1 ile 27 arası toplam 27 sonuç

Konu: Trabzonspor İncelemesi | FM 14

Threaded View

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Default Trabzonspor İncelemesi | FM 14

Trabzonspor

Kulüp Başkanı (İbrahim Hacıosmanoğlu)

Stadyum (Avni Aker Stadı)

Tesisler'in Durumu

Antrenman Tesisleri: İyi antreman tesisleri
    Alt Yapı Tesisleri: İyi alt yapı tesisleri
    Kurumsal Tesisler: Yeterli kurumsal tesisler
    Genç Takım Antrenörlüğü: Yeterli düzey genç antrenörü
    Genç Yetiştirme: Ortalamanın üzerinde genç yetiştirme

Kulüp Hakkında

Trabzonspor, 2 Ağustos 1967'de kurulmuştur. Süper Ligi 6 defa kazanarak, İstanbul Hegemonyasına son vermiş, Bursaspor ligi kazanana dek Anadolu'da şampiyonluk aparatını uzun yıllar taşımıştır. 2003/2004 sezonundan bu yana Süper Ligde ilk 6 içinde yer alarak üst sıraları kovalamış ve son senelerdeki ataklarıyla adından söz ettirmiştir. Yeni sezona başlarken son yıllardaki başarılı kadronun tamamen tasnif edildiğine ve takıma yeni isimlerin kazandırıldığına şahit olacaksınız bu da sizi zorlayacak etkenlerden biri olacak çünkü bu kadronun uyumunu yakalamak, belirli bir sistem ve taktik şablonu oturtmak zaman alacaktır. Ayrıca çok zor bir koltuğun sizi beklediğini de asla unutmayın. Ayrıca 1. Ligde bulunan 1461 Trabzon takımı da kısmen bize ait bir kulüp statüsündedir. Genç oyuncularımızı rahatlıkla buraya aktarıp, onların maç tecrübesini arttırmaya yardımcı olabiliriz, bu pilot kulüp bizim için büyük bir şans.

Başkan Hakkında

İbrahim Hacıosmanoğlu (d. 1966, Trabzon) Türk iş adamı ve spor yöneticisi.

İbrahim Hacıosmanoğlu 1966 yılında Trabzon'un Hayrat Merkez Mahallesi'nde doğdu. Uzun yıllar ticaret ile uğraştı. 2005-2007 yılları arası Trabzonspor Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2008'de dönemin Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak'ın istifa edip seçim kararı alması üzerine seçimlerde aday oldu, fakat diğer başkan adayı Sadri Şener seçimleri kazandı ve seçilemedi. 27 Şubat 2012 tarihinde yapılan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı seçimlerine adaylığını koydu, fakat seçilemedi. 26 Mayıs 2013 tarihinde yapılan seçimlerde kullanılan yaklaşık 4500 oyun 1571'ini alarak Trabzonspor'un 15. Başkanı seçildi.

Stadyum ve Tesisler Hakkında

25249 kişilik Hüseyin Avni Aker stadı 1951 yılında inşa edilmiş ve çeşitli dönemlerde modifiye edilmiş bir stat. Kapasitesi ve kalitesi lig standartlarına uygun. Sportif başarılarla beraber seyirci kapasitesini taşımadığı zamanlarda artık yeni bir stat için yönetimin kapısını çalabiliriz.

Tesislerin genel durumuna baktığımız zaman, Antrenman ve Genç yetiştirme merkezimizin iyi durumda olduğunu, Alt yapı tesislerimizin geliştirilmeye ihtiyacı olduğunu görüyoruz. Bunu mutlaka yönetimden talep ediniz.

Ekonomik Durum Hakkında

24 M Euro tahmini değeri bulunan kulübün 207 M Euro kredi borcu bulunuyor.

Teknik Heyet Hakkında

Personel sayısını arttırmanızı öneriyorum. Mevcut personeller çok kötü değiller..

Kaleciler

Kale konusunda çok fazla tartışmaya gerek yok. Onur bu mevkinin en iyisi diyebiliriz..

Yedek kalecilere baktığımızda 2 adet yedeğimiz mevcut. Fatih ve Zeki yedek için gayet iyi durumdalar..

Zeki çok olmasada gelişebilecek potansiyeli mevcut, Onur varken 5-6 sene kale sorunu yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Defans

Stoperler : Burada ilginç bir şekilde Bamba'nın çok iyi olduğunu görüyoruz. Stoperlerin arasında en iyi profile sahip oyuncu konumunda..

Kendisini burada kullanıp verim almanız zor değil. Yanına ise 3 adayımız mevcut..

Aykut, Mustafa ve Giray burada kullanılabilecek diğer oyuncularımız, Aykut yaşının genç olması ve diğerlerine göre daha iyi profile sahip olmasıyla bir adım önde.

Mustafa'nın da yaşı çok genç, gelişebilecek potansiyeli var. Bu sebeple ben size Aykut - Bamba ve Mustafa üçlüsünü dönüşümlü oynatarak formda tutmanızı öneriyorum.

Giray'ın yaşı sorun olduğundan satmanız iyi olabilir. Tabii isteyenler yedekte kullanabilirler kendisini.

Bekler : Takımın en sorunlu yerinden başlayalım, sol bek için oyuncular kısıtlı.

Olcan ve Kadir bu mevkide oynayabilen oyuncular. Olcan hücumcu olarak size iyi katkı verebilir ancak savunma olarak aynı şeyi söylemek zor.

Yine de Kadir'e bakışla burada oynatmanızı önerdiğim oyuncu Olcan'dır.

Sağ tarafta Bosingwa'dan başkasını düşünmek zor..

Bosingwa harika bir profil ile oyuna yansıtılmış. Bu yüzden bu kısımda sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum..

Yedeği ise genç Zeki Yavru olacak. Zeki de genç yaşı ile geliştirilebilecek oyunculardan birisi..

Orta Saha

Defansif olarak orta alanda Zokora ön plana çıkıyor. Çok iyi bir profile sahip olan Zokora bu bölgede ilk tercihiniz olacaktır.

Yedeği ise Aykut Akgün olacak, 25 yaşındaki oyuncu kadro genişliği açısıdan takımda tutulması gereken bir oyuncu.

Gelelim oyunu iki yönlü oynayacak oyuncumuza, Colman'dan hem savunma, hem de hücum katkısını alabiliriz.

Colman'ın profili gerçekten gayet güzel, ''İki yönlü orta saha'' olarak çok iyi verim alabileceğinizi düşünüyorum.

Aynı şekilde Colman'ı DMC yapıp ''Regista'' rolünde de eseceğini düşünüyorum. Seçimi size bırakıyorum taktiğinize hangisi uyuyor ise onu deneyin.

Orta saha'nın genç oyuncusu Soner ise ''Oyun kurucu'' olarak şans vermeniz gereken oyunculardan. Gelişimine önem verirseniz gayet iyi şekilde verim alacağınızı düşünüyorum ilerleyen sezonlarda..

Gelelim hücumcu orta sahamıza Adrian oyunda da gayet iyi bir profile sahip. ''Oyun kurucu'' ya da ''Takımın Beyni'' rollerinde AMC olarak çok iyi işler yapabilir.

Adrian duran toplar içinde çok önemli bir oyuncu, duran top değerleri yüksek olduğundan kullandırmanız halinde duran toplardan skor katkısı almanız mümkün.

Son oyuncumuz Alanzinho bana göre takımda işlevsiz bir oyuncu, 30 yaşındaki oyuncuyu satmanız finansal açıdan size yarar sağlayacaktır.

Tabii kullanmak isteyenler AMC olarak kendisini kullanabilirler.

Kanatlar :

Sol taraf ile başlayalım, çok fazla konuşmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Malouda varken burada başkasını oynatmanız saçma olacaktır.

Malouda burada ''İçe Kat eden'' olarak mükemmel katkı sağlayacak bir oyuncu. Geçen seride denediğimde çok iyi verim almıştım bu seride de böyle olacağını umuyorum..

Aynı şekilde sol kanat oynayabilecek Adrian ve Olcan da alternatif olarak burada bekliyorlar. Sakatlık halinde bu oyunculardan birisini buraya kaydırabiliriz..

Burada oynayabilecek bir oyuncumuz daha mevcut o da Yusuf, kendisinin profili çok iyi olmadığından size önerim Özel ders aldırarak gelişimine katkıda bulunmanız.

Kupa maçlarında şans vererek de gelişimi hızlandırabilirsiniz. Yusuf potansiyel olarak gayet iyi durumda. Malouda'dan sonra o mevkiye onu geçirebiliriz..

Sağ tarafa geldiğimizde burada Volkan Şen mevcut. Ondan daha iyi bir oyuncu orada olmadığından onu oynatmanız doğru olacaktır..

Emra Güral geçen serilerde oynattığımda harika işler yapabiliyordu ancak bu seride henüz denemediğim için net bir şey söyleyemeyeceğim. Ancak hazırlık maçlarında Emre'yi burada deneyerek görebilirsiniz.

Forvet

Forvet için en iyi iki adayım Janko ve Henrique ama Janko oyunu açtığımızda 2 ay sakat. Bu süre içinde burada Henrique'yi oynatabiliriz..

Janko döndüğünde burada oynatabilirsiniz. Ben bu kısmın transfere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum ancak eldekilerle idare etmek isteyenler Janko ve Henrique'yi burada değerlendirebilirler..

Henrique için ''Fırsatçı golcü'' rolünü öneriyorum. İyi verim alacağınızı düşünüyorum bu rolde kendisinden..

Batuhan da forvet için ancak yedek olacak düzeyde bir oyuncu.

Taktik Hakkında

Bu diziliş uygun olacaktır takım için, transfer ihtiyacı olan bir takım Trabzonspor.

Bu transferleri yaparsanız başarı yakalamak daha kolay olacaktır. Genç ve gelişebilecek oyuncuları da mevcut..

Transfer Önerisi
    Bir sol bek ve forvet transferleri yapılmalı. Bu oyuncular kaliteli olmalı çünkü takımda bu mevkilerde yedek olabilecek kapasitede oyuncular zaten mevcut..
    Last edited by Kaka Leite : 20.Ekim.2013 at 04:10

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Mesaj Yetkileri