1 ile 28 arası toplam 28 sonuç

Konu: Beşiktaş İncelemesi | FM 14

Threaded View

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Default Beşiktaş İncelemesi | FM 14

Beşiktaş

Kulüp Başkanı (Fikret Orman)

Stadyum (Atatürk Olimpiyat)

Tesisler'in Durumu

Antrenman Tesisleri: Harika antreman tesisleri
    Alt Yapı Tesisleri: Yeterli alt yapı tesisleri
    Kurumsal Tesisler: Orta düzey kurumsal tesisler
    Genç Takım Antrenörlüğü: Orta düzey genç antrenörlüğü
    Genç Yetiştirme: Oturmuş genç yetiştirme

Kulüp Hakkında

Beşiktaş Jimnastik Kulübü, 1903 yılı Mart ayında İstanbul'da kurulan spor kulübüdür. Beşiktaş Bereket Jimnastik Kulübü adıyla kurulan takım, 13 Ocak 1910 tarihinde Türkiye'de kuruluşu tescil edilen ilk Türk spor kulübü olmuştur.

Yıllardır Beşiktaş’ın ilk renklerinin kırmızı - beyaz olduğu, Balkan Savaşı'nın kaybedilmesinin ardından ölenlerin yası amacıyla siyah-beyaz olarak değiştirildiği söylenir. Beşiktaş tarihi ile ilgili birçok kaynak böyle yazmaktadır. Ancak 100. yıl belgeselinin hazırlanması sırasında yapılan ayrıntılı araştırmalarda, kırmızı rengin kullanılmadığı, renklerin her zaman siyah - beyaz olduğu yönündeki belgeler ağırlık göstermiştir.

Başkan Hakkında

Fikret Orman (d. 1967, İstanbul), Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün 33. başkanı.

2000-2004 yılları arasında Beşiktaş'ta Serdar Bilgili başkanlığındaki yönetim kurulunda yöneticilik yaptı.

2004 yılında yapılan Beşiktaş JK başkanlık kongresinde aday olan Orman, 162 oy farkla Yıldırım Demirören'e kaybetmiştir.
    2012 yılında Yıldırım Demirören'in TFF başkanı olmasıyla birlikte boşalan Beşiktaş JK başkanlığı için aday olan Fikret Orman, seçimlerde Nazmi Koca ve Bülent Deriş ile yarışmıştır. Seçimlerde kullanılan 4545 oyun 4027'sini alan Orman, Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün 33. başkanı olmuştur.

Stadyum ve Tesisler Hakkında

İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu,olimpiyatlara hazırlık projesi kapsamında Türk atletizmine ve futboluna hizmet etmesi amacıyla yaptırılmıştır.
    1999 yılında İstanbul Başakşehir ilçesi Altınşehir bölgesinde 584 hektarlık alana Olimpiyat Parkı'nın en büyük projesi olan Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nun yapımına başlandı. 2002 yılında yapımı tamamlanmıştır. Uluslararası futbol şampiyonaları ve dünya atletizm şampiyonalarının yapılabileceği, IOC şartlarını karşılayan Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nun son düzenlemelerden sonra toplam seyirci kapasitesi 75.145'e düşürülmüştür.

Ekonomik Durum Hakkında

Tahmini değer olarak 38.5 MN Euro gözüken Beşiktaş'ın kredi borcu 157 MN Euro olarak gözükmekte.

Teknik Heyet Hakkında

Gayet yeterli bir teknik ekibe sahip Beşiktaş'ın dileyenler fizyoterapist'lerini yenileyebilirler. Bunun yanında gözlemci de alabilirler..

Kadro Hakkında

Oldukça geniş ve genç bir kadroya sahip Beşiktaş'ın ofansif anlamda elinde önemli silahları bulunuyor..

Kaleciler

Beşiktaş takımında 3 adet kaleci bulunuyor. Bu kalecilerden en tecrübeli ve iyisi tabii ki Tolga Zengin.

Cenk kalecilik için düşünülecek 2. isim olurken, Günay 3. kaleci konumunda yer alıyor..

Yedek kalecilerin yaşının genç olması takım için avantajlı bir durum..

Defans

Stoperler : Stoper olarak görev yapacak 5 adet oyuncu mevcut.

Benim seçtiğim ideal ikili Sivok ve Escude. Bu ikili diğerlerine göre çok ağır basıyorlar ancak bu ikilinin yaşlarının genç olmaması Pedro ve Ersan ikilisinin önemini arttırıyor.

Çünkü bu iki isim gelişebilecek potansiyeli olan oyuncular. Savunma bölgesinde çok büyük bir sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum Ersan ve Pedro hariç stoper olarak görev alabilecek İbrahim Toraman da mevcut..

Yaşı ve profili gereği diğerlerinden biraz daha kötü özellikleri olsa da ihtiyaç halinde görev verilecek isimlerden birisi.

Bekler : Sol bek ile başlayalım, burada 4 adet oyuncu oynayabiliyor.

Bunlardan ilk'i İsmail Köybaşı ancak kendisinin uzun bir sakatlığı olması sebebiyle burada şuanlık düşünülmeyen isimlerden.

Ramon diğer bek olarak karşımıza çıkıyor kendisi daha hücumcu bir bek olduğundan size savunma anlamında sorun yaşatabilir. Bu yüzden savunma anlamında katkı isteyenler Ersan'ı da burada düşünmeliler..

Maçına göre de bu seçimi yapabilirsiniz, kontrollü oynanacak maçlarda Ersan ile hücum oynanacak maçlarda Ramon ile başlayabilirsiniz bu sayede iki oyuncuyu da formda tutmuş olursunuz.

Son alternatifimiz Gökhan Süzen ancak benim en son tercih etmenizi önerdiğim oyuncu, diğerlerine göre daha orta halli gözükse de iki işide eline yüzüne bulaştırabilecek cinsten bir oyuncu.

Ancak bir alternatif durumunda kalıcak oyunculardan..

Sağ bek'lere baktığımızda 3 adet oyuncu görüyoruz..

İlk oyuncumuz Serdar Kurtuluş, burada ideal gördüğüm oyuncu aynı zamanda.

Savunma ve zaman zaman ofansif anlamda katkı verebilecek oyunculardan birisi takımda ondan daha iyi bir sağ bek göremediğimden en iyisi bu diyorum.

Hutchinson burada bir alternatif, böyle bir oyuncuyu burada harcamak tabii ki olmaz. Olası bir sakatlık durumunda bu seçenek düşünülebilir ancak Serdar varken Hutchinson'dan farklı şekilde yararlanmak daha doğru olacaktır..

İbrahim Toraman ise son seçeneğimiz, sağ bekte de oynayabilmesi iyi bir alternetif olduğunu gösteriyor. Takımda bulunması gereken oyunculardan birisi..

Orta Saha

Gelelim orta alana..

Burada değerlendirmemize Hutchinson'dan başlayalım, burada yararlanabileceğiniz önemli oyunculardan birisi.

MC olarak kesinlikle oynatacağımız oyunculardan. Ofansif anlamda gerekli katkıyı verebilecek sağlam oyunculardan birisi onu sağ bek olarak kullanmaktansa burada kullanmak çok daha etkili bir tercih olacaktır..

Bir diğer isim Necip, Defansif orta saha olarak oynatabileceğimiz bir alternatif.

Veli de tıpkı Necip gibi defansif bir oyuncu ancak Veli biraz daha agresif bir savunmacı ''Savaşçı orta saha'' olarak oynatabileceğimiz bir oyuncu.

Bu rolde ondan iyi verim alacağımızı düşünüyorum, Veli kesinlikle takımda bulunması gereken oyunculardan..

Gelelim işin biraz daha ofansif yönüne burada ilk değerlendireceğimiz oyuncu Oğuzhan, ''Oyun Kurucu'' rolünü daha yakıştırdığım bir oyuncu. Oğuzhan'ı geçen seriden beri severim hep etkili işler yapmıştır oynattığımda..

Bu seride de böyle olmasını umuyorum, Oğuzhan yaşı gereği elde tutulması gereken bir oyuncu. İşlenmesi gereken bir madem diyebiliriz..

Fernandes'i sona bıraktık çünkü o ayrı bir oyuncu, orta alanın babası, abisi ofansif olarak çok iyi katkı sağlayacak bir oyuncu Fernandes.

Kuşkusuz takımda ismini hep göreceğimiz isim olacaktır. Fernandes'ten genç oyuncularımızı mesela Oğuzhan'a özel ders vermesini isteyebiliriz..

Bu gelişiminde önemli bir iş olacaktır kuşkusuz.

Muhammed de aynı şekilde takımda tutulması ve değer verilmesi gereken oyunculardan birisi. Zaman zaman forma şansı vererek bu oyuncuların gelişimlerine katkıda bulunmak gerekli..

Özel derslerin gençlerin gelişiminde önemli yeri olduğu için Fernandes'in Muhammed'e de ders vermesini sağlayabilirsiniz seçim sizin..

Sezer de bu bölgenin son oyuncusu diğerlerine bakışla sadece alternatif olabilecek bir oyuncu. Ötesi olacağını sanmıyorum, ekstra katkı sağlayabilir ama devamlı olacağını düşünmüyorum.

Kanatlar : Gelelim kanatlara, sağ taraf ile başlayalım.

Burada 4 tane oyuncu var oynayabilecek bunlardan en iyisi bana göre Gökhan Töre, isteklerinizi karşılayacak ve hücumda size skor katkısı yapacak en sağlam kanat Gökhan Töre olarak gözüküyor..

Holosko'nun yabancı sınırı ele alındığında takımda yeri olmadığını düşünüyorum. Hem finansal olarak hem de diğerleri ile kıyasla işlevsiz bir oyuncu..

Töre için en uygun rolü ''İçe Kat Eden Oyuncu'' olduğunu da belirtmek isterim.

Sol kanat'a geçtiğimizde ; Burada biraz şaşırsam da profil olarak en iyi oyuncu Dentinho gözüküyor.

Olcay ile arasında bir fark yok, ligdeki kural ele alındığında Olcay daha olası gibi duruyor. Ancak kural sizi etkilemiyor ise Dentinho'dan verim alabileceğinizi düşünüyorum..

Profili gerçeğini çok yansıtmasa da oyunda takımdaki en iyi kanatlardan birisi..

Burada bir isim daha ön plana çıkıyor Kerim Frei, yaşının genç olması onu takımda değerli yapıyor. Bu yüzden ona da şanş vermeniz ve geliştirmenizi öneriyorum..

Kerim'in mevcut profili ile rahat oynayabileceğini düşünüyorum.

Forvet

3 adet forvetimiz mevcut.

Almeida ve Eneramo arasında çok bir fark olduğunu düşünmüyorum. Benim tercihim Almeida olurdu ancak verim alanlar Eneramo'yu da kullanabilirler.

Pektemekte genç ve ideal bir Türk yedek forvet. Gerektiğinde oynatılabilecek bir oyuncu..

Ömer Şişmanoğlu da burada oynayabilen oyunculardan birisi ancak mevcut özellikleriyle yedekten ileriye gidemeyeceğini düşünüyorum.

Sonradan girip oyuna yapacağı katkılarla maçı hareketlendirebilecek bir oyuncu..

Taktik Hakkında

Bu dizilişin uygun olduğunu düşünüyorum. Oyuncuların yeteneklerini göstermesi açısından ve hücumsal olarak iyi bir Beşiktaş izleyebilirsiniz..

Transfer Önerisi

İlk sezon Avrupa olmadığından, 2. sezon bir sol bek alınabilir..

Aynı şekilde bir forvet transferi de yapılabilir..
    Last edited by Kaka Leite : 20.Ekim.2013 at 04:10

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Mesaj Yetkileri