan etmesi çok hoşuma gitti. Sonra önlemimi aldım 4lü savunmaya döndü ve bunların göbek çok boş kaldığı için ordan yüklenip 3 gol buldum ve devre 3-3 bitti. Yapay zeka en ufak önlem dahi alamadı. 2. yarı 1 gol daha bulup öne geçtim. İşte ne olduysa sonra oldu. 5. golü bi türlü bulamadım. 2 top direkten döndü, karşı karşıya net pozisyonlar kaçtı ama top kaleye girmedi. Maçın bitmesine yakıb rakibin 30 m civarından bi şutu gol oldu ve 4-4 bitti. Yapay zeka önlem alamayınca işi çirkefliğe vurdu. Halbuki 3-0 iken doğru hamleler yapıp kontradan 5-6yı bulması mümkün. Ama bunu yapamıyor bizim işimize çomak sokuyor.

Nesil
    2012
    Yer
    Trabzon

Maç motoru ile ilgili hala geçmiş yıllarda aklımda olan soru geçerli. Yapay zekanın bi şekilde doğal olmayan yollarla bizimle mücadele etmesi söz konusu bence. Yetersiz kaldığı noktada saçma işler oluyor ve denge kuruluyor. Yukarıda arkadaşın boş kaleye bile atamıyor dediği olay tam olarak bu. Gerçek hayatta olmuyor mu? Oluyor. Ama o kadar az ki komik diye çeşitli programlarda video olarak çıkıyor karşımıza.
    Dün bi maçta rakip kanatlardan akın akın geliyordu. 3lü savunma oynadığım için çok rahat hücum ettiler ve 15 dakikada 3-0 geriye düştüm. Daha düşünmeye, değişiklik yapmaya fırsat dahi bulamamıştım. Buraya kadar her şey normal. Hatta yapay zekanın bu açığı görüp beni perişan etmesi çok hoşuma gitti. Sonra önlemimi aldım 4lü savunmaya döndü ve bunların göbek çok boş kaldığı için ordan yüklenip 3 gol buldum ve devre 3-3 bitti. Yapay zeka en ufak önlem dahi alamadı. 2. yarı 1 gol daha bulup öne geçtim. İşte ne olduysa sonra oldu. 5. golü bi türlü bulamadım. 2 top direkten döndü, karşı karşıya net pozisyonlar kaçtı ama top kaleye girmedi. Maçın bitmesine yakıb rakibin 30 m civarından bi şutu gol oldu ve 4-4 bitti. Yapay zeka önlem alamayınca işi çirkefliğe vurdu. Halbuki 3-0 iken doğru hamleler yapıp kontradan 5-6yı bulması mümkün. Ama bunu yapamıyor bizim işimize çomak sokuyor.
    sana %100 katılıyorum.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Oyunu dün test etme fırsatı yakaladım.
    *Mümkünse kaleciler aut atmasın. Arkadaş kısa pas oyna, savunmaya şu adama ver diyorsun, adam inat eder gibi kaldırıyor dikiyor topu. Hadi, diktin diyelim neden her top rakibe gider, onu da anlamadım.
    *Transfer kolay demişlerdi, transferin kolay felan olduğu yok, oyunculara fahiş fiyatlar istiyorlar hala. Transfer listesinde olan ya da herkesin artık bildiği bir kaç isimi rahatça kadronuza katabiliyorsunuz, yoksa üç kuruşa beş köfte hala yok.
    *Oyuncu satmak konusunda ben bir şey anlamadım. Almeida yı transfer listesine koyuyorum adama talip yok, Holosko 4 e gidiyor. Fernandes i satayım diyorum 8-10 arası anca öneriyorlar, Veli Kavlak ı St.Ettiene 8 milyon Euro ya iteledim.
    *Taktik ekran tamamen saçmalık. Yapay zekaya kalmamış kim nasıl oynayacağı. Ben savunma derinliğimi, Tempo ayarımı ve defans çizgimi kendim belirlemeyeceksem, yapay zeka buyursun kendisi oynasın benim maçları da. FM 2013 te Dar alanda, yüksek tempo, kısa pas oynarken, saha komutlarından sürekli sakin oynayın komutunu da itelerdim arada ki böyle bir kombinasyon da hata yapmasınlar. Şimdi gel de aynı kombinasyonu uygula.

Oyunun güzel yanları da var. Bunun dışında devam eden sakatlık tı, direk vurmaydı, kornerden deli gibi gol atmak ve yemeydi, derinden kesilen her serbest vuruşta gol yemek gibi saçmalıkların devam ediyor olması düşündürücü.

Full sürüme kadar FM 2014 bende offline. Beşiktaş ile 5G 1B ile save ettik bitirdik.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

kimse kusura bakmasın ama bu maç motoruna daha iyi asla denemez.
    -yandaki oyuncuya atılan paslar hep kısa düşüyor.
    -oyuncular göz göre göre topu 3 kişinin arasına doğru sürüyor.
    -kornerlerde defansın çıkardığı toplar hep rakibin önüne düşüyor ve gol oluyor.
    -kalecilere topu defansa dağıt komutu verilmesine rağmen adam degaj yapıyor ve topların %90'ı rakibe gidiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

tam sürüme mutlaka düzelmeler olur moralimizi bozmayalım (: bu deneme versyonu

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Oyunu dün test etme fırsatı yakaladım.
    *Mümkünse kaleciler aut atmasın. Arkadaş kısa pas oyna, savunmaya şu adama ver diyorsun, adam inat eder gibi kaldırıyor dikiyor topu. Hadi, diktin diyelim neden her top rakibe gider, onu da anlamadım.
    *Transfer kolay demişlerdi, transferin kolay felan olduğu yok, oyunculara fahiş fiyatlar istiyorlar hala. Transfer listesinde olan ya da herkesin artık bildiği bir kaç isimi rahatça kadronuza katabiliyorsunuz, yoksa üç kuruşa beş köfte hala yok.
    *Oyuncu satmak konusunda ben bir şey anlamadım. Almeida yı transfer listesine koyuyorum adama talip yok, Holosko 4 e gidiyor. Fernandes i satayım diyorum 8-10 arası anca öneriyorlar, Veli Kavlak ı St.Ettiene 8 milyon Euro ya iteledim.
    *Taktik ekran tamamen saçmalık. Yapay zekaya kalmamış kim nasıl oynayacağı. Ben savunma derinliğimi, Tempo ayarımı ve defans çizgimi kendim belirlemeyeceksem, yapay zeka buyursun kendisi oynasın benim maçları da. FM 2013 te Dar alanda, yüksek tempo, kısa pas oynarken, saha komutlarından sürekli sakin oynayın komutunu da itelerdim arada ki böyle bir kombinasyon da hata yapmasınlar. Şimdi gel de aynı kombinasyonu uygula.

Oyunun güzel yanları da var. Bunun dışında devam eden sakatlık tı, direk vurmaydı, kornerden deli gibi gol atmak ve yemeydi, derinden kesilen her serbest vuruşta gol yemek gibi saçmalıkların devam ediyor olması düşündürücü.

Full sürüme kadar FM 2014 bende offline. Beşiktaş ile 5G 1B ile save ettik bitirdik.

kimse kusura bakmasın ama bu maç motoruna daha iyi asla denemez.
    -yandaki oyuncuya atılan paslar hep kısa düşüyor.
    -oyuncular göz göre göre topu 3 kişinin arasına doğru sürüyor.
    -kornerlerde defansın çıkardığı toplar hep rakibin önüne düşüyor ve gol oluyor.
    -kalecilere topu defansa dağıt komutu verilmesine rağmen adam degaj yapıyor ve topların %90'ı rakibe gidiyor.
    Katılmamak mümkün değil, maç motoru özellikle çok saçma olmuş. Beta'dandır der, avuturum kendimi. Ta ki tam sürüm çıkana dek.

Maç motorunda saçma hatalar var ama beta da normal gibi. Kalecilerin aut atışlar berbat. Top almak için yaklaşan yok. Değajların çoğu rakibe gidiyor ve gol oluyor. Ben maçları 2b klasik izlerim sürekli. Ama 2b klasikte topun yerden mi havadan mı gittiğini anlamak
    Çok zor. Ayrıca transferler de garip. Rengifo borjan ve navratil i bedelsiz bile satamıyorum. Antrenörlerden oyuncuları geliştirmek için alınan tavsiyelerde çok azalmış. Neredeyse yok.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Sigames in sitesinde kalecilerin topu oyuna sokmasında bug olduğu ve full sürümde düzeltilmiş olacağı söyleniyordu.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by mogutcu View Post
    Sigames in sitesinde kalecilerin topu oyuna sokmasında bug olduğu ve full sürümde düzeltilmiş olacağı söyleniyordu.

Evet gerçekten büyük bir bug var Muslera topu dikti abi dönen top sow ve gool böyle bir şey yok abi kesinlikle düzeltilmesi lazım ve düzeltilcek güzel olur

27. Default

Quote Originally Posted by Flawless Victory View Post
    Galiba bu oyuna olan aşırı sevgimizden maç motoru hakkında fazla eleştiremiyoruz ama ilk yayınlanan videolardan bile anlaşıldığı üzere oyuncuların hareketleri gerçeği yansıtmıyor. Paslar falan güzel tabi bunlar sizi yanıltmasın. Betayı denemedim ama bence 3D'nin daha çok yolu var.

Son yıllardaki sakatlık anlamındaki en başarılı oyun 2013'tü, eğer söylediğiniz gibiyse bu anlamda bizi kötü günler bekliyor.

Transferlerde ise oyuncuların sözleşmelerinde fazla ücret istememesi ve kolay oyuncu satabilme en çok istediğim şeylerdi. Çünkü 2013'te bir oyuncunuz yıldız ise kolay satabiliyorsunuz ama yıldız oyuncuyu niye satayım? Diğer oyuncuları ise çok iyi performans gösterse bile satamıyorduk. Bu gelişmeler iyi.

Taktiklerde ise olaya biraz dinamizm katmak iyi olacak. Maç içinde anlık taktik değişimler yapabilmek, direktifler verebilmek çok eğlenceli olacak.
    Bence haksızlık ediyorsun dostum. Maç motorunda bariz şekilde gelişme var. Gördüğüm sorunlar: Bazen oyuncuların ayakları sabitken kayarak hareket etmesi, Kalecilerin şut çekilmeden yatması ve topu kurtarması, bazen futbolcuların bariz şekilde alabilecekleri toplara koşmamaları.

Bu sorunlar da kullanıcılar tarafından SI Games e bildiriliyordur. Dolayısıyla önümüzdeki güncelemelerle giderilebilecek sorunlardır. Zaten herkes biliyor ki FM serileri çıkış tarihinden en az 2 ay sonra güncellemelerle fit duruma gelir. Ki biz betadan bahsediyoruz

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Yeni bir konu açmayayım dedim ama nereye yazacağımı da bilemedim. Oyunu kurunca açtığım bir oyunla devam ediyorum. Daha önce hakem formalarının rengi normalken (arada değişiyordu takımların forma rengine göre) son günlerde hep pembe. Güncellemeden sonra mı böyle oldu acaba? Sizlerde nasıl?
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

29. Default

Quote Originally Posted by di canio View Post
    Yeni bir konu açmayayım dedim ama nereye yazacağımı da bilemedim. Oyunu kurunca açtığım bir oyunla devam ediyorum. Daha önce hakem formalarının rengi normalken (arada değişiyordu takımların forma rengine göre) son günlerde hep pembe. Güncellemeden sonra mı böyle oldu acaba? Sizlerde nasıl?
    Bende şort siyah, forma siyah beyaz hakemin. En son 5 dk önce oynadım. Fenerbahçe kariyerim. Bahsettiğim maç hazırlık maçı.

Nesil
    2006
    Yer
    Kırıkkale

Gol olmuyor maçlarımda çıldıracağım :@

Sayfa 5 / 7 İlkİlk ... 34567 SonSon

Mesaj Yetkileri