Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 67 sonuç

Konu: Genie Scout - Değerler

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Papi44 View Post
    Teşekkürler.

Gerçekten bu düzenlemeleri kim yaptıysa helal olsun çok güzel berbat etmişler Göztepeyi barça Malatyasporuda vallodolid yapmışlar
    Nasil yani?

Goztepe 2. Ligin en iyi takimi.
    Y. Malatya ise 2. Ligin en iyi 3. takimi.

Aralarinda cok az fark var.

Nesil
    2006
    Yer
    London

Quote Originally Posted by abut View Post
    Zahmet olmazsa Eskişehirspor'u da koyabilirmisiniz
    Liste biraz uzun ama tamamını alabildim
    Spoiler:  
    Last edited by ReaList : 20.Ekim.2013 at 19:32

Çok teşekkür ediyorum

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Dostum zahmet olmazsa Adana Demirspor'u ve Southport'u da atabilir misin ?

Nesil
    2006
    Yer
    London

Quote Originally Posted by omersal View Post
    Dostum zahmet olmazsa Adana Demirspor'u ve Southport'u da atabilir misin ?
    Spoiler:  

Southport takım mı oyuncu mu?
    Last edited by ReaList : 20.Ekim.2013 at 19:33

Nesil
    2013
    Yer
    Bolu

Hocam merhaba bende ts kadrosunu alabilirmiyim
    Edit:Genie ne zaman çıktı ben sitesinde göremedim varsa link alabilirmiyim?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Oyuncu Profillerine bakmak için (Sadece Süper Lig ve PTT 1.Lig)

http://dosya.turksportal.net/research/14.0.0/
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2013
    Yer
    Bolu

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post

Teşekkür ederim buda güzel bir olay tabikide hepsine toplu olarak bakmak daha kolay oluyor genie hakkında bir bilginiz varmı acaba?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

@Laz61g

FM Genie Scout 14 yayınlandı mı ? Bu konuda bilgim yok, burada paylaşım yapan arkadaş bunu açıklarsa daha sağlam bilgi olur. Şahsi fikrim kullanmamanız yönünde, zira oyunda yapılabilecek pek fazla aksiyon yok. Scoutlar işin çileği, oyun içinde onları da kullanmadıktan sonra iş maça gir çık olayına girer ki bu da oyun zevkini günden güne düşürür.
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    London

Quote Originally Posted by Laz61g View Post
    Hocam merhaba bende ts kadrosunu alabilirmiyim
    Edit:Genie ne zaman çıktı ben sitesinde göremedim varsa link alabilirmiyim?
    Spoiler:  

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post

Buda güzel olaymış

Genie Scout için Donate kısmından €3,5,8,12 gibi bir bağış yaparsanız eğer "G" sürümü adı verilen bir sürümü emailinize yolluyorlar

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Şuana kadar atılan (İçinde oyuncuların PA'larının paylaşıldığı tüm resimler) Spoiler içine alındı, lütfen bundan sonra aynı şekilde paylaşım yapınız. Scout programlarını kullanmayanlar için ön sürpriz olmasın.
    ...

Nesil
    2013
    Yer
    Bolu

Quote Originally Posted by xwerswoodx View Post
    Spoiler:  

Buda güzel olaymış

Genie Scout için Donate kısmından €3,5,8,12 gibi bir bağış yaparsanız eğer "G" sürümü adı verilen bir sürümü emailinize yolluyorlar
    Teşekkür ederim
    @Balde_mir_07 haklısın çıkana kadar deneyeceğim ama arada bazı scoutlar öyle hatalar yapıyorki 2,5 yıldız verdiği adam 3,5 yıldızlık bir adam olabiliyor.Ama birde böyle deneyelim bakalım

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by xwerswoodx View Post
    Spoiler:  

Southport takım mı oyuncu mu?
    takım , blue square premierde mücadele ediyor , teşekkürler

Hadi Tarık ı geçtim de Erkut Şentürk ün aldığı şu PA değeri gerçekten komik, bu adam A2 liginde Muhammed le birlikte adından en fazla söz edilen isimlerden biriydi.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

@xwerswoodx iyide burada scoud paylaşımı var zaten girenler spoiler yemek için giriyor
    yeme istemeyen girmez

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Hadi Tarık ı geçtim de Erkut Şentürk ün aldığı şu PA değeri gerçekten komik, bu adam A2 liginde Muhammed le birlikte adından en fazla söz edilen isimlerden biriydi.
    Emre Selen de U19 milli kalecisi ama 83 pa vermişler ama tolga o kadar iyi değil 2 seferdir yüksek pa veriyorlar. Çok parlamadıktan sonra altyapıdaki adamlara bakmıyorlar sanırım

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Nasil yani?

Goztepe 2. Ligin en iyi takimi.
    Y. Malatya ise 2. Ligin en iyi 3. takimi.

Aralarinda cok az fark var.
    En iyi 3.takımı mı ? 2. kim acaba ?

Bizim oyuncuların hepsini ezmişler resmen gol kralı olan adamın CA 77. Göztepenin yedekleri 90 !
    malatyAdana!

Nesil
    2013
    Yer
    09

Bu genie scout ücretlimi olumş geçen sene bedava indirmiştimde adnan janujaz ve emre canın ca pa değerlerini görebilirmiyiz acaba ?

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by alexdeozil View Post
    Bu genie scout ücretlimi olumş geçen sene bedava indirmiştimde adnan janujaz ve emre canın ca pa değerlerini görebilirmiyiz acaba ?
    baktım onada ücretsiz sürümü sanırım kasım da çıkıcak bu beta ve bunuda sadece bağış yapanlara veriyorlar .kasımda çıkacak ücretsiz olucak

Quote Originally Posted by omersal View Post
    Emre Selen de U19 milli kalecisi ama 83 pa vermişler ama tolga o kadar iyi değil 2 seferdir yüksek pa veriyorlar. Çok parlamadıktan sonra altyapıdaki adamlara bakmıyorlar sanırım
    Abi olay tamamen popülarite meselesi , oyuncu İstanbul
    takımındaysa mutlaka iyidir , iyi olmalı gözüyle bakılıyor. Mesela Recep Niyaz , Fener'de diye bu PA ya sahip. Bizde, Bursa'da yada Adana Demir de olsa alıcağı max PA 120 olurdu. Gerçi araştırmacılara gelene kadar bu İstanbul yanlısı medyayı eleştirmek gerekiyor

Abi olay tamamen popülarite meselesi , oyuncu İstanbul
    takımındaysa mutlaka iyidir , iyi olmalı gözüyle bakılıyor. Mesela Recep Niyaz , Fener'de diye bu PA ya sahip. Bizde, Bursa'da yada Adana Demir de olsa alıcağı max PA 120 olurdu. Gerçi araştırmacılara gelene kadar bu İstanbul yanlısı medyayı eleştirmek gerekiyor
    Bursa daki Enes Ünal a neden vermişler ozaman PA ?

Bide rica edicem Recep in altyaş milli takım kariyerini biraz inceleyin sonra yorum yapın

Quote Originally Posted by mortalknight View Post
    Bursa daki Enes Ünal a neden vermişler ozaman PA ?

Bide rica edicem Recep in altyaş milli takım kariyerini biraz inceleyin sonra yorum yapın
    Bu kadar göze batmasa emin ol yüksek potansiyeline rağmen hakettiği değeri görmezdi. Trabzonsporlu Yusuf Erdoğan ı ele alalım , 2 sene üst düzey bir performansla PTT 1. ligde mücadele etti ve hakettiği yer olan Süper Lige transfer oldu.Koşan,baskı uygulayan ve özellikle topsuz alanda gerçekten etkin olan belkide süperligin en diri oyuncusu fakat hakettiği profil bu mu ? hadi profili boşverelim hakettiği PA bu mu ? Bunca tecrübesi olan bir futbolcuyu daha süperlig tecrübesi olmayan yeteneği hakkında kimsenin şüphesinin olmadığı fakat bunu sahaya yansıtacağı hakkında kafalarda soru işareti bırakan Recep Niyaz ın önüne koymak yanlışmı olur ? Bu durumun sebebi basında ki medyada ki İstanbul hegomanyası buyunduruğudur. Yerellikten uzak Türk futbolununda bu denli içler acısında olma sebebide budur

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Papi44 View Post
    En iyi 3.takımı mı ? 2. kim acaba ?

Bizim oyuncuların hepsini ezmişler resmen gol kralı olan adamın CA 77. Göztepenin yedekleri 90 !
    Ankaragucu. Butun 2. Lig'den bahsetmistim.

Nesil
    2003

Bu kadar göze batmasa emin ol yüksek potansiyeline rağmen hakettiği değeri görmezdi. Trabzonsporlu Yusuf Erdoğan ı ele alalım , 2 sene üst düzey bir performansla PTT 1. ligde mücadele etti ve hakettiği yer olan Süper Lige transfer oldu.Koşan,baskı uygulayan ve özellikle topsuz alanda gerçekten etkin olan belkide süperligin en diri oyuncusu fakat hakettiği profil bu mu ? hadi profili boşverelim hakettiği PA bu mu ? Bunca tecrübesi olan bir futbolcuyu daha süperlig tecrübesi olmayan yeteneği hakkında kimsenin şüphesinin olmadığı fakat bunu sahaya yansıtacağı hakkında kafalarda soru işareti bırakan Recep Niyaz ın önüne koymak yanlışmı olur ? Bu durumun sebebi basında ki medyada ki İstanbul hegomanyası buyunduruğudur. Yerellikten uzak Türk futbolununda bu denli içler acısında olma sebebide budur
    Cunku 1. Lig'de oynanan futbol ile Super Lig'de oynanan futbol arasinda buyuk fark var.

1. Lig'den cikip Super Lig'de tutunabilen oyuncu sayisi 5 ise, tutunamayan oyuncu sayisi 25. Bazen oyuncularin hangileri tutunabilecek, hangileri tutunamayacak cozmek kolay olmuyor. Onemli olan oyuncular Super Lig'e geldikten sonra oyunlarini gerekli sekilde degistirebilmeleri.

Bunu da oyuncunun yasadigi degisimi gormeden cozumlemek oldukca zor.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Cunku 1. Lig'de oynanan futbol ile Super Lig'de oynanan futbol arasinda buyuk fark var.

1. Lig'den cikip Super Lig'de tutunabilen oyuncu sayisi 5 ise, tutunamayan oyuncu sayisi 25. Bazen oyuncularin hangileri tutunabilecek, hangileri tutunamayacak cozmek kolay olmuyor. Onemli olan oyuncular Super Lig'e geldikten sonra oyunlarini gerekli sekilde degistirebilmeleri.

Bunu da oyuncunun yasadigi degisimi gormeden cozumlemek oldukca zor.
    Recep Niyaz,Salih Uçan,Muhammed Demirci bu ligde toplam kaç maç oynadı ki ? Bu oyuncuları Yusuf Erdoğan dan, Erkut Şentürk den, Cenk Şahin den ayıran nitelik nedir ? Neyse amacım tartışma yaratmak değil sadece Türk futbolunun içinde bulunduğu anti yerel , üretemeyen sadece tüketen , taraftarlık olgusunu bilmeyen parti tutar gibi takım tutan şahıs çoğunluğu içinde bulundurduğu duruma dem vurdum

İlk alıntıladıgınız mesajdaki içerik u19 kalecisiyle ilgiliydi.u19 kalecisinin potansiyelinin iyi yapılması gerektigi cunku u19 kalecisi oldugu vurgulanmış.

Ve birde Yusuf Erdogan örneği var.

Bende diyorumki madem alt kademe milli takımlarını referans olarak alıyorsunuz(Ki dogrudur almanızda lazım)

Buyrun şu bahsi geçen 3 oyuncunun milli takım performanslarını kıyaslayalım;

http://www.tff.org/Default.aspx?page...kisiID=1003853 Yusuf
    http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=30&kisiID=890368 Emre
    http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=30&kisiID=909406 Recep

Bi göz gezdirmenizi rica ediyorum.Recep Fenerbahçeye gelmeden öncede her kademenin yıldızıydı.
    Last edited by mortalknight : 21.Ekim.2013 at 11:46 Reason: imla

İlk alıntıladıgınız mesajdaki içerik u19 kalecisiyle ilgiliydi.u19 kalecisinin potansiyelinin iyi yapılması gerektigi cunku u19 kalecisi oldugu vurgulanmış.

Bende diyorumki madem alt kademe milli takımlarını referans olarak alıyorsunuz(Ki dogrudur almanızda lazım)

Bi göz gezdirmenizi rica ediyorum.Recep Fenerbahçeye gelmeden öncede her kademenin yıldızıydı.
    Yusuf Erdoğan ı bağımsız bir örnek olarak sunmuştum. Recep in milli takım performansı etkîleyeci bu konuda hem fikiriz , asıl belirtmek istediğim Recep Niyaz fenerbahçeye gelmeseydi bu PA ya sahip olurmuydu. Şöyle bir örnek veriyim , Alper Potuk istatistiksel olmasada alt yaş milli takımlarının tartışmasız saha içi ve dışı lideriydi fakat Alper hakettiği değeri anca 2011-2012 sezonunda gördü , çünkü o İstanbul takımlarında oynamıyordu. Eğer 16 17 yaşında bu takımlardan birine transfer olsaydı alıcağı PA değeri bundan çok çok daha yüksek olucaktı. Özet olarak demek istediğim İstanbulda oynuyosan büyüksündür , istanbula geldiğin an büyürsün, işte algı bu o yüzden klüp bazında en büyük başarımız UEFA kupası. Neyse bu başlık altında bunları tartışmak doğru değil, konuyu açan arkadaşdan özür diliyorum

Yusuf Erdoğan ı bağımsız bir örnek olarak sunmuştum. Recep in milli takım performansı etkîleyeci bu konuda hem fikiriz , asıl belirtmek istediğim Recep Niyaz fenerbahçeye gelmeseydi bu PA ya sahip olurmuydu. Şöyle bir örnek veriyim , Alper Potuk istatistiksel olmasada alt yaş milli takımlarının tartışmasız saha içi ve dışı lideriydi fakat Alper hakettiği değeri anca 2011-2012 sezonunda gördü , çünkü o İstanbul takımlarında oynamıyordu. Eğer 16 17 yaşında bu takımlardan birine transfer olsaydı alıcağı PA değeri bundan çok çok daha yüksek olucaktı. Özet olarak demek istediğim İstanbulda oynuyosan büyüksündür , istanbula geldiğin an daha da büyürsün, işte algı bu o yüzden klüp bazında en büyük başarımız UEFA kupası
    Aslında genel olarak düşüncelerine katılıyorum.Ancak katılmadıgım nokta Recep konusu.

Muhammet Demirci ve Recep Niyaz ın bu yuksek PA ları alıyor olmaları çok normal bana göre.
    Bunun sebebi birinin BJK birinin FB de oynuyor olması degil tüm ülkenin onları gelecegin yıldızları olarak görmesi(Buna ulaşıp ulasamayacaklarını belirleyecek birçok etmen var ama ortada inanılmaz bir potansiyel oldugu ortada)

Alper konusunda da net bir yorum yapamayacagım o yaşlarında durumunun ne oldugunu bilmedigim için,ancak bu PA degerini alabilmek için oyuncunun kendini bir yerde bu potansiyelinin oldugunu ispatlaması gerekli

Demekki Alper bunu anca 2011-2012 senesinde gösterebilmiş

Ek:Birde şöle bir durum var,İstanbul takımlarında potansiyelli oyuncunun daha çok olmasının sebebi zaten Anadoluda sivrilen veya sivrilme potansiyeli en yüksek olan oyuncuların İstanbul a transfer oluyor olması.

Sivrilip oyuna PA olarak yansıtmaya zaman kalmadan 3 büyüklerden birinin yolunun tutmus oluyor zaten gençler.

merhaba;
    FM Genie Scout almak istiyorum fakat bağış bölümünde Unique ID bölmünü geçemiyorum buraya ne yazmam gerekiyor. lütfen yardımcı olurmusunuz

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Ben Emre Selen'i bir Enes Ünal yapsınlar demiyorum ama en azından ileride bank asya kalecisi olsun bari..yani milli takım kalecisi de bunu hakediyor bence..ama bu pa ile ileride de oynayacağı yer 2.lig orta sıra ya da kümede kalma takımları olur en iyi ihtimalle.

Milli takımın kalecisi 83 pa ya sahip olacaksa bunun mantıklı olduğunu asla kabul etmem.ADSde ya da başka takımda olsun.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri