1 ile 13 arası toplam 13 sonuç

Konu: Tottenham İncelemesi | FM 14

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Default Tottenham İncelemesi | FM 14

Tottenham Hotspur FC

Kulüp Başkanı (Daniel Levy)

Stadyum (White Hart Lane)

Tesisler'in Durumu

Antrenman Tesisleri: Üst düzey antreman tesisleri
    Alt Yapı Tesisleri: Üst düzey alt yapı antreman tesisleri
    Kurumsal Tesisler: İyi kurumsal tesisler
    Genç Takım Antrenörlüğü: İyi genç antrenörü
    Genç Yetiştirme: Ortalamanın üzerinde genç yetiştirme

Kulüp Hakkında

Tottenham Hotspur Football Club, daha çok Spurs olarak bilinir. Günümüzde FA Premier League'de oynayan Tottenham, Kuzey Londra'da kurulmuş profesyonel bir İngiliz futbol kulübüdür. Kulübün stadı White Hart Lane'dir.

Tottenham, İngiltere'de 20. yüzyılın içinde 1960-61 sezonunda, hem ligi, hem kupayı kazanmayı başarmış ilk takımdır. 1963 yılında da Kupa Galipleri Kupası'nı kazanarak Avrupa'da kupa kazanan ilk İngiliz takımı olmuştur. 1970'lerde iki kez İngiltere Lig Kupası'nı ve 1972'de de yeni adıyla ilk UEFA Kupası'nı kazanmışlardır. 1980'lerde Spurs, birçok kupa kazanmıştır; iki kez FA Cup, bir kez FA Community Shield ve 1983-84 sezonunda UEFA Kupası'nı kazanmışlardır. 1990'larda FA Cup ve Lig Kupası'nı kazanmışlardır. 2008'de Lig Kupası'nı bir kez daha kazanmışlardır; böylece her on yılda en az bir kez bu kupayı kazanmış oldular. Bu, sadece Manchester United tarafından gerçekleştirilmiş bir başarıydı.

Stadyum ve Tesisler Hakkında

White Hart Lane, Tottenham Hotspur 'un stadıdır. Kuzey Londra'nın, Tottenham bölgesinde yer almaktadır ve 36,310 kişilik bir kapasitesi vardır. Taraftarları arasında, The Lane olarak adlandırılır.

Tottenham Hotspur, 1899'dan beri maçlarını White Hart Lane'de oynamaktadır. Stadda oynadıkları ilk maçı, 5,000 taraftar izlemiş ve Notts County'ye karşı 4-1 kazanmışlardır. 1908'den 1972'ye kadar, İngiltere'de White Hart Lane, reklam panolarının olmadığı birkaç staddan biri olmuştur.

1923'te stadın kapasitesi 50,000 kişiye çıkarılmıştır. Mart 1938'de oynanan, FA Cup maçında White Hart Lane, 75.038 seyirciyle kapasite rekoru kırmıştır.

Ekonomik Durum Hakkında

Kulübün tahmini değeri 849 MN Euro olarak gözüküyor, kredi borcu ise 55 MN Euro olarak girilmiş.

Teknik Heyet Hakkında

Gayet iyi personel kadrosuna sahipsiniz, sadece ekleme yapmanızı öneriyorum. Gözlemci sayısı çok az bunun yanında antrenör sayısını da arttırmanızda fayda var..

Kaleciler

Hugo Lloris : As kaleciniz durumunda, gayet iyi bir profile sahip Lloris uzun yıllar kalenizi emanet edebileceğiniz bir kaleci. Özellikle refleks değeri ile dikkat çekiyor..

Brad Fridel : 42 yaşında ve bana göre yedek için gereksiz durumda. Yıllık maaşı yüzünden gönderilecek ilk oyuncu benim gözümde..

Kendisini yollamanız halinde yıllık 3.1 MN Euro yükten kurtulmuş olacaksınız. Potansiyeli olan bir kaleci alarak yedek bekletmeniz daha iyi olacaktır..

Gomes : Tıpkı Fridel gibi yaş sorunu olduğundan dolayı yollamanızı öneriyorum ancak takımda tutmak isteyenler için ideal bir yedek özellik olarak. 3 MN Euro yıllık maaş aldığını hatırlatmakta fayda var..

Defans

As oynatmanızı önerdiğim oyuncular :

Younes Kaboul : Hava üstünlüğü konusunda mükemmel değerlere sahip. Sakatlanma Eğilimi konusunda sıkıntısı var bu yüzden kesinlikle bir alternatifini bulundurmalıyız, ancak sakat olmadığı sürece kesinlikle 11 oynatacağınız oyuncu olmalı.

Jan Verthonghen : Çok teknik bir stoper, ''Pas dağıtan stoper'' olarak oynatmanızı öneririm. Çok iyi stoperlere sahipsiniz ancak benim favori ikilim Kaboul / Verthonghen olacak.

Verthongen de hava toplarına çok hakim bir oyuncu olarak dikkat çekiyor.

Kyle Walker : Sağ bek için ''İki yönlü bek'' olarak mükemmel olacaktır, hız değerleri ile dikkat çeken oyuncunun yaşının genç olması da büyük bir avantaj.
    Az da olsa gelişebilecek durumda olan Walker'dan belli bir süre yararlanıp daha sonra satmanız mümkün.

Dany Rose : Sol bek için en ideal kendisini gördüm. Hız değerleri mükemmel ve yaşı genç eğer oynatırsanız ve iyi bir antreman programı ayarlayabilirseniz aynı derecede gelişim göreceğinizden eminim..

Yedek olarak bu bölgede değerlendirilecek oyuncular :

Michael Dawson : Stoper için özellikle Kaboul'un sakatlığa olan eğilimi göz önüne alınınca çok önemli bir alternatif oluyor.

Sakatlık ya da ceza gibi durumlarda çok rahat oynatabileceğiniz ve sırıtmayacak bir oyuncu.

Vlad Chiricheş : Genç stoper Dawson'dan sonraki bir diğer alternatif. Yaşının genç olması sebebiyle kendisini geliştirmeniz mümkün..

Ne derece gelişeceği konusunda net bir şey olmasa da iyi bir program ile o bölge için iddialı bir oyuncu durumuna gelebilir. İlk sezonlar için yedek kulübesinde değerlendirmek daha doğru olacaktır..

Kyle Naughton : En büyük özelliği her iki bek içinde görev alabilmesi. Bu onu yedek olarak avantajlı kılıyor..

Beklerde çok üst düzey yedek olmadığı için her iki bek içinde sakatlık durumunda ilk akıla gelecek isim olmalı..

Orta Saha

Paulinho : Savunma ve hücum özellikleri gayet iyi durumda. Hız özelliğinin de ideal durumda olması çok önemli bir avantaj..

Orta alanda ''Oyun kurucu'' olarak oynatmanızı öneriyorum. 24 yaşındaki oyuncu az da olsa gelişebilecek durumda..

Sandro : DMC bölgesinde aklınıza gelebilecek her rolün uygun olduğu bir oyuncu. Fiziksel özellikleri ile dikkat çeken Sandro çok kaliteli bir savunmacı orta saha oyuncusu.

Büyük maçlarda savunmaya yapacağı destek ile sizi çok rahatlatabilecek bir oyuncu.

Moussa Dembele : ''Defansif oyun kurucu'' rolü çok uygun. Kendisinden hem savunurken hem de hücum yaparken yararlanmanız gerekli..

Profili mükemmel durumda olan Dembele'nin en önemli artısı orta alanın her yerinde oynayabiliyor olması.

Christian Eriksen : AMC'li bir taktik kullanıyorsanız Eriksen'i mutlaka kullanmalısınız. Yaşı genç ve çok iyi bir şekilde gelişebilecek durumda..

''Ofansif orta saha'' rolünde çok iyi verim alabilirsiniz. Mevcut profili ile de AMC bölgesi için en iyi oyuncu..

Kanatlar :

Erik Lamela : Sağ kanatta as oyuncunuz olacaktır. 21 yaşında ve mükemmel bir profile sahip..

Çok iyi bir gelişim gösterme potansiyeline sahip olan Lamela mevcut durumuyla da ''İçe kat eden'' rolünde estirebilecek bir oyuncu.

Nacer Chadli : Sol taraf için en ideal oyuncu, çok iyi olmasa da vereceğiniz görevi yapabilecek durumda.''İçe kat eden'' rolünde kendisinden zaman zaman skor katkısı da alabilirsiniz..

Aaron Lennon : Her iki kanat içinde en ideal yedek durumunda. Teknik olarak zayıf olsa da hız olarak çok iyi durumda.

Sakatlık ve ceza gibi durumlarda ekstra katkı sağlayabilir.

Gylfi Sigurosson : AMC için yedek oyunculardan birisi, sol kanat içinde değerlendirebilirsiniz. Teknik özellikleri çok iyi durumda olan oyuncu sakatlık durumlarında sol kanat içinde seçenek olabilir..

Lewis Holtby : AMC bölgesi bir diğer yedek oyuncumuz. 22 yaşındaki Alman oyuncu zaman zaman şans verebileceğiniz bir oyuncu..

Geliştirebileceğiniz de bir oyuncu bu sebeple kendisine dikkat etmenizi öneririm.

Andros Townsend : Son olarak değerlendireceğimiz oyuncu, potansiyel olarak çok iyi durumda.

Geliştirmenizi öneriyorum, gelecekte sol taraf için çok iyi duruma gelebilir. Sol tarafta özellikle Bale gittikten sonra bir düşüş olacaktır, bu sebeple 2-3 sezon içinde çok iyi şekilde gelişim gösterebilecek bir oyuncu.

Forvet

Roberto Soldado : Bu mevki için en ideal seçim olacaktır, ''Fırsatçı Golcü'' rolünde mükemmel performans sergileyeceğini düşünüyorum..

Emmanuel Adebayor : Fiziksel özellikleri ile dikkat çeksede teknik olarak bu düzeyde değil. Takımınızda ancak yedek olacak düzeyde olan bir oyuncu. Sakatlık durumlarında ''Fırsatçı Golcü'' olarak oynatmanızı öneriyorum..

Eğer çift forvete geçme durumunuz olursa ''Yaratıcı Forvet'' olarak Soldado ile yan yana oynatabilirsiniz..

Jermain Defoe : Bana göre yollanması gereken bir oyuncu, yaşı 30 ve 3. forvet konumunda duruyor. Yerine genç birisi getirilebilir..

Hız özelliği ile dikkat çeken Defoe'nin en zayıf noktası hava topları. Takımda 3. forvet durumunda olan Defoe'de ''Fırsatçı golcü'' olarak oynayabilecek bir oyuncu..

Taktik Hakkında

Diziliş olarak en uygun sistem budur.

Eriksen'in oynaması gerektiğini düşünüyorum, dilerseniz orada Dembele / Eriksen ikilisini dönüşümlü oynatabilirsiniz.

Takımın zaten bütçe olarak sıkıntısı yok, transfer ihtiyacı olan tek acil bölge sol bek. Bunun haricinde çok acil olan bir yer yok..

Transfer Önerisi

Sol bek sıkıntımız mevcut, dileyenler buraya bir oyuncu alabilirler. Bu kısım için benim ilk aklıma gelen oyuncu Baines oldu.

Sol kanatta da bir zayıflık var. Dileyenler buraya da transfer yapabilirler.

Ben ilk sezon için sol bek alıp, sol kanat'ı diğer sezona bırakmanızı öneriyorum.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Paulinho ve Sandro yan yana olmaz, solak Vertongohen'de sağ stoper oynamaz. Lennon zaten kesilemez. Olm nasıl TD'sin lan sen Benim önerim Lloris - Walker Kaboul Vertonhogen Rose - Sandro Dembele - Lennon Eriksen Chadli(Lamela) - Soldado. Eriksen'in yedeği Gylfi ve Holtby var zaten. Sandro ve Dembele'nin yerine de Capue ve Paulinho kullanılır. Takımda tek eksik iyi bir sol bek o da bir şekilde Baines alıp kapatılır, plase Fuchs.
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2013
    Yer
    Samsun

Bu sene kadrosu gerçekten gayet iyi Tottenham'ın

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Quote Originally Posted by Spy.94 View Post
    Paulinho ve Sandro yan yana olmaz, solak Vertongohen'de sağ stoper oynamaz. Lennon zaten kesilemez. Olm nasıl TD'sin lan sen Benim önerim Lloris - Walker Kaboul Vertonhogen Rose - Sandro Dembele - Lennon Eriksen Chadli(Lamela) - Soldado. Eriksen'in yedeği Gylfi ve Holtby var zaten. Sandro ve Dembele'nin yerine de Capue ve Paulinho kullanılır. Takımda tek eksik iyi bir sol bek o da bir şekilde Baines alıp kapatılır, plase Fuchs.
    Pau ve Sandro yan yana bal gibi olur.

Dembele'yı zaten as oynatmanız gerekenler kısmına yazdım, dönüşümlü olarak oynatabilirsiniz. Özellikle büyük maçlarda orta alan için Pau ve Sandro harika olacaktır..

Ayak konusuna dikkat etmemişim. Lamela'yı oynatmayacak olanın TD'lüğünden şüphe ederim ben asıl o profil nasıl oynatılmaz

Chadli de teknik olarak daha iyi durumda Lennon da sadece hız mevcut, ben olsam Chadli'yi koyardım.

-EK

Tabii şunu da hatırlatmak gerekir, isteyen istediğini oynatıp verim almayı bekleyebilir amaç kariyer açacağınız takımları tanımak olduğundan yine son seçim her zaman sizindir.

Mevcut oyuncuları tanımanız için yapıyoruz bu incelemeleri. Örneğin ; Ben savunmacı futbolü sevdiğimden taktikte Pau ve Sandro'yu yan yana koydum. Siz hücumda da katkı verebilecek Dembele'yi oynatabilirsiniz..

Kanatlardan yüklenmek isteyenler Lennon'u oynatabilir, ben genel olarak onlardan skor katkısı istediğimden Chadliyi koydum..

Sol bek için Ansaldi de uygun olabilir bu arada, Özgür de söylemiş Fuchs da olabilir.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Kaka Leite View Post
    Pau ve Sandro yan yana bal gibi olur.

Dembele'yı zaten as oynatmanız gerekenler kısmına yazdım, dönüşümlü olarak oynatabilirsiniz. Özellikle büyük maçlarda orta alan için Pau ve Sandro harika olacaktır..

Ayak konusuna dikkat etmemişim. Lamela'yı oynatmayacak olanın TD'lüğünden şüphe ederim ben asıl o profil nasıl oynatılmaz

Chadli de teknik olarak daha iyi durumda Lennon da sadece hız mevcut, ben olsam Chadli'yi koyardım.

-EK

Tabii şunu da hatırlatmak gerekir, isteyen istediğini oynatıp verim almayı bekleyebilir amaç kariyer açacağınız takımları tanımak olduğundan yine son seçim her zaman sizindir.

Mevcut oyuncuları tanımanız için yapıyoruz bu incelemeleri. Örneğin ; Ben savunmacı futbolü sevdiğimden taktikte Pau ve Sandro'yu yan yana koydum. Siz hücumda da katkı verebilecek Dembele'yi oynatabilirsiniz..

Kanatlardan yüklenmek isteyenler Lennon'u oynatabilir, ben genel olarak onlardan skor katkısı istediğimden Chadliyi koydum..

Sol bek için Ansaldi de uygun olabilir bu arada, Özgür de söylemiş Fuchs da olabilir.
    Paulinho Sandro yaparsan orta sahanın yaratıcılığı düşecektir. Zaten dediğin gibi savunmacı bir takım olacaktır. Eğer öyle yapıyorsan Eriksen'e Takımın Beyni rolünü verip direktiflerinde yardımıyla oyunu onun üzerinden kurmak organizasyonlar için olumlu olacaktır. Ayrıca 4-2-3-1'i 3 AMC'li oynayıp da Dembele Eriksen Gylfi 3'lüsüyle oyunu göbekten oynatarak çok farklı efektif bir organizasyonda yapılabilinir, ilginç de bir şey olur sanırım Şahsen denemedim bunu ben bir deniyim bakıyım.
    Screw you guys, I'm goin' home

Teşekkürler çok iyi bir inceleme.Bence Dembele, Paulinho'dan iyidir.Çok koşan bir oyuncu.Ben FM 13'ten biliyorum takımın en çok koşan ve top kapan oyuncusuydu.

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

Tottenham Ile Oynayıp Sol Beki Yeterli Görmeyen Davide Santon'u Alsın Yüzde Yüz Tavsiyemdir. Kaleci Konusunda Ise Ospina Diyorum Inşallah Takılmaz Ise Yabancı Kuralına

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

tottenham şimdi de çok kısır ve garantici bir takım. kadro yapıları buna uygun. oyunda da bu şekilde oynatılacaksa kısırlığı aşmak için soldado gibi ikinci klasman bir golcüden daha iyi bir golcü şart. agüero gibi falan... kim olur bilmiyorum ama altyapıda -9 potansiyelli zenci bir forvet vardı. değerlendirilebilir.

bu arada soldado'dan vazgeçilir, defoe'den vazgeçilmez. taraftarlar aforoz eder. real'deki raul kadar olmasa da tottenham için küçük çaplı bir efsanedir defoe.

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Defoe veya Adebayor Türkiye'ye gelir mi ve kaça ???

Nesil
    2013
    Yer
    Elazığ

Quote Originally Posted by resoag View Post
    Defoe veya Adebayor Türkiye'ye gelir mi ve kaça ???
    Devre arasında transfer listesinde oluyor Defoe.

yeni kariyere başladım tottenham'la kadrosu gerçekten iyi.

defoe'ye liverpool talip oluyor. rahatça satabilirsiniz. adeboyor yılda 6 milyon alıyor ve başka kulüpler bu parayı vermek istemiyor. yarısını sizden istiyor. elden çıkarmak zor. ben inter'e kiraladım.

sol beke luke shaw'ı alın direk 18-20 milyon civarı fiyatı var ama bir daha arkanıza bakmazsınız.

dembele orta sahada mükemmel oynuyor. paulinho'ya sıra gelmiyor dembele'den.

soldado'nun arkasına da 5milyona timo werner'i alıp yetiştirebilirsiniz.

chadli de 1 maç var 5 maç yok. pek iyi değil. benim bütçem kalmadı alamadım ama seneye direk pastore'yi koyarım sol tarafa 20milyona anlaşılıyor. ayrıca sola 15m civarı lorenzo insigne de alınabilir.

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Tottenham ilk sezonda şampiyon oldu benim kariyerde Lamela sırtladı resmen ..

İlk sezon defans kısmına takviye yapılırsa muazzam bir takım olur. Teşekkürler.

Mesaj Yetkileri