1 ile 28 arası toplam 28 sonuç

Konu: Beşiktaş İncelemesi | FM 14

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Default Beşiktaş İncelemesi | FM 14

Beşiktaş

Kulüp Başkanı (Fikret Orman)

Stadyum (Atatürk Olimpiyat)

Tesisler'in Durumu

Antrenman Tesisleri: Harika antreman tesisleri
    Alt Yapı Tesisleri: Yeterli alt yapı tesisleri
    Kurumsal Tesisler: Orta düzey kurumsal tesisler
    Genç Takım Antrenörlüğü: Orta düzey genç antrenörlüğü
    Genç Yetiştirme: Oturmuş genç yetiştirme

Kulüp Hakkında

Beşiktaş Jimnastik Kulübü, 1903 yılı Mart ayında İstanbul'da kurulan spor kulübüdür. Beşiktaş Bereket Jimnastik Kulübü adıyla kurulan takım, 13 Ocak 1910 tarihinde Türkiye'de kuruluşu tescil edilen ilk Türk spor kulübü olmuştur.

Yıllardır Beşiktaş’ın ilk renklerinin kırmızı - beyaz olduğu, Balkan Savaşı'nın kaybedilmesinin ardından ölenlerin yası amacıyla siyah-beyaz olarak değiştirildiği söylenir. Beşiktaş tarihi ile ilgili birçok kaynak böyle yazmaktadır. Ancak 100. yıl belgeselinin hazırlanması sırasında yapılan ayrıntılı araştırmalarda, kırmızı rengin kullanılmadığı, renklerin her zaman siyah - beyaz olduğu yönündeki belgeler ağırlık göstermiştir.

Başkan Hakkında

Fikret Orman (d. 1967, İstanbul), Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün 33. başkanı.

2000-2004 yılları arasında Beşiktaş'ta Serdar Bilgili başkanlığındaki yönetim kurulunda yöneticilik yaptı.

2004 yılında yapılan Beşiktaş JK başkanlık kongresinde aday olan Orman, 162 oy farkla Yıldırım Demirören'e kaybetmiştir.
    2012 yılında Yıldırım Demirören'in TFF başkanı olmasıyla birlikte boşalan Beşiktaş JK başkanlığı için aday olan Fikret Orman, seçimlerde Nazmi Koca ve Bülent Deriş ile yarışmıştır. Seçimlerde kullanılan 4545 oyun 4027'sini alan Orman, Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün 33. başkanı olmuştur.

Stadyum ve Tesisler Hakkında

İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu,olimpiyatlara hazırlık projesi kapsamında Türk atletizmine ve futboluna hizmet etmesi amacıyla yaptırılmıştır.
    1999 yılında İstanbul Başakşehir ilçesi Altınşehir bölgesinde 584 hektarlık alana Olimpiyat Parkı'nın en büyük projesi olan Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nun yapımına başlandı. 2002 yılında yapımı tamamlanmıştır. Uluslararası futbol şampiyonaları ve dünya atletizm şampiyonalarının yapılabileceği, IOC şartlarını karşılayan Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nun son düzenlemelerden sonra toplam seyirci kapasitesi 75.145'e düşürülmüştür.

Ekonomik Durum Hakkında

Tahmini değer olarak 38.5 MN Euro gözüken Beşiktaş'ın kredi borcu 157 MN Euro olarak gözükmekte.

Teknik Heyet Hakkında

Gayet yeterli bir teknik ekibe sahip Beşiktaş'ın dileyenler fizyoterapist'lerini yenileyebilirler. Bunun yanında gözlemci de alabilirler..

Kadro Hakkında

Oldukça geniş ve genç bir kadroya sahip Beşiktaş'ın ofansif anlamda elinde önemli silahları bulunuyor..

Kaleciler

Beşiktaş takımında 3 adet kaleci bulunuyor. Bu kalecilerden en tecrübeli ve iyisi tabii ki Tolga Zengin.

Cenk kalecilik için düşünülecek 2. isim olurken, Günay 3. kaleci konumunda yer alıyor..

Yedek kalecilerin yaşının genç olması takım için avantajlı bir durum..

Defans

Stoperler : Stoper olarak görev yapacak 5 adet oyuncu mevcut.

Benim seçtiğim ideal ikili Sivok ve Escude. Bu ikili diğerlerine göre çok ağır basıyorlar ancak bu ikilinin yaşlarının genç olmaması Pedro ve Ersan ikilisinin önemini arttırıyor.

Çünkü bu iki isim gelişebilecek potansiyeli olan oyuncular. Savunma bölgesinde çok büyük bir sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum Ersan ve Pedro hariç stoper olarak görev alabilecek İbrahim Toraman da mevcut..

Yaşı ve profili gereği diğerlerinden biraz daha kötü özellikleri olsa da ihtiyaç halinde görev verilecek isimlerden birisi.

