Sayfa 19 / 19 İlkİlk ... 9171819
541 ile 542 arası toplam 542 sonuç

Konu: Taktik Tartışma Platformu

elimde bir taktik var ama ona uygun antrenman ve nasıl bir maç hazırlığı uygulayacağımı bulamadım

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Biraz geç olacak ama hücum hattındaki oyuncu rolleriyle ilgili çok önemli 1-2 ip ucu vermek isterim.

İster AMC ister AMRL isterse de SC mevkisinde olsun "atak" rolü yüklemediğiniz oyuncular çok fazla ceza sahasına girmez. Forumda birçok başlık altında "her maçta bir sürü şut çekiyor takımım ve ben bunu engelleyemiyorum" tarzı sıkıntılar yazılmış. Dediğim gibi "destek" rollü oyuncular çok olduğunda ceza alanına girmeniz zorlaşacağı için dış şutlarınız bol olur fakat topa daha fazla sahip olabilirsiniz. Taktikte ince ayarları da kurcalasanız,takım ayarlarını da kurcalasanız duvar paslarıyla ceza alanına girme dışında başka bir ceza alanı alternatifi olmaz ve kanat hücumlarınız da etkisiz hale gelir...

Sadece forvetinizi bile "atak" role çevirdiğinizde çektiğiniz uzun şut sayısı oldukça düşecektir çünkü ceza alanına giren 1 oyuncu bile diğer "destek" rollü oyuncular için pas tercihidir ve dış şut atmaktan farklı bir alternatif olur Özellikle merkezde oynayan MC-AMC-SC rollü oyuncularınızdan en az 2 tanesi "atak" rollü olursa rakip ceza alanında pozisyona girme şansınız (mutlak gol şansı istatistiği) artacaktır...

aklıma gelmişken yazayım dedim
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Sayfa 19 / 19 İlkİlk ... 9171819

Mesaj Yetkileri