Sayfa 12 / 19 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
331 ile 360 arası toplam 542 sonuç

Konu: Taktik Tartışma Platformu

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

@legolasaragorns
    abi kanatlar hakkında dediklerini ben de çok düşündüm.ama ben bu olaya biraz farklı bakıyorum . İKE oyuncunun orta açması lazım değil mi abi mesela şu anki Beşiktaş ? Benim pivot santraforumu kullanmakta asıl amacım duvar görevi yaptırmak istemem.iKE oyuncularımla duvar pasına girsin.Bunda biraz başarılı oldum 18 maçta 6 asisti var Mitroviçin .ama dediğini yapıp birini kanat oyuncusu yapacağım.
    Kanat oyuncularıyla ilgili düşüncen güzel ama oyuncuların maç motorunda bu içe kateden oyuncu rolünü pek iyi yapabildiklerini düşünmüyorum. Bu roldeki oyuncu rakip ceza alanına çapraz dalması gerekirken oyunda anlamsız paralel bir koşu yapıyor. Ben hiç bir versiyonda verim alamadım. O yüzden eski versiyonlarda bu rolü versem de "içe katet" komutunu kaldırıp "kanallara hareketlen" komutunu verirdim. O şekilde bir nebze daha çok benziyor gerçektekine. Bu rol Cristiano Ronaldo'nun oyun anlayışını yansıtmalı.

Dediğin gibi yapıyorlarsa sorun yok. Normalde ben Pivot Santafor'u da önermiyorum, o daha çok vasat veya küçük takımların forvetlerine uygun bir rol. Diyeceksin Chelsea'de Drogba o rolde oynuyordu. Hayır, bence Drogba'nın rolü Deep Lying Forward yani şimdiki çevirisiyle Yardımcı Forvetti.

Ward - Prowse benim ingilterede en sevdiğim oyunculardan biridir oyunda da gerçekten hücumda inanılmaz işler yapıyor oyun kurucu olarak da denemek lazım tabi hiç kullanmadım öyle
    Yok yanlış anladın. Oyun kurucu olarak kullan demedim, hücum rolünde oynatmak lazım demek istedim.

Gökbekten oyna talimatını okuduğum zaman ' oyuncular oyunu sahanın ortasından kurmaya çalışırlar' tarzı birşey yazıyodu abi o yüzden öyle yaptım sadece oyun kurulurken ortadan kurulsun anlamında.
    Göbekten oyna deyince rakip savunmayı göbekten delmeye çalışırlar. Kanattan dersen kanattan açmaya çalışırlar. Pivot Santrafor oynatıp göbekten gitmeyi pek mantıklı bulmuyorum açıkçası ama sen de o talimatı yanlış anladığını belirtmişsin zaten.

Abi benim zaten en çok yapmak istediğim şey savunmayı orta sahaya yaklaştırmak rakip forvetler hızlı olmayınca deniyorum bazen ama peter crouch bile deli gibi savunma arkasına sarktığından vazgeçtim.Bursa -Bjk maçını izledin mi bilmiyorum ama beşiktaşın orda yapıtğı rakibi bozma işlemini uygulamayı çok isterim açıkçası.O presin en büyük etmeni bence escude ve sivok un orta sahaya yakın oynamalarıydı
    Premier ligde zor. Her takımda hızlı hücum silahları var ve kadronu önce devlerin seviyesine getirmen lazım bunu yapabilmek için. Crouch bile diyorsun ama hızlanması 4 olsa da hızı 14 adamın

Presi hücum ve orta saha oyuncularına yaptır, savunma oyuncularına tam tersine az pres yaptır. Bak o zaman daha sağlam bir savunma hattın olur.

Senin söylediğin rollerini deneyip geri dönüş yapacağım en kısa zamanda tekrar çok teşekkürler
    Life Yourself'in söylediklerini de deneyebilirsin, ustam olur kendisi
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

her ikinize de çok teşekkür ediyorum abiler. söylediklerinizle ve birazda kendi bildiklerimi kapatarak Manchester deplasmanında inanılmaz bi galibiyet aldım.resim atacam bazı istatistikler belki sizin seviyenizdekilere kötü gibi gelebililr ama maç baştan sona istediğim gibi geçti Rakibin topla oynamasına izin vermekten başka çarem yoktu ben de kontra futbolu oynadım.ceza sahama yaklaştırmadan oyunu yarı sahamda sıkıştırıp 2 golle bitirdim işi

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Ayrıca bana göre başarı taktikle birlikte takımın uyumuyla da alakalı bir durum.Bunla ilgili başka bir arkadaşa şunları yazmıştım
    Quote Originally Posted by LifeYourself View Post
    Taktik falan bunlar bana göre bir yerden sonra önemsiz şeyler.
    Ben 2-1DOS-4-2-1 oynuyorum.Evet oradaki 2 bildiğiniz 2'li defans.
    Benim için asıl önemli nokta ilk başta takım uyumudur ve sonra takım çalışması.Bunu nasıl yapıcaz?
    İlk başta hazırlık dönemini ne kadar iyi geçirirseniz o kadar devleşirsiniz.Transfer konusuna değinmiyeceğim.Bu oyunu kaç yıldır oynuyoruz.Hepimiz bir şekilde takım kurarız zaten.Takımı kurduktan sonra direk antreman sekmesine geçiyoruz.Antreman sekmesinde ilk işimiz seçtiğimiz 3 taktiği takımın öğrenmesi ve kondisyon yüklemek.Fakat maç öncesi antremanın yüzdesini son tike kadar arttırın.

Takım taktiği kavradığı anda 2. aşamaya geçiyorum.Takım çalışması ve uyumunu fullemek.Takım uyumu zaten ana sekmende gözüküyor.Çalışmasını ise maçta analiz edersin.Artık en yeteneksiz oyuncuların bile sıkışık anlarda doğru yerlere pas atmaya başlarlar.Çünkü abisi, kardeşi oradadır.Birbirleriyle çok iyi anlaşmaya başlar takım.Her şey su gibi akıp gider.O zaman takım çalışmasıda fullenmiş demektir.

3. Aşama ise senin oyun anlayışına göre artık sana kalmış bir şey.Ben güçlü bir takım oluşturduğumdan artık hüc.hareketi çalıştırıyorum genelde.

Sonra bir diğer önemli nokta röportajlardır.Basın mensupları ile konuşurken iddaalı olmalısın.Rakipler sana laf sokmadığı sürece sen onlara laf sokma.Rakip sana laf soktuğu anda takımının onlara günlerini göstereceği tarzda konuşursan genelde takımın gaza gelir.Tabi bunda takım kişiliğide önemli faktör.Maç içi konuşmalarında özellikle devre arasında asistan çok iyi konuşuyor takımda.Maç başı ve sonu sana kalmış.

Tekrar başa dönersek dediğim gibi taktik en son düşüncen olsun başarısızlıkta.Çünkü oyun motoru o kadar ilginçleştiki artık istersen en kral taktiği koy oyun seni yenmek istiyorsa yener.
    Quote Originally Posted by Walter Sakana View Post

Life Yourself'in söylediklerini de deneyebilirsin, ustam olur kendisi
    Est. hocam.Ne yaptın yav

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by LifeYourself View Post
    Est. hocam.Ne yaptın yav
    tabi, fm2009'da senin taktikle oynamıştım kaç sezon unuttun mu?
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Niye 4-2-3-1 oynuyosun ki. Hiç bu dizilimde ısrar etme bence. Daha dengeli bir dizilim seç. 4-2-3-1 bu sene hiç yararlı değil.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul/Güngören

@walter @lifeyourself

üstadlar yazdıklarınızı nefes almadan okuyorum. Müthişsiniz gerçekten...Saygılar...

7. Default Taktiğim için görüş & öneri

Taktiğim bu. Oynatmak istediğim futbol; Ersun Hoca gibi önde basan, topu çokçabuk hücuma getiren, beklerin aktif kullanıldığı vb.
    Bunların doğrultusunda böyle bi taktik yaptım. Bu doğrultuda sizden görüş & öneri bekliyorum.

8. Default

Neler yapmalıyım sizce ya da eksikler neler?

@lifeyourself tekrar teşekkür ederim verdiğin bilgiler için

@jevox06 kardeşim çünkü bu benim takıntım.en beğendiğim takımlar (arsenal-dortmund) 4-2-3-1 oynadığı için ben de diretiyorum.2li Dos oynayınca çok başarılı oluyorum evet ama dediğim gibi takıntı işte bu

http://www.fm-base.co.uk/forum/share...-3-tactic.html

Bu sitedeki taktiği bir denemenizi öneririm.

Bu taktiği bir deneyin bakalım.

12. Question İş Yükü

Bazı oyuncularım iş yükü yüzünden memnun değil ve gittikçe moralleri düşüyor daha çabuk yoruluyor.Bu iş yükü denilen şeyi nasıl düşürebilirim????

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul & Sakarya

Oyunda ki elle tutulur tek taktik bence jassar bomb away 14.2.1 onu dene.

Default Duran Topları Savunamamak

2026 yılındayım. Bu yıla kadar geldim hala duran top savunmayı beceremiyorum. Bir yılda ligde 25 gol yiyorsam 20'si kesinlikle duran top oluyor. Avrupa'da Barcelona'yla oynuyorum 4 gol yiyorum 4'ü de duran top. Geliyorum ankaraspor ile oynuyorum kupada 3 duran top 3 gol. Maç öncesi antrenmanında 5 yıldır duran top çalıştırıyorum. Yine de çözemiyorum bu sorunu. Nedir bunun ilacı?

fm sürümüm 14.1.3
    bu jassar away 14.2.1 sürümü için sanırım.
    Bende etkili olurmu taktik?

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul & Sakarya

Sürümün 14.1.3 ise yukarıda verilen şu taktik en iyisi.

Nesil
    2006
    Yer
    06

Merhaba
    Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım. Taktiğinde Hücum + Akıcı demişsin
    Defansı ortasahaya yaklaştırarak ve bekleri de ileri çıkartarak oyunun rakip sahada oynanmasını istiyorsun anladığım kadarıyla. Benim tavsiyem yüksek tempo seçeneği yerine yavaş tempo + sakin oyna + topa sahip ol dersen daha faydalı olacağını düşünüyorum,böylelikle pas hataların azalacaktır, atakları heba etmemiş olacaklar böylece. Bunun yanında Katı oyun anlayışı benimsemen ve forvetine Destek rolü verip taktiğini denemeni tavsiye ederim. Sonuçları paylaşabilirsen ayrıca sevinirim. Kolay gelsin

Quote Originally Posted by tatangalaroley View Post
    Sürümün 14.1.3 ise yukarıda verilen şu taktik en iyisi.

Verdiğin link açılmıyor

19. Default

Cevabın için teşekkür ediyorum. Ben bi süre konuya cevap gelmeyince dizilişte, rollerde falan oynamalar yapıp bi taktik yaptım.

Takımımın şu anda gol sıkıntısı yok bi şekilde golü buluyoruz ancak savunmada sıkıntı var. Puan kaybı yaşadığım maçların %90'ında öne geçtim ancak skoru bi türlü koruyamadım. Dediğin direktifleri Golleri bulduktan sonra skoru korumak amacıyla deneyebilirim.

Buda aldığım sonuçlar

Puan durumu

Nesil
    2006
    Yer
    06

Kanatları ileri almakla iyi yapmışsın. Yanlız benim tavsiyem ortasahada 2 savaşçı ortaha o bölgede sıkıntı yaratabilir. Tavsiyem ortasaha 3 lüsünü 1 savunma - 1 Destek - 1 Hücum olacak şekilde ayarlaman. Böylelikle ortalama pozisyonlarda ortasahada orta 3 lüyü üçgen gibi dizilmiş şekilde sahaya yaymış olursun . Oyun kurucu rolünü verebilirsin Emre için , ayrıca Emre MCR rolü değişmesin derim. Oyunu kurarken Kuyt ile oynama ihtimali daha yüksek olur bölgesi itibari ile böylelikle. Meireless için de ikiyönlü ortasaha deyip taktiği bir de öyle denermisiniz .Ayrıca akıcılığı dengeye çekermisiniz . Sonuçları bekliyorum umarım işe yarar

21. Default

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Kanatları ileri almakla iyi yapmışsın. Yanlız benim tavsiyem ortasahada 2 savaşçı ortaha o bölgede sıkıntı yaratabilir. Tavsiyem ortasaha 3 lüsünü 1 savunma - 1 Destek - 1 Hücum olacak şekilde ayarlaman. Böylelikle ortalama pozisyonlarda ortasahada orta 3 lüyü üçgen gibi dizilmiş şekilde sahaya yaymış olursun . Oyun kurucu rolünü verebilirsin Emre için , ayrıca Emre MCR rolü değişmesin derim. Oyunu kurarken Kuyt ile oynama ihtimali daha yüksek olur bölgesi itibari ile böylelikle. Meireless için de ikiyönlü ortasaha deyip taktiği bir de öyle denermisiniz .Ayrıca akıcılığı dengeye çekermisiniz . Sonuçları bekliyorum umarım işe yarar
    Önerileriniz için teşekkür ederim, dediklerinizi uyguladım. Sonuçları yarın atarım.

ok adamım yeni ayıktım üstteki taktiği

Nesil
    2006
    Yer
    06

Hiç düşünmeden bu taktiği kullanabilirsiniz , 14.1.3 için en iyi taktiktir. Oyundan keyif aldıracağına eminim. Özellikle STR rolündeki adamınızın yaptığı asist sayıları inanılmaz yüksek oluyor

BUYRUN TAKTİK

http://www.mediafire.com/download/gg...20by%20kun.tac

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

4-4-2 oyna

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

herkes en iyi taktik diye paylaşıyor mübarek bana kalırsa şu ana kadar FM 2014'te en iyi taktik ortada yok.... Oyunda eski serilere göre bir gariplik var ama vakit bulamadığım için çözemedim. Vaktim olursa ve onu çözersem taktik yayınlayacağım inşallah bahardan önce...
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Quote Originally Posted by Batuhanveata View Post
    Merhaba arkadaşlar Galatasarayı aldım ve hangi taktiği denesem bilemedim 4-3-1-2 taktiği denedim tutmadı hanovera 3-1 yenildim hani şut oranım falanda kötü topla oynama oranım %39larda fm 13 le ne kariyerler yaptım çokta iyi oldu fakat fm 14 direktifleriyle birlikte bir taktik uyduramadım bana bir taktik önerirmisiniz

Galatasaray için bir taktik verirseniz sevinirim yenemediğim her maç için oyunu suçluyorum Çıldırmak üzereyim .
    Şu taktiklerden sana uygun olanı denemeni öneririm.

http://www.fm-base.co.uk/forum/share...ts-2-cups.html

http://forum.turksportal.net/vb/show...72#post2593772

http://www.fm-base.co.uk/forum/footb...ess-story.html

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by nannar View Post
    herkes en iyi taktik diye paylaşıyor mübarek bana kalırsa şu ana kadar FM 2014'te en iyi taktik ortada yok.... Oyunda eski serilere göre bir gariplik var ama vakit bulamadığım için çözemedim. Vaktim olursa ve onu çözersem taktik yayınlayacağım inşallah bahardan önce...
    Hocam bu taktiği yapan çocuk kör oldu Şaka bir tarafa 14.1.3 için neredeyse hileli diyebileceğim ,850 beğeni alan bir taktiktir .

Buyrun taktiğin orjinal linki

Yanlız o linkte taktik 14.2 ayarlı olduğu için (ki sadece 14.1.3 lü versiyonlusu için üstte söylediklerim) bende hala mevcut olan 14.1.3 versiyonlusunu kendim upload edip paylaştım arkadaş ile

Ayrıca korner bug 'ı var ki taktikte , efsane Umarım arkadaş dener de işini görür

arkadaşlar taktiğim 14.2.2 versiyonunda da işe yaramaktadır deneyip dönüş yapmanızı bekliyorum

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by nannar View Post
    Ya hocam işte GRID gibi bi taktik daha çıkmadı işte de idare eden bir iki taktik dolaşıyo piyasada.

@ walter sakana

abim beşiktaş kariyerim için taktik yaptım ama senden yardımlarını isteyeceğim değişmesi gereken yanlış olan ya da değişse daha iyi olan bişey varsa söylersen sevinirim.

jem karacan ve pektemeğin görevlerinde çok kararsızım jem karacan iki yönlü mü yapsam bilemedim

bir de gs fb deplasmanında falan ne tarz bi oyun benimsemeliyim kormadan saldırayım mı bu takımda yoksa kontra falan mı kovalayayım ?

Sayfa 12 / 19 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon

Mesaj Yetkileri