Sayfa 11 / 19 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon
301 ile 330 arası toplam 542 sonuç

Konu: Taktik Tartışma Platformu

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Default Arkadaşlar doğru düzgün bir taktik yok mu ?

Netteki hangi taktiği kullandıysam kullanayım sürekli mağlubiyet alıyorum , br istikrar yakalnmıyor. Başarılı bir taktik bulamadım. Kendim yapıyorum o da olmuyor. Beşiktaşla Akhisara karşı iç sahada 15-20 şut yiyorum. 2-3 gol yiyorum. Sezon tamamlayamıyorum kovulmaktan artık. Fm 12'de grid vardı , fm 13'te de başarılı taktikler vardı bu yıl çok boş bu taktik piyasası sanki.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Başkalarının taktiğini kullanmam hayatta ama bende yaşadığım için biraz uğraş sonucu yaptığım taktikten bir fikir vereyim.

Ön liberolu sistem rakibi gerçekten durdurabiliyor.Ben gizli ön libero kullanıyorum ve savunmaya 5.adam olarak yardım ettiği için hem az pozisyon veriyorum hemde az gol yiyorum.

Ama daha da önemlisi tamamen uyum.Eğer çok fazla taktik değiştiriyorsan veya oyuncu değiştiriyorsan sıkıntı yaşaman o kadar çok fazla oluyor.
    20 Ocak 1989 - Onların formaları vardı , Taraftarları için terlettikleri.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by Ahmet Göktaş View Post
    Netteki hangi taktiği kullandıysam kullanayım sürekli mağlubiyet alıyorum , br istikrar yakalnmıyor. Başarılı bir taktik bulamadım. Kendim yapıyorum o da olmuyor. Beşiktaşla Akhisara karşı iç sahada 15-20 şut yiyorum. 2-3 gol yiyorum. Sezon tamamlayamıyorum kovulmaktan artık. Fm 12'de grid vardı , fm 13'te de başarılı taktikler vardı bu yıl çok boş bu taktik piyasası sanki.
    Eğer takım kötü gidiyorsa, moraller düşükse, sık sık taktik değiştiriyorsan kısa sürede bir taktik oturtup toparlanman biraz zor. Biraz zaman gerekli. Önce takımını iyi analiz edip kendi taktiğini yapman lazım.

Takımının;

1- savunma açısından güçlü yönleri neler: hızlı bir savunma hattına mı sahipsin, ağır ancak hava toplarında etkili stoperlerin mi var, savunma ve orta sahada fizik gücü yüksek oyuncuların mı var, hücum bölgesinde pres yapabilecek türden oyuncuların mı var... vs...

2- hücum açısından avantajları neler: iyi top sürebilen hızlı kanat oyuncuların mı var, etkili bindirmeler yapabilen beklerin mi var, savunmadan iyi top çıkartabilen stoperlerin mi var, iyi oyun kurabilen orta saha oyuncuların mı var, hızlı forvetlerin mi var, fizik gücü yüksek ve havadan etkili forvetlerin mi var...vs...

3- kalecinin özellikleri neler: topu oyuna iyi sokabilen bir kaleci mi, degajları güçlü bir kaleci mi...vs...

4- dayanıklılık ve çalışkanlık düzeyi ne? kadro yüksek pres ve tempolu oyuna yatkın mı?

bunları belirleyip ona göre uygun bir sistem kurmalısın.

Kadroyu incelemedim ama zihnimde canlanan BJK kadrosuna göre:

Takımın Fernandes ve Oğuzhan gibi son derecek teknik ve yaratıcı silahları var. Ancak diğer oyuncular etkili paslar açısından onlar kadar etkili değil. O yüzden oyunu Fernandes ve Oğuzhan üzerine kurup bu iki oyuncuya direkt pas, diğerlerine ise kısa pas talimatı vermek pas alışverişi açısından daha verimli olacaktır. Tabi oyun kurucu atadığın zaman yanına Hutchinson veya Veli veya Necip gibi en azından 1 asker yerleştirmeyi de unutmamak lazım. Ayrıca tek oyun kurucuyu AMC'ye yerleştirmek bana göre yanlış. Bunun yerine oyun kurucuyu ya DMC ya da MC'ye yerleştirmek daha fazla top almasını sağlayacaktır. Ya da bir oyun kurucuyu DMC'ye diğerini MC ya da AMC'ye (ya da kanatlardan birine) yerleştirerek daha akışkan bir pas trafiği yaratılabilir.

Gökhan, Olcan, Frei gibi etkili kanat oyuncuları var. Rakip savunmaları bu oyuncular üzerinden açmaya çalışmak mantıklı. Ancak bu oyuncuların güçlü yönlerine odaklanarak ve tabi forvetlerinin özelliklerini de gözönüne alarak. Örneklersek; Gökhan Töre'nin bitiriciliği, uzaktan şutları ve yaratıcılığı zayıf. Ancak hızı, top sürmesi ve ortaları iyi ayrıca özel yeteneği yüksek. Forvette de Hugo Almeida gibi hava toplarında etkili bir silah var. O zaman onu kanat oyuncusu olarak kullanmak ve sık sık orta yapmasını (ve bu ortaları Almeida'ya yapmasını) sağlamak en mantıklısı.

Senin asıl sorunun savunma olduğu için oradan devam edelim. Savunmanın solunda Ramon'u oynatıyorsan bu oyuncu ofansif bi bek oyuncusu ve savunması pek güçlü değil. O zaman onun kanadına önlem almak lazım. Önünde muhtemelen Olcan'ı oynatırsın. Olcan agresif ve çalışkan bir oyuncu profiline sahip, dolayısıyla Ramon'a yardımcı olacaktır. Ama Olcan'ı AML mevkisine çeker ve hücum görevi verirsen Ramon bu yardımdan mahrum kalır. Bu yüzden ML mevkisinde "destek" görevi daha uygun olur diye düşünüyorum.

film başladı gerisine sonra devam ederim
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben Man City'de tam istediğim taktiği oturtamadım.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Fmbase adlı sitede gördüğüm bir taktik var. İstersen bir incele ve dene.

http://www.fm-base.co.uk/forum/footb...ess-story.html

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Kadroyu gözönüne alarak 3 taktik hazırladım sana. Bir dene bakalım. Tabi takımı alıp yönetmediğim için oyun stratejisi, felsefe ve takım komutları konularında ufak tefek rütuşlar sana kalıyor.

https://www.mediafire.com/?z5gbwq0cav7s0re
    https://www.mediafire.com/?ahtl8j1cbzmd06c
    https://www.mediafire.com/?ahtl8j1cbzmd06c

1.taktik için esas aldığım kadro:

GK: Tolga
    DR: Serdar
    DCR: Toraman
    DCL: Sivok
    DL: Ramon
    DM: Fernandes
    MCR: Oğuzhan
    MCL: Necip
    ML: Olcay
    AMR: Gökhan
    ST: Almeida

2.taktik için esas aldığım kadro:

DM: Necip
    MCR: Fernandes
    MCL: Veli
    ML: Olcay

3.taktik için esas aldığım kadro:

MCR: Veli
    MCL: Necip
    AMC: Fernandes
    AML: Olcay

Farklı oyuncular kullanırsan rol ve görevleri ona göre düzenlemen gerekir. Hutchinson'a yer bulamadım çünkü sağ bek olarak oynatsam hücum görevi vermem gerekecekti, bu durumda önündeki Gökhan da hücumcu olduğu için ve zaten Necip ile Veli dışında orta sahada başka savunmacı oyuncu olmadığı için bu lüks kaçardı. Orta sahada oynatsam savunma özellikleri yüksek olmadığı için ve gene aynı lüks durumu ortaya çıkıyor. 1.taktikte Oğuzhan yerine çift yönlü orta saha olarak oynatabilirsin. Yani ikisi arasında bir seçim yapman gerekiyor. 3.taktikte ise sağ bek ya da sağ iç orta saha olarak oynatabilirsin.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Default Taktik verin yoksa bu oyun beni çıldırtıcak :D

Merhaba arkadaşlar Galatasarayı aldım ve hangi taktiği denesem bilemedim 4-3-1-2 taktiği denedim tutmadı hanovera 3-1 yenildim hani şut oranım falanda kötü topla oynama oranım %39larda fm 13 le ne kariyerler yaptım çokta iyi oldu fakat fm 14 direktifleriyle birlikte bir taktik uyduramadım bana bir taktik önerirmisiniz

Galatasaray için bir taktik verirseniz sevinirim yenemediğim her maç için oyunu suçluyorum Çıldırmak üzereyim .

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Default Tek Forvet

- Tek forveti hangi rolde kullanıyorsunuz?
    - Kreatif taktikden taktik hazırladığınızda verilen rollere ve sayılarına uyuyor musunuz?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Komple forvet(destek) Eğer ofansif kanat oyuncularına sahipsem
    Komple forvet(Hücum) düz kanat oyuncularına sahipsem

Hayır rollere asla uymam.Sayılarda duruma bağlı.

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Ben fırsatçı oynatıyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

komple forvet

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Kanatlı taktiği tercih ettiğimden tek forveti Yaratıcı Forvet olarak kullanıyorum

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Pivot ya da Fırsatçı

Komple zor bulunuyor.
    Sentugo.

tek forvet kullanılan taktiklerde en çok verim aldığım yardımcı forvet rolü oldu. Şahsi fikrim de tek forvetli taktiklerde yardımcı forvetin kullanılması ceza alanı ve çevresinde diğer bölgelerdeki oyuncuları fazlalaştıran bir etken

Oyuncuların müthiş bir bencillikle olduk olmadık yerlerden topu kaleye vurmaları, forvet oyuncularının neredeyse hiç pas vermemeleri, zorlama vurdukları şutların dağlara taşlara gitmesi 14.2.2 maç motorundan kaynaklanan bişey mi? Yoksa genel olarak fm 2014'ün bir sorunu mu? Cidden çözüm bulamadım buna.

Lütfen değerli fikirlerinizi esirgemeyin. Şimdiden teşekkürler.

17. Question Yeni Başladım

Selam,oyuna Borussia Dortmund kariyeri ile daha yeni başladım.Taktiğim 4-2-3-1 Hücum Futbolu ve kısa pas.
    En kötü takımlardan bile her maç gol yiyorum.Hatta bazen 2-0'dan 3-2 4-2 yenildiğimde oluyor ne yapmam gerekir yardım ederseniz sevinirim fm 2012'den daha zor bu oyun.

Nesil
    2013
    Yer
    Uzaydan

Direktif olarak ne veriyorsun ? Ben 4-1-2-2-1 yani 4 defans , 1 defansif orta saha , 2 orta saha , 2 kanat ve 1 forvet ile oynadım ilk yıl . Hiç öyle öndeyken de geri düştüğüm olmadı . 4-2-3-1 biraz ofansif taktik ama her maç gol biraz sıkıntılı .

19. Default

Topa Sahip Ol,Kısa Pas,Defanstan Kısa Pasla Çık,Kanatları Kullan,Bekleri İleri Çıkart,Daha Sıkı Markaj,Rakibi Rahatsız Et,Dar Alanda Oyna,Yüksek Tempo direktifler böyle

Thumbs down Ne 4-2-3-1'miş arkadaş

Öncelikle bu konuyu daha çok insanın görmesi ve bana yardım etmesi umuduyla açtım buraya.FM oynamaya geçen yıl başlamış biri olarak bu oyunun taktik bölümü yüzünden kendimi futbol cahili biri olarak görmeye başladım ben anlamıyorum abi bu işten ! Fm 13te Real Madrid Dortmund ve yaklaşık 20 kere tekrar açtığım beşiktaş kariyerinden sonra bu yıl Fm 14te yine sonu kovulmayla biten 4 5 beşiktaş kariyeriyle bu işten sıkıldım ve Southampton kariyeri açtım ama ilk sezonda kovulmadım ! Şimdi size benim Southampton kariyerimle ilgili bi kaç sorum olacak inş yardımcı olabilirsiniz.

BU lanet 4-2-3-1 (2 tane MC 1 Amc 2 W) sitemi beni oyundan soğuttu yeminle.Ya ne zor bi sitemmiş.Şimdi size kadrom ve taktiğimin resimlerini gösterecem bakalım ben neyi beceremiyorum.

Ben taktikle nerdeyse her maç gol yiyorum artık kornerleri saçma sapan kaleci hatlarını falan geçtim onları ama bana göre bi iki yıla kalmaz dünyanın en iyi sol beki olacak Luke Shaw un yaptığı kademe hataları ömrümden ömür yedi.savunmamın arkasına her maç kesin bi iki top atılıyor istisnasız stoperler inanılmaz yani adamı bırakıyolar hep.ayrıca sağ bek de öyle yanı anlayacağınız savunmada ne yapmam lazım kanat oyuncularımı nasıl daha çok savunmada kullanabilirim şimdiden teşekkürler

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Bana göre;

Öncelikle rol ve görev dağılımı yanlış. 3 savunma, 5 destek ve 2 hücum görevli oyuncun var ama sistemin ofansif (kontrollü hücum). Benim her zaman benimsediğim görev dağılımı şu şekilde:

Katı Savunma: 6 savunma / 3 destek / 1 hücum
    Savunma: 5 savunma / 3 destek / 2 hücum
    Kontratak: 5 savunma / 2 destek / 3 hücum
    Standart: 4 savunma / 3 destek / 3 hücum ya da 3 savunma / 4 destek / 3 hücum
    Kontrollü: 3 savunma / 4 destek / 3 hücum ya da 3 savunma / 3 destek / 4 hücum
    Hücum: 3 savunma / 2 destek / 5 hücum
    Yüklenme: 2 savunma / 3 destek / 5 hücum

Gelelim rol dağılımına.

Beklerin ofansif bek ama önlerinde kanat oyuncuları var (her ne kadar içe kateden oyuncu rolünde olsalar da). Hem de destek görevindeler. Ofansif oynamalarını istiyorsan hücum görevi vermek daha mantıklı. Ama; beklerin ofansif oynayacaksa ön libero şart. Orta sahada savunma görevi verdiğin oyuncu onlar ileri çıktığı zaman savunmaya yeteri kadar yakın oynamaz. Ayrıca orta sahadaki oyuncuya verdiğin rol ne, SO "savaşçı orta saha" mı "standart orta saha" mı? Oyun açık olmadığı için emin olamadım aklımda da değil. Eğer savaşçı orta saha ise oyuncu için doğru ama sistem için çok yanlış bir tercih. Savaşçı orta saha topa ilerde basar, rakibe sürekli pres yapar. Yani ön liberodaki boşluğu dolduramaz ve bu yüzden çok atak yersin.

Forvetin Pivot Santrafor ama kanat oyuncuların içe kateden oyuncu. E peki kim orta yapacak forvete? Bekler destek görevinde, hücuma belli oranda bir destek verirler. Bence kanatlardan birini kanat oyuncusu olarak oynat eğer bu dizilimde ısrar ediyorsan ve ortalarını pivot santrafora yapmasını iste (diğer yandan takım komutlarından "havadan orta yap"ı seçerek doğrusunu yapmışsın).

Orta sahadaki diğer oyuncu iki yönlü orta saha rolünde. Hücuma da savunmaya da belirli ölçülerde destek verir, iki 18 arasında dinamo gibi çalışır. Oraya oyun kurucu rolü versen, savunmadan çıkan topları alıp oyun kursa ve ofansif oyun kurucun Fernandes'e aktarsa daha verimli olmaz mı? Ya da orta sahadaki ikiliden birini standart orta saha (savunma) diğerini ise savaşçı orta saha (destek) yapsan da verimli bir ikili olmaz mı? Bi de Southampton'ı yönettiğim için biliyorum, Ward-Prowse hücuma çıktığında çok etkili bir oyuncu. Onu oraya hapsetmek yazık olur.

Taktiğindeki diğer zıtlıklar:

Topa sahip ol - Daha yüksek tempo
    Rakip savunmanın üstüne git (top sür) - Göbekten Oyna
    Rakibi rahatsız et - Daha sıkı markaj yap

Ayrıca "göbekten oyna" talimatı vereceksen kanatlara oyuncu koymanın pek bir artısı yok. Koyduysan bile o zaman "dar alanda oyna" talimatıyla desteklemen gerekir.

Şunu bir dene:

Kaleci: Libero Kaleci - savunma
    Sağ Bek: Standart Bek - destek
    Sol Bek: Standart Bek - destek
    Sağ İç Stoper - Top Dağıtan Stoper - savunma
    Sol İç Stoper - Standart Stoper - savunma
    Sağ İç Orta Saha - Oyun Kurucu - destek
    Sol İç Orta Saha - Standart Orta Saha - savunma
    Forvet Arkası - Oyun Kurucu - destek
    Sağ Kanat - Kanat Oyuncusu - hücum
    Sol Kanat - Kanat Oyuncusu - hücum
    Forvet - Pivot Santrafor - hücum

Bu şekilde savunmada, orta sahada ve hücum bölgesinde oyun kuracak 1'er oyuncun olacak ve Ömer Üründül abimizin deyimiyle "bloklar arası" pas bağlantısını daha iyi kurabileceksin.

Kanatlara hücum görevi verdim, normalde beklere fazla yardım etmezler ama savunman ilerde olduğu için beklerle kanatlar arasında çok fazla boşluk doğacağını sanmıyorum.

Defanstan kısa pasla çık ve dar alanda oyna gibi talimatları da uygulayabilirsin. Rakip üzerindeki baskıyı arttırmak için savunmayı orta sahaya yaklaştır talimatı da uygun. Ama Man Utd, Man City, Chelsea falan onlara karşı değil tabi

Shaw daha çok tecrübesiz, bende de benzer hataları yapıyordu. Balanta'yı almıştım tel tel döküldü. Genç oyuncular özellikle savunma oyuncuları hata yapmaya çok meyilli. Ayrıca savunma bölgesindeki oyuncularına yüksek pres verdiğin zaman bu tür hatalar artar. Pres demek yerini boşaltması demek. Daha az pres yapmasını iste. Ortalama puanı iyi gerçi ama o şekilde savunması daha etkili olur.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2008
    Yer
    İzmir

@walter sakana

Garip garip goller yiyorum, oyuna sinirleniyorum bi kaç gün ara veriyorum, hiç dönme isteğim olmuyor ama sizin şu analizinizi görünce içimde istek kabardı Teşekkürler.

Taktiğim iyi fakat duran toplar çok büyük bir tehlike. Kime karşı oynarsam oynayayım her duran topta gol yiyorum neredeyse. Duran topları nasıl savunabilirim?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by big10bang View Post
    Oyuncuların müthiş bir bencillikle olduk olmadık yerlerden topu kaleye vurmaları, forvet oyuncularının neredeyse hiç pas vermemeleri, zorlama vurdukları şutların dağlara taşlara gitmesi 14.2.2 maç motorundan kaynaklanan bişey mi? Yoksa genel olarak fm 2014'ün bir sorunu mu? Cidden çözüm bulamadım buna.

Lütfen değerli fikirlerinizi esirgemeyin. Şimdiden teşekkürler.
    Su an betada en buyuk oncelik konularindan birisi bu. Bazi duzeltmeler yapildi. Yapilmaya da devam ediyor. 14.3de daha iyi olacaktir.

(Tapatalk)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Cartmanez View Post
    Taktiğim iyi fakat duran toplar çok büyük bir tehlike. Kime karşı oynarsam oynayayım her duran topta gol yiyorum neredeyse. Duran topları nasıl savunabilirim?
    Maclardan once taktik antrenmanlari savunma duran toplara ayarlarsan belli oranda azalma gorursun.

(Tapatalk)

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

ben konusmaları ve talimatları yardımcıya bırakıyorum.favori taktigim 4-4-2.

bekler otomatik
    stoperler standart
    orta saha 2 li s.orta saha
    kanalar calıskan
    forvetlerin biri yaratıcı biri yardımcı genelde yaratıcı forvete pas özelligi yüksek bir oyuncu.yardımcı forvete hava hakımıyetı ıyı bır forvrıet koyuyorum.bu sekilde mönchengladbach'la bayern'in baş belası olduk.almanya kupasında yarı fınale yukseldık.final oynıcaktık oyun dondu ve cıktım.simdik finlandiyaya da bu taktigi oturtucam.bundan sonra benım ıcın oyun 4-4-2 sistemi.

sizlerin görüşlerini merak ettim 4-4-2 'ye bakısınız nedir arkadaşlar ?

Question Bu oyunda Giresunspor'a taktik yokmu? ? ?

3 sezondur Giresunspor'la keriyer yapıyorum.(7-8 sezon olurduda kovdular ) Hiç istikrar yakalayamadım.İlk sezon 1 galibiyet alıyorsam peşinden ya beraberlik ya mağlubiyet geliyordu.Son haftalarda yakaladğım seriyle play offlardan 1. lige çıktım.Yine aynı.İstikrarın i si yok takımda.Bazen bakıyorsunuz kendilerini aşıyorlar tek pas felan BARCELONA gibi oynuyorlar.Diğer maç Pazarligindeki takımla berabere kalıyorum Kupada.yardım ederseniz sevinirim.şimdiden çok teşekkür ediyorum yardım edenlere...kullandığım taktik lato609 TACTİCK...

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

4-1-4-1 , 4-5-1 ve 4-4-1-1 gibi dizilimlere oyuncularını yerleştir. oyuncularına uygun rol ve görevler ver. talimatları oynatmak istediğin futbola göre ayarla. yani kendi takımına göre bi taktik ya da taktikler yap. illa barcelona gibi pas yapmayı düşünme. zaten istesende yapamazsın bu oyuncularla. sen yüksek tempoda direk paslarla kaleye gitmeyi düşün. ve çıkarken de geri de çok oyuncu bırak. böyle bir mentalite de başarılı olabilirsin. bunlara en uygun dizilişlerde yukarı da yazdıklarım.

@walter abi öyle bi analiz yapmışsın ki gerçekten ellerine sağlık.baştan söyleyeyim ben ne kadar rehber falan okusam da rol ve görev bölümünü tam anlayamadım

Bekler konusunda ilk başta Standart bekle başladım ama çok gömülü kaldılar o yüzden Ofansif yapayım dedim.

Ben savaşçı orta sahanın önde bastığını bilmezdim mesela benim aslında önde deli gibi basmasını istdiğim oyun kurucumla kanatlarım onları biraz biraz oturttum.Özellikle rakip stoperlerin pas ve soğukkanlılığı düşükse hataya zorluyorum.

abi kanatlar hakkında dediklerini ben de çok düşündüm.ama ben bu olaya biraz farklı bakıyorum . İKE oyuncunun orta açması lazım değil mi abi mesela şu anki Beşiktaş ? Benim pivot santraforumu kullanmakta asıl amacım duvar görevi yaptırmak istemem.iKE oyuncularımla duvar pasına girsin.Bunda biraz başarılı oldum 18 maçta 6 asisti var Mitroviçin .ama dediğini yapıp birini kanat oyuncusu yapacağım.

Ward - Prowse benim ingilterede en sevdiğim oyunculardan biridir oyunda da gerçekten hücumda inanılmaz işler yapıyor oyun kurucu olarak da denemek lazım tabi hiç kullanmadım öyle

Gökbekten oyna talimatını okuduğum zaman ' oyuncular oyunu sahanın ortasından kurmaya çalışırlar' tarzı birşey yazıyodu abi o yüzden öyle yaptım sadece oyun kurulurken ortadan kurulsun anlamında.

Abi benim zaten en çok yapmak istediğim şey savunmayı orta sahaya yaklaştırmak rakip forvetler hızlı olmayınca deniyorum bazen ama peter crouch bile deli gibi savunma arkasına sarktığından vazgeçtim.Bursa -Bjk maçını izledin mi bilmiyorum ama beşiktaşın orda yapıtğı rakibi bozma işlemini uygulamayı çok isterim açıkçası.O presin en büyük etmeni bence escude ve sivok un orta sahaya yakın oynamalarıydı

Senin söylediğin rollerini deneyip geri dönüş yapacağım en kısa zamanda tekrar çok teşekkürler

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Direktiflerin bana göre boş olanları göbekten oynayı iptal et, dalmak yerine ayakta savunsan daha iyi olur.Markajı yapıcak kaliteli oyuncuların yoksa lige göre kaldır onu.Takıma fazla serbestlik verme disiplinli oynasınlar.Akıcılığı dengeli yapıp tempoyuda düşür.Havadan orta ve rakip savunmanın üstüne gitmeyi iptal et.
    Defansı ileriye çıkarttın madem(ki tavsiye etmem) ofsayt taktiğini kullan.Sonra birde geniş alanda oyna.
    Savaşçıyıda defansif oyun kurucu yapmanı öneririm savunma ayarlı olarak yap önce.Fazla gömülürse defansın içine desteğe çevirirsin.Oyun kurucu yerine serbest oyuncuya çevirmeni öneririm 10 numaranıda.

Sayfa 11 / 19 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon

Mesaj Yetkileri