Bekler : Sol bek ile başlayalım, burada 4 adet oyuncu oynayabiliyor.

Bunlardan ilk'i İsmail Köybaşı ancak kendisinin uzun bir sakatlığı olması sebebiyle burada şuanlık düşünülmeyen isimlerden.

Ramon diğer bek olarak karşımıza çıkıyor kendisi daha hücumcu bir bek olduğundan size savunma anlamında sorun yaşatabilir. Bu yüzden savunma anlamında katkı isteyenler Ersan'ı da burada düşünmeliler..

Maçına göre de bu seçimi yapabilirsiniz, kontrollü oynanacak maçlarda Ersan ile hücum oynanacak maçlarda Ramon ile başlayabilirsiniz bu sayede iki oyuncuyu da formda tutmuş olursunuz.

Son alternatifimiz Gökhan Süzen ancak benim en son tercih etmenizi önerdiğim oyuncu, diğerlerine göre daha orta halli gözükse de iki işide eline yüzüne bulaştırabilecek cinsten bir oyuncu.

Ancak bir alternatif durumunda kalıcak oyunculardan..

Sağ bek'lere baktığımızda 3 adet oyuncu görüyoruz..

İlk oyuncumuz Serdar Kurtuluş, burada ideal gördüğüm oyuncu aynı zamanda.

Savunma ve zaman zaman ofansif anlamda katkı verebilecek oyunculardan birisi takımda ondan daha iyi bir sağ bek göremediğimden en iyisi bu diyorum.

Hutchinson burada bir alternatif, böyle bir oyuncuyu burada harcamak tabii ki olmaz. Olası bir sakatlık durumunda bu seçenek düşünülebilir ancak Serdar varken Hutchinson'dan farklı şekilde yararlanmak daha doğru olacaktır..

İbrahim Toraman ise son seçeneğimiz, sağ bekte de oynayabilmesi iyi bir alternetif olduğunu gösteriyor. Takımda bulunması gereken oyunculardan birisi..

Orta Saha

Gelelim orta alana..

Burada değerlendirmemize Hutchinson'dan başlayalım, burada yararlanabileceğiniz önemli oyunculardan birisi.

MC olarak kesinlikle oynatacağımız oyunculardan. Ofansif anlamda gerekli katkıyı verebilecek sağlam oyunculardan birisi onu sağ bek olarak kullanmaktansa burada kullanmak çok daha etkili bir tercih olacaktır..

Bir diğer isim Necip, Defansif orta saha olarak oynatabileceğimiz bir alternatif.

Veli de tıpkı Necip gibi defansif bir oyuncu ancak Veli biraz daha agresif bir savunmacı ''Savaşçı orta saha'' olarak oynatabileceğimiz bir oyuncu.

Bu rolde ondan iyi verim alacağımızı düşünüyorum, Veli kesinlikle takımda bulunması gereken oyunculardan..

Gelelim işin biraz daha ofansif yönüne burada ilk değerlendireceğimiz oyuncu Oğuzhan, ''Oyun Kurucu'' rolünü daha yakıştırdığım bir oyuncu. Oğuzhan'ı geçen seriden beri severim hep etkili işler yapmıştır oynattığımda..

Bu seride de böyle olmasını umuyorum, Oğuzhan yaşı gereği elde tutulması gereken bir oyuncu. İşlenmesi gereken bir madem diyebiliriz..

Fernandes'i sona bıraktık çünkü o ayrı bir oyuncu, orta alanın babası, abisi ofansif olarak çok iyi katkı sağlayacak bir oyuncu Fernandes.

Kuşkusuz takımda ismini hep göreceğimiz isim olacaktır. Fernandes'ten genç oyuncularımızı mesela Oğuzhan'a özel ders vermesini isteyebiliriz..

Bu gelişiminde önemli bir iş olacaktır kuşkusuz.

Muhammed de aynı şekilde takımda tutulması ve değer verilmesi gereken oyunculardan birisi. Zaman zaman forma şansı vererek bu oyuncuların gelişimlerine katkıda bulunmak gerekli..

Özel derslerin gençlerin gelişiminde önemli yeri olduğu için Fernandes'in Muhammed'e de ders vermesini sağlayabilirsiniz seçim sizin..

Sezer de bu bölgenin son oyuncusu diğerlerine bakışla sadece alternatif olabilecek bir oyuncu. Ötesi olacağını sanmıyorum, ekstra katkı sağlayabilir ama devamlı olacağını düşünmüyorum.

Kanatlar : Gelelim kanatlara, sağ taraf ile başlayalım.

Burada 4 tane oyuncu var oynayabilecek bunlardan en iyisi bana göre Gökhan Töre, isteklerinizi karşılayacak ve hücumda size skor katkısı yapacak en sağlam kanat Gökhan Töre olarak gözüküyor..

Holosko'nun yabancı sınırı ele alındığında takımda yeri olmadığını düşünüyorum. Hem finansal olarak hem de diğerleri ile kıyasla işlevsiz bir oyuncu..

Töre için en uygun rolü ''İçe Kat Eden Oyuncu'' olduğunu da belirtmek isterim.

Sol kanat'a geçtiğimizde ; Burada biraz şaşırsam da profil olarak en iyi oyuncu Dentinho gözüküyor.

Olcay ile arasında bir fark yok, ligdeki kural ele alındığında Olcay daha olası gibi duruyor. Ancak kural sizi etkilemiyor ise Dentinho'dan verim alabileceğinizi düşünüyorum..

Profili gerçeğini çok yansıtmasa da oyunda takımdaki en iyi kanatlardan birisi..

Burada bir isim daha ön plana çıkıyor Kerim Frei, yaşının genç olması onu takımda değerli yapıyor. Bu yüzden ona da şanş vermeniz ve geliştirmenizi öneriyorum..

Kerim'in mevcut profili ile rahat oynayabileceğini düşünüyorum.

Forvet

3 adet forvetimiz mevcut.

Almeida ve Eneramo arasında çok bir fark olduğunu düşünmüyorum. Benim tercihim Almeida olurdu ancak verim alanlar Eneramo'yu da kullanabilirler.

Pektemekte genç ve ideal bir Türk yedek forvet. Gerektiğinde oynatılabilecek bir oyuncu..

Ömer Şişmanoğlu da burada oynayabilen oyunculardan birisi ancak mevcut özellikleriyle yedekten ileriye gidemeyeceğini düşünüyorum.

Sonradan girip oyuna yapacağı katkılarla maçı hareketlendirebilecek bir oyuncu..

Taktik Hakkında

Bu dizilişin uygun olduğunu düşünüyorum. Oyuncuların yeteneklerini göstermesi açısından ve hücumsal olarak iyi bir Beşiktaş izleyebilirsiniz..

Transfer Önerisi

İlk sezon Avrupa olmadığından, 2. sezon bir sol bek alınabilir..

Aynı şekilde bir forvet transferi de yapılabilir..
    Last edited by Kaka Leite : 20.Ekim.2013 at 04:10

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Ellerine sağlık Cenker, paylaşım için teşekkürler.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Eline sağlık Cenker.

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Ben olsam 4-2-3-1 oynatırım Beşiktaş'ı
    Kalede Cenk'i oynatmayı tercih ediyorum Tolga'yı satıp para alabilirsiniz zaten yaşı artıyor 13'te Cenk çok iyi gelişiyordu.

Sol bek veya Ofansif sol bek Ramon tek geçerim Hücuma çok katkı veriyor

Stopere ise Sivok banko yanına bence Ersan Toraman ikilisinden biri tercih edilmeli kontenjandan dolayı (Escude hiç satılmayıp Franco Atınç gibi kişilere ders verebilir Sivok ile) sonuçta Messi'yi savunmuş bir adam

Sağ bek ise Serdar yeterli ama ileride belki Alpaslan veya Ozan Tufan takviyesi olabilir.

Orta sahaya gelelim, SO ve OK olarak Necip-Ozzie ikilisi iyi olur ben belirli sebeplerden dolayı Veli'yi sevmiyorum ve çok kart görüyor ama belki Necip DOS yapıp Atiba-Ozzie veya Atiba-Ferdi de oynatılabilir ki çoğu kişi Fernandesi satıp gelirini kullanıyor.

Kanatlarda Kerim-Gökhan veya Olcay(Bruno)-Gökhan olabilir , Dentinho gerçekte bekleneni veremese de oyun yapımcıları onun Brezilya'daki performansını göz önünde bulundurmuş ki 13'te ben çok verim aldım. (Brezilya'da cidden iyiydi ama videoları izlemenizi öneririm)

Eğer 4-2-3-1 oynatırsanız ortaya Takımın Beyni olarak Fernandes olmalıdır ki Kanat oynayabilen herkes ortada da oynama yeteneğine sahip.

Forvete Almeida PS çok iyi oynamıştı bende, ben olsam Eneramo'yu satardım Pektemek bana göre yeterli değil şu anki oyunu sevmiyorum ki sakatlıklar mahvetti onu, Ömer de 65'ten sonra iyi bir alternatif.

Kadro olarak size 3 seçenek sunmak istiyorum;

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Tabii kişiden kişiye göre değişir kadro.

Ancak Tolga' yı satma konusunda bence haksızsın zaten Avrupa falan yok elindeki kadro müsait para'yı ne yapacaksın ki ilk sezon ?

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Buraya eklemekte fayda görüyorum, bilgisayar kontrolünde geçen bir sezonun ardından Beşiktaş şampiyon oldu.

Bunu görünce çok şaşırdım.

Fernandes ve Ersan gibi hadi Ersan'ı geçtim, Fernandes'i satmaları çok ilginç. Buna rağmen takımın şampiyon olması sizin kontrolünüzde iyi bir taktik ve Fernandes'li haliyle neler yapabileceğini bence net bir biçimde gösteriyor..

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Anladığım kadarıyla transferler mantıklı bir seviyeye çekilmiş çünkü normalde biz Ferdiyi 20-25 arasına satıyoruz (13'te) veya kulüp 50 milyon falan istiyor , bu özellik alırken iyi olmuş da satarken göreceğiz

Cenker abi şöyle bir şey var herkesin oyun planı farklı, örneğin bir arkadaşım ilk sezon oynatıp daha sonra Avrupa için transfere önem verdi. Ben genelde ilk sezon takımı oturtup ikinci sezon eksik 1-2 yere takviye yapmayı severim, Tolga gerçekte şahane ama ben 13'te beğenmemiştim..

holosko dentinho (zaten kontratı bitecek) escude almeida (eneramo daha az maliyetle onun tarzında oynar fazlasını da yapar) bu takımda yeri olmayan isimler. atibadan bi sezon faydalanılıp 2.sezon yaşı itibariyle yerine daha dinamik bi box-to-box getirilebilir. onun dışında bence fernandes de satılmalı mali açıdan. gökhan süzen takımda tutulabilir ismail iyileşene kadar. gerektiğinde sol kanat da oynuyor. mehmet akgün uğur boral çok gereksiz topçular. mami ve sezerden daha etkin faydalanıp teknik bi orta alan yaratılabilir. hatta ilk sezon için fernandesin yerine takviye yapmaya gerek olacağını da sanmıyorum. pektemekin profili de gerçekteki gibi yansıtıldıysa direk 3.lige yollanması lazım

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

5 büyükler arasından 6+0+4 sistemine en uygun takım beşiktaş şu ana kadar.

Gökhan Töre'nin bonservisini almak zor görünse de sıkı pazarlık işe yarabilir. Kesinlikle kadroya katılması gereken oyuncuların en başında geliyor benim için.

4-4-1-1 sistemi ile başarı sağlanabilir.

Almeida,Eneramo 2.sezon elden iyi fiyatlara elden çıkartılıp yerine kaliteli as bir forvet alındığı zaman eksik kalmıyor neredeyse.

Sol bek için Motta'nın bonservisinin alınması yeterli. Sezonlar ilerledikçe başarının yanında para da geleceği için pek aceleci davranılması taraftarı değilim Beşiktaş'ı yönetecekler için. Sabır çok önemli.

fernandesi 17m pound, almeidayı 3.5m pound, escudeyi 250k gibi rakamlara satıp

hakan çalhanoğlu 4m, yunus malli 4m, keisuke honda 1.7m pound şeklinde transferler yaparsanız sırtınız yere gelmez

ha bir de keseye uygun iyi bir yabancı forvet lazım ben daha bulamadım ama eneramo, pektemek, dentinho ve holoskonun hepsi de ilk sezonu götürür

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Fernandes'i iyi bir rakama satmak sözleşme yenilemekten daha avantajlı bence. Zaten Avrupa olmadığı için eldeki orta saha lig+kupa için gayet yeterli. Ben 16 milyon euroya sattım daha fazla istesem belki verebilirlerdi ama 16 da çok iyi rakam.

Holosko-Boral-Akgün-Süzen direk satılmalı diye düşünüyorum. Holosko'yu 3.3 milyona Çin'e satabildim hala para ediyorken elden çıkarılmalı. Ramon'dan daha iyi bir sol bek bulunursa Ramon'u feshedip diğer sol beki kiralamak da mantıklı. Ama olmasa da olur. Yine kaliteli bir forvet bulunabilirse Almeida da gönderilebilir zaten onun da sözleşmesi bitiyor.

Pedro-Ömer-Muhammed kiralık olarak gönderilebilir. Çok sık oynayabilmeleri zor gibi; belki Muhammed ama onun da fiziği çok yetersiz. Töre'nin bonservisi alınırsa iyi olur. Ayrıca Ekici-Çalhanoğlu ikilisinden en az biri takıma kazandırılmalı çünkü Hutchinson ve Sezer 2. sene takımda kalabilecek kalitede değiller.

Steam ID: fotosuki

Nesil
    2006
    Yer
    konya

Acaba benim oyunda mı sıkıntı var yoksa genelde mi oyle bilmiyorum ancak transferleri dediginiz rakamların cok cok altında gerceklestirdim hatta bedavaya almısın bile diyebilirsiniz tabe biraz ugrastırdı ancak dogru tatikleri yaptıgınızda bunlar gerceklesebiliyor...belki benim gibi bu hatayı cozebilen yapan vardır...transfer resmini asagıya yukleyecegim...

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Nasıl becerdin bunu?

Steam ID: fotosuki

Nesil
    2006
    Yer
    konya

ilk önce alacagım oyuncuya transfer teklifi yap diyorum,yeni transfer penceresinde sag asagıda sartları oner secenegine basıyorum ve karsı takım sizden bi deger istiyor,o degeri taksitle pesinle mac bası oynama primiyle karısık sekilde asagı cekiyorum ama oyle bi anda teklifi dibe vurmuyorum daha sonra takım kabul ediyor ve size sozlesme onerme secenegi gelior ordada oyuncuyu kabul edeceginden yukarı ucretle anlasıyorum...daha sonra transfer onaylama safhasında iptal ediyorum ertesi gunu tekrar teklif yapıyorum tabe teklifleri yaparken yavas yavas asagı cekiyorum ucretleri ve teklif yapmadan once her daim sartları oner diyorum baktım kabul etmiyorlar iki gun sonra tekrar teklif ediyorum en sonunda nerdeyse sıfırlara kadar indiriyorum hem bu arada oyunucunun aklı celiniyor hemde ilgilenen baska klupler varsa onlarda vazgeciyor...biraz uzun ve mesakatli bir yol ama olsun para cepte kalıyor

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Fernandes ile sözleşme imzalayabiliyor iseniz tutun. Yoksa aksi taktirde iyi bir paraya satın. Fernandes zaten kendi ayrılmak istiyor. Kadroda fazlasıyla gereksiz oyuncu var. Kadro çok fazla şişik ve ilk sezon öncelik olarak kadroyu daraltın. İlk sezon eldeki oyuncular sizi idare edebilir fazla transfer yapmayın derim. Alacaksınız savunmaya oyuncu alın bide genç oyuncu.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Almeida, Eneramo, Pektemek, Şişmanoğlu.

Tek kelime ile rezaletler.

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by nerazzuri View Post
    Almeida, Eneramo, Pektemek, Şişmanoğlu.

Tek kelime ile rezaletler.
    Hocam Eneramo dışındaki hepsinden çok iyi verim alan arkadaşlarım var ve kendim de 13'te çok iyi verim aldım. Almeida PS olarak 21 gol , Pektemek FG olarak 12 gol 9 asist ve Ömer YF olarak 15 gol 6 asist şeklinde ki Pektemek sakatlanmıştı.

Tavsiyem Almeida PS , Pektemek (Ömer) FG oynatın arkasında Töre Kerim(Olcay) iki kanat arkasında Ferdi Ozzie(Atiba)

Tabi gönül ister ki bu performanslar gerçeğe yansısın ama

Julio Alves e fena tutuldum ben hala kadroda gözüküyo :@

Quote Originally Posted by matias delgado View Post
    Acaba benim oyunda mı sıkıntı var yoksa genelde mi oyle bilmiyorum ancak transferleri dediginiz rakamların cok cok altında gerceklestirdim hatta bedavaya almısın bile diyebilirsiniz tabe biraz ugrastırdı ancak dogru tatikleri yaptıgınızda bunlar gerceklesebiliyor...belki benim gibi bu hatayı cozebilen yapan vardır...transfer resmini asagıya yukleyecegim...

hocam bi denesene bakalım tam sürümde oluyor mu bu iş

Nesil
    2006
    Yer
    konya

Quote Originally Posted by Ayberk Tuncer View Post
    hocam bi denesene bakalım tam sürümde oluyor mu bu iş
    valla daah aral gameden cd gelmedi ondan tam sürüme gecemedim ancak en son beta yamasında olmamıstı ama zaten o yamada genel bi transfer hatası vardı bırakın oyuncu almayı oyuncu bile satamıyoduk...

Quote Originally Posted by matias delgado View Post
    valla daah aral gameden cd gelmedi ondan tam sürüme gecemedim ancak en son beta yamasında olmamıstı ama zaten o yamada genel bi transfer hatası vardı bırakın oyuncu almayı oyuncu bile satamıyoduk...

belirli bir seviyeye kadar indirilebiliyor. oyuncunun ve menajerinin talepleri de indirilebiliyor. ilk pazarlığımda 500 bin imza parası isteyen menajer 3. pazarlıkta 215 bine kadar düştü. 10 milyon bonservse anlaştığım kulüp 6 buçuğa kadar düştü. ama daha fazla inmediler.

22. Default

oyuna başladığımda motta ve dentinho'yu geri gönderdim.
    obradovic'i bedavaya aldım , simeno pepe ve essien i kiraladım .
    forvetler rezalet ötesi , gol sorunu yaşıyorum
    fernandes'i satıp , satılık listesindeki nicolas gaitan'ı aldım .
    kadro aslında iyi , sağlam bir yapı var ama gelen vuruyor giden vuruyor.
    13'te çok iyi işler çıkardığım taktik işe yaramıyor. oyuncuların tamamını en iyi görevlerde oynatıyorum , takım savunması ve pas yaptırmaya çalışıyorum ama takım bunun tam tersine aptal aptal oynuyor.
    sinir bozucu şeyler oluyor

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Beşiktaş'la kariyer yapmış arkadaşlara bir sorum olacak; şuan Manuel Fernandes boşta ve ben onu AMC olarak düşünüyorum. Acaba AMC pozisyonunda nasıl katkı sağlıyor ve oyunda nasıl yansıtılmış Fernandes? Verim alan arkadaşların yorumlarını rica ediyorum.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Quote Originally Posted by William Rookwood View Post
    Beşiktaş'la kariyer yapmış arkadaşlara bir sorum olacak; şuan Manuel Fernandes boşta ve ben onu AMC olarak düşünüyorum. Acaba AMC pozisyonunda nasıl katkı sağlıyor ve oyunda nasıl yansıtılmış Fernandes? Verim alan arkadaşların yorumlarını rica ediyorum.
    Köln'e aldım bende boştaydı. AMC değil ama MC pozisyonunda çok iyi verim aldığımı söyleyebilirim, hatta ve hatta bir de ss atayım.

Asistlerin çoğu duran top ve defansın arkasına-arasına attığı toplar ile oldu. Ayrıca forvette yeterli kalitede oyuncumun olmaması sebebi ile olası bir 40 asisti yedi sağolsunlar.

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Bu da benim Fernandes. Mc ''Standart Orta Saha - Hücum '' oynatıyorum.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Maşallah, istatistikler yakıyor. Bende şuan AMC oyun kurucu olarak oynatıyorum. MC pozisyonunda Selçuk ve Melo var.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Buda Fernandes'in AMC performansı.

Ben de kendi değerlendirmemi söyleyim bari.Aslında bunu bir inceleme olarak sunmak istiyordum ama onunla uğraşacak kadar vaktim malesef yok :/

Öncelikle Kalecilerden başlayalım:
    Tolga ve Cenk kale için gayet yeterli kaleciler.Ben lig maçlarında Tolga'yı kupa maçlarında Cenk'i tercih ediyorum.Türk olmaları bizim için avantaj.Günay ise 3.kaleci olarak işi götürebilir.Ancak as kadroda değerlendirmek bazen pahalıya mal olabilir.Cenk 2.sezonda takımdan ayrılmak isteyebilir.Onu gönderip yerine çok uygun fiyata (230B Pound) Porto'dan Sinan Bolat'ı kadroya katabilirsiniz.Yabancı kaleci isteyenler ise 2 sezon sonra sözleşmesi bitecek olan Ter Stegen'i bedavaya kadroya katabilir.Yalnız dikkat edin Barcelona ilk sezondan sonra Valdes'i gönderdiği için teklif yapıyor.Siz de teklif yapıp oyunu bozabilirsiniz.Oyuncu Sizinle anlaştıktan sonra transfer edemeseniz bile aradan çekiliyor.

Defans:
    Öncelikle özellikleri her ne kadar lig için yeterli olsa Bence takımda tutmamanız gereken Escude'yi göndermeye bakın.Bursaspor bu oyuncuyu 250B Pound civarı alıyor.O teklif yapmazsa mutlaka Vitesse'ye satabilirsiniz. Soldaki Ramon ortalama bir oyuncu ama Bence takımda tutmaya lüzum yok.Bonservisi elinde olan Ivan Obradovic ve 2.1M Pound'a transfer listesinde olan Alexander Büttner'i mutlaka alın.Büttner bu bölgede hem iyb olarak hem ofansif bek olarak takımın yıldızı oluyor.1sezon sonra da 6m ile 9m pound arasında satabiliyorsunuz.

Bu şekilde Ben defansı Serdar - Sivok - Pedro - Büttner olarak kurguladım. Sivok sezonu en az 5 golle kapatacaktır ve bir aksaklık olmazsa yılın takımına seçilecektir. Pedro ise özellikleri gayet tatminkar bir oyuncu.Çok üst düzey performans göstermese bile şampiyon olduğunuz takdirde 2.sezon mutlaka transfer teklifi alacaktır. 2.sezonun başında Ben Lazio'ya 9.5m pound bedele yollamıştım. Sivok da 2.sezon teklif alan oyunculardan.Yerine daha iyi bir alternatif bulabilirseniz onu da yaşından dolayı gönderebilirsiniz. 2.sezon başında 2m ile 3m arasında bir bedele çok rahat elden çıkartabiliyorsunuz. Onun yeri Eder Alvarez Balanta bu bölgeyi en az 7-8 sene üst düzey performansla götürebilecek bir oyuncu. İlk sezonda almanız zor ama 2.sezonda ara ara gözlemci raporu alarak klubünün satmaya yanaştığını göreceksiniz. Maksimum 6m pound bedele alabilirsiniz. Burada başka bir alternatif ise Kurt Zouma. Bu oyuncuyu 2.sezonda almanız zor görünüyor ama 3.sezon başında 8m ile 15m pound arası bir bedelle kadroya katmanız mümkün. Bir de eğer şansınız varsa ilk sezon sonunda Doria'yı Sporting Lisbon almış olur.1 senelik kontrat imzalayacağı için 2.sezon sonunda bedelsiz bir şekilde kadroya katabilirsiniz. Ki kesinlikle oyundaki en iyi defanslardan biri. Sağ bek'e gelince Serdar Kurtuluş şaşırtıcı bir biçimde hem ofansif hem defansif anlamda takıma katkı yapabiliyor. Onun için iyb olarak oynatmanızı öneririm.2.sezon için ise mutlaka ama mutlaka sağ bek için Sebastian Corchia'yı ne olursa olsun tranfer etmeye bakın.Oyun kesinlikle en iyi sağ beklerinden biri.2.sezonda 4m pound gibi bir rakama alabilirsiniz. 2sezon sonra satmak isterseniz en az 15m pound teklifle kapınızda sıraya girecekler. Oyuncunun milli takıma seçilmesi ve mevkisinde alternatifsiz bir şekilde oynayacak olması bu oyuncuyu çok kıymetli yapıyor.Elinizde tutmakta zorlanabilirsiniz.Bu bölge için 2.sezon başında Serdar'ı gönderip özellikleri hemen hemen aynı olan Şener Özbayraklı'yı alabilirsiniz. 1.6m pound sözleşme fesih bedeli var ve yıllık 300b-400b arasında bit teklifi kabul ediyor.Hem yaşının Serdar'a göre genç olması hem de bütçeye getireceği yükün çok makul olmasından dolayı bu bölge için tercih edilebilir.Defansta bulunan diğer oyuncularımız ise İbrahim Toraman ve Ersan. Her ikisi de en az 2 sezon yedekte değerlendirilebilecek oyuncular. Yabancı kontenjanından dolayı elde tutmakta fayda var. 3.sezonda Ömer Toprak'ı ve Semih Kaya'yı transfer ederek bu bölgeyi sağlama alabilirsiniz. İsmail Köybaşı ise ortalama bir oyuncu. Yedek kalmayı sorun etmeyecektir.Bu yüzden satılmasını doğru bulmuyorum.

Orta Saha:
    Ben 1 defansif orta saha 2 tane merkezi orta saha ile oynadığım için bu bölgenin ilk sezon için gayet yeterli olduğunu düşünüyorum.

Öncelike bu bölgenin tartışmasız en iyi oyuncusu Fernandes.Ancak Ben takım ekonomik yönden sıkıntılı olduğu için Fernandes'i ilk sezonumda göndermeye bakıyorum. Alabildiğim maksimum rakam 15.5m pound + %20 gelecek satıştan pay oldu. Oyunun başında bu fiyattan klüplere önderirseniz Sporting Lisbon ve Liverpool bu fiyattan teklif veriyorlar. Ben Liverpool'u tercih ettim çünkü Lisbon bazen oyuncunun transferinden vazgeçebiliyor.

Fernandes'i sattıktan sonra bu bölgeye mutlaka ama mutlaka Jem Karacan'ı almanızı öneririm. 3m ile 4m pound arasında bir bedelle alabiliyorsunuz.Kendisini mc pozisyonunda iki yönlü orta saha veya savaşçı orta saha olarak oynatırsanız iyi bir performans alabilirsiniz.Sezon içinde gösterdiği performans gayet tatmin edici oluyor.Benim oyunumda 38 maçta 8 gol 8 asist ile oynamıştır.Bir orta saha oyuncusu için fena değil.Türk olması da ayrı bir avantaj tabi.

Defansif orta saha bölgesinde ise Necip Veli ve Jem Karacan dönüşümlü olarak oynayabilir. Biraz şansınız varsa Necip 2.sezon başında 6m ile 9m arasında bir tekşif alıyor. Veli'ye gelecek olursak: Türkiye standarlarının üstünde bir oyuncu kendisi ve bir anlamda joker. Bazen çok süpriz goller atabiliyor.Savaşçı orta saha ve iki yönlü orta saha olarak güzel verim alabilirsiniz.Serbest vuruş kullanma özelliği 11 olmasına rağmen seçmeniz durumunda sezonda en az 4-5 tane gol bulabilirsiniz.

Oğuzhan'a gelirsek kendisi tam anlamıyla bir yıldız adayı. Daha ilk sezondan takıma katkı yapmaya başlıyor ve kendini inanılmaz geliştiriyor. 2 sezon sonra harika bir oyuncu oluyor ve inanılmaz performanslar gösteriyor.Ben kendisini mc pozisyonunda oyun kurucu olarak oynatmayı tercih ediyorum. İlk sezonumda 34 lig maçında 23 asist yaparak asist kralı olmuştur. Daha sonraki sezonlarda da sezonda 20 asistin altına düşmüyor. Sezonu 7ile 15 gol arasında tamamlıyor.

Kanatlara gelecek olursak Ben kanat oyuncularını amr ve aml olarak kullanıyorum ve mutlaka içe kat eden oyuncu olarak ayarlıyorum. Gökhan Töre sağda Kerim Frei solda çok güzel işler yapıyorlar. Benim ilk sezonumda Gökhan Töre 34 maçta 22 gol atarak gol kralı olmuştu.Tabi bu biraz avartı gelebilir ancak sezonda asist gol ortalaması toplamda 25 civarı oluyor.Gökhan Töre'yi ikinci sezon için tekrar kiralamanız çok iyi olacaktır. 5.5m pound opsiyon ile 2.sezon kiralayabilirsiniz. Kerim Frei ise Gökhan Töre kadar olmasa da sezonu ortalama 15 gol+asist ortalaması ile tamamlıyor ki Bence gayet yeterli bir performans.

Yedeklere gelecek olursak Bence takımdan ilk göndermeniz gereken oyuncu Olcay Şahan. 4.2m pound bedel ile istediğiniz takıma satabilirsiniz. Hollanda ve Rus takımları mutlaka teklif veriyor. Dentinho ise hem Gökhan Töre'nin hem de Kerim Frei'nin çok iyi bir yedeği olarak karşımıza çıkıyor.Kiralık sözleşmesi bitene kadar takımda kalmasında hiçbir mahsur yok.Ancak kiralık sözleşmesini uzatmanızı öndermiyorum. Holosko ise kesinlkle gönderilmeli. Oyunun başında transfer listesine koyarsanız 2.8m bedel ile Toulouse'a satabilirsiniz.Bu fırsatı kaçırırsanız bir daha satmanız çok mümkün değil. Atiba'ya gelecek olursak Bence takımda fazlalık bir oyuncu. Jem Karacan Necip Veli Oğuzhan varken kadroda kalması çok lüks olur.İlk sezon satabiliyorsanız satın ancak bu pek mümkün değil.Onun yerine %100 maaş ödemesi ile kiralık göndermeyi deneyin.2.sezon için ise 3e 5e bakmadan yollayın. Sezer Öztürk ise bir diğer gönderilecek isim. Yedeklerde bulunan Muhammed Demirci ise potansiyel özelliklerine rağmen bir türlü verim alamadığım bir oyuncu.Fiziksel özellikleri çok yetersiz olduğu için sanırım verimi çok düşük kalıyor.
    Dileyenler ilk sezon sonunda Vitinho'yu bedelsiz olarak transfer edebilirler.Aşağı yukarı Kerim Frei gibi bir performans gösteriyor.Ancak çok maaş istiyor ve elden çıkartması çok problem olabiliyor.Benim tavsiyem sözleşme bitiş tarihine doğru klübüne teklif yaparak transfer etmeniz.Hem fiyatı düşük olacağı için temsilci %sini çok uygun alabilir hem de daha düşük maaş ile kadronuza katabilirsiniz.

Forvet:
    Hugo Almeida burada Pivot Santrafor olarak oynatılırsa sezonda 15-25 gol arası bir performans gösteriyor.Performansı biraz düşük kalırsa ilk sezon sonuna doğru 700b ile 1m pound arası bir bedelle tekrar sözleşme imzalıyor.Sözleşme imzalayıp satış listesine koyabilirsiniz. Eneramo burası için iyi bir alternatif. Ama çok dengesiz bir oyuncu. Ne zaman ne yapacağı belli olmuyor. Bir bakıyorsunuz sezonda yedeklerden girerek 10 civarı gol atmış bir bakıyorsunuz bütün sezon as oynamasına rağmen 10 golü geçememiş.Sezonu iyi geçirmesi halinde 2.sezon başında 3m ile 5m arasında bir bedelle yollayabilirsiniz. Mustafa Pektemek ise neredeyse hiçbir işe yaramıyor. Gol atamıyor asist yapamıyor.Sadece sakatlık durumlarında kullanabileceğiniz bir oyuncu.

2.sezon başında bu bölgeye mutlaka ama mutlaka Alexandar Mitrovic ya da Carlos Fierro'yu transfer edin. Ben tercihimi Mitrovic'ten yana kullandım. 56 maçta 55 gol atarak muazzam bir performans göstermişti. Dileyenler ikisini beraber de alabilirler. Mitrovic'i 7m ile 10m arasında bir bedele alabilirsiniz. Fierro ise 1m ile 3m arasında bir bedele gelebiliyor.İsteyenler yedek forvet olarak Cenk Tosun'u bedelsiz olarak kadrosuna katabilir.5 yabancı sınırı olduğu için bu önemli.

Daha çok yazacaklarım var da elim yoruldu.Sonra devam ederim

Mesaj Yetkileri