1 ile 3 arası toplam 3 sonuç

Konu: Everton İncelemesi | FM 14

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Default Everton İncelemesi | FM 14

Everton

Kulüp Başkanı (Bill Kenwright)

Stadyum (Goodison Park)

Tesisler'in Durumu

Antrenman Tesisleri: Seçkin antreman tesisleri
    Alt Yapı Tesisleri: Mükemmel alt yapı tesisleri
    Kurumsal Tesisler: Basit kurumsal tesisler
    Genç Takım Antrenörlüğü: Orta düzey genç antrenörü
    Genç Yetiştirme: Oturmuş genç yetiştirme

Kulüp Hakkında

Everton 1878 yılında kurulmuştur. Liverpool şehrinde "St.Domingo Football Club" adıyla kurulan ve 1 yıl sonra Kasım 1879'da "Everton Football Club" adını alan Everton'ın armasında ortada bulunan kule, Everton Tepesi (Everton Brow) olarak bilinen mevkiide, Netherfield Road isimli caddede bulunan, 1787 yılında inşa edilmiş ve "Prince Rupert's Tower" ya da "The Roundhouse" olarak bilinen, 1800 lü yılların İngiltere'sinde ertesi sabah yargıç önüne çıkacak ağır suçlu olmayan kişileri yargıdan önceki gece hapsetmeye yarayan tarihi bir kule.9 kez Premier lig şampiyonu olmuşlardır ve son şampiyonluğu 1987 yılındadır.Klübün başlıca hedeflerinden birisi eski günlerine dönüş yapabilmek ve üst sıraların takipçisi olmak..

Başkan Hakkında

Liverpool'da dogdu; Dave Hickson'a duydugu hayranlık yüzünden Everton'a adeta aşık oldu; Asıl tutkusu futbol olmasına rağmen Kenwright, adını sanat alanında duyurdu; Ceşitli filmlerde rol alıp, birkaç tane film çekti; 1989'da Everton yönetimine dahil oldu; 20 milyon pound önererek, kulübün %68'lik hissesini 1999'da satın aldı; 2004 yılında Sir Phillip Carter'in yerine başkan olarak atandı.

Stadyum ve Tesisler Hakkında

Goodison Park İngiltere'nin Liverpool şehrindeki "Walton" semtinde Everton FC futbol kulübünun stadyumudur.1892 yılında inşa edilen Goodison Park, dünyanın en eski futbol stadyumlarından biridir. 40.569 seyirci kapasiteli Goodison Park stadyumu çeşitli tarihlerde önemli müsabakalara ev sahipliği yaptı.

Ekonomik Durum Hakkında

Kulübün tahmini değeri 177 MN Euro, kredi borcu ise 128 MN Euro olarak gözüküyor.

Teknik Heyet Hakkında

Antrenör kısmına takviye yapmanız gerek bunun haricinde çok iyi bir personel kadrosuna sahipsiniz.

Kaleciler

Sorunlu bölgeden başlıyoruz incelememize, burada ilk sezon için pek bir sorun yok.

Howard'ın yaşının 34 olması ondan en fazla 2 sezon yararlanacağımız anlamına geliyor. Uzun soluklu kariyerlerde sorun yaratacak bir mevki kale.

Bu yüzden bir kaleci transferi yapmak isteyebilirsiniz.

Yedek kalecimiz Joel genç olmasına rağmen ileride kaleyi devir alacak potansiyeli göremiyorum kendisinde. İyi bir yedek olacaktır sizin için..

Defans

Stoper : Stoperlerimize baktığımda seçtiğim 2 oyuncu Jagielka ve Heitinga oluyor.

Takımın genel olarak yaş sorunu olduğundan bu bölgedeki oyuncularda 30'a merdiven dayamış. Heitinga 29, Jagielka 30 ve Distin 35 yaşında.

Bana kalırsa oyun kurulduğu andan itibaren Distin'i satabilirsiniz. 35 yaşında bir oyuncuyu yedek bekletmenin size yararı olmayacaktır.

Alcaraz da iyi bir stoper ancak Jagielka / Heitinga ikilisinin arkasında olabilecek bir oyuncu. Kadro genişliği için durabilir ancak takıma genç bir stoper kazandırmanızı mutlaka öneriyorum..

Takımdaki en genç stoper Duffy onu da geliştirmek size bağlı. Zaman zaman şans vererek ve özel ders aldırarak belirli bir yere getirebilirsiniz kendisini.

Bekler : Gelelim beklere, sol bek ile başlıyoruz yine..

Burada oynayacak oyuncunuz belli ; Baines..

Baines buradaki en önemli oyuncunuz. Özellikle Fellaini gittikten sonra kaptırmamanız gereken bir oyuncu..

''Ofansif Bek'' (Destek) rolünde iyi performans sergileyeceğini düşünüyorum.

Yedek olarak ise Oviedo var. Şans tanıdığınızda yeri dolduracak orada çok sırıtmayacak bir oyuncu. Yedek için ideal bir oyuncu..

Sağ bek'e geldiğimizde, Coleman ağır basıyor.

Hibbert'ın savunma hariç ofansif anlamda katkı veremeyeceğini düşündüğümden en orta halli bek Coleman oluyor.

Hibbert da yedek için uygun olabilecek bir oyuncu. ''Ofansif Bek'' olarak Coleman'dan yararlanabilirsiniz..

Aynı şekilde genç bir bek de yedekte bekliyor. Stones 'un üzerine düşerseniz gayet iyi gelişebilecek bir oyuncu.

Yaşı genç ve takımda kalması gereken bir oyuncu.

Orta Saha

Fellaini gittikten sonra mutlak sorun yaşanacak diye düşünülen bölgeye geliyoruz.

Defansif orta saha olarak oynatabileceğiniz Barry takımda kiralık olarak mevcut. Barry orta alan için kaliteli bir isim olarak göze çarpıyor..

Açığı ne şekilde kapatır orası bilinmez ancak verim alabileceğinize eminim.

Aynı şekilde daha hücumcu bir oyuncu Leon Osman'dan da iyi bir verim sağlayabilirsiniz. ''Oyuncu Kurucu'' olarak oyun zekasını ön plana çıkararak takımı yönlendirmesi doğru olacaktır..

Gibson da buradaki bir diğer alternatifimiz. '' Savaşçı orta saha'' olarak oynatmanızı öneriyorum, orta sahada oyuna direk etki edecek bir oyuncu olmadığından herkesten az az verim almak zorundasınız..

Fellaini gittinten sonra direk etki edecek oyuncu maalesef kalmadı.

McCarthy ''İki yönlü'' olarak oynatabileceğiniz ve verim alacağınızı düşündüğüm oyunculardan. 22 yaşındaki genç oyuncuyu ilk sezon zaman zaman forma şansı vererek deneyebilirsiniz.

Son oyuncumuzda Barkley, AMC'li taktik kullananların vazgeçilmez isimlerinden olacaktır. 19 yaşında olması ve bu profile sahip olması gelecekte ne kadar gelişebileceğini sizlere gösteriyor zaten..

''Oyun Kurucu'' ya da ''Takımın Beyni'' olarak oynatmanızı öneriyorum.

Naismith de AMC olarak iyi bir alternatif, ben daha çok Barkley'i oynatacağınızı düşünüyorum ancak sakatlık durumlarında kendisi yedekte bekliyor.

Kanatlar : Hemen sol kanat ile başlayalım. Pieenar buranın en kaliteli oyuncusu ''İçe Kat Eden'' olarak burada ondan verim alabilirsiniz. 31 yaşındaki oyuncunun sakatlığı halinde her iki kanattada oynayabilen Mirallas'ı buraya çekebilirsiniz..

Sağ kanat'a geçtiğimizde Mirallas'ı görüyoruz. Takımdaki en önemli kanatlardan birisi, Belçikalı oyuncu burada vazgeçilmeziniz olacak kapasitede ''Kanat Oyuncusu'' olarak oynatmanızı öneriyorum.

Sakatlık durumlarında Deulofeu'yu burada oynatabilirsiniz. Gayet iyi verim alacağınızı düşünüyorum..

Kiralık olarak kadromuzda bulunan oyuncudan elimizden geldiğince yararlanmamızı öneriyorum.

Forvet

Forvet olarak Jelaviç'i öneririm.

''Fırsatçı Golcü'' olarak çok iyi maçalar çıkaracaktır, Kone de iyi bir alternatif o bölgede aynı şekilde Lukaku ile Jelaviç'i yan yana da oynatabilirsiniz..

Ben daha çok tek forvet oynatmanızdan yanayım. Bu seçimi tabii ki size bırakıyorum..

Benim as tercihim Jelavic, 2. tercihim ise Lukaku şeklinde..

Taktik Hakkında

Diziliş önerim budur.

Everton zaten güzel kadrosu olan bir kulüp sadece yaş sıkıntısı mevcut. Bunu da transferler ile aşacağınızı düşünüyorum..

Transfer Önerisi

Bir kaleci ve bir stoper transferi öneriyorum. Mevcut savunmacılar çok yaşlı orayı biraz daha gençleştirmek adına önemli olacaktır bu.

Bir tane de orta saha alınabilir.

Last edited by Kaka Leite : 20.Ekim.2013 at 04:11

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Paylaşımın için için teşekkürler. Okudum hepsini birazdan Evertonla başlıyorum. Yanlız bu taktik çok ofansif olmamış mı yani Premier Lige göre bence çok gol yenir yada ben yanlış düşünüyorum ilk kez Türkiye ligleri dışında kariyer yapmaya karar verdim o yüzden soruyorum.
    malatyAdana!

Nesil
    2013
    Yer
    Konya

Defansa Gary Cahill i öneririm.

Mesaj Yetkileri