1 ile 5 arası toplam 5 sonuç

Konu: Çaykur Rizespor İncelemesi | FM 14

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Default Çaykur Rizespor İncelemesi | FM 14

Çaykur Rizespor

Kulüp Başkanı (Metin Kalkavan)

Stadyum (Yeni Rize Şehir Stadyumu)

Tesisler'in Durumu

Antrenman Tesisleri: Orta düzeyde antreman tesisleri
    Alt Yapı Tesisleri: Vasatın altında paf tesisleri
    Kurumsal Tesisler: Oldukça basit kurumsal tesisler
    Genç Takım Antrenörlüğü: Yeterli düzey genç antrenörü
    Genç Yetiştirme: Ortalama düzey genç yetiştirme

Kulüp Hakkında

Çaykur Rizespor, Türkiye'nin Rize ili merkezli futbol kulübü. 19 Mayıs 1953'te kurulan takım, iç saha maçlarını Yeni Rize Şehir Stadyumu'nda oynamaktadır.

Süper Lig'in yeni ekibi Rizespor bu sezonun bomba ekiplerinden birisi. Açacağınız kariyerde özellikle FM'den çok iyi bildiğimiz Kweuke ve bunun yanında yeni yıldızı parlayan Ali Adnan gibi bir çok genç ve potansiyeli yüksek oyuncusu bulunuyor.

Bu sezon ligin bomba ekiplerinden birisi olan Rizespor ile ligde başarıya çok uzak olmayacaksınız.

Başkan Hakkında

Metin Kalkavan 17.08.1959 tarihinde Rize'nin İyidere ilçesinde doğmuştur. 1982 yılında Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nü bitirip, Master'ını 1986 yılında İngiltere'de Unıversity of Plymouth'da tamamlamıştır.

28 Ocak 2009 yılından beri de Çaykur Rizespor Kulüp başkanlığını yapmaktadır.

Stadyum ve Tesisler Hakkında

Rize Stadı, Çaykur Rizespor'un iç saha maçlarını oynadığı, 15,300 seyirci kapasitesine sahip olan futbol stadyumu. 12 Ağustos 2009 tarihinde, Çaykur Rizespor ile Fenerbahçe arasında oynanan özel maç ile açılışı yapılmıştır.

Kompleksin adı Rize Atatürk Spor Kompleksi olarak belirlenmiştir. Stadın ve spor salonunun ismi ise Yeni Rize Şehir Stadyumu'dur. Stadyum 2013 FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası grup maçlarına ve çeyrek final maçına ev sahipliği yapmıştır.

Ekonomik Durum Hakkında

Tahmini değer 15.25 MN Euro, Kredi Borcu 900B Euro olarak gözüküyor.

Teknik Heyet Hakkında

Mevcut kadro iyi olsa da kesinlikle eklemeler yapmalısınız. Personel sayısı çok az durumda..

Kadro Hakkında

Ligin en potansiyelli kadrolarından birisi bunu incelememizde daha iyi göreceğiz ancak geçen sezon FM de estiren Kweuke'nin de Rize de olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Kaleciler

Kale bölgesinde Pawelek daha ağır basıyor. Ancak ben Serkan'ın da oynatılabileceğini düşünüyorum..

Mevcut profili gayet yeterli düzeyde. Zaman zaman kendisine burada şans verebilirsiniz.

Benim sizlere tavsiyelerimden birisi de genç bir kaleci alıp onu da yedeğe koymak. Pawelek yaşı dolayısıyla size çok uzun yıllar hizmet edemeyecek durumda.

Buradaki en ideal seçim yine de Pawelek olacaktır.

Defans

Stoper : Bu kısımda Viera ve Oboabona çok ağır basan oyuncular. Oboabona yaşıyla da çok dikkat çeken bir oyuncu.

İlerleyen sezonlarda elinizde tutmakta zorluk yaşamanız muhtemel. Gelişime açık ve mevcut profili lig kapasitesi için gayet yeterli durumda.

Sezer burada 3. tercih durumuna düşüyor. 20 yaşındaki Sezer'i yedekte tutarak da değerlendirebilirsiniz..

Burada gelişimini sağlayabilirsiniz az öncede söylediğim gibi Oboabona'yı elinizde tutmak bir hayli zor olacak. Bu sebeple olası bir ayrılık durumlarında elinizde oyuncunuz hazır olması için Sezer'in gelişimini sağlamanızı öneriyorum..

Cenk Güvenç ise alternatif olarak takımda kalacak oyunculardan, çok fazla kullanacağınızı düşünmüyorum. Profili bunun sebebini açıklıyor zaten..

Bekler : Gelelim bu kısma, hemen sağ bek ile başlayalım.

Burada sizlere bir seçenek daha sunacağım, dileyenler burada Oboabona'yı oynatabilirler. Mevcut beklere göre daha iyi özelliklere sahip olan oyuncu'yu stoper olarak değil de burada da kullanmanız muhtemel..

Bunun haricinde Koray Altınay en ideal gibi duruyor. Çok büyük bir performans beklememeniz gerek oyunculardan Koray ama vasatın altına düşeceğini pek sanmıyorum.

Büyük maçlarda Koray / Oboabona yaparak daha güvende olabilirsiniz.

Cumali Bişi de bir alternatif olarak göze çarpıyor, yaşı genç olduğu için takımda tutulabilir ancak formayı alması çok zor gibi gözüküyor.

Sol bek'e geçtiğimizde..

Konuşmaya gerek bile duymuyorum, buradaki tercih mutlaka Ali Adnan olacaktır. Bu profili ile takımda tutmanız neredeyse imkansız olan bir oyuncu olacaktır Ali Adnan..

Bu yüzden takımda olduğu süre boyunca çok çok etkili kullanmanızı öneririm. Kendisinden alınacak çok büyük katkılar olacaktır..

Alternatif olarak da Oğuzhan sakatlık durumları için ideal bir bek, Ali Adnan'ın olası bir sakatlıkta eksikliği büyük bir şekilde hissedeceksiniz muhtemelen ancak Oğuzhan yerini doldurabilecek bir oyuncu beklentilerinde çok yüksek olmaması şartıyla.

Yaşının genç olması da bir başka artı olarak gözümüze çarpıyor.

Orta Saha

Orta alanda Sylvestre çok dikkat çekiyor, hem savunma hem de ofansif yöneden katkıyı çok rahat sağlayabileceğiniz bir oyuncu olarak gözüken Sylvestre burada kadroya yazılacak ilk isim olacak.

Bunun yanında Kıvanç Karakaş da gayet iyi bir profile sahip, kadro genel itibari ile çok kullanışlı ve potansiyel olarak üst düzey durumda.

Bir diğer orta alan alternatifimiz Kağan Söylemezgiller bu üçlüyü orta alanda rahat rahat kullanabilirsiniz.

Eğer ben AMC'li taktikle oynarım derseniz bir de Florin Cernat'ımız bulunuyor, ''Takımın Beyni'' olarak AMC'de estirecek bir güce sahip.

Bu sebeple kendisini burada kullanmanızı öneriyorum.

Sercan Kaya'da AMC için iyi bir alternatif olarak elimizde bulunuyor, Cernat'ın olmadığı maçlarda orada oynatabileceğiniz kaliteli bir oyuncu.

Kanatlar : Sol kanat ile başlayalım.

Sol kanat için önerim az önce de AMC için söyledim Sercan Kaya olacaktır. Sol taraf için en ideal seçenek olarak gözüken Sercan'dan iyi verim alabiliriz..

Takımın sol tarafında diğer alternatif Tevfik Köse ve Eren Albayrak da kullanılabilir. Ben bu iki oyuncununda Sercan'dan daha kötü olduğunu düşünüyorum..

Bu sebeple ideal sol kanat Sercan olmalıdır bana göre.

Sağ tarafa geçtiğimizde, Hurşut ile karşılaşıyoruz.

Hurşut ''İçe Kat Eden Oyuncu'' olarak burada çok iyi iş yapabilecek oyunculardan birisi. Yedek olarak da yine her iki kanatta da oynayabilen Eren mevcut.

Kanatları da gayet yeterli durumda olan Rizespor'un son bölgesine geçiyoruz..

Forvet

Burayı da çok tartışmaya gerek yok, Kweuke bu seride de bizim en dikkat çeken oyuncumuz olacak.

İlerleyen sezonlarda elde tutması zor olan bir oyuncu da Kweuke olacak. Kweuke'yi ''Komple Forvet'' olarak oynatmanızı öneriyorum.

Bunun yanında alternatif olarak Depetris ve Uche bulunuyor. Sakatlık durumlarında takımı idare edebilecek düzeyde 2 forvetimiz daha var..

Rizespor genel itibari ile bu seride Avrupa'yı zorlayacak güce sahip.

Taktik Hakkında

Diziliş önerim de budur. Bu taktik ile ligde gayet güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Transfer için önerim olacaktır, takım potansiyel olarak mükemmel düzeyde ve ilerleyen sezonlarda oyuncuları elinizde tutabilirseniz daha büyük hedefleriniz olabilir.

Transfer Önerisi

Transfer için önerim ise alabiliyorsanız bir tane sağ kanat almanız.

Koray orada vasat durumda, daha iyi bir sağ bek alarak kadronuzu güçlendirebilirsiniz.
    Last edited by Kaka Leite : 20.Ekim.2013 at 04:11

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Rizeliyim ve bu seride iyi bi kariyer yapacağım, inceleme güzel, eline sağlık

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Quote Originally Posted by CanrY View Post
    Rizeliyim ve bu seride iyi bi kariyer yapacağım, inceleme güzel, eline sağlık
    Teşekkürler, kariyer yapılması gereken bir ekip Rize

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Aslında eğer takımınız PTT 1. Lig den STSL ye çıkacak ise Koray transferi çok iyi olur.Ben Ankaraspor ile oynarken memnundum Koraydan

7 yabancı

Mesaj Yetkileri