Sayfa 1 / 8 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 236 sonuç

Konu: Fenerbahçe İncelemesi | FM 14

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Default Fenerbahçe İncelemesi | FM 14

Fenerbahçe S.K

Kulüp Başkanı (Aziz Yıldırım)

Stadyum (Şükrü Saraçoğlu)

Tesisler'in Durumu

Antrenman Tesisleri: Muhteşem antreman tesisleri
    Alt Yapı Tesisleri: Muazzam alt yapı tesisleri
    Kurumsal Tesisler: Orta düzey kurumsal tesisler
    Genç Takım Antrenörlüğü: Orta düzey genç takım antrenörlüğü
    Genç Yetiştirme: Oturmuş genç yetiştirme

Kulüp Hakkında

Fenerbahçe Profesyonel Futbol Takımı, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün en önemli şubesidir. Kulüp gelirlerinin büyük bir kısmı bu şube için harcanır. Şube 1959'dan beri düzenlenen Süper Lig'de 18 kez şampiyonluk ipini göğüslemiştir. Ayrıca 5 kez Türkiye Kupası, 2 kez TFF Süper Kupa, 6 kez Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 8 kez Başbakanlık Kupası'nda şampiyon olmuştur.

Başkan Hakkında

Türk iş adamı, inşaat mühendisi ve Fenerbahçe Spor Kulübü'nün başkanıdır. 1990-1992 yılları arasında Fenerbahçe Spor Kulübü'nün yönetimde görev aldı. 1991-1992 sezonunda futbol şube sorumlusu oldu. 1998 yılından itibaren Fenerbahçe Spor Kulübü'nün başkanlığını yapmaktadır.

Başkanlığı döneminde futbol takımı ile 5 lig şampiyonluğu 7 lig ikinciliği yaşamıştır. Takım, UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek finaline ve UEFA Avrupa Ligi yarı finaline Aziz Yıldırım başkanlığında ulaşmıştır. Başkanlığında Fenerbahçe Spor Kulübü, aynı sezonda futbol, kadınlar ve erkekler basketbol, kadınlar ve erkekler voleybol branşlarında lig şampiyonu olmuş, 5'te 5 şampiyonluk yaşamıştır.

Stadyum ve Tesisler Hakkında

50.509 seyirci kapasiteli stadyumdur. Türkiyenin en büyük 3. stadyumudur.2008-09 UEFA Kupası final müsabakası 20 Mayıs 2009 tarihinde, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda oynanmıştır.

Antreman ve Alt yapı tesislerinin durumu iyi...

Ekonomik Durum Hakkında

Tahmini değerimiz 80 MN Euro olarak gözükürken kredi borcu 220 MN Euro olarak gözükmekte.

Görüldüğü üzere transfer bütçemiz yok denecek seviyede, oyunun başında adam satmadan oyuncu transferi yapmamız zor gözüküyor.

Teknik Heyet Hakkında

Bazı kişiler hariç antrenör kadrosunu yenilemeniz gerektiğini düşünüyorum. ''Bu nasıl antrenör olmuş yahu diyeceğiniz'' cinsten kişiler çok fazla.

Kadro Hakkında

Fenerbahçe, geniş kadrosu ile dikkat çeken bir takım. Özellikle kalabalık orta sahası ile alternatifi çok fazla olan geniş bir kadroya sahip..

Kaleciler

Kale bölgesinde tercihimiz Volkan olacaktır. Mert'e göre önemli üstünlükleri bulunuyor ancak yaşının ilerlemiş olması ile Mert'in kıymeti ortaya çıkıyor.

Mert'i yavaş yavaş kaleye ısındırarak Volkan'dan sonraki kalecinizi hazırlayabilirsiniz. Yedek için çok ideal bir kaleci Mert hem yaş, hem de profil olarak.

Defans

Stoper : Stoper olarak kullanabileceğimiz 4 adet sağlam oyuncumuz var..

İdeal ikilinizin Bruno Alves ve Egemen olmasını öneriyorum. Hem yabancı kontejyanından dolayı hem de yaşında dolayı Yobo'yu satmanızı ve daha genç bir stoper almanızı öneririm yedek için.

Alves ve Egemen kalite olarak çok rahat sizi idare edecek oyuncular konumunda, takımın Avrupa da olmadığını da göz önünde bulundurduğumuzda.

Bekir ve Serdar ise bu kısımda alternatif olarak durabilecek oyuncular. Sakatlık durumlarında Bekir size katkı sağlayabilir bunun haricinde oynatmanızı önermiyorum.

Bekler : Sol bek ile başlayalım. Burada seçimi tamamen size bırakıyorum..

3 adet sol bek oynatabileceğiniz oyuncu mevcut. Bunlardan en ideali Kadlec gibi duruyor ancak yabancı kontejyanını düşünenler Hasan Ali'yi de tercih edebilirler..

Caner'i çok fazla yazmak istemiyorum çünkü sakatlık olmadığı sürece orada kullanmayacağım oyunculardan birisi. Size o bölgede sadece hücumsal katkı sağlayacak savunma konusunda bol bol sıkıntı yaşatacak bir oyuncu. Bu sebeple benim gözümde ancak alternatif olabilir..

Sağ bek'e geldiğimizde burada 3 adet oyuncumuz mevcut oynayabilecek..

Gökhan herkesin ilk tercihi olacaktır muhtemelen ancak sakatlık durumlarında Serdar Kesimal ve Mehmet Topuz'dan yararlanabilirsiniz.

Serdar size savunma anlamında bir katkı sağlayabilir, Mehmet ise bu bölgede bence son tercih konumunda olacak bir oyuncu.

Orta Saha
    Orta saha : Orta alana geldiğimizde ;

Savunma : Savunma görevi yapacak 4 adet oyuncu mevcut.

Bunlardan birisi ve en önemlisi bana göre Mehmet Topal, DOS'da (Ön Libero) olarak ya da MC'de (Savaşçı orta saha) olarak kullanabileceğiniz bir oyuncu.

Selçuk Şahin bu kısımda ancak sakatlık durumlarında takıma girebilecek oyuncu konumuna düşüyor.

Meireles ve Emre'nin de savunmacı özelliği olduğundan dolayı Defansif orta saha olarak oynatılabileceğini hatırlatmak isterim.

Ofansif : Emre ve Meireles'in oyunun daha ofansif yönünde kullanılması gerektiğini düşündüğümden bu bölümde onlardan daha fazla bahsedeceğim.

MC olarak ideal ikili Meireles ve Emre olacaktır.

Meireles Merkezi orta saha, Emre'yi de Oyun kurucu olarak MC bölgesinde görevlendirip onlardan verim alabilirsiniz. Meireles'i az önce de söylediğim gibi MC'de Defansif oyun kurucu olarak da oynatabilirsiniz..

Bu ikilinin arkasında forma bekleyen 4 oyuncumuz daha bulunuyor..

Holmen bunlardan ilki Savaşçı orta saha olarak zaman zaman oynatmanızı önerdiğim oyunculardan birisi Holmen.

Bana göre bu ikiliden sonra ilk akla gelebilecek alternatif Holmen olacaktır..

Orta sahamızdaki bir diğer oyuncu da Alper Potuk..

Alper potansiyeli olan bir oyuncu olduğundan Salih ve Alper'e iyi bakmanızı öneriyorum. Bu ikiliyi ilerleyen dönemlerde yan yana izlemeniz olası bir olay..

Alper'e ders aldırmanız ve zaman zaman oynatmanız gelişimine yardımcı olacaktır. Oyun Kurucu olarak gayet iyi oynayacağını düşündüğüm bir oyuncu..

Hemen geçelim Salih'e kalabalık orta alanın potansiyelli genci.

Salih çok üzerine düşmeniz gereken bir oyuncu, gerekli olanağı sağlarsanız karşılığını alacağınıza şüpheniz olmasın..

Türkiye Kupası ve bazı lig maçlarında kendisini oynatmanız gelişimi için yardımcı olacaktır..

Bu mevkideki son alternatif de Baroni, bana göre oyunun başında satmanız yararınıza olacaktır.

Ancak kullanmak isteyenler kendisini SOS (Hücum) olarak kullanabilirler. Yaşı ve profili gereği orta alanın en düşük oyuncusu bana göre ve satılması finansal açıdan da iyi bir hareket olacaktır.

Kanatlar : Gelelim kanatlarımıza,

Sol taraf ile başlayalım. Sol kanat için 2 adet alternatif oyuncumuz mevcut bunlardan birisi Sow diğeri ise Caner.

Benim tercihim burada Caner'i oynatmanız olacaktır. Sow tam bir kanat oyuncusu olmadığından vereceği katkı sınırlı..

Caner ise bu mevkide göze batan oyunculardan birisi. Kanat oyuncusu (Hücum) olarak Caner'den gayet iyi şekilde yararlanabilirsiniz..

Sow ise burada sakatlık durumlarında kullanılabilir. Ben burada çürütülmesine karşıyım kesinlikle..

Sağ taraf için Kuyt çok ağır basıyor..

Burada Defansif kanat oyuncusu ya da Hedef kanat oyuncusu rolleri ile oynatabilirsiniz.

Kuyt'ın buradaki alternatifi Mehmet Topuz, sakatlık durumları harici kadroya alacağınızı pek sanmadığım bir oyuncu Topuz.

Forvet

Forvet mevkisi oldukça kalabalık ve hepsi birbirinden güzel oyuncular ile dolu.

Bu yüzden Fenerbahçe'yi alanların tek forvet oynatmaması gerektiğini düşünüyorum..

Burada Sow ve Emenike mükemmel ikili olacak isimler bunun yanında alternatif olarak Webo bulunuyor..

Emenike'yi Fırsatçı golcü rolünde oynatmanızı ve Sow'u Yaratıcı Forvet olarak yanında oynatmanızı öneriyorum..

Bu mevkide zaman zaman Kuyt'ı da denemeniz gerektiğini düşünüyorum. Çalışkan forvet ve Pivot santrafor olarak ekstra katkı sağlayabilirsiniz..

Taktik Hakkında

Taktik olarak önerim budur. 4-4-2 oynamanız hücumsal olarak çok gol atmanızı sağlayacaktır..

Fenerbahçe'nin forvetlerinin çok iyi olması sebebiyle tek forvet oynamanızı önermiyorum. Savunma anlamında sıkıntı yaşarsanız eğer Topal'ı kullanabilirsiniz..

Transfer Önerisi
    Bir tane sol kanat alınması yararlı olabilir. Hem kadro genişliği açısından hem de o kısımda Caner'in alternatif sorunu olduğundan sol kanat'a bir takviye yapabilirsiniz.

Bunun haricinde çok büyük bir eksiği yok kadronun..
    Last edited by Kaka Leite : 20.Ekim.2013 at 04:09

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Ellerine sağlık Cenker, paylaşım için teşekkürler.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Sol kanat kesinlikle alınması gerekiyor sınırlı bütce olduğu için tercihimi kiralıklardan yana kullandım ve sezon başında transfer listesinde olan Mark Gonzalez i aldım toplamda 6 maçtaki istatistikleri ortada hiç te fena değil.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Default Football Manager 2014 | Fenerbahçe

Fenerbahçe hakkında buradan tartışma yapabilirsiniz.

Default Tebrikler...

Tespitler bence son derece yerinde. İşin bir diğer boyutu da Fenerbahçe incelemesi de dahil olmak üzere pek çok popüler takıma ait incelemenin, henüz oyunun beta sürümü çıkalı bu kadar az süre olmuşken yayınlanmış olması. Bütün bunları görsellerle desteklemek ve düzgün bir Türkçe ile aktarmak da işin cabası.

Tebrikler Kaka Leite! Harika bir iş çıkartmışsın.

Ne zaman FM'nin yeni bir sürümü yayınlansa Baroni sorunu yaşıyoruz. Satmak mümkün olmuyor, satsan para etmiyor, para etse eline 1/3'ü geçiyor. Birileri artık FM 15'e kadar bu adamı göndermezse vallahi Fenerbahçe ile kariyere başlamaktan vazgeçeceğim. Lütfen bu son olsun...
    Last edited by erdeng : 18.Ekim.2013 at 21:01

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Size ne var kale ve defans toplam 1 yabancı geriye kalan 6 kişiden 5i yabancı olabilir ohh
    turksportal...

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Quote Originally Posted by wolfson View Post
    Size ne var kale ve defans toplam 1 yabancı geriye kalan 6 kişiden 5i yabancı olabilir ohh
    Aynen öyle işte onu demek istemiştim

baroniyi 2.5 m dolara satabildim bir oyunumda. mark gonzales iyi bir seçim ben de onu kiralamıştım. ayrıca oyunun başında bedava olan bir sol kanat var. 22 yaşında finli forsell. çok iyi yıldız değeri yok ama çok iyi katkı verdi bana. onu da düşünebilir arkadaşlar. orta saha yeterli kalmıyor fenerde. şu ana kadar 2 oyun oynadım ilkindi essien'i kiralamıştım çok faydalı olmuştu ama mevcut oyunumda ortasaha sıkıntıs yaşıyorum mehmet topal hücüm olarak en verimli oyuncum oldu siz düşünün yani diğerlerinin performansını.

ayrıca ilk oyunumda kuyt içeri kat eden kanat olarak 15 maçta 12 gol gibi süper bir rakam yakalamıştı mevcut oyunumda oldukça formsuz.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar ilk mesajtaki diziliş için hangi oyun anlayışını ve akıcılığı önerirsiniz?

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by Firat1907 View Post
    Arkadaşlar ilk mesajtaki diziliş için hangi oyun anlayışını ve akıcılığı önerirsiniz?
    sen nasıl oynamak istiyorsunki topu dikine oyanamakmı yoksa gol atmadan önce 50 pas yapmakmı

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Eline koluna sağlık. Fakat eleştiride bulunacağım 5.büyük olan Bursaspor'u hala daha inceleme bölümünde göremiyorum, hiç bir takımı küçümsemiyorum ama diğer Anadolu takımlarından daha öncesinde Bursaspor paylaşılsaydı daha mantıklı,olurdu Trabzondan sonra mesela... Ama eline sağlık ugrasıyon kolay gele

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

emenike çok arıza bir adam. adamı yokluktan sol açık oynatıyorum diye isyan etti, adamı satamıyorumda ne yapıcam bakalım yıllık 3 milyon alıyor bu gereksiz adam

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

2.sezon Fenerbahçe kadrom.

Avrupa yoksa geleceğe yatırım yapmak gerek.

Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2013
    Yer
    09

Çok yetersiz bir kadro olmuş, şampiyon olamazsın bence bu kadroyla

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Çok iyi bir kadro var rahat götürür o ligi.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Başarılı olacağıma , hatta seneye CL'ye katılıp gruplardan çıkabileceğimi düşünüyorum. Bursaspor'u yenerek Süper kupayı aldık, bakalım daha neler yapacağız
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Quote Originally Posted by alexdeozil View Post
    Çok yetersiz bir kadro olmuş, şampiyon olamazsın bence bu kadroyla
    Bence yanılıyorsun, çok güzel bir kadro olmuş.

Bu kadro ile şampiyon olamasa bile gelecek sezonlarda getirirsi bir şampiyonluktan daha fazla olacaktır.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Benim de 3. sezonun basinda boyle bir kadrom var.Ara transfer doneminde Sow'da yolcu.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Knockaert, ''İçe kat eden'' olarak sağ tarafta kullan derim. Mükemmel performans sergiliyor bende..

Milan'a aldım ve bu rolde 4 maçta 5 gol attı şuana kadar.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Ofansif kanatlar değil de, klasik 4-4-2 ile daha iyi verim alabilirsiniz bence takımdan.

Sağ kanat ve oyun kurucu mevkilerine nokta transferlerle avrupa'da final ve ya kupa değil de, istikrar yakalayabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda her bölgenin kalitesini arttırdığınız zaman avrupa'da başarı gelir zaten. Lig'e zaten yorum yapmıyorum her açıdan çok fazla bu lige bu kadro.

Sol bek için kadlec değil de, hasan ali'yi sürekli oynatarak ileriye yönelik geliştirilebilir bana göre. Kadlec son derece gereksiz kalıyor özellikle 6+0+4 gibi bir sistemde.

Satılmasını önerdiğim oyuncular;
    Yobo
    Kadlec
    Cristian
    Stoch
    Krasic
    Kuyt

15m€ üstü gelir sağlanabilecek bir satış listesi bana göre. Mireles'i de yaşı dolayısıyla 1 sene oynatıp satmak isteyenler olursa 8m€ üstü bir gelir elde edebilirler.

2 sezon avrupa'da olmayışı yüzünden ben Meireles ve Sow'unda satılmasını öneriyorum. Finansal açıdan çok rahatlatır takımı. Tek veya çift forvetli sistemde Webo-Emenike 2 sene gayet yeterli.

Salih,Recep,Ertuğrul,Mert,Beykan,Hakan Çinemre bu 2 yıl içinde değerlendirilmesi gereken genç yetenekler.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Ocak ayında Keusuki Honda'nın sözleşmesi bitiyor, kaçırmayın derim.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Kadrom

altyapıdan iyi bir regen çıktı
    buda transfer geçmişim

Nesil
    2005
    Yer
    Ankara

Regen şahane.

Nesil
    2013
    Yer
    09

Önder hoca iyi oynamışsın valla beğendim, ezeli rakipten oyuncu alma işini beğendim İngiltere gibi olmuş Oğuzhanın gelmesi güzel olmuş, Fenerle oynarken Sabrinin sözleşmesi bitiyordu denedim masaya oturdu benle Tümer Rüştü Tanju Sezer Yozgatlı Ayhan vs örnekler mevcut düzeltilmesi güzel olmuş.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by cureshot View Post
    Regen şahane.
    aynen nasıl çıktı bilmiyorum ama çıktı işte

şimdi doğru düzgün lewandoski kıvamında bir forvet ve sol bek buldummu şl ye ambargo koyarım

Önder hoca iyi oynamışsın valla beğendim, ezeli rakipten oyuncu alma işini beğendim İngiltere gibi olmuş Oğuzhanın gelmesi güzel olmuş, Fenerle oynarken Sabrinin sözleşmesi bitiyordu denedim masaya oturdu benle Tümer Rüştü Tanju Sezer Yozgatlı Ayhan vs örnekler mevcut düzeltilmesi güzel olmuş.
    aynen yabancı sıkıntısı açısından iyi oldu böyle
    artık gsyle oynayanlarda gg ye sulanır

forveti buldukta kaliteli sol bek el yakıyor
    Last edited by Önder HOCA : 22.Ekim.2013 at 22:32

Nesil
    2013
    Yer
    09

Nolmuş Rooneye kesin en az 6 ay bi sakatlık geçirmiş bu iflah olmaz

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Nolmuş Rooneye kesin en az 6 ay bi sakatlık geçirmiş bu iflah olmaz
    bu hali bile yeter yahu bakalım suarezin gelme ihtimali var anlaşırsam rooneyi fesih etcem

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Anladım artık oyunda ki her adam geliyor ama ben 13'de yaptıklarımı yapamıyorum oyunda !

1) Fenerbahçe'nin mevcut bütçesi inanılmaz derecede düşük.
    2) Personel listesi çok düşük kişiler'den oluşuyor yenilemek istesen olmuyor daha berbatları oluyor listende çünkü
    3) Meireles'i ne kadar oynatsam da o fiyata postayalamıyorum ben

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post
    Anladım artık oyunda ki her adam geliyor ama ben 13'de yaptıklarımı yapamıyorum oyunda !

1) Fenerbahçe'nin mevcut bütçesi inanılmaz derecede düşük.
    2) Personel listesi çok düşük kişiler'den oluşuyor yenilemek istesen olmuyor daha berbatları oluyor listende çünkü
    3) Meireles'i ne kadar oynatsam da o fiyata postayalamıyorum ben

eldeki oyuncuları baştan çıkarmaya bak peşin paraya sat, taksitle satın al
    2. sezonda personel alımına başladım zaten ilk sezon kimse gelmiyor, oyuncu almaktan daha zor
    ben oyunu alman ligine göre haziranda başlatıyorum genelde. direk sene başında sattım hiç oynatmadan

ilk sezonda tesis yenilemeyin sakın
    ayrıca pilot klup edinin, ticari olanından (honda transferi sebebi ile ben japon klübüyle anlaşmıştım toplam satılan ürünün 4'te 1 burdan geliyordu)

bu seferde transferler aşırı kolaylaşmış kimi alcağımı şaşırdım ibrahimovic'ide öneriyorlarda ücreti malum

Hadi bakalım hayırlısı

Last edited by Önder HOCA : 22.Ekim.2013 at 23:39

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

İlk girişte öneriyorum kimse çıkmıyor teklif yapmaya. :S

Sayfa 1 / 8 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri