1 ile 5 arası toplam 5 sonuç

Konu: Milan İncelemesi | FM 14

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Default Milan İncelemesi | FM 14

Merhabalar, yeni seride ilk incelememiz ile karşınızdayız.

''Turksportal'' adını geçirmek üzere paylaşılabilir.

İyi oyunlar...

A.C Milan

Kulüp Başkanı (Silvio Berlusconi)

Stadyum (San Siro)

Tesisler'in Durumu

Antrenman Tesisleri: Seçkin antreman tesisleri
    Alt Yapı Tesisleri: Mükemmel Alt yapı tesisleri
    Kurumsal Tesisler: Üst düzey kurumsal tesisler
    Genç Takım Antrenörlüğü: İyi genç antrenörü
    Genç Yetiştirme: Oturmuş genç yetiştirme

Kulüp Hakkında

Milan, yaygın kullanılan kısa ismiyle Milan; Milano, Lombardiya'da kurulan İtalyan futbol kulübü. 1899 yılında kurulmuş ve geçmişinin büyük bir kısmında birinci sınıf İtalyan futbol kulüpleri arasında yer almıştır.Bugünkü bilinen ismiyle UEFA Şampiyonlar Ligi'ni yedi kez kazanmıştır, yalnızca Real Madrid bu kupada Milan'dan daha başarılı olmuştur (9 kez kazanarak). Kıtalararası Kupa/FIFA Dünya Kulüpler Kupası'nı dört kez kazanmıştır. Yine bu alanda da bir rekora imza atmıştır. FIFA tarafından 2010 yılında " Tüm zamanların en başarılı klübü " olarak gösterilmiştir. Ayrıca FIFA yine aynı yıl içerisinde Alessandro Nesta 'ya demir pazubandı hediye etmiş ancak Nesta prensiplerine uymadığı gerekçesiyle bunu red etmiştir.Milan'ın diğer önemli başarıları arasında UEFA Süper Kupa'sı (beş kez) ve Kupa Galipleri Kupası (iki kez) bulunmaktadır. Ancak hiç UEFA Kupası'nda final oynayamamışlardır. (Yalnızca iki yarı final oynamışlardır.)

Takım en son 2011 yılında şampiyon olmuştur.Geçen sezon kupayı Juventus'a kaptıran Milan'ın asıl hedefi eski günlerine geri dönmektir.

Başkan Hakkında

1994 İtalya genel seçimleri öncesinde kurulan Forza İtalya politik hareketinin başkanlığını yaptı. 1994 yılında kısa bir süre (9 ay) başbakanlık yapmıştır. 2001'de tekrar görevi devraldı ve kurduğu ikinci Berlusconi hükümeti, İtalyan cumhuriyeti tarihindeki en uzun süreli hükümet oldu.

A.C. Milan spor kulübünün başkanlığını da yapmış ve İtalyanların sempatisini bu dönemde iyice kazanmıştır. Türkiye'de de, başbakan Erdoğan ile olan yakın ilişkileriyle tanınır. Türk başbakanın oğlunun düğününde şahitlik yapmıştır.

Stadyum ve Tesisler Hakkında

San Siro veya Giuseppe Meazza Stadı, Milano'da AC Milan ve Internazionale Milano'nun maçlarına ev sahipliği yapan staddır. AC Milan San Siro; İnter İse Guiseppe Meazza Stadı adını kullanmaktadır. UEFA'nın stadyum kriterlerine göre 5 yıldızlı bir stadyumdur. Kapasitesi 80.000'dir.

Ekonomik Durum Hakkında

Görüldüğü üzere tahmini değer 945 MN Euro ve kulübün kredi borcu 223 MN Euro olarak görülmekte.

Oyun kurulduğunda 6 MN Euro'luk bir transfer bütçesine sahip oluyorsunuz..

Teknik Heyet Hakkında

Bir kaç takviye dışında ekstra bir iş çıkarmayacak personelleriniz bulunuyor. Özellikle Asistan Menejer konusunda sıkıntı yaşamayacağınızı garanti edebilirim.

Kadro Hakkında

Genel olarak ligin önemli kadrolarından birisine sahip Milan. Birazdan mevki mevki değerlendireceğiz ancak oyuncularının çift yönlü olması onları sakatlık durumlarında rahatlatan olaylardan birisi..

Kaleciler

Takımın belki de en sorunlu bölgesi ile başlıyoruz incelememize..

Kale sorunu Milan da özellikle Dida gittiğinden beri çözülemedi. Bu seride de size para harcatacak mevki muhtemelen kale olacaktır.

Coppala takımı yönetime geçer geçmez muhtemelen yolu göstereceğiniz bir kaleci, yaşı ve özellikleri Milan takımı için kesinlikle uygun değil.

Abbiati de 35 yaşında ve sizi en fazla 2 sezon idare edebilecek kapasitede bir kaleci. Yedeği Amelia ise 31 yaşında ve Abbiati'den sonra kaleyi alacak ne potansiyeli ne de yaşı mevcut.

Eğer ben bu kaleciler ile yola devam edeceğim diyorsanız, seçim için önerim kesinlikle Abbiati.

Defans

Stoper : Takımda 3 adet stoper bulunuyor. Bunun yanında stoper oynayacak durumda olan oyuncular da var..

Bizim stoper ikilimiz muhtemelen Mexes ve Zapata olacaktır.. Profilleri gayet iyi durumda olan Mexes ve Zapata ikilisinden çok iyi verim alabilirsiniz.

Mexes'in yaşı birazcık sorun olsa da genç bir stoper alıp zaman zaman şans vererek Mexes sonrası stoperinizi hazırlayabilirsiniz...

İnter'den kiralık olan Silvestre de sakatlık durumlarında güvenebileceğiniz bir alternatif. Bunun yanında çok sorun yaşadığınız dönemlerde Zaccardo'yu da orada görevlendirebilme şansınız mevcut..

Bekler : Sol bek'den başlayalım incelememize, Constant bu kısımda biraz ön plana çıkıyor.

Geçen seride çok fazla kullandığım Constant belli ki bu seride de sol tarafı taşıyacak güçte. De Sciglio da arkadan yetişen oyunculardan..

Hem sağ, hem de sol tarafta oynayabilmesi büyük bir handikap. Görev verdiğinizde çok sırıtmayacak bir oyuncu potansiyelinin de iyi olduğunu düşünüyorum..

Sağ bek diyince Abate'den başkası yalan sanıyorum ki..

Olası bir sakatlık durumlarında az öncede söylediğim gibi De Sciglio da burada görevlendirilebilir. Yine stoper alternatifi olarak söylediğim Zaccardo'nun da asıl mevkisinin sağ bek olduğunu unutmamak gerek..

Özellikle geçen seride çok çok büyük fayda sağladığım bir oyuncu idi Zaccardo.

Orta Saha

Defansif orta saha : Bu bölgede görevlendirebileceğiniz en önemli oyuncu Nigel De Jong, Savaşçı orta saha rolünde çok iyi verim alabileceğiniz bir oyuncu.

Sakatlık durumlarında ise Nocerino burada görev alabilir. Geçen seride kendisini burada çok kullanmıştım bu seride de profili çok güzel ve takımda kesinlikle kalması gerek oyunculardan birisi Nocerino.

Muntari de defansif olarak size katkı sağlayabilecek bir oyuncu. Kağıt üstünde çok fazla düşünmesem de gerekli zamanlarda iyi bir alternatif konumunda.

Montolivo da MC bölgesinde Defansif oyun kurucu olarak oynaması gereken bir oyuncu. Savunmaya yapacağı katkı ve hücumda vereceği paslar ile takımın kilit isimlerinden birisi olabilecek oyuncuların başında geliyor..

Poli benim son düşündüğüm oyuncu olarak geliyor orta sahada. Bir türlü bu takımın içine koyamadığım bir oyuncu ancak yedek kulübenizde bulunması gereken de bir oyuncu..

Ofansif Orta saha : Bu kısma gelipte bir öneri sunmadan geçemeyeceğim. Nocerino'yu her iki kısımda da değerlendiriyorum çünkü İki yönlü orta saha olarak çok büyük işler yapabilecek bir oyuncu.

Burada değerlendirelecek en iyi oyuncumuz kuşkusuz ki Kaka, bir zamanların efsane 22 numarası eski takımı ile bu seride karşımıza çıkıyor.

Takımın en tecrübeli ismi olan bu oyuncudan çok iyi verim alabilirsiniz. Kaka için sizlere Takımın Beyni veya Serbest oyuncu rolünü öneriyorum..

Bu rollerde iyi verim alacağınız oyunculardan birisi Kaka. Tabii sakatlık sorunu yaşamaz ise..

Montolivo'dan ofansif anlamda da yararlanabilirsiniz. Oyun Kurucu olarak sakatlık durumlarında Ofansif Orta Saha olarak görev yapabilir..

Birsa ise son alternatifimiz ona en yakın rol Oyun Kurucu gibi duruyor. Tabii beklentileri düşük tutmak gerek çünkü diğer oyunculara bakışla çok yetersiz bir profile sahip..

Kanat : Sol kanat ile başlayalım bu bölgemize de.

Sol taraf için kuşkusuz ki El Shaarawy ağır basıyor. Kendisinden 'İçeri Kat Eden' rolünde çok büyük katkı sağlayabilirsiniz..

Genç yaşıyla takımın en önemli oyuncularından olan El Shaarawy varken bu tarafı başka bir oyuncuya emanet etmeyeceğinizi düşünüyorum..

Eğer etmek isterseniz elinizdeki en iyi alternatif Robinho olacaktır. Ne kadar verim sağlayacağı belli olmasa da sakatlık durumlarında oynatıp gününde yakalarsanız iyi performans gösterebilecek oyunculardan birisi.

Emmanuelson'da bu bölgenin en son düşünülen ama ne sürpriz yapmaya müsait adamı. Kendisini satıp satmamak size kalmış ancak ben elde tutulmasından yanayım..

Geçen seride zaman zaman beklenmedik katkılar görmüştüm..

Sağ kanat'a baktığımızda bir belirsizliğin hakim olduğunu görebiliriz..

Milan'ın 2. olarak transfere ihtiyacı olan bölgesi sağ kanat. Eğer ben transfer yapmam derseniz elinizde Emmanuelson ve Niang gibi oyuncular mevcut..

Niang burada kanat oyuncusu olarak oynayabilir ancak beklentiyi düşük tutmak gerekir.

Forvet

Geldik forvetlerimize, burada 3 adet oyuncumuz var.

SS de 2 oyuncu olsa da Robinho'yu da buradan birisi olarak saymak zorundayız.

Buradaki en iyi oyuncumuz Balotelli, hem genç yaşı hem de güçlü profili ile forvette esecek güce sahip.

Kendisi için Fırsatçı golcü ya da Yaratıcı forvet rollerini öneriyorum.

Matri de eğer çift forvet oynamak istiyorsanız düşüneceğiniz oyunculardan birisi olacaktır. Onun içinde en uygun rol Fırsatçı golcü olacaktır..

Burada bir alternatif daha var ancak onun için 5 ay beklemek zorundasınız, yedek takımınızdaki Pazzini oyunu açtığınızdan itibaren 3-5 aylık bir sakatlık durumunda ve sakatlık sonrası kendisinden verim alabilirsiniz..

Taktik Hakkında

Benim diziliş önerim kesinlikle budur.

Milan'ın sağ kanat sorunu olduğundan eğer transfer yapmayacaksınız kesinlikle ilk sezon bu dizilişi kullanmanızı öneriyorum..

El Shaarawy'e zaman zaman forvette de şans verebilirsiniz. Eğer ki sağ tarafa bir oyuncu alacaksanız da 4-3-3'e dönmenizi öneririm..

Bu taktikle forvetlerden iyi verim alabilirsiniz..

Transfer Önerisi

Transfer önerisi olarak benim gördüğüm en eksik bölge Sağ kanat'dır.

Bence ilk sezon Robinho'yu satıp ondan gelecek para ile Sağ tarafa bir takviye yapabilirsiniz. Kalede de bir sorun var ancak Abbiati sizi 1 sezon idare edebilecek bir kaleci olduğundan bu sorunu gelecek senelerde çözebilirsiniz..

Eğer uzun soluklu bir kariyer düşünüyorsanız da 2. sezon genç bir stoper alarak yedekte ısındırmanızı tavsiye ederim.

Herkese iyi oyunlar.
    Last edited by Kaka Leite : 20.Ekim.2013 at 04:12

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Ellerine sağlık Cenker, paylaşım için teşekkürler.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Transferlerim - Gelenler
    Spoiler:  

Kanat transferi yaptım, bu kısım için aslında mevkisi AMC olan Knockaert'i aldım.

Knockaert'in kanatta da oynabileceğini düşünüyordum, Dribbling, Özel yetenek özelliklerinin çok iyi olması sebebi ile hızı da normal bir seviyede. Tabii tercihimdeki en önemli sebep yaşı oldu..

Cole transferi tamamen forvet için alternatif transferi oldu, pişman oldum bu kısıma bir transfer yaptığıma çünkü bu mevki için alternatif sayısı zaten çok fazla.

Perin ise kale bölgesinde çok büyük sorun olduğu için yapıldı. Genç bir kaleciye ihtiyaç vardı ve en uygun fiyata satılan kaleci Perin'di.

Gidenler
    Spoiler:  

Bu kısımda ilk sezon olduğundan dolayı çok adam satışı işine girişmedim.

Bütçe de gayet yeterli olduğundan eldekileri denemek istedim ancak Emmanuelson'un pek yararlı olabileceğini düşünmediğimden 5 Milyon Euro'ya sattım.

Anthony Knockaert
    Spoiler:  

İlk transferimizi değerlendirerek başlayalım.

Gelir gelmez kendisine Kaka'dan özel ders aldırdım. Kaka tecrübeli bir oyuncu olduğundan çok önemli bir idol olacaktı Knockaert için..

Saha içindeki oyununa gelecek olursak, mükemmel bir verim aldım kendisinden. Hızı diğer kanatlara göre düşük olmasına rağmen özel yeteneğinin iyi olması sayesinde 3-4 adamı geçip gol attığına bile şahit oldum.

Ekstra özelliklerinden birisi ceza sahası çizgisinin yakınlarından attığı frikik golleri..

Yarım sezon oynamış olmama rağmen 2-3 tane böyle golünü izledim. Sol kanatta mükemmel işler yapıyor, kendisini transfer etmenizi öneririm. Geleceği olan bir oyuncu ve mevcut durumuylada mükemmel bir verim alabilirsiniz..

Mattia Perin
    Spoiler:  

Milan takımının kale bölgesindeki sorunu çok bilindik bir olay. Abbiati ve Amelia'ya güvenmediğimden ve genç birsinin olmasını istediğimden dolayı öneri sonrası aldım Perin'i.

Fiyat olarak çok ucuza geldi. Mükemmel bir kaleci yakın mesafe vuruşlarında çok iyi yatıyor topa..

Övecek çok özelliği var ancak ben direk eksiklerine gelmek istiyorum, ayağı çok güçsüz..

Bu sebepten dolayı ancak stoperlere kadar topu dikebiliyor, bu sebepten dolayı 2-3 gol yedim. Bunun yanında yakın direğe açılan ortalarda çok etkisiz kapatamıyor açıyı ve genelde golü yiyorsunuz..
    İşin ilginç yanı top kaleye giderken kendisi duruşunu hiç bozmuyor sabit kalmaya devam ediyor. Sembolik olarak da olsa atlamıyor toplara

Tüm bunlara rağmen aldığım için memnun kaldığım bir kaleci. Yaşının 20 olması bu özelliklerin gelecek sezonlarda düzeltilebileceğini gösteriyor..

Carlton Cole
    Spoiler:  

Boş transfer olarak değerlendiriyorum kendisini.

Forvette sorun yaşamak istemediğim için almıştım ancak forvet alternatifi oldukça fazla. Elde kaldı haliyle ben bu bölgeye ilk sezon için transfere ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum..

2 maçta şans verebildim ancak sakattı zaten bir çoğunda sezonun, bu 2 maçtada bir varlık gösteremedi çok silik bir yapısı var..

Takıma Genel Bakış
    Spoiler:  

En Golcü : Anthony Knockaert
    En çok gol pası : Mario Balotelli
    En yüksek ortalama : Cristian Zapata

Birazdan taktiksel öneri kısmına geçeceğim ancak bu kısımda önemli bilgiler mevcut.

Sezon genelinde en çok 4-1-2-2-1 dizilişini kullandım ve bana göre en iyi oturan diziliş bu.

4-2-4'ü denediğimde 2. maçtan sonra sapmalar yaşadık, güçlü takımlar bizi sahada darma duman ediyordu. Bu sebeple 4-2-4'ün gol atma anlamında çok yararlı olduğunu ancak savunma bakımından böyle olmadığını gördük.

En çok asist sol taraf (Constant, Anthony Knochaert/El Shaarawy) yapıldığını görüyoruz. Yenilen gol asistlerininde en çok bu kanattan yapıldığını görüyoruz, ofansif anlamda çok iyi ancak savunma bakımından çok yetersiz bir sol kanat mevcut.

Balotelli hakkında bir bilgi vermek istiyorum, 4-2-4 dizilişinde çok umursamaz oynuyordu. Dizilişi değiştirip onu tek forvet yaptıktan sonra bir sihirli değnek değmiş'e döndü.

Kanatlara mükemmel boş alan yarattı ve takımın en asistçi oyuncusu konumunda. ''Fırsatçı Golcü'' olarak oynattım onu bunu da ekleyelim.

Taktiksel Bilgi
    Spoiler:  

Sezon boyunca bu dizilişi ve oyuncuları kullandım.

Stoperde Mexes yok diyenler olabilir kendisini 1 maç oynatabildim. Oyunu açtığımda sakatlandı dizinden ve sakatlık bitiminde ilk oynattığım maçta tekrar sakatlandı ve dönemedi bir türlü geriye..

Bu sebeple 1 maç hariç benim genel stoper ikilim Silvestre/Zapata oldu. Bence çok iyi yaptılar bu görevi,sezon içinde çok ekstra goller yedik.

Savunma anlamında en önemli isimde De Jong oldu. Takımın asi çocuğunu centilmen yapmayı da başardık toplam 1 sarı kart ve kırmızı kart görmeden yarım sezonu tamamladık.

De Jong'u oynatanlarınız bilir çok gereksiz anlarda kırmızı görme potansiyeline sahip bir isim. Bu sebeple çok yararlı olduğunu ancak her zaman bu yararını bir hareketi ile zarara dönüştürebileceğini bilirler..

Sol bekte (Constant) biraz sıkıntı mevcut. Savunma kısmında çok eksik kalıyor, ofansif olarak harika katkı aldım kendisinden ancak savunma kısmında hep stoperler açıkları kapatmaya çalıştı..

De Sciglio'yu orada oynatmamın sebebi normalde Abate orada oynuyordu ancak sakatlandığı için De Sciglio son maçlarda orada oynamaya başladı.

Kendisinden gol ve asist katkılarını mükemmel bir şekilkde aldım.

Sakatlık bu seride çok mevcut olduğundan denemediğim şey kalmadı desem yeridir De Sciglio'yu stoper oynatmayı bile denemek zorunda kaldım..
    Orada da iyi oynadığını ekleyelim dip not olarak

Beklerimi ''Ofansif Bek'' olarak oynattım görüldüğü üzere..

Oyun felsefesi olarak oyunu kanatlara yıkmayı tercih ettim. Orta alan bana daha çok savunmada gerekliydi ki özellikle Avrupa maçlarında orta alanda savunurken rakipleri çok zorladık.

Montolivo orta alanda çok önemli bir oyuncu oldu benim için. Kaka'yı orada oynatıyordum ancak sakatlık sorunu olduğu için toplam 9 maça çıkabildi ve bu maçlarda mükemmel oynadı..

Montolivo onun yokluğunda orayı iyi çevirdi. Ofansif olarak onun kadar katkı veremese de savunma anlamında bizi çok rahatlattı..

Forvet için ise size kesinlikle Matri'yi kullanmanızı öneriyorum, bu demek olmuyor ki Balotelli oynamasın kesinlikle Balotelli de oynamalı. Milan kariyeri açanlar kondisyon sorununu görecekler bu sebeple iki oyuncuyu da değişimli çok rahat oynatabiliyorsunuz..

Siz oynatmasanızda şartlar oynatmaya itiyor, ya severek ya da zorla olarak

Matri'yi çok geç keşfettim, tam bir santrafor. Juve ve İnter maçlarında oynattım toplam 4 gol ile cevap verdi. Balotelli gol katkısının yanında size asist katkısı da yapıyor ancak Matri'nin gol olarak daha çok katkı yapacağını düşünüyorum..

Katkı alamadığım oyuncular
    Spoiler:  

Kırmızı ile çevrelediğim isimler balon oldular.

Robinho'ya çok şans verdim, aldığı paranın %10'u kadar geri dönüş alamadım. Saha içinde isteksiz bir yapısı var..

Oyuna devam etmiş olsam devre arası bu isimler yolcu olurlardı.

Abbiati'yi de çevre içine aldım sebebi ise çok yaşlı olmadı. Perin geldikten sonra oynayamadığı için aldığı maaş büyük sorun yarattı..
    Amelia yedek görevini çok iyi şekilde yapabiliyor. Abbiati de devre arası yolcu olacaktı eğer devam etseydim..

Cole, bedavaya aldık ancak bir katkı alamadık. Yollamayı düşündüğüm isimlerin başında geliyor. Forvette sorun yaşayacağımı düşünüyordum ancak oynarken anladım ki en rahat bölge orası. Bu sebeple boş transfer oldu maalesef takım için.

Bonera, yaşı dolayısı ile büyük sorun yaşattı. Yalnız eğer yerine bir stoper almayacaksanız satmayın çünkü stoper mevkisi en çok sorun yaşayacağınız yer.

Pazzini'yi hiç denemedim, sakattı ve döndüğünde yedek takımda olduğu için görmedim. Balotelli - Matri gibi iki oyuncu varken Pazzini'ye bel de bağlamazdım zaten 4.4 ile gidecekler arasında en çok maaşı alan oyuncumuz..
    Kesinlikle yollardım yani

Transfer Önerisi

Öncelikle ilk mesajda belirttiğim gibi başta bir Kanat ve bir Kaleci transferini mutlaka yapın.

Devre arası içinde bu oyunculara bakacaktım. İlk 2 tercihim Baines ve Viergever olacaktı..

Eğer para kalırsa diğer 2 isime soruşturmaya girecektim.

Oyunun başında santrafor alamaya gerek olmadığınıda belirtmek isterim. İhtiyacınız olmuyor santrafor transferine elinizde 2 tane çok kaliteli isim mevcut..

Bunları yaptıktan sonra geçirdiğim yarım sezonun bilgileri

Spoiler:  

Yukarıda verdiğim bilgileri bu oynadığım yarım sezona göre söyledim.

Her maç takımın başında durdum. Takım sakatlık sorunları olmasa lider bile olabilirdim..

Bu sorun sebebi ile ekstra kayıplar yaşadık ama yinede çok iyi durumda ilk devreyi bitirdik..

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

4-1-2-2-1 sisteminde Kaka nerede oynuyor. Ya da oynatmıyo musun ?

knockaert i nerede ve hangi tipte oynattın ?

Mesaj Yetkileri