Sayfa 17 / 19 İlkİlk ... 71516171819 SonSon
481 ile 510 arası toplam 542 sonuç

Konu: Taktik Tartışma Platformu

1. Default

Vallahi Bende 14.3'ten İtibaren Başladım Oynamaya Hücum Yapmak Zorlaşmış mı Nedir Çözemedim ? Artı Forvetler Çok Fena Gol Kaçırıyor

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Vallahi Bende 14.3'ten İtibaren Başladım Oynamaya Hücum Yapmak Zorlaşmış mı Nedir Çözemedim ? Artı Forvetler Çok Fena Gol Kaçırıyor
    Bende de pozisyona giriyorlar ama gol atmak cidden daha zorlaşmış gibi.

link yenilerseniz seviniriz

14.3 Beşiktaş taktik lazım arkadaşlar ne yaptıysam 10 kere falan kariyer açtım hiçbirinde başarılı olamadım olamıyorum yok beceremiyorum ben bu oyunu

Link kırık.

Kesinlikle Oscar Cardozo'yu denemelisin.Pişman olmazsın.Ben Fenerbahçe'ye aldım ilk sezonunda 32 golü var şuan.6'sı Şampiyonlar liginde.Ligin bitmesinede 6 hafta var daha.

Bu arada Caner gibi bir kanat oyuncumun olduğunuda hatırlatayım 22 asist

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul/Güngören

Lacina Traore'yi bir dene

Ufak değişiklikler yap taktiğinde.Çok büyük değişikliklere gitmene gerek yok.Mesela bi maç rakibe göre pres yap bi maç markaj yap.bi maç geniş alanda oyna bi maç dar alanda oyna.ama rakibini analiz edip yap bunu.

Nesil
    2009
    Yer
    Cape Town

Ömer Üründül'ün de en çok sevdiği oyuncu tipidir sırtı dönük forvet
    Arkadaşların dediği gibi bu işi en iyi yapanlar arasında Llorente,Drogba,Hulk gibi güçlü adamları kullanabilirsin.Oyuncu tercihleri arasında ''sırtı dönük oynar'' ibaresi olmayan güçlü bir oyuncuyu da özel antrenmanla sırtı dönük oynar şekile getirebilirsin

konu sahibi ilgilenmiyor sanırım

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Banega View Post
    Ömer Üründül'ün de en çok sevdiği oyuncu tipidir sırtı dönük forvet
    Arkadaşların dediği gibi bu işi en iyi yapanlar arasında Llorente,Drogba,Hulk gibi güçlü adamları kullanabilirsin.Oyuncu tercihleri arasında ''sırtı dönük oynar'' ibaresi olmayan güçlü bir oyuncuyu da özel antrenmanla sırtı dönük oynar şekile getirebilirsin

Bu ibarenin yer aldığı bir forvette ben belirteyim; muhtemelen bahsedilmiştir Cristian Benteke

12. Default Takım Direktifi

Borussia Dortmund takımına dikine pas ve yüksek tempo mu yoksa topa sahip ol,kisa pas ve yavaş tempo mu iyi olur?

13. Default

Merhaba arkadaşlar,
    Atletico Madrid'in özellikle bu sezon Barcelona karşısında rakibi kitlediği oyun stratejisini FM14'e uygulamak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

14. Default Atletico taktik yardım

Merhaba arkadaşlar,
    Atletico Madrid'in özellikle bu sezon Barcelona karşısında rakibi kitlediği oyun stratejisini FM14'e uygulamak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Default Adanaspor ile taktik var mı ?

Arkadaşlar ptt.1 ligi takip eden bilir adanaspor zor bir dönem geçiriyor onu alacağımda taktik var mı ?

Default Aklımdaki Taktiği Oyuna Yansıtma

Merhaba arkadaşlar, fm 14 oynarken aklıma takılan bazı sorular var bu soruları siz yardımsever arkadaşlara sorup cevap almayı ümit ediyorum.

1-) Ben oyunda topu rakibe veren, kendi sahasında çok adamla bekleyen, güçlü - kararlı, kontraatak takımı oluşturmak istiyorum. Örneklemek gerekirse; bu dönemin Chelsea-Atletico Madrid ve Borussia Dortmund'u gibi. Buna uygun bir diziliş nasıl olmalı, felsefemiz - akıcılığımız ne olmalı, takım ve oyuncu direktiflerimizde neleri seçmeliyiz? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

2-) Gagenpressing yani şok presi oyuna nasıl uyarlarım?

Default Oyuncunun maçta her şeyini vermesi...

Manchester United ı çalıştırıyorum. Takıma rotasyon için kaliteli oyuncular takviye ettim. Şimdi istiyorum ki oyuncu maçta her şeyini versin. Mesela öyle bir taktik yapayım ki kanat oyuncuları maçı %100 kondisyonda iken %50 %60 larda bitirsin. Yada yedekten soktuğum oyuncu tüm enerjisini son 30 dakkada harcasın. Sanki 90 dakika maç yapmış gibi. Böylede kadro genişliğini en iyi şekilde kullanmak istiyorum. Buna göre taktiksel yardımınızı bekliyorum.

[IMG][/IMG]
    Beyler böyle takım direktifleri verdim. Küçük takımlarla oynamak amacıyla sizce uygun olur mu?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by ismaelbouzid View Post
    Beyler böyle takım direktifleri verdim. Küçük takımlarla oynamak amacıyla sizce uygun olur mu?

küçük takımız dye geriye bu kadar yaslanmak her maçta rakibi izlemene sebep olur ayrıca madem bu kadar yaslandın ,kısa pas yerine direk pas seçeneği seçersen daha kolay kontra yakalarsın.Bir de son olarak göbekten oynamak kontraların etkisini azaltabilir. kanatlardan oynamanı tavsiye ederim.
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Quote Originally Posted by nannar View Post
    küçük takımız dye geriye bu kadar yaslanmak her maçta rakibi izlemene sebep olur ayrıca madem bu kadar yaslandın ,kısa pas yerine direk pas seçeneği seçersen daha kolay kontra yakalarsın.Bir de son olarak göbekten oynamak kontraların etkisini azaltabilir. kanatlardan oynamanı tavsiye ederim.
    Peki çok teşekkür ederim tavsiyeler için uygulayacağım.

2013 te ayrı olarak kontra oyna seçeneği vardı acaba 2014 te bunu karşılayan bir seçenekk var mı?

Bu sene deplasman maçları ayrı mı bir zor bana mı öyle geliyor? Bir türlü deplasmanda istikrarı sağlayamadım, istikrar da değil ligin sonuncusuyla da oynasam yine kaybediyorum, deplasmanda galibiyet almak bayağı sıkıntı olur oldu, hele de ŞL'de deplasmanda hep kaybedip evimde fark attığım maçlar sayesinde final oynuyorum. Bu arada Bayern Münich ile oynuyorum, 2022 yılındayım ve bu süre zarfında lig şampiyonu hep biz olduk. ŞL vs. birçok başarım var, oyunun en iyi regenleri hemen hemen bende. Her mevkide enler benim takımımda diyebilirim, ama deplasmanda lig sonuncusuna karşı şut çekemiyoruz. Evimizde 6-7 atıyoruz. Hiç kanat oyuncum yok. Sadece bekler var. Buna uygun önerebileceğiniz bir taktik varsa deplasman için makbule geçer. Hazır taktiklerle oynadım hep hala da öyleyim, ama namağlup şampiyon olanların sslerine falan bakıyorum da deplasmanda berbat olduk hep

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Ben taktiği hazırladım... En azından 2-3 takımla 1 sezon denemek lazım. Bu konuda bana yardımcı olabilecek olan var ise mesaj atsın, 2-3 günde sezonu bitirecek kadar çok fm oynayanlardan arkadaşlara taktiği vereyim de deneme aşamasını tamamlayalım

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

yasinberk1948
    Hocam atta deniyeyim.Elazığspor'la düşünüyorum
    ilk arkadaşa taktiği yolladım. ben de GS ile 25. haftadayım... yarın akşama da yayınlarım inşallah

TAKTİĞİME YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.

Sağ kanatdaki hedef kanat oyuncumun defansın arkasına kaçarak oynamasını istiyorum. Bir kanat oyuncusundan çok da fazla gol pozisyonuna girmesini istiyorum. Yani bir nevi defans arkasına kaçan 2. forvet gibi oynamalı. Ayrıca pres yapmasını da istiyorum.

Serbest oyuncu rolünde oynayan oyuncumun çok fazla gol pozisyonuna girmesini istiyorum. Zaman zaman pres yapmasını istiyorum. Geriye destek vermesini beklemiyorum. Bir nevi 2. forvet gibi oynamasını istiyorum.

İçeri kat eden rolünde ki oyuncumun orta sahaya çok fazla katkı vermesini istiyorum. Serbest oyuncu ve hedef kanat oyuncusu rolünde ki oyuncularımın defansif anlamda açıklarını kapatmasını istiyorum. Hücum anlamın da ise içeri kat edip asistler yapmasını istiyorum ya da kanatdan ortalar açmasını istiyorum.

Santraforumun çok fazla pres yapmasını istiyorum. Serbest oyuncu ve Hedef Kanat Oyuncusu rolünde ki arkadaşlarına servis yapmasını istiyorum. Yeri geldiğin de defans arkasına kaçmasını istiyorum. Karar veremediğim için bazen çalışkan forvet rolün de bazen de komple forvet rolün de oynatıyorum.

İlk sezon Samed Yeşil ve Levent Ayçicek'i kiraladım, Jem Karacan'ı aldım. Samed ve Levent as olarak oynamadılar. Zokora ve Janko'yu kiralık olarak gönderdim. Colman'ı sattım. Ve ilk sezon lig 2. si oldum. Türkiye kupasını finalde penaltılarla kaybettim. Avrupa da gruptan çıktıktan sonra BATE'yi eledim ve ardından Freiburg'a elendim. Bu kötü kadroya göre hiç de fena değildim. Şimdi ise kadro da büyük bir revizyona gidip 2. sezona başladım.

Taktiğimde ki eksikler sizce neler? Taktiği geliştirmek için neler yapmalıyım? Taktiğimle ilgili her türlü önerinizi bekliyorum.

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

Büyük takımlara karşı evimizde-deplasmanda büyük sıkıntılar yaşıyorum,puan veya puanlar koparabilmem için önerilere ihtiyacım var diziliş ve komut olarak neleri kullansam şansım artar yardımlarınızı bekliyorum.

Quote Originally Posted by Falcao9 View Post
    TAKTİĞİME YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.

Sağ kanatdaki hedef kanat oyuncumun defansın arkasına kaçarak oynamasını istiyorum. Bir kanat oyuncusundan çok da fazla gol pozisyonuna girmesini istiyorum. Yani bir nevi defans arkasına kaçan 2. forvet gibi oynamalı. Ayrıca pres yapmasını da istiyorum.

Serbest oyuncu rolünde oynayan oyuncumun çok fazla gol pozisyonuna girmesini istiyorum. Zaman zaman pres yapmasını istiyorum. Geriye destek vermesini beklemiyorum. Bir nevi 2. forvet gibi oynamasını istiyorum.

İçeri kat eden rolünde ki oyuncumun orta sahaya çok fazla katkı vermesini istiyorum. Serbest oyuncu ve hedef kanat oyuncusu rolünde ki oyuncularımın defansif anlamda açıklarını kapatmasını istiyorum. Hücum anlamın da ise içeri kat edip asistler yapmasını istiyorum ya da kanatdan ortalar açmasını istiyorum.

Santraforumun çok fazla pres yapmasını istiyorum. Serbest oyuncu ve Hedef Kanat Oyuncusu rolünde ki arkadaşlarına servis yapmasını istiyorum. Yeri geldiğin de defans arkasına kaçmasını istiyorum. Karar veremediğim için bazen çalışkan forvet rolün de bazen de komple forvet rolün de oynatıyorum.

İlk sezon Samed Yeşil ve Levent Ayçicek'i kiraladım, Jem Karacan'ı aldım. Samed ve Levent as olarak oynamadılar. Zokora ve Janko'yu kiralık olarak gönderdim. Colman'ı sattım. Ve ilk sezon lig 2. si oldum. Türkiye kupasını finalde penaltılarla kaybettim. Avrupa da gruptan çıktıktan sonra BATE'yi eledim ve ardından Freiburg'a elendim. Bu kötü kadroya göre hiç de fena değildim. Şimdi ise kadro da büyük bir revizyona gidip 2. sezona başladım.

Taktiğimde ki eksikler sizce neler? Taktiği geliştirmek için neler yapmalıyım? Taktiğimle ilgili her türlü önerinizi bekliyorum.
    Taktiğime yardımlarınızı bekliyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Balıkesir

14.3.1 de Beşiktaş icin 4-3-3 (dmc - amrl li 2 mc li ) versiyonu olan var mı ya bir türlü taktik tutturamıyorum nedense beşiktaş ile oynamak cok zor..

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Eskişehirspor gibi bir takım ile Topa Sahip ol,Kısa pas , Ayağa paslaşma komutlarıyla 5 büyüklere karşı ne yapabilirim

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

Quote Originally Posted by gokoreis View Post
    Eskişehirspor gibi bir takım ile Topa Sahip ol,Kısa pas , Ayağa paslaşma komutlarıyla 5 büyüklere karşı ne yapabilirim
    Sifir sifir sifir

Sayfa 17 / 19 İlkİlk ... 71516171819 SonSon

Mesaj Yetkileri