Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 43 arası toplam 43 sonuç

Konu: Salih Uçan

Nesil
    2013
    Yer
    09

Salihin top kapması hatadır yani bunun aksini iddaa edip biz izleyicelere kabul ettirmeye çalışmak yanlış yani göz var nizam var 3 nedir.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ogsusam11 View Post
    Emre Colak niye 8 o zaman, o fizigiyle rakibi bozmaya calisan bir oyuncu mu da Salih'in 2.5 katı deger aliyyor.
    Tackling'in fizik ile bozmakla bir iliskisi yok.

Ote yandan Emre 6-7 de olabilir bence.

Hadi Salih de 3 degil 4, belki 5 olsun. Ama daha once yazildigi gibi 9-10 gibi bir deger alacak seviyede hic degil.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Tackling'in fizik ile bozmakla bir iliskisi yok.

Ote yandan Emre 6-7 de olabilir bence.

Hadi Salih de 3 degil 4, belki 5 olsun. Ama daha once yazildigi gibi 9-10 gibi bir deger alacak seviyede hic degil.
    Hocam hızlanma konusunda diyebilecegin birşey varmıdır?
    Yanlış mı dusunuyoruz?
    7 çok dusuk bir deger

Nesil
    2003

Haris Medunjanin: 7
    Mehmet Guven: 7
    Randall Azofeifa: 8
    Okay Yokuslu: 8
    Ugur Inceman: 9
    Selcuk Inan: 10
    Gustavo Colman: 11
    Kadir Bekmezci: 11
    Veli Kavlak: 11
    Mehmet Topal: 11
    Raul Meireles: 12

Bana uygun gorunuyor Salih'in cabuklugu. Hadi belki 8 diyelim ama bence gerek de yok.

Arastirmacilar hala passing 13 degerini normal mi goruyor??

Boşuna parmaklarınızı yormayın yıllardır girerim ve okurum bu forumu bir kere daha görmedim birşeyi kabullenip "hakılısınız şunu yükseltmek lazım yanlış analiz etmişiz" tarzı birşey söyledikleri. Hep haklılar. Gerçek hayatta ki profesyonel gözlemciler bile bu kadar diretmez kararlarında yahu. Adamlarda ki kafa "ben izledim böyle gördüm daha fazlası olamaz" görüşü. Sayın @perpetua 'nın daha görmedim bir konuda direpmeyipte kullanıcları haklı bulduğunu. Hep o haklı. O yüzden yormayın parmaklarınızı. Önünüze ne sunarlarsa onu oynarsınız çok isterseniz editörden kendiniz değiştirin istediğiniz gibi.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by akorkmaz View Post
    Boşuna parmaklarınızı yormayın yıllardır girerim ve okurum bu forumu bir kere daha görmedim birşeyi kabullenip "hakılısınız şunu yükseltmek lazım yanlış analiz etmişiz" tarzı birşey söyledikleri. Hep haklılar. Gerçek hayatta ki profesyonel gözlemciler bile bu kadar diretmez kararlarında yahu. Adamlarda ki kafa "ben izledim böyle gördüm daha fazlası olamaz" görüşü. Sayın @perpetua 'nın daha görmedim bir konuda direpmeyipte kullanıcları haklı bulduğunu. Hep o haklı. O yüzden yormayın parmaklarınızı. Önünüze ne sunarlarsa onu oynarsınız çok isterseniz editörden kendiniz değiştirin istediğiniz gibi.
    Iki farkli cesit yorum yapilabilir bir oyuncu hakkinda:

1. Oyuncunun X ozelligi daha yuksek/dusuk olmali cunku daha yuksek/dusuk olmayi hak ediyor

Bu subjektif bir degerlendirme. Birisi bir sekilde gorebilir, digeri baska sekilde, bir diger kisi de bir baska sekilde. Bu konuda arastirmacilarin tercihleri ve oyuncularin oyunda ne yaptigi, profilde bir ozelligin yuksek gorunmesi veya dusuk gorunmesinden daha onemlidir.

Bu tip yorumlar genelde oyuncularin zaaflarinin ve iyi yonlerinin ortaya cikmasini engelleyen yorumlar.

2. Oyuncu bir oyun kurucu gibi ozelliklere sahiptir ama bu oyuncu esasinda daha cok rakibi bozan defansif bir oyuncudur

Bu uzerinde daha kolay uzlasilabilecek bir degerlendirmedir. Eger bir oyuncunun profili ile bu yonde yapilan yorumlar arasinda fark varsa, cok daha dikkate alinabilir bir durum ortaya cikar. Oyuncuyu yanlis analiz etmis olabiliriz pekala.

Fakat Salih icin boyle bir durum oldugunu dusunmuyorum.
    Profile bakarsaniz, asagidaki sorulari profilin dogru bir sekilde yanitladigini gorursunuz.

Salih cabuk bir oyuncu mu? Hayir.
    Salih isabetli uzun paslar atabilen bir oyuncu mu? Hayir.
    Salih oyun zekasi iyi seviyede bir oyuncu mu? Evet.
    Salih top alisi ve saklamasi ust duzey bir oyuncu mu? Evet.

Sunu anlamak gerekli ki Salih'in paslarini veya cabuklugunu yukseltmek icin, oyun zekasini zayiflatmak veya top alisi ve saklamasini zayiflatmak gerekecek.

Yani Salih'in ozellikleri bir yonde iyi, bir yonde zayif olmak yerine, butun yonlerde vasat hale gelecek.

Dogru olan bu mu gercekten?

Pas ozelliginin yuksek olmasi uzun mesafeli paslar atiyor olmasiyla mi iliskili?
    Pek mantikli bulmadim

Sow'un ve Emenike'nin tackling'i ve positioning'i Salih'ten daha iyi. Daha da fazla bir şey demeye gerek yok sanırım?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

aynı şekilde düşünüyorum , kesinlikle hata yapmıyorlar , Allah "kusursuz" yaratmış , asla ve asla yanlış değer girmezler.

Nesil
    2006
    Yer
    London

Salih Uçan şuanda Türkiyede gelişip bir yere gelebilecek bir oyuncu. 160PA

Ama araştırmacılara laf geldi mi hemen araştırmacılar bilmiyor bu işi oluyor. Bakın bakalım 160PA başka kaç tane oyuncuda var? Bence oyunda iyi bir eğitim ile salihin top kapması 10'a kadar yükseltilebilir. İyi bir alt yapıda Salih çok iyi bir yıldız olabilir. Ama bana sorarsanız Salih geçen sene top kapma konusundaki beceriksizliğini net bir şekilde gösterdi, bence özellik olarak ideal ama ben hala 160 PA yerine 165 olması gerektiğini düşünüyorum, ama hani 160'ın ideal olduğunu ve Salih iyi bir altyapıya sahip takıma gidip ilk 11 şansı bulursa 3-4 sezonun sonunda 160PAyı bulur üzerine top kapmayıda 10'a kadar rahatlıkla yükseltebilir. Ama yinede top kapması belki 3 değilde 4-5 olabilirdi ama yinede 3-4 ideal görünüyor bana.

Nesil
    2011
    Yer
    Papaz'ın Çayırı

Tackling cidden komik olmuş. En az 8 seviyesinde olması lazım pas ise bi tik artabilir.

Quote Originally Posted by titates1 View Post
    aynı şekilde düşünüyorum , kesinlikle hata yapmıyorlar , Allah "kusursuz" yaratmış , asla ve asla yanlış değer girmezler.
    Katılmıyorum. Defalarca(hem de her sene) yapılan eleştiriler sonucunda oyuncunun özelliklerinin eleştiriler yönünde değiştirildiğine şahit olmuşumdur. Ha ama değiştirirken x kişisi haklı hata yapmışız dediklerini pek hatırlamıyorum. Haklı olan kişiye alıntı yapıp haklısın yazmıyorlar çoğu zaman ama haklı olduğun zaman direk patche yansıtıyorlar bunu.

En basitinden Guiza'nın bitiriciliğinin 18'den 15'e düşürüldüğü sene buna bir örnek. ya perpetua'ydı ya da aboo'ydu hatırlamıyorum. David Villa'nın bitiriciliği 17'ydi ki valencia zamanı yani harbiden iyi olduğu zamanlar. Buraya yazmıştım bitiricilik özelliği nasıl David Villa'dan üstün olur diye. O zamanlar biraz karşı çıkıp sadece bitiricilik olarak bakma falan filan demişlerdi ama bir baktım yeni patchte 3 puan düşürülmüş Bunun gibi en az 10 örnek hatırlıyorum.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